Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Síugrósánc - Gyergyótekerőpatak

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Síugrósánc - Gyergyótekerőpatak

A gyergyótekerőpataki síugrósánc a falutól keletre, a Kútfő nevű helyen található. Egykor nemzetközi versenyeket szerveztek itt, ma az enyészet lett úr rajta, a létesítményt felvette a gaz.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Síugrósánc - Gyergyótekerőpatak felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Gömbkövek 2 gömbkövek Costesti
Gömbkövek 2
Az egykori birtok bejárata Henter kúria Csíkszentimre
Az egykori birtok bejárata
A fa köve vagy a kő fája? Feleki gömbkövek
A fa köve vagy a kő fája?
Szent Mihály-templom Lemhény Szent Mihály templom Lemhény
Szent Mihály-templom Lemhény
A bal partról Felső gát Marosvásárhely
A bal partról
A Leszpez-csúcs a Caltun-csúcsról nézve Leszpez csúcs
A Leszpez-csúcs a Caltun-csúcsról nézve

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Síugrósánc Gyergyótekerőpatak fotóalbumba!

Fedezzétek fel Gyergyótekerőpatak és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Síugrósánc!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,36 km távolságra található, legközelebbi település, Tekerőpatak turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Régi székelyház Felsőrákos Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek.
Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon.
Halomsírok Kövesbérc Oklánd A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el. Az oklándi sírhalmokat 1895-ben fedezték fel, a Kövesbérc nevű hegygerincen, mely több falu területén fekszik.
Horgász tanya
Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére. A környék látnivalóit barátaimnak megmutatni érkeztem Alsórákosra. Biztosan mentem a megjelölt helyre. Alsórákos a tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult.
Kőpince Tollas Persányi-hegység A Kőpince egy sziklaüreg a Tollas oldalában, mely a Kerekhegy tetején levő Kőasztallal néz szembe. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé.
Illés sziklái Kelemen-havasok A Kelemen-havasok főgerincén levő Ruszka-csúcs délkeleti oldalában találhatók Illés kövei, másnéven Illés sziklái (Pietrele lui Ilies).
Komlósároki alsóborvíz Tusnádfürdő A Komlósárok alsó, Oltba szakadása előtti szakaszán több nagyhozamú foglalt és foglalatlan, 12,5 C hőmérsékletű borvízforrás tör fel. Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire. Komlósároki alsóborvíz - Tusnádfürdő.
Régi székelykapu Csíkszépvíz A székely népi építészet különleges emléke az 1799-ben készült csíkszépvízi székelykapu. Hargita megye és talán a világ második legrégebbi, eredeti helyén álló székelykapuja.
Ropó-domb Székelybere Székelyberétől észak-északnyugatra egy kerek dombot láthatunk, mely a falu fölé magasodik. A helybeliektől érdeklődve tudtam meg, hogy Ropó-domb a neve.
Romok Fejtető A Bodoki-hegység észak-keleti vége Kézdiszentlélek felé magasodik, az egyik mellékgerinc legmagasabb pontja, a Fejtető. Egy ismeretlen eredetű, négyzet alakú, körülbelül 10 x 10 m-es épület romjai találhatók itt.
Idődoboz pavilonok Mikháza Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel.
Hősök keresztje Kóstelek Megtaláltuk a keresztet. A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb.
Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet. Én ez alkalommal a Május 1 utcából indulva, délkelet felől jutottam fel a kápolnához. A hely nagyon tetszett, a kápolna és a kilátás is szép. Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát.
Kőkereszt Tusnád Oh szent kereszt légy oltalmunk, így szól annak a kőkeresztnek a felirata, amely Tusnád falu egyik fontos kereszteződésében, a központból Alszeg felé vezető úton található.
Székely Nagygyűlés Agyagfalva Ezen a helyen, 1506-ban alkották meg az agyagfalvi constitutio-t. Bár még este 6 óra sincs, koromsötét van. A GPS 0 métert mutatott azon a helyen, ami az Agyagfalva 2 című képen középtájt van. A lada ismet keresheto.
A Bardócz-kő a Bardócz-hegy Lapos-patak szorosa felé magasodó sziklája, szemben a Kupás-kő sziklafalával, nevezik még Lapos-falnak is. Megközelíthető a Bardócz-pataki út mentén, a Kupási tanyák felé haladva.
