Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Cece vára - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Cece vára turisztikai látnivalói

Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Cece vára képtárból:

Lefele jövet
Lefele jövet
Várfal maradvány
Várfal maradvány
Cece vára várélen négykézláb
Cece vára várélen négykézláb
Hova lett a kisegér?
Hova lett a kisegér?
Fentről
Fentről

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Cece vára fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Cece vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csángótelep, 5,92 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Cece vára közelében?
- Csodálatos bükkfa - Tisztás dombja 2,8 km-re. Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
- Veszes-patak völgye 3,5 km-re. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
- Veresszéki borvíz 4,5 km-re. A múltban a Balásiak tulajdonában volt. A keritesen kivul van. Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Sotetedes korul jartunk ott. Az or megallitott, a fenykepzogepen morgolodott, de a doboz a keritesen kivul van, ott senkinek nincs beleszolasa. Mindket felnek igaza van. Mint rejto nyilatkoznam ,hogy mindket felnek igaza is van es nem is.
- Cseppköves bunker Kászon-völgye 4,7 km-re. A Kászon- és a Bellő-patak közötti hegygerincen húzódik az Árpád-vonal erődrendszerének a kászoni szakasza, melyet a 24/2 székely határvadász század háromszéki katonái védtek. Csak a geodoboz volt otthon. Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem. Bunker 1. Bár ott volt az ösvény mellett, ezt találtuk meg utoljára s teljesen véletlenül. Vizes túra III. Egyre jobban esett az eső, de nem akartuk kihagyni a rejtekhelyet, és különben is már elég vizesek voltunk.
- Második világháborús bunker Katrosa határában 4,8 km-re. Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Bunker 2. Na, ezt is megtaláltuk. Vizes túra II. Tovább sétáltunk a csepergő eső ellenére, és eljutottunk ehhez a rejtekhez is. Törött tábla. A tábla sajnos 2 darabban van.
- Bunker maradvány 2 Bellő-tető 5,2 km-re. Bunker maradvány 2 - Bellő-tető.
- Parancsnoki bunker Kászon-völgye 5,2 km-re. A közelében fából ácsolt kettős fakereszt található. Bunker 3. Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül. Vizes túra I. Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon. Tágas bunker. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban.
- Csángótelepi hágó Esztelnek 5,2 km-re. Nyoma sincs. A doboz rendben. Esztelneki meglepetes. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
- Cégéres kút Fejtető 5,3 km-re. Cégéres kút - Fejtető.
- Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 5,4 km-re. Úgy tartják, hogy a Kászon-patak völgyében, a Gombás-bérc alatt álló várban lakott Katrosa vezér és Bellő nevű lánya. A pusztában. A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni. Néhány pontosítás. Az általatok megtalált, a határvadászok emlékére felállított kereszt, ahol a geodobozt is rejtettétek, látszik a főútról is. Szetvagott bunker. H
- Kászonjakabfalvi panoráma 5,6 km-re. Erdőt kerülgetve, panorámát keresve. Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában.
- Bunker maradvány 1 Bellő-tető 5,8 km-re. Bunker maradvány 1 - Bellő-tető.
- Romok Fejtető 6,6 km-re. A Bodoki-hegység észak-keleti vége Kézdiszentlélek felé magasodik.
- Katolikus templom Kézdiszárazpatak 6,8 km-re. 1324-ben Zarazpotok, 1349-ben Zarazpotok formában szerepel. Út mellett. A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Szárazpatak. Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. Sírbolt. Mivel útba esett, megkerestük.
- Rakottyás-tető Nemere-hegység 7,2 km-re. Havasi tanyavilágban járunk itt. Séta a Rakottyás tetőre. Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
- Asztag-kő Esztelnek 7,3 km-re. 7 év . A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál. Beka az lehet, de doboz az nem. Mar reg kerulgettem ezt a kovet.
- Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 7,4 km-re. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu. Zárt templomok látogatása. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Szép ép templom. Kár, hogy zárva volt.
- Milleniumi kereszt Polyán 7,4 km-re. A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Venul az ember. Ez igy van, venul az ember. A dobozt újrarejtettük. A dobozt újrarejtettük. Karácsony táján rejtettük. Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában.
