Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Malajesd vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Malajesd vára

A Retyezát-hegység északi lábánál húzódó Hátszegi-medence déli szélén, a Szálláspatak vize mellett fekszik Malajesd község. A falu déli szélén lévő dombon tekintélyes rom magasodik, Malajesd vára.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Malajesd vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kék-kő 3 Ürmösi határ Töpe patak Kék kő Kékkő
Kék-kő 3
Kilátás a Gomba vendéglőtől 1 Gomba Nagyvárad
Kilátás a Gomba vendéglőtől 1
A templomhajó hátulról Nyárádszentimre református templom harangláb
A templomhajó hátulról
Háttérben a Bagolyvár bunker Bánya patak viadukt völgyhíd
Háttérben a Bagolyvár bunker
Mszoka Alsócibre fürdő feredő
Mszoka
Elérhetőségek Vadaspark Ivó
Elérhetőségek

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Malajesd vára fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Malajesd vára!

A 0,43 km távolságra található, legközelebbi település, Malajesd turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
A Máda község északnyugati szélén, a Gyógyi-patak partja közelében álló utolsó ház kertje mellől indul északi irányban egy ösvény. Körülbelül 400 métert gyalogolva könnyen megtalálható a barlang - a szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény.
A Retyezát-hegység északi részének leggyakrabban használtmegközelítését ajánljuk. Pedig könnyű volt, első körben ugyanis azt állította a GPS, hogy a túl parton van. A gps a patak tulso oldalan mutatta a rejteket. Köszönöm a bejegyzést, és a ládakarbantartást.
A mai Cindrel túrán megkerestem a Rozdesti-csúcson levő godobozt.
Nagyszebentől nyugatra, a Szebeni-havasok északi lábánál, a Szibiel-patak mellett települt Szibiel község. Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel. Szibiel felől érkeztem.
Református templom Marosillye Prelucsel-csúcs Retyezát-hegység
Kis-Kusztura-tó, románul Lacul Mic al Custurii.
Ez a földút egy kisebbnyílt terepre, legelőre visz. Célszerű a templom mellől kelti irányba induló földúton elindulni.
Észak-Lolája-csúcs.
Az 1850 m magas Badea-csúcsról feltérhetünk a 2074 m magas, füves Kis-Páringra. A Kis-Páring-csúcsot kihagyva, az alatt és attól délre, kelet felé indulva lehet haladni a Nagy-Páring-csúcs felé vezető túraösvényen.
Zeykfalva látnivalója a 13-dik században épült román és gótikus stílusú temploma, melyet szép és értékes freskók borítanak.
A 2185 m magasan található Kecske-nyeregből egy meredek, csúszós, köves ösvény kapaszkodik ki a 2405 m-en található Carja-csúcsra. Rudolfshütte, vagy Carja-menedékhely, egy kőből összetákolt menedékkunyhó.
Pelága agyarai Retyezát-hegység Pelága agyarai, románul Coltii Pelegei.
A település első írásos említése: Monostor (1427), 1484-ben mezőváros, várát először 1505-ben említik. 1551-ben Petrovics Péter, 1616-ban Bethlen Gábor foglalta el, később a törökök lerombolták.
Vereskő várának romjai Bosoród községtől délkeletre 7 km-re, Lunkánytól körülbelül 3 km-re, egy 823 m magas sziklás csúcson állnak. Már a dákok idején is fontos erődítmény állt itt, mely aKudzsiri-havasok szívében fekvő fővárosba, Sarmizegetusa Regiába vezető utat vigyázta.
Románia egyik legfestőibb helye, egyik legszebb tanyavilága, a fotósok paradicsoma, a Fundatura Ponorului nevű falu. A Ponor-patak völgyében található, mely része a Gradistea Muncelului - Csoklovina Nemzeti Parknak, a Surján-hegységben.
Javítottam. Miért jelenik meg ez a láda GR3418 a kóddal amikor letöltöm?
Fégyér faluból indulva, egy körülbelül 11 km hosszú kavicsos úton juthatunk el Románia egyik legfestőibb helyére. Ez a fotósok paradicsoma, a Fundatura Ponorului nevű falu.
Olán-csúcs, románul Varful Olanelor. Az olane szó félhenger formájú tetőcserepet jelent.
Mocsonyi-Teleki-kastély Kápolnás Szurdok-tó Ferde
A Sinesie a Kápolnásra (Capalnas) vezető földúton körülbelül 300 méterre van, míg a Dutu a Pozsgára (Pojoga) vezető út közelében. Kaprióra falu határában két barlang található, a Sinesie- és a Dutu-barlang.
A Csindrel-hegység (Szebeni havasok) egy hegycsoport, a Déli-Kárpátokban, a Páring-hegység csoportjának észak-keleti részén. Mivel a láda akkor még nem volt ott, a találat kimaradt. Meglett egy hosszú túra (Paltinis - Poiana Gaujoara - Batrina - Rozdesti - Niculesti - Canaia - Cindrel + a két Iezer tó --> vissza) után ez a doboz is. Sotetben erkeztunk a csucsra, sajnos a felhos ido miatt nagyon gyenge kilatas volt.
Nagy-völgyi-nyereg, románul Saua Valea Marii.
A Parang hegységet átszelő Transalpina út mellett fekvő Dengheru-csúcs közelében rejtettünk. Megtalaltuk, illetve ott voltunk a rejtesnel. Már régóta készülünk a Transzalpinán végigautózni. Örülök hogy megtaláltad, a fotód ZSENIÁLIS.
Az Oncesti csúcs a Szebeni havasok (Cindrel) hason nevű hegyének, 1720 m magas csúcsa. Elindultam a csúcs fele, temészetesen libegővel.
Csurila-nyereg, románul Saua Ciurila.
Bár a Retyezát majdnem száz glaciális eredetű tavának nagy többsége 1900 és 2200 m közötti magasságokban található és nyílt terepen, a Fenyőkközti-tó 1740 m-en jött létre, a fenyőerdő közepén. Szép kis tó, olyan, akár egy tengerszem a Mohosban. Én is ott voltam a rejtésnél. Az előző bejegyzést megerősíthetem, valóban a Mohos és a Szent-Anna-tó emlékét idézte fel bennem.
Függesztett menedékhely Páreng-hegység 1982-ben építette egy dévai turistacsoport, a fenyőerdő és a törpefenyők határánál. A Függesztett menedékhely, románul Refugiul Agatat, egy 4 m magas sziklára épített menedékkunyhó.
Nagy-völgy-csúcs, románul Varful Valea Marii.
A Nagy-Páring-csúcstól keletre található első magaslat, tengerszint felett 2345 m-en. Grujú-csúcs, románul Varful Gruiu (Gruiul).
Bukura-nyereg, románul Curmatura Bucurei.
Branu-csúcs Godján-hegység
A 0,62 hektáros Zöld-tó a Sztojnica-csúcstól kelet-északkelet felé található. A tavacska víztükre a Szlivej-hegygerinc északi aljában, a sziklás törmelék és a morénagátak között csillog.

