Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Zsinagóga - Szászváros

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Zsinagóga - Szászváros

A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Zsinagóga - Szászváros felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Gyilkos-tó - 4 Gyilkos-kő panoráma kabin menedékhely
Gyilkos-tó - 4
Vörösáfonya a taréjon  Kakastaréj
Vörösáfonya a taréjon
8732 Minimum Party Kászonaltíz Tiszás patak
8732
Játszótér Olthévíz Haller kastély udvarház kúria
Játszótér
Az első megtaláló bizonyítéka Bükkloka ortodox templom
Az első megtaláló bizonyítéka
Visszarejtve Lobogó borvíz Kirulyfürdő
Visszarejtve
Kapaszkodni kell Vargyas-szoros Kőcsűr
Kapaszkodni kell
Kivágott fák csonkjai Kőfotel-vízesés Bánya-patak
Kivágott fák csonkjai
Kisompoly-szoros 5 Kisompoly szoros
Kisompoly-szoros 5
Filagória Homoródkarácsonyfalva szelídgesztenyefák szelídgesztenyés szelídgesztenye liget
Filagória

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Zsinagóga Szászváros fotóalbumba!

Fedezzétek fel Szászváros és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Zsinagóga!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,24 km távolságra található, legközelebbi település, Szászváros turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Nagy-csúcs Retyezát-hegység A Déli Kárpátok szivében emelkedő Retyezát egyike a Kárpátok leglátványosabb hegytömegeinek. A csúcson úgy fújt a szél, hogy egy-egy szélroham ereje meggyőzőtt volna, hogy tessék visszafordulni. A csúcson úgy fújt a szél, hogy egy-egy szélroham erejétől meg is tántorodtunk volna. Az uzenet mcfly baratomtol szarmazhat, ha nem tevedek "pistyulé" nevre.
Szentmihálykő vára Tótfalud Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban. Tótfalud dél-nyugati részén indul az a földút, melyen dél, dél-nyugati irányba haladva, megkerüljük a várhegyet.
Petrozsény irányából, a Maleja-völgyből indulva, a Badea-csúcsról kapaszkodhatunk ki ide. A Kis-Páring egy füves csúcs, mely 2074 m magasságban helyezkedik el.
Ronki-szoros A Ronki-szoros az Aranyos völgyén található. A torockói rejtekhely-találkozó egyik túracélpontja volt a Ronki-szoros.
A völgyhídról néztük a szorost, nem volt kedvem a Banica után újra mezítlábra vetkőzni.
Valle Mika mészkövei A Valle Mika mészkövei az Ompoly-kövekhez hasonlatos olisztolit képződmények, amelyek tulajdonképpen nem tartoznak a szoros értelemben vett Torockói-hegység területéhez. Ellenben a hatalmas sziklatömbök valamikor a geológiai idők folyamán a Torockói-hegység akkori mészkőpartjáról vándoroltak egyre délebbre, majd beágyazódtak az akkori tengerfenékbe.
Fenyőkközti-tó Bár a Retyezát majdnem száz glaciális eredetű tavának nagy többsége 1900 és 2200 m közötti magasságokban található és nyílt terepen, a Fenyőkközti-tó 1740 m-en jött létre, a fenyőerdő közepén. Szép kis tó, olyan, akár egy tengerszem a Mohosban. Az előző bejegyzést megerősíthetem, valóban a Mohos és a Szent-Anna-tó emlékét idézte fel bennem.
Pimpó-szikla Páreng-hegység Csató János magashegyi túráján, 1872-ben, a Párengben, elsőként talál meg egy pimpó fajt. A növényt Haynald Lajosról, Erdély egykori katolikus püspökéről nevezi el Potentilla haynaldianeának.
Pozsgai erdő A Pozsgai erdő természetvédelmi terület 20 hektáron.
Dengheru-csúcs Páring-hegység Miután megkerestük az Urdele-hágó mellett a Királyok útja geodobozt, elsétáltunk a Dengheru-csúcsra. Az Urdele-hágó közelében a Transalpina-ról leágazó, Papusa-csúcs felé vezető út mellett található a 2084 m magas Dengheru-csúcs.
A délről a Szárkő-hegység, északról a Ruszka-havasok általhatárolt, 699 m magasságban fekvő szoros az őskortól kezdve fontos átkelőhely volt a Temesköz és a Hátszegi-medence között. Az akkor Tapae nevű szoros közelében 89-ben és 101-ben is nagy csatát vívtak a római légiók és a dákok.
Tamás-szikla, románul Bordul Tomii.
Nagyszebenben, a Lazaret negyedben levő Acélmunkások (Otelarilor) utcában, 40 fa lombkoronáját kocka alakúra alakítják ki. Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában.
Fazekasok tornya Nagyszeben A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva. Nagyon jo rejtek. Megvan a dobozka. A nagyszebeni Vár utca menti várfal megőrizte 15-dik századi arculatát, amikor téglából építették újra és úttal látták el az őrszemek számára.