- Katolikus templom Esztelnek 8 km-re. Az esztelneki templom, melyet Szent Simon és Júdás tiszteletére szenteltek fel, eredetileg legkésőbb a pápai tizedjegyzék korában már állott. Télen nem olyan, mint nyáron. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam. Kerítés. A rejtekhely, az megvan, de a doboz nem került elő. A talpam a földig ér. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk.
- Katolikus templom Polyán 8,2 km-re. Villámgyors megtalálás. Hát, ezt én sem gondoltam volna, hogy ennyire gyors és könnyű lesz. Villám. A helyén van, és pont nem járt arra senki. Villám. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről.
- Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 8,3 km-re. Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Kalap alatt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
- Csomortáni Péter vára 8,4 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ. Segédpontok. A segédpontokat le lehet tölteni a ládaoldalon, a jobb oldalon levő GPS koordináták lelöltése nevű dobozban található legalsó hivatkozásról. Nem talalom.... Nem latom a segedkoordinatakat sehol.
- Kászonújfalu temetője 8,7 km-re. Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Mi sem találtuk. Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Csak én nem találom, vagy eltűnt?. A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Csend és nyugalom. Ide is kitértünk hazafele.
- Katolikus templom Kézdikővár 8,9 km-re. 1349-ben Pesulnuk néven szerepel. Kőkerítések között. Különleges falu. Újra kell telepíteni a geodobozt. Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kovar. Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos.
- Csomortán 9 km-re. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit.
- Balási kúria Kászonimpér 9,2 km-re. Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében. Kijavitva. "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
- Almás vára Kézdialmás 9,3 km-re. Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Egy óra botladozás után. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár. Megtaláltuk!!!A doboz jó egészségnek örvend, a vársáncban szalamandrákkal találkoztunk, a medvének csak  a nyomát láttuk. Almás vára - Kézdialmás. Már két éve keressük ezt a ládát.
- Katolikus templom Nagykászon 9,4 km-re. 1333-ban a pápai tizedjegyzék Kazun, Kasim néven említi. Főhajtva. Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon. Templom a dombtetőn. Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Ráérzésből. Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés.
- Szetye vára Kászonújfalu 9,7 km-re. Az ásatások előbb szláv, majd  árpádkori eredetről tanuskodtak. Ujrarejtes. Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda. variaciok.... Ketfele variacio,  es majdnem ugyanaz a lenyeg. Szetye vararol.... Hamarosn megnezem! Koszi az eszrevetelt.
- Nagy-Lemhény-patak 9,7 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Átlagos patakmeder. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni. Utban az Almas vara fele. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat.
- A színpad Perkő 10 km-re. Tornyocskák. Mint a mesében. Senki nem hinné. Senki nem hinné, ha egy dombot rajzolnék egy lapra és annak a tetejébe egy hófehéren ragyogó kis templomot szép piros tetővel. Visszarejtve. V
- Berecz asztala Kézdiszentlélek 10,1 km-re. Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal. A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt. Sokszor jártunk itt, s nem  sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége.
- Szent István emlékkereszt Perkő 10,1 km-re. Kereszt. A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás. Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Hol nem találtátok meg a geodobozt?. Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt.
- Szent István-kápolna Perkő 10,1 km-re. Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye. Rotonda. Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló. Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Eső előtt. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső.
- Kotlott borvíz Kászonfeltíz 10,3 km-re. A Kotlott borvíz forrását jelző táblának csak az alsó sora maradt meg. Megújult forrás. Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek.
- Tarnóczy kastély romjai Kézdiszentlélek 10,4 km-re. Veszélyes megközelítés. A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
- Katolikus temető Kézdiszentlélek 10,5 km-re. Rájöttem a hibára. Az történt, hogy a Perkő rejtekhely leírásánál a Székelyszentlélek szó linkesítve volt, Székelyszentléleket bemutatandó. Sajnos nem talaltuk meg. Kerestuk az erdekes helyet, a koordonatak szerint a gps egy bokorhoz vezetett, de a korzeteben sem talaltunk semmit. Kézdiszentlélek. Sokadikszor végigjártam a zarándokok útját.
