Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szencsedi nárciszmezők

Turisztikai látnivalók (3836 turisztikai látnivaló, 23216 kép és 8186 hozzászólás) <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Szencsedi nárciszmezők

A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szencsedi nárciszmezők felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Szencsedi nárciszmezők képtárból (összesen 31 kép):

Jön az ősz
Jön az ősz
Formás
Formás
Boróka
Boróka
Most nárcisz nélkül
Most nárcisz nélkül

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szencsedi nárciszmezők fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szencsedi nárciszmezők!

A nagyobbak kb. 2,5-3 km-re vannak a Kalonda-tetőtől. A nárciszon kívül, a környéken sok még a boróka... Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szencsed, 3,45 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Oroszhegy környéke
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szencsedi nárciszmezők közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 1,7 km-re.
A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el. A nárciszmezőtől jöttem, anélkül, hogy visszatértem volna az utra. A szencsedi nárciszmezőről jöttünk át, hogy ellenőrizzük a dobozt. Maga a csoda ez a völgy, most nárciszvirágzáskor pláne. Nem tudom a tó nevét, nem kaptam semmilyen információt róla.
Szénégetők - Kalonda-tető 2,8 km-re.
A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Köszönöm a ceruzát. Emlékezetes lesz akkor nektek az aznapi kirándulás. A Kalonda-tetőn levő doboz megtalálása után, útban a szencsedi nárciszmezők felé rejtettük ezt a dobozt. Farkaslaka határában, a Kalonda-tetőn még sokan foglalkoznak faszénégetéssel.
Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós 3,5 km-re.
Az Ördögútja töltésvonulat, a kelet-erdélyi, székelyföldi gyepűrendszer része. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították.
Kalonda-tető 3,7 km-re.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Egyúttal a Kis-és Nagy-Küküllő vizválasztója. Az idei szezon második megtalálása. Korondról hazafele tartva megálltunk, hogy megkeressük ezt a ládát is. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Nárciszrét Oroszhegy 4 km-re.
Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban. A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt.
Likas-kő Korond 4,1 km-re.
A kő fölötti hegygerincet Likaskő-bércnek, a kő feletti fensíkot, mely művelhető és lakott terület, Likaskő mezejének nevezik. Könnyen meglett a dobozka. Szép hely mindenesetre. Az afonya arusok figyeltek, hogy mit keresunk, de miutan rauntak, eloszedtuk a dobozt s beirtuk a nevunket. A Székelyudvarhely - Szováta útvonal mellett, Székelyudvarhely felől jövet, jobbról, Korondon felül 3 km-re van a Likaskő.
Szent László-kápolna Oroszhegy 4,1 km-re.
Római őrhely a Kápolna-dombon, Oroszhegy közelében, amit a néphit Szent Lászlótól származtat és kápolnának néz. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
Urusos-kút Oroszhegy 4,1 km-re.
Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
Fügevára Korond 5,4 km-re.
E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt. Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni.
Oroszhegyi kilátó 5,4 km-re.
A Reztető felől, Székelyszentkirályon keresztül érkeztem Oroszhegyre. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. A doboz már át lett helyezve egy orvosságos dobozba. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében.
Medvevár sziklavilág Fenyőkút 5,5 km-re.
A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell.
Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 5,6 km-re.
Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó. Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra.

Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szencsedi nárciszmezők adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Nárciszmező - Az oroszhegyi kilátótól jöttem, a lázon keresztül, érdemes ezt a részt is bejárni, akár tavasszal, akár nyáron vagy ősszel. Igaz, csak bringával, vagy gyalogosan lehet megtenni, esetleg off road - de én nem ahhoz a kategóriához szólok - , egy jellegzetes nagy kiterjedésü fennsík.
  • Nárcisz - Mivel az idén korábban jött a tavasz, gondoltam, hogy a nárciszok is korábban fognak nyílni. Sajnos a nagy meleg után megint lehűlt az idő.
  • Bibók ezrei - Ez egy mesebeli mező, s hátmég korulbelul 2 hét múlva milyen lesz. Rengeteg a bimbó, rengeteg virág lesz ha kinyílnak.
  • Nárcisz kiárusítás - Az idén ez már a második alkalom, hogy eljöttem megnézni ezeket a "mesebeli mezőket". Ez alkalommal családostól és még másokkal is.
  • Kinyíltak a nárciszok - Kinyíltak a nárciszok és nagyon szépek. Gyönyörűek.
  • A nárciszok illatától menekülő fekete bárány - Pálpataka, Fenyőkúti-tőzegláp irányából érkeztem a helyszínre. A nárciszmezők már a szencsedi tó közelében megjelennek.
  • Illatfelhő - Az eső zuhogott, a nárciszok illatoztak, nem győztünk betelni a tengernyi nárcisz látványával. Ernyő alól fotózgatva minden zegzugot bejártunk, egészen a Balla tanyáig.
  • Még nem nyilnak a nárciszok - Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak. Ettől függetlenül gyönyörü a táj.
  • Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat - A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. Miután eleget gyönyörködtünk bennük, próbáltam megkeresni a saját dobozomat.
  • Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. A doboz keresését meg, gps nélkül nem tudtam merre az arra.
  • Bálványosvár - Bálványosfürdő: Végül is jól sikerült - Köszönöm ernoe-nek az új dobozt, bár jó lett volna szólni előtte, hiszen én is épp a napokban készültem új dobozt kitenni.
  • Egykori cinóber-bánya - Büdösfürdő: Büdösfürdői leánykérés - A fiatalember kb nagyon biztosra ment és azért nem használta a rovásírást, hogy a leányzó mindenképp válaszolni tudjon. A történetből még annyit lehet tudni, hogy a lányt bekötött szemmel vezette a helyszínre a párja.
  • Nagy Csomád-csúcs: A macik nyomában - Kocsival érkeztünk az egykori Szent Anna-menedékház melletti parkolóba, majd gyalog folytattuk az utunkat a Tusnádfürdőre vezető piros kereszt jelzés mentén. A Nagy Csomád alatt a csúcsra vezető ösvény élesen visszafelé tér.
  • Siculicidium emlékmű - Madéfalva: Tisztelet leróva - Régebb kinéztem ezt a rejtekhelyet. Ma épp Madéfalván volt küldetésem, uh ki nem hagyhattam.
  • Kálvária-templom - Kolozsvár: Ilyen is van? - Azt értem, hogy magántulajdon, de azt nem, hogy abszolút magántulajdon. És kinek az abszolút magántulajdona?
  • Tyukász-domb - Szováta: 14 kereszt - Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet. Bizonyos alkalmakkor, vagy lehet minden este?

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szencsedi nárciszmezők? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 9 hónap, és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!