Feketéllő-nárciszmező
A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket. Idővel megfordultak itt a gótok és a hunok is, majd az avarok, szlávok következtek.
Nagylupsa látnivalója a gazdag móc néprajzi gyujtemény.
Martinuzzi várkastély Alvinc A domonkosok temploma és rendháza a reformációt követően, a szerzetesek eltávolítása után, rommá lesz és romjaiból építik fel újra, de már kastélyként. Eddig csak a vasútállomáson voltam. Az igazság az, hogy egy kicsit pontosabb lehetne a segítség, mert elég hosszú a fal, meg persze tele van szederindával meg csihánnyal, ami eléggé hátráltatja a keresést. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély.
Ordas-kő Az Ordas-kő Torockó vidékének, Erdély e rendkívül népszerű és sokak által látogatott szegletének egy olyan hegye, mely büszkén magasló hófehér szikláival, füves rétekkel tarkított változatos növényzetű vegyes erdeivel csodálatos látványt nyújt. Az EKE (Erdélyi Kárpát Egyesület) táborból tett Vidalykő-Ordaskő túrán találtam meg ezt a geodobozt.
ökör kéménye-sziklakürtő Az ökör kéménye-sziklakürtő Bélavár egyik leglátványosabb pontja. A kék pont jelzésen indultunk fel a Bélavár tetejére.
Bukura-nyereg, románul Curmatura Bucurei.
Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
Csáklya-kő Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Betettem a geokopacz03 geokretet. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa.
Fekete-tó, románul Lacul Negru.
Hazugok Hídja Nagyszeben Románia első vashídja, amelyet 1859-ben állítottak fel, és amely biztosította a bejutást az Alsóvárosból a várba. GPS nélkül nem találtuk volna meg. Érdekes, hogy mekkora a szintkülönbség a városban, ezt a hídról lehet jól észlelni. Nagyon tetszett.
Vidál-tó Páring-hegység A Vidál-tó a Galcescu-tó fölött található a Galcescu-katlanban, 1987 méteres magasságban. Felülete 0,59 hektár, mélysége 3,6 m.
Az egykori, jelenleg felhagyott műemlék bányajárat a Bárza-patak fejénél nyílik, a Brád városhoz tartozó Ruda falutól keletre, Vályaárszuluj településtől nyugatra. A tárna egy enyhén lejtő, 180 m hosszú járat, melyet kétezer évvel ezelőtt a rómaiak ástak, és a híres római lépcsőkkel végződik.
Hollókő
Zosim Oancea üvegikon-múzeum SzibielZosim Oancea üvegikon-múzeum Szibiel A 2005-ben elhunyt Zosim Oancea atya 1969-ben kezdte gyűjteni darabjait, amelyek közül a múzeum hatszázat mutat be. Szibielben, a templom mellett található Románia legnagyobb üvegikon-múzeuma.
Gáldi-szoros A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett. Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is.
Sztojnica-nyereg Páreng-hegységSztojnica-nyereg Páreng-hegység Sztojnica-nyereg, románul Saua Stoinita. A Kürzsa (Carja) és Sztojnica-csúcsok között található, az előbbitől délkeletre.
Bukura-csúcs 1, románul Varful Bucura I.
Albert Huet-tér Nagyszeben Nagyszeben Szászföld "fővárosa", 2007-ben Európa kulturális fővárosa volt. Az oldalon elsők vagyunk. Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát. Madarat tolláról, keresőt találatáról ismerheted meg.
Mariuta-szikla Csáklya-hasadék A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is.
Nagy-tó (Lacul Mare) - Rossz-völgy (Valea Rea).
Kistorony evangélikus templom Nagyszeben Kistorony egykor önálló település volt, ma Nagyszeben városának nyugati részéhez tartozik. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban.
Lolája-vízesés A Déli Kárpátok szivében emelkedő Retyezát egyike a Kárpátok leglátványosabb hegytömegeinek. A legtöbb túrázó északról közelíti meg a Retyezát-hegységet, a Nuksóra völgye mentén, kocsival vagy menetrendszerint közlekedő mikrobusszal érkezve a Carnic menedékházig. Hasznald ki, mert ha jol ertettem doktor leszel. Amig a vegere jutottam az olvasasnak, vegigfutott bennem egy par gondolat, hogy mi a jo eg lett a vizesessel.
Boli-barlang 1 Banica Itt halad át a Hunyad megye két részét összekötő vasútvonal, mely 66 kanyarral és 8 alagúttal rendelkezik. A magas vízállás miatt a barlangba nem lehetett bemenni. A Boli-barlang Petrozsénytól 6 km-re, északra található, azon az úton, mely Hátszeg vidékét a Zsil völgyével köti össze.

