Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Rákosi Hargita

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Rákosi Hargita

A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része. Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Rákosi Hargita felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Templom Uzon
Templom
717 Gyulakuta zsiliprendszer
717
Vészkijárat? Lemhény
Vészkijárat?
Jelzőtáblák Hasadék-nyereg Kis-Királykő
Jelzőtáblák
Ady Endre mellszobra Zilah egykori református kollégium Silvania
Ady Endre mellszobra
3193 Nagy-Lála-tó Radnai-havasok
3193
Gyapotsás
Gyapotsás
Ibolyás nőszőfű
Ibolyás nőszőfű
Szebenjuharos Szebenjuharos Magascsorgó
Szebenjuharos
A vár
A vár

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Rákosi Hargita fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Rákosi Hargita!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 6,41 km távolságra található, legközelebbi település, Hargitafürdő turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Hargita
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is. Közel a hidegségi letérőhöz, a vasúti őrházzal szemben parkoltam.
Tájoló kilátó Mikháza A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
Likoldala Székelymuzsna Valószínűen innen kapta a kiemelkedő csúcs, a 816 m magas Liktető a nevét. Székelymuzsnától északra egy meredek, suvadással kopaszra feltárt konglomerát sziklafal, a Likoldala emelkedik, amelynek sziklaodúi a tatárjárás idején menedékül szolgáltak.
Jézus-kápolna Székelyudvarhely Hát, ami igaz, az igaz. Ez igen, ez gyors találat volt. Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, a leírás pontos. Székelyudvarhely nyugati, Székelykeresztúr felé vezető kijáratánál, kőfallal körülvéve áll a kis kápolna, amelyet Jézus szíve kápolnának is neveznek.
Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház. Kerekes Julcsa háza, és annak kapuja - Homoródszentmárton.
Csukás-tó Tusnádfürdő Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Megtaláltam a filmes dobozkát. Csak lazán kell könyökölni, bámulni. Tusnádfürdő fő vízfolyása az Olt.
Nem volt nehéz, hála az információnak. Megtaláltuk.
Ez korai templom létezését feltételezi. Korai neve, villa Latina és Waldorph azt jelzi, hogy XII-dik századi szász, azaz vallon telepítés.
Sási borvíz Kisbacon A Sási borvíz a Barót-patak vízgyűjtő medencéjében található, Kisbacontól észak-északkeletre, körülbelül 1 km távolságra.
Székelykapu Torja Tudomásunk szerint a világ legnagyobb székelykapuja Torja község Kézdivásárhely felőli bejáratánál áll. A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
Madéfalvi Hargita A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is. Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett.
A galócási levendulakert a település déli szélén található, csendes környezetben.
Kóta köve Jávárdi Nem egy veszélytelen környék. Kínálkodás és hazudozás után, Kristály Tibor Bükkhavas-pataki csángó házától indultunk neki, a Janók-patak völgyén felfelé, neki a Jávárdi-hegynek. Jávárdipataka Gyimesközéplok Hidegség nevű falurészének egy utcája.
Rejtek-csúcs A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű. Régi álmom teljesült. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe.
Szent István-kápolna Perkő A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Sokszor jártunk itt, de mindig visszakívánkozunk. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Aznap az első sikeres megtalálásom volt.
Sokadszor, es most is szep. A lodoktor ladajat sajnos mar nem tudtuk megkeresni, mert rank esteledett es nem akartunk a bozotban maszkalni a sotetben.
Borzvára Kispatakon Tudás vagy szerencse? Egyik legszebb erdo. Ez a doboz az V-dik találkozóra volt rejtve. Kisborosnyó részének tekintik Kispatakot, pedig bő 1,5 kmtávolság választja el a két települést.
Hajnali részegség. Ott voltunk a rejtésnél.
Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Málnavész-tisztástól a Homoródi Bükk gerincéig terjedő, kápolnásfalusi szakasza. Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja.
Várféle őrtorony Nagygalambfalva A Bánatos királylány kútja mellett, közösségi összefogással megépítették az eredetileg a Várfele nevű domboldalon lévő egykori erődítmény elképzelt mását. Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral.
Ismeretlen magyar honvéd sírja. Lókút, Kánya Miklós földje, bükkfa mellett.
Kislépcső-vízesés Kománfalva A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni. Itt található a Tatros egyik oldalágának, a Szupán-pataknak a völgye.
