Radák-Pekry kastély Magyarózd A Marosludastól 15 km-re, délre, Magyarózdon áll az a szabályos, négy darab, kerek alaprajzú sarokbástyás késÅ‘reneszánsz kastély, amelyet régi épÃtÅ‘irÅ‘l Radák-Pekry kastélynak is hÃvnak.
Evangélikus templom Aranyosmóric Egy 1622-dik évi összeÃrás szerint kÅ‘temploma oltárát festett kárpit dÃszÃti, a kÅ‘tornyában az összeÃráskor harang volt. 1332-ben plébániatemploma van, temploma gótikus stÃlusa alapján középkori, a XV-dik századból.
Megtaláltuk a dobozt, benne a dominóval.
Római katolikus templom Marosszentgyörgy Marosszentgyörgy legrégebbi és legszebb műemléke a helység feletti magaslaton található. ElÅ‘bb nem ültem le a padra mert nedves volt, cipÅ‘fűzÅ‘kötést szÃnlelve végigtapogattam az elérhetÅ‘ helyeket, de nem volt ott a doboz. Igyekeznem kellett, mert lassan sötétedett.
Egyetem utca 5. Egykori piarista templom, ma Szentháromság római katolikus templom.
Majdnem kacsalábon forgó palotát Ãrtam, de sajnos nem forog, csak kacsalábakon áll, nem palota, és királykisasszony sem lakik benne. Az emeletnek már padlója sincs, a földszinti részt raktárhelyiségnek használják. A ház a kacsalábon megvan de a dobozt sajnos nem találtam meg.
Miután megtaláltam a dendrológiai park geodobozát, elsétáltam a Máriaffi-kastély kerÃtésének bejáratához. Ha már a parkban jártam, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet sem. A Máriaffi Lajos-kastély az országúttól balra, helyezkedik el, ahova egy hosszú sétány vezet.
Gyalogos hÃd és komp MezÅ‘szentmargita KerelÅ‘ és MezÅ‘szentmargita között a Maroson csak egy gyalogos hÃd vezet át. Amikor otthon vagyok, tÃzpercenként benézek a Rejtekhely-re, hogy nehogy elszalasszak egy új rejtést :-). A Mihai Eminescu szobra - Marosvásárhely és a MOGYE Könyvtár - Marosvásárhely rejtekhelyeket én még a másik oldalról néztem ki.
Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a KecskekÅ‘. Habar az kisse tavolabb van a gps altal jelzett ponttol. Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bÅ‘velkedik e hely, hanem arra, hogy elÅ‘került a láda. Miután rejtettünk egy geodobozt a SzÃv-tisztásra legjobb rálátást biztosÃtó pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a KecskekÅ‘ felé.
Egykori tanÃtóképzÅ‘, ma a Szakszervezetek MűvelÅ‘dési Háza, épült 1902-ben. Cuza Voda utca 22 szám, Marosvásárhely.
Első Azben 1332-ben jelentkezik a pápai tizedjegyzékben Abafaya néven, majd 1408-ban ilyenképpen: Abafya alio nomine: Apáthy.
Kb 20 évvel ezelÅ‘tt többször is jártam itt, de nem tudtam a vÃzesésrÅ‘l. A dobozt nagyon könnyen megtaláltuk a rejtekfotó alapján, aki tudja hogy mit kell keresni az kb 15 méterrÅ‘l láthatja.
Lankás-nyereg PetÅ‘fi Sándor bronzszobra az egykori Kossuth Lajos utca, és az Arany János utca találkozásánál lévÅ‘ kis köztéren áll. Délutáni sétálgatás a márciusi fagyos de napsütéses szombaton. Ha a tegnap este esett az esÅ‘, ma reggel, március 28-án havazott a városban. Március tizenötödikén rejtettem, amikor rendÅ‘rök Å‘rizték.
Kisvasút hÃdja A Maroson átÃvelÅ‘ hÃdon túl a vasutat felszedték, csak a töltés maradt, habár vezetÅ‘ink felújÃtást Ãgértek. Ötletes rejtési modszer. Mivel kocsival közelÃtettem meg a helyet, körbe kellett kerülnöm. ElsÅ‘nek találtam meg, a közelében lakom.
A SzászfenestÅ‘l délre emelkedÅ‘ kétpúpú domb egy régi várnak a romjait rejti. Jelen voltam a rejtesnel. Megtaláltam a rejtekhelyet. Megtaláltuk, bár elÅ‘ször a másik ládára bukkantunk rá, teljesen véletlenül.
Teleki Téka Marosvásárhely Több mint kétszázezer kötetével enciklopédikus tudománytár, bibliofil ritkaságok Å‘rzÅ‘je. A cipÅ‘fűzÅ‘s módszer nagyon jól működött. A marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár az elmúlt századok európai könyvkultúrájának egyik leggazdagabb erdélyi gyűjtÅ‘helye.