Zsögödi régi temető Csíkzsögöd Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település. Mi lehet annál izgalmasabb, mint egy duplán szűz geodobozt megtalálni? Ma újra felkerestem a rejtekhelyet. A telefonom sajnos nem elég okos ehhez.
Nagy Boglyakő Hegyes
Református templom Kecsedkisfalud A múlt századtól két falu, Kecsed és Kisfalud, egy község Kecsedkisfalud néven.
Masodikszor is meglatogattuk. Megtalaltuk. Jó nagy a kapu. Az Akó-kapu kifejezés az évszázadok során Alcsík közepén azt a helyet nevezte meg, ahol az országútból kiszakad a Fiság völgye felé vivő útszakasz.
Toldalag 1268-ban Toldalaghnak, 1432-ben Tholdalagnak írják a források a nevét.
Gyilkos-kő kilátó Az idáig felvezető út tele van virággal.
Bálványosvár Bálványosfürdő Szomorúan olvastuk, hogy a dobozt ellopták és elhatároztuk, hogy ha ideiglenesen is, de pótoljuk. Gratulálok a sikeres rejtekhely-vadászathoz. Majdnem nem talaltam meg. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza.
Ozsváth-csorgó A bejegyzésedből nem derül ki, hogy megtaláltad-e, vagy legalább kerested-e a geodobozt. Érdemes komolyan venni a figyelmeztetést. Második alkalommal sem mentem semmire a gps-el. Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett.
Az 1567-dik évi regestrumban jelentkezik először 20 kapuval a Szeredához tartozó Mártonfalvával együtt, 1690-ben Sögöt, 1725-ben Sögötfalva néven szerepel. Szép a templom, megérdemli hogy megismerjék. Sot. Csíkzsögöd, török eredetü, jelentése "Zögörtdü = szegény, szűkölködő".
Unitárius templom Énlaka Igazán szép ez a félreeső hely. A Firtos várától ereszkedtünk le torony iránt a csodálatos kis faluba, amelyik nem hiába a világörökség része. Múlt csütörtökön, énlaki táborozásunk keretében megtaláltam a geoládát. Énlaka a Nagy- és Kis-Küküllő vizválasztójának gerincére és ez alá települt.
A Csipike sípályán lesétálva balra az erdőben rátaláltunk egy forrásra, ami elég óvatosan csordogált. Nagyon kellemes hely, szalas fenyok kozott, ertekes forrasviz. Miután a Rákosi Hargitáról visszatértünk Hargitafürdőre és a menedékházban ettünk a finom almás rétesből, úgy döntöttük, hogy akkor ezt sem fogjuk már kihagyni, annyi km után ez a pár száz méter már nem számít. A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben.
Tatárpincék a Csereoldalon Nyárádszentsimon Ottjártamkor néhány lelkes környékbeli legény és leány éppen kiásott egy beomlott pincét. 2010 november 3-án jártunk itt a családommal. Volt tudomásom róla, hogy a geodoboz már nem ép, de reméltem megtalálom legalább a maradványait. A következő értesítést kaptam a facebookon.
Tiha-tető Kelemen-havasok A Tihu csúcs megközelitését Palotailváról ajánlom. Dacára annak, hogy első kincskereső túrám volt, felérve a csúcsra azonnal "szimatot fogtam". A nap folyamán beküldtem néhány képet, egyelőre várom a jóváhagyást. Egy szűz geodobozt elsőnek megtalálni általában a fiúk előjoga :-).
Kemény család várparkja Marosvécs A marosvécsi Kemény-kastély mögött hatalmas park, gyümölcsöskert található. Aznap reggel a Kelemen-havasokba indultam, a Kis-Lomás-vízeséshez. Ez a második alkalom, hogy ezt a dobozt keresem.
Áprily Lajos kútja Parajd A Kis-Küküllő forrásvidékéhez közel volt Áprily Lajos boronaháza. Vármezőről indultam kerékpárral. A Kisfenyős-kő után átjöttem a "Transz-Rabsonné"-n ellenőrizni a dobozomat. Az ördögök mögött ott van a doboz, épségben, kevés megtalálóval.
Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre. Piricske északi végében, gombaszedés közben, egy sziklakilátóra bukkantunk.
Balázs-csúcs A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
Fekete-Hagymás-csúcs A Fekete-Hagymás a Hagymás-hegység második legmagasabb hegye. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
Nyárádremete Szovátától 20 km-re fekszik. Hát, megvan. Jó magas a temető dombja. De mit is köszönsz tulajdonképpen?
Nyíres Borzont
Airsoft pálya Csíkcsicsó Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
Likas-kő Vármező Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található.
Rákóczi-, Bornemissza-kastély, ki melyik nevén ismeri. Szép kastély, csodálatos kert. Görgényszentimre látnivalója a 18-dik században épült Bornemisza-kastély, mely valamikor Rudolf Habsburg trónörökös vadászkastélya volt, ma erdészeti iskola működik benne.