Ördög-tó Szentegyháza Ezek közül az egyik az Ördög-tó, amelyik a Hegydűlő és a Pokolláz határán található. Mivel a következő napokra esős időt jeleznek előre, és ma még szép idő volt, elhatároztam, hogy kihasználom. Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződmény található, két állandó jellegű, nem időszakos tó.
Nagy-Sándor-csúcs Nemere-hegység A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja.
Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd A Heveder hegyese (régebb Heveder-tető, Nagy Völgy bükk teteje, Billő Mező tettője) 900 m távolságra van a Kustaly-vára helyétől, nyugatra. Az oklándi Kishomoród Közbirtokosság két kilátótornyot is állított a község területén, az egyik a Heveder hegyese tetején van, a másik a Bene-hegy csúcsán.
Sziklavilág Lóduj-nyereg Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen.
Mosdókő Bekecs-tető A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek. A Vész-kőnél elrejtett új geodoboz megtalálása után, úgy döntöttem, hogy még elsétálok a Mosdókőhöz is, belefér az időbe. Nagyon rég járom a Bekecs hegyet, számtalanszor elmentem a rejtek mellett, nem is gondoltam volna, hogy ilyen kincseket rejt. Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség.
Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
Itatóvályú az erdőben Fenyő-tető Itatóvályú az erdőben - Fenyő-tető, Dél-Hargita.
Evangélikus erődtemplom Rádos Egyhajós temploma a XIV-dik század gótikus alkotása, Keresztelő Szent János tiszteletére - a sekrestye építésének idejét az ajtajára festett évszám (1526) jelzi, ami újítását is jelentheti. De amint láttam, megkezdték a feljavítását. Belsejében a szentély megőrizte eredeti hálóboltozatát, míg a hajó a XIX-dik században fiókos dongaboltozatot kap - a torony alatt megmaradt szép gótikus kapuja is.
Szent László köve Pogányhavas Június 27-e Szent László ünnepe, személyében nagy hős és nagy király képe rajzolódik elénk. A nagy magyar királyok közül Szent László kapcsolódik leginkább vidékünk történetéhez, ezért érdemes megemlékezni róla.
Szejkefürdő Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. Én a ládát inkább valahol fennt a domboldalon rejtettem volna el. Megtaláltuk a ládát, a barátaimmal.
Nagy Imre képtár Csíkzsögöd Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár. Csíkszentkirályra tartottunk, és gondoltuk megnézzük ezt a rejteket. Örvendek, hogy tetszett a rejtés. Na ez igen.
Óriáspincetető Eresztevény Ereszteveny felett magasodik a Pincetető, az Óriáspincetetőn felépített térplasztika. Egy kis munka utáni, esti keresgélés. hangyalka, kérlek figyeljetek oda a bejegyzés típusánál. Szerintunk ez a hely megerdemli a dobozkat.
2023-ban megszervezésre kerül a családi programokkal kecsegtető, második Pálpatakai Levendula fesztivál, július 8-9-én, szombat és vasárnap.
Roman S-ház - Szűcsök (románul Cojocarilor) utca 2 szám, Segesvár.
Református templom GernyeszegReformátus templom Gernyeszeg Sekrestyéjében helyezték el gróf Teleki Mihály kancellár és felesége Weér Judit földi maradványait. A XV-dik században épült gótikus templom, déli kapuja felett található a somkeréki Erdélyi család címere.
Tömlőhozó-ösvény Csutakos Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt MikházaKripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Rákosi Hargita adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Március utolsó hétvégéjén, Madarasi-Hargitai sítábor keretén belül, egy nagyszerû pénteki sízés után. A változatosság kedvéért, szombaton elhatároztam, hogy túrázni megyek.
  • Mivel nincs turistaút, érdekes volt a feljutás az erdõn keresztül. De így legalább tettünk egy rendes túrat, nem csak a Madarasira ballagtunk fel.
  • Nekünk a csúcstól távolabb levő sziklafal látványosabbnak tűnt a csúcs környékénél. Itt találtunk rejtésre alkalmas helyet is.
  • Szégyen és gyalázat, de be kell vallanom, hogy csíki létemre (és a Hargita szerelmese lévén.) még sohase jártam itt.
  • Miután a gps készülék közölte velünk, hogy nincs elérhető tippje erről a geoládáról, kénytelen voltam az internetes segítséget igénybe venni. Még jó, hogy van internet a Hargita tetején.
  • Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel. Feltöltöttem a rejtekhelyes képtárak átszervezésekor lemaradt fényképeket a rejtekhelyhez tartozó albumba.
  • A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. A hóolvadás után csak medve és fajdkakas nyomok voltak az ösvényen.
  • A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. Én még ennyi medvenyomot nem láttam mint most.
  • Megtaláltuk.Hóban, sível lecsúsztunk a tópartra a Balu parkon keresztül - a Csipikéről hazafele jövet.
  • Szerintem a honfitársaink csak el vannak foglalva a mogyorógyűjtőgetéssel. Szerintem értékelendő ez a tolerancia :-).
  • Megtalaltuk a bazaltoszlopoknal levo ladat, meg 2009-ben, ami azota sajnos eltunt. A kratert is osszejarkaltuk, megcsodaltuk, el is neveztuk Rakosi Marsnak.
  • Kis keresgélés után sikerünk volt. Ajánlom azoknak is, akik gps nélkül kincsvadásznak.
  • Az 5 fűzből csak 4 van már, azok is össze-vissza nyesve, szegelve, drótozva. A fákban a likak nagyrésze be volt tömve kővel, illetve az üregek jóval nagyobbak lettek, így nem találtuk meg a ládát :-(.
  • A kút helye meg van jelölve a térképeken, a gps is odavezet, illetve a kápolna weboldalának tetején levő térkép segítségével is oda lehet navigálni. Aki mindezt nem tudja használni, megkérdezheti bármelyik szomszédot, vagy jávárdipatakai gyimesi csángót, segítőkész emberek.
  • Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is. Az odú biztonságosnak bizonyul, ott van a doboz.
  • Kivettem a kincsesladabol egy KinderTojast, betettem egy ongyujtot. Jol johet a kirandulonak, ha eppen egy kis vacsorat csinalna, de nem tud tuzet gyujtani.
  • De a földrajzi koordináták sokat segítettek. Érdemes megkeresni a régi kisvonat állomását, átmenni a síneken, előre haladni majd balra térve a sínekkel párhuzamosan haladni Deményháza irányába.
  • Meglátogattuk a rejtekhelyet, gondoltuk hátha visszaköltözött a doboz. Helyette egy jó méretes kégyó csusszant be a talapzat kövei közé.
  • A Mesebeli tisztás volt az úticél, de ha már itt jártunk, leellenőriztem a környék rejtéseit. A Som-kút mellett elrejtett geodoboz eltűnt.
  • Ma felsétáltam a templomhoz. Nincsenek már rések a kövek között a falban.
  • Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. Végül a rejtekhelytől nem túl messze megtaláltuk a fedelét is a doboznak, és visszatettük rá.
  • Szolcsvai búvópatak barlangja 1 - Alsószolcsva Hamarább is megtalálhattam volna. Ha nem a G C betűket kezdem keresgélni, hanem magát a rejteket akkor hamarább megtaláltam volna.
  • Egy rövid marosvásárhelyi látogatás során, annyi időm volt, hogy ezt a rejtekhelyet felkeressem. Nem nagyon volt időm készülni, így gps nélkül, a leírásra és a rejtekfotóra emlékezve találtam meg a geodobozt.
  • A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Nem találtunk itt egy igazán kényelmes kilátópontot, a fenyők sűrűjében csak néhány talpalatnyi hely enged kilátást Fehér-mezőre, illetve a szikla alatt elterülő területre.
  • Szolcsvai búvópatak barlangja 1 - Alsószolcsva Ez nem sikerült. A gps a nagy sziklafal tövében össze-vissza mutatott. Sok sziklát megbámultam, körbejártam, de nem találtam a G C jelzést és a dobozt sem.
  • Barátok feredeje - Csíksomlyó Elso. Elso geoladam.
  • Három csajjal mentünk fel a Farkas ösvényen, a Széchenyi szirttől másztunk fel az oldalon. Gyönyörű a hely,izgalmas a sziklákon mászni.
  • Nekem nagyon megtetszett a mókus. Igyekezni fogok, hogy kiszabadítsam :).
  • A templom kapuja sajnos zárva volt. A csatornát láttam, de elérhetetlen volt.
  • Vartnal nehezebben talaltam meg ezt a dobozt. Igaz zavartak a rejtek kozeleben aso "sirasok" is.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Rákosi Hargita? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!