Rákóczi-lépcsÅ‘ Marosvásárhely Már a várépÃtés idÅ‘szakában létezett itt egy lépcsÅ‘sor, amely a Szentgyörgy, jelenleg Forradalom utcát kötötte össze a várral. Kisfiammal ma elindultunk pontgyűjtÅ‘ sétára a közelbe. Bár a geodoboz nem volt látható, csak egészen közelrÅ‘l, megtörténhet, hogy eltűnt. Nem találtuk meg.
Sáromberke MarosvásárhelytÅ‘l 14 km-re fekszik, látnivalói a Teleki család sÃrboltja, a Teleki kiállÃtás, illetve a 18-dik században épÃtett Teleki-kastély. 1319-ben Sárombergként jelentkezik az oklevelekben, 1405-ben Sáromberk, 1412-ben Sárumberek néven, a középkorban szász lakói is voltak. Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be.
Köszönöm. Ma elvittem a családomat, hogy megnézzék a tavirózsákat. Ez az elsÅ‘ rejtekhely, amelyet édesanyámmal együtt keresek meg. Három hektáros területen mintegy 2000 növényfajt ültettek a Sapientia-EMTE marosvásárhelyi kampuszának környékére.
Este, sötétedés elÅ‘tt, hét óra után érkeztem a helyszÃnre. Ez mar nem olyan volt mint a reformacioe. Érdekes, hogy alul üzletek vannak. A Meszes lábánál elterülÅ‘ Zilah, már a honfoglalás idején lakott település volt.
Járabányát nyugat felé elhagyva a DJ107R jelzésű úton, az utolsÅ‘ házaktól körülbelül 300 m-re, van egy nagyon energiatakarékos mosógép. :)
A marosvásárhelyi katolikus temetÅ‘ emlékművei. A Don kanyar áldozatainak az emlékműve, Züllich-sÃremlék.
Városháza tér, Marosvásárhely. A Tükörterem szÃnes üvegablakai, a Kultúrpalota elsÅ‘ emeletén, a Tükörteremben.
A Kolozsvár melletti EKE-forrás a Szelicse és Kolozstótfalu közt elterülÅ‘ erdÅ‘ben, a Hideg-hegyen található. Igaz, reggel esÅ‘ben indultam el, de az EKE-forrásnál már sütött a nap. A szelicsei karsztfennsÃk tanulmányozása közben megszomjazva tértünk le a forráshoz. Megtaláltuk a ládát.
Kutyfalva ma is álló temploma, bár átalakÃtva, a gótikus kor emlékeit Å‘rzi, fÅ‘képp két gótikus kapuja révén. Az átalakÃtás Dániel István idejében történt.
1268-ban Toldalaghnak, 1432-ben Tholdalagnak Ãrják a források a nevét.
Nekem a dadogós viccet is kétszer kellett elmagyarázzák. Azt értem, hogy magántulajdon, de azt nem, hogy abszolút magántulajdon. Mivel a szerzÅ‘dött csÅ‘sz kaszálás és takarÃtás közben megkapta a geodobozt, amit a gazzal együtt a szakadékba dobott, Ãgy csak a láda helyét találtam meg. A kolozsmonostori Kálvária-templom, vagy római katolikus Nagyboldogasszony-templom a Monostori út 60 szám alatt található.
Szarvadi-ház - Király utca 10.
A Református Névkönyv szerint a Basta korszakig egyháza volt, azután elnéptelenedett, ezt erÅ‘sÃti meg a Puszta elÅ‘neve is. 1256-ban Almás néven jelentkezik az okiratokban és úgyszintén 1432-ben is.
Református templom KörösfÅ‘ Mivel olvastam, hogy az elÅ‘ttem keresÅ‘ delia-ék nem találták meg a geodobozt, bár alaposan összematatták a helyet, nem erÅ‘ltettem a keresést. A templomot mi is zarva talaltuk sajnos. A dobozkát megtaláltuk, a templomba sajnos nem sikerült bejutni, de majd legközelebb. KörösfÅ‘ 1764-ben épült, kazettás mennyezettel dÃszÃtett, református temploma az egyik leglátványosabb kalotaszegi templom.
Orbán Balázs A Székelyföld leÃrásában, Marosbogát délkeleti részén levÅ‘ magaslatán, egy római álló tábort feltételez. A település körül három domb, kiemelkedÅ‘ magaslat található. Erre késÅ‘bb magyar vár is épülhetett.
Kolozsvári Szénafüvek A Kolozsvári Szénafüvek a Kolozsvártól északnyugatra, a város szélétÅ‘l körülbelül 6 km-re található. Botanikus Terepen. Megéri kimenni, csodaszép hely. Nagyon ötletes rejtés.