Történelmi-kulturális értékek - Hunyad megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Malajesd vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Ott voltam a rejtésnél. Jót kuncogtunk, míg a kincskeresésben járatlan túratársaink keresték a frissen elrejtett geoládát.
  • A falakat megerősítették, a tornyot felfalazták és lefedték. Burkolt sétaút vezet a várhoz, kiépített parkolóból.
  • Ezek szerint mégsem vetted rossz néven. Mindegy, sok minden ragadt rám az évek során, amihez eleinte nem fűlött a fogam, aztán megbarátkoztam vele, s végül egészen hozzám nőtt, mintegy lemoshatatlanul.
  • A doboz rendben, de a kapun bejártak vagy kijártak?
  • Első alkalommal a legalkalmatlanabb pillanatban értem a helyszínre. A város főterén az Artmania fesztivál zajlott, a környék tele volt emberekkel, a rejtekhely körül pedig nyári kertet alakítottak ki.
  • Olt partjan patak, patak partján forrás, forrás mellett csutak, csutakban doboz. Megtaláltuk, megkóstoltunk.
  • Honnan lehet beszerezni olyan legóbácsikát? Vagy legalább a fejét :-).
  • De a kert gyönyörű. Köszi a rejtést.
  • Kémeink jelentették hogy a doboz eltűnt a vágta porában. Az új doboz korulbelul 100 m-rel arrébb, a Gábor Áron emlékmű irányában van.
  • Egy eléggé kemény túra befejezésére tette fel a koronát ennek a doboznak a megtalálása. A rejteket nem nehéz megtalálni, ha a közelébe kerültél.
  • Egyik szemem sír a másik örvend. Ez a kedvenc edzősziklám, itt másztam életemben elöször mint egy 10 éve, és azóta kisér ez a "szerelem".
  • De nagyon nehéz túránk volt b_istvan-nal. Négy óra alvás után hajnali négykor indultunk ketten Székelyudvarhelyről a Bilea-tóhoz autóval.
  • Megtalaltuk. Ha ellenkezo oldalon kezdtuk volna a keresest, hamarabb meglett volna.
  • A Megyei Kórház közeléből induló, piros ponttal jelzett, egykor kiépített, egészen a Számológép-gyárig vezető ösvényen indultam a Somostető felé. Már a bejáratnál hatalmas szemét fogadott.
  • Valóban nem csak a kopjafákból áll a Madarasi hegycsúcs. Valahogy eddig ez a kilátás kimaradt.
  • Nem volt egy egyszerű eset a doboz megtalálása. Tulajdonképpen a Kövesponk mögött van a rejtekhely.
  • Ez is az utamba esett a Benko kert fele. Sokszor mar megfordultam itt es most is.
  • Református templom - Réty Decemberi séta. Kellemes időben egy kis Mikulásnapi körséta keretében kerestem rá a dobozkára. Nem volt nálam a gps, de végülis nincs olyan sok fa a templom mellett.
  • Már régóta szándékomban volt egy rejtés a környéken, de valamiért mindig elmaradt. Érdekes rejtés, beugrató névadás.
  • Az almafát megtaláltuk, de drót már nem volt, könyökig benyúltam de a doboz már valószínű sokkal mélyebbre süllyedt. A kastélykertben kutyusok és kis cicák hada üdvözölt.
  • Megtaláltuk.
  • Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Igen, hóvirágot májusban - nincs ebben semmi csodálkoznivaló.
  • De igen, bejelentették, "bbbisti" néven az előttem szólók. Csak elírtam a dátumot, nem emlékeztem már pontosan :) Van néhány képem, de egyiken sem látható teljes egészében a sziget, mivel általában a part mellett áll, néha össze is akad a partmenti bokrokkal, ezért történhet meg az, hogy ha valaki nem tudja pontosan, hol kell keresni, csalódottan távozik :) sajnos az említett "szigetúsztatásról" nincs kép.
  • Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó Az önmagát folyamatosan megújító természet. Fenyőkút felől érkeztem. Bár már lassan sötétedett, de nem tudtam kihagyni a közeli nárciszmezők két geodobozát.
  • Ugy gondoltam nagyon könnyen fog ez menni, de végül nem ugy lett. Miután senki sem volt arrafele nekiláttam keresni.
  • A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett. Sietnem kellett, mert ma még a Kis-Békás-vízesésnél elrejtett geodobozt is meg szerettem volna keresni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Malajesd vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!