Különleges látnivalók - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Síugrósánc adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Gyergyótekerőpatak térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Vasárnapi sétánkat ide terveztem, nem hagyhattam, hogy valaki megelőzzön a megtalálásban. A geodoboz ott várt, ahol a segítő információ mondja.
  • Tiha-vízesés - Nedves-patak - Kelemen-havasok Nedves-túra a nem túl távoli közeljövőben. Most látom, miután feltöltötted a képeket, hogy a jelzőtáblákon fel van tüntetve egyik irányba egy "Tiha-vízesés (Nedves-patak)" elnevezésű vízesés, egy másik irányba pedig egy vízesés-sorozat, a "Tiha-vízesései". Tehát idáig a geodoboznál van egy Tiha-vízesés, és egy másik helyen van 3 másik, szintén Tiha nevű.
  • Veresvíz - Tusnádfürdő Tusnádfürdői kirándulás. Sajnos a doboz tartalma teljesen át volt ázva, bár a hely kívül elég száraz. Megszárogattuk a füzetecskét, csak aztán helyeztük vissza.
  • Székely Nagygyűlés - Agyagfalva Építkezés. A GPS 0 métert mutatott azon a helyen, ami az Agyagfalva 2 című képen középtájt van. A táblán látszik, hogy az építkezést nemrég kezdték el.
  • Székelyderzs Szekelyderzsi templom. Már nagyon rég készültünk, hogy megnézzük ezt a szép erődtemplomot. A dobozkát természetesen megtaláltuk, de sajnos nem volt benne írószer, na meg az én írószerem is a várfalon kívül maradt, és így nem tudtunk bejegyzést írni a füzetbe.
  • Katolikus templom - Székelypálfalva Befalazva. Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. A doboz egy kicsit be volt falazva, de sikerült kipiszkálni.
  • Geocitrom Csíkkarcfalva Legközelebb. Sajnos nem tudunk jönni.
  • Szakadát-mező Nyugati rész Havasi mező. Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában. Itt fogyasztottuk el elemózsiánkat és az elmaradhatatlan csokit.
  • Szemeskő - Büdösfürdő Sziklaban a Hargitaban. Ideje mar, hogy bejelentsem ezt a megtalalt rejteket is, ha mar en voltam itt az elso, es meg hany doboznal, es meg hanynal nem? Kaptam mar ezert kritikakat is.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgy II Jövünk. Csak azon gondolkodom hogy előtte hol szerezzek tetűirtót. Hogy ha a kúttól jövünk ne keresztezzük a pettyeseket a kockásokkal.
  • Turbina-villanytelep - Marosvásárhely Eltűnt. Két-három hete ellenőriztem a dobozt és tartalmát, akkor még minden rendben volt. Sajnos ma már nem találtam meg a dobozt.
  • Magyar Honvéd - Rétyi Nyír Megpróbálom megmagyarázni a szabályt. Kezdem egy olyan példával, amelyben mindenki számára egyértelmű, hogy melyik a jobb és bal oldal. Egy Európában, vagy Európa számára gyártott, és itt használt személygépkocsiban a gépkocsivezető mindig a kocsi bal oldalán ül.
  • Csala tornya - Vargyas-szoros Tatárlik. Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához. A leírásnak köszönhetően elég hamar megtaláltam a dobozt, amit a fakir bejegyzésének köszönhetően magammmal hozott pet előformára cseréltem ki, az eredeti tartalmat helyezve abba.
  • Vöröstorony - Bojca Elföldelve. A hely átalakult. Nincs már meg kis kereszt mögötti kis kőfal.
  • Mini alagút a vasút alatt - Tusnádfürdő Türelem dobozt terem. Megtaláltuk, helyretettük. Mit jelenthet a számsoros tábla?
  • Farkaspataki Büdös-víz Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó?
  • A Cinege-tető felől, az erdőn keresztül érkeztem a helyszínre, az erdőjáró kocsimmal. Lásd a bejegyzésemet a Cinege-tető rejtekhelynél.
  • A kápolna előtt álló keresztet 1943-ban Vadai Lajos és neje, Vonház Mária állíttatta. Előtte öntöttvas stációk állnak.
  • Na ezt már sokadjára keresem, de még nem találtam meg. De vissza fogunk menni az biztos.
  • Krassófő vára Krassófő vára. A Krassó szurdokvölgyén keresztül közelítettük meg a helyet, majd a vár alatti barlangtól másztunk ki a hegy tetejére, egy meredek, jelzetlen, mondhatni járatlan hegyoldalon. Talán nem ez a vár megközelítésének legjobb módja.
  • Nyeregbe - Nyerges-tető Lámpa fénynél. A Nyergesről hazafele beugrottunk, ha sötétben is, hogy megkeressük ezt a rejteket. Szinte meggyűlt a bajunk a közeli pásztorkutyákkal, de még ez alkalommal megúsztuk.
  • Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe. Körülnéztem az útvonal menti rejtekhelyek között, és örömmel láttam, hogy vannak könnyen megközelíthető, még meg nem talált dobozok.
  • A gerinczről jövet valahogy csak be-bógeneztünk Csókába. Ahol (mint neve mutatja), már csak csókák élnek.
  • Megtaláltam, de nem ott ahol számítottam rá. Végigjártam jónéhány udvart mindkét oldalon míg rátaláltam.
  • Magyar Honvéd - Rétyi Nyír Ügyes. Gratulálok a kis csapatnak. Van még a Rétyi Nyírben legalább 4 doboz, ajánlom őket is.
  • Duruitoarea-vízesés - Csalhó-hegység Pünkösd hétfőjén. Hirtelen ötlet volt ez a kirándulás, a túratársam nem volt még itt, így a Csalhóra esett a választásunk. Az esetek többségében Izvorul Muntelui felől kapaszkodunk ki a hegy tetejére, most a változatosság kedvéért Durau-ból indultunk.

Sikerült eljutni Gyergyótekerőpatak környékére? Tetszett a Síugrósánc? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 24 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!