Történelmi-kulturális értékek - Hunyad megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Zsinagóga adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szászváros térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A zsinagóga az megtaláltatott. A dobozt viszont nem volt merszem megkeresni mikor láttam, hogy mennyire szar (a szó legszorosabb értelmében) a helyzet a bástya tövében.
  • Nem ott volt a doboz, ahol a foto keszult.
  • A rejtő kamerán követi a rejteket? Mert dörög és villámlik ahogy csak teheti.
  • Miután ellenőriztük, hogy a kőgomba a helyén van-e, kimásztunk a pusztába. Őszi pompában még szebb a Méhes-tető.
  • Fent egy sir is van.
  • Katolikus temető - Nyárádremete Őszapók. Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem. A Vityál vára felé vezető úton indultam el, gondoltam, hogy innen kell megközelíteni.
  • Hargitafürdő felől érkeztünk, egy több mint 12 km-es gyalogtúra után (majd visszafele ugyanennyi következett). Fennt a tetőn csodálatos panoráma fogadott, a látóhatár viszonylag felhő- és páramentes volt.
  • Rejtekhely mint játéktér, és semmi feltámadás :-).
  • Megtaláltam a ládát. Szerencsére nem volt nehéz.
  • Talán sokan nem tudják, hogy Csíkmadarasról kiindulva egy régen épített út vezet át a Hargitán, a Fertő-nyergen keresztül Ivóba. Mi is ezt az utat választottuk.
  • A koordináta nem a legkóserebb, de megtaláltuk a facsonkot. Viszont a 30 cm-es jégdugón nem tudtunk áthatolni.
  • Evangélikus erődtemplom - Apold Pap nélkül. A templom zárva. Elmentünk a helyi információs irodába (a könyvtárba), a kocsmába, de ott sem tudtak segíteni.
  • Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján. Akkor esett le, hogy tó-panorámáról van szó.
  • Vasárnapi tekergésből hazafele, véletlen rátaláltunk a kis dobozra. :) Köszönjük a rejtést.
  • A bodvaji környezetvédelmi építőtáborba igyekezvén ejtettük útba Törökverővel a harmadik Rejtekhely-találkozót a Vargyas-szorosban. Ismerkedtünk meg ebből az alkalomból személyesen is az erdélyi rejtekhelyek működtetőivel.
  • Nem voltam a helyszínen a tatarozás óta. De a visszajelzések alapján valószínűleg befalazták, az általam ott elrejtett geodobozt.
  • Esztelnek és Csomortán közötti kereszt Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. A kereszt burája alá nem lehet benyúlni.
  • Megtalaltuk, beletettunk egy kulcstartot.
  • Hosszúvontató-itató - Csíkszépvíz Sajnos. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele. Sajnos itt is hiába kerestük a dobozt, a rejteket üresen találtuk.
  • Ha már ennyire szeretitek a hagyományos székely termékeket, akkor ajánlom nektek a Hagyományos Székelyfalatot. Ősi, székely hagyományos ízvilágot varázsoló receptek alapján készült, tartósítószer és E-mentes székelyfalatok.
  • Ez a "játékszer" valóban csak játékszer. A Panda-kő dobozába én tettem be.
  • Már több helyről is a torony leromlott állapotáról számoltak be. Kellemes meglepetés volt látni, hogy a torony épp felújítás alatt áll.
  • Én sem jártam még a marosszentgyörgyi Máriaffi-kastély szomszédságában levő dendrológiai parkban. Ennek a rejtésnek köszönhetem, hogy ide is ellátogattam.
  • A Kisfenyős-kő után átjöttem a "Transz-Rabsonné"-n ellenőrizni a dobozomat. Sajnos én sem találtam meg, eltűnt ez is.
  • Ez az 1848-as emlékmű a falun kívül található. Az említett temető máshol van, de legközelebb felkeressük azt is.
  • Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek. Gondoltam, hogy amíg elvonulnak megnézem a templomot, esetleg belülről is.
  • A geodoboz a második fánál előkerült. A sárgás-szürke homokban nagyon érdekesek a narancssárga sávok.
  • Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Mivel Mikulás napra nagyon szép időt jeleztek, úgy döntőttünk, hogy itt az ideje megvalósítani.
  • Jonnek a kepek is.
  • Küküllődombó Valóban egy csendes, nyugodt hely. Csak a közeli város vegyipari üzeme szennyezi a levegőt. Nem volt nehéz ide "találni", hiszen szülőfalum.

Sikerült eljutni Szászváros környékére? Tetszett a Zsinagóga? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!