 |
|
Navigálj valós időben a térképen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
|
| | |
|
|
|  |

Vit-havas | Hol van ez a hely?A Vit-havas a Hagymás-hegység északi felének egyik legnevezetesebb kilátópontja. A kucsma alakú mészkőszirtről pompás kilátás nyílik minden irányba. A havas neve valószínűleg szláv eredetű, személynévből keletkezett magyar névadással, etimológiailag azonos a Vid helységnevekkel.
A román szakirodalomban Piatra Vitos, Vithovos néven szerepel (így hívja a környékbeli románság is), az újabb térképeken pedig Hagata Est név alatt jelenik meg. Mivel a Vit-havas fekvése félreeső, menedéket biztosít számos ritka, védett növény és állatfajnak, meredek, sziklás lejtőin még zergéket is láthatunk. Keleti oldalában Dénes István három tektonikus zsombolyt fedezett fel, melyeknek mélysége több mint 10 méter, bejáratukat a sziklák között elég körülményes
megtalálni. Gps koordináták, térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a térképen valós időben - bejelentkezés után.
***
|
Képek: Vit-havas 1 Vit-havas 2 Vit-havas 3 A táj A háttérben a Csalhó A Vit-havas sziklái A csúcs 1 A csúcs 2 Reggeli köd Csipkés szikla Bagoly. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Vit-havas fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már több mint 22.550 fényképet tudsz megtekinteni.
***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.
Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Vit-havas! Érdemes regisztrálni!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely-keresés Erdélyben geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Vit-havas közelében? Balázs-csúcs. 8.5 km-re.
A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás. (különleges hely geodobozzal) Gyilkos-tó. Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Rönkök a tóban - Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő. (itt geodobozt is lehet keresni) Kőerkély. (turisztikai látnivaló geodobozzal) Bardócz párkányai. (érdekes hely geoládával) Panoráma kabin. Ezek Romániában egyediek, de külföldön is kevés helyen látni ilyen, a sziklafalak élére elhelyezett építményt. Oltári látvány - Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Nyugati fal. Körbe a Mária-kőn - A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. Magyarok hídja. Szurdok-kő. Ezt a részt nevezik a Pokol tornácának. A nap harmadik ladaja volt ez - Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. Mária-kő északkeleti lelátó. Kilátás - A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást, majd elindultunk az új függőhíd fele, és azon átkelve érkeztünk vissza a főútra. Déli fal. Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre. Új helyzetkép a déli kilátón - A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Sugó-kő kilátópont.
A Sugó-kő a Munticsel - Sugó-szoros természetvédelmi területen, a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található. Kis-Békás kilátópont.
A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Befagyott patak - Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. Felső függőhíd.
Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Télen lezárt útvonal - Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása. Kis-Békás-vízesés.
Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen
pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban. Érdemes volt másodszor is visszatérni - Az egyik barátom túrázni, kirándulni akart ezen a hétvégén, ezért megkért, hogy egy látványos helyet mutassak neki a közelben. Panoráma kabin.
Természeti értékek - Hargita megye * Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
|
Regisztrált felhasználók lehetőségei
- Hozzászólás és bejelentés
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- A látnivalók adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
- Vit-havas gps koordináta letöltés
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a térképen!
|
|
Néhány hozzászólás
- Déliáékkal - Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül...
- Napsütésben a Vit-havas - Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében...
- Egybeesesek - Hmm...
- Eross Zsolt teljesitmenytura - Az Eross Zsolt Teljesitmenyturan jartunk szombaton, es levezeteskent ugy dontottunk, meglatogatjuk a csodalatos Vit-havast...
- Egy nagyszerű élmény volt - A Pongrác-tetőről indultunk, gyalog, a piros sáv jelzésen egészen a Nyerges-nyakig, majd a kék sáv jelzésen a Vit-havas nyakáig, végül a kék körben kék pont jelzésen másztunk ki a Vit-havas csúcsára...
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Vit-havas? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen több mint 8.200 hozzászólás olvasható a webhelyünkön. |
|
Turisztikai látnivalók a közelben
Vinkli-puszta
A Vinkli-puszta a század első negyedében jelentős fakitermelő központ volt.
Likas-zsomboly
A legendás Likas-zsomboly a ritka, függőleges aknabarlangok csoportjába tartozik, a Likaskőtől körülbelül 200 m távolságra északi irányban, 1650 m magasságban fekszik. Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Eddig több mint 3.550 kihagyhatatlan helyszínt mutattunk be. |
|
|
|
|  |
|