- Katolikus templom Kézdiszentlélek 10,6 km-re. Templom. Megtaláltam a dobozt! Nem volt nehéz rájönni, hogy hol van. Végre nyitva találtam a bejáratot. Több alkalommal is jártam a helyszínen, kerestem és rejtettem is a környéken. Zárva. Ejsze a doboz a kapun belül van, s nem lehet bármikor hozzáférni.
- Szent László-szobor Kézdiszentlélek 10,7 km-re.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 10,8 km-re. Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre.
- Vadles Veres-víz 10,8 km-re. A tetőn  a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók. Lesben. Megtaláltam a dobozt.
- Sóskútfürdő 11 km-re. A kászoni medence szélén, Kászonújfalu és a Nyerges–tető között található. Hódvolt, hódnemvolt. Nem láttunk hódokra utaló nyomokat a patakon, de az is lehet, hogy csak nem volt szemünk hozzá. Sóshódfürdő. Későre jöttem rá, hogy nincs (doboz) mit keresni. Lakodalom. Többször eljártunk a fürdő mellette, többször meg is álltunk, de most egészen más volt a cél.
- Katalin-kápolna Kászonfeltíz 11,1 km-re. Keletkezéséről, építésének idejéről nem maradt fenn írásos emlék.
- Farkaspataki Büdös-víz 11,4 km-re. Almás rétjén Kézdialmás határában, a Büdös kút egy igen hideg vizű forrás, 8-9 fokos a vize, kéndioxidot tartalmaz, innen jön a neve is. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Legalább. A Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút.
- Szent Mihály-templom Lemhény 12 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam.
- Cecele 12 km-re. Hatalmas, füves kupolaként tornyosuló végvára.
- Gorgán-patak völgye Torja 12,1 km-re. Valamelyik régi falurész lehetett? Tud valaki segítani az azonosításban? A lombhullató erdőben szarvasok tanyáznak. Sárdagasztás és hóvirág. Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Fel a patakon. Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek: Malnas pataka, Malnas-falu, Malnasfurdo stb. Helynevek a környéken. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út.
- Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 12,6 km-re. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Volt, nincs. A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk. Ölében vagy tövében?. Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Kászon 1. A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg.
- Felsőtorjai református templom Torja 12,8 km-re. Régen még Szent Márton Torjának is nevezték, a két Torját összekötő magaslatot pedig Szent Ilonának. A libák gágognak, fáznak. Megjött a tél, juhuuuuu, megkezdődött a korcsolyaszezon. Orvendek. Elkonyvelhettem a sikert. Torja vára. Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is.
- A Pap hegye és környéke 12,9 km-re. Régi tervem újra feljutni a Pap hegyére, mely része a Csíki-havasok gerincén húzódó turistaútvonalnak. A Nyergestető fantomai?. C Újra itt!. Újra itt van a csapat a Paphegyen! Meseszép most is. Ketszer vagy egyszer sem?. Na ez aztan erdekes.
- A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 13 km-re. Felsőlemhényből indulva, a Fekete-ügy patak völgyében felfele gyönyörű erdőben sétálhatsz a patak mentén. Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
- Tömlőhozó-ösvény Csutakos 13 km-re. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen. Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt, az ösvényjáró kocsival :-) kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig.
- Hősök Sírja Nyerges-tető 13,5 km-re. Az 1848–49-es szabadságharc utolsó csíki csatájára emlékeztet. Hős-erdő. Egész erdő van kopjafákból és keresztekből a hősök sírjánál. Szürkület. Már szürkület volt, amikor az emlékműhöz értünk és nekikezdtünk keresgélni a dobozt. Első igazi megtaláló. Bár a ládaoldalon van még két bejegyzés, én találtam meg elsőnek ezt a geodobozt.
- Szemmosó-kút Torja 13,5 km-re. Torja igen csodálatos, és értékes természeti kincsekben gazdag. Egy erdekes gyogyforras. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
- Szűz Mária katolikus kápolna Torja 13,6 km-re. Az épület alatt kripta van, ahol az Apor család tagjai nyugszanak.
- Bálványosvár Bálványosfürdő 13,7 km-re. A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták. Bálványos I. Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok. Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. Székely zászló. Miután felmásztam a várhoz hiába kerestem a dobozt.
- Hódtanya a halastóban Lemhény 13,8 km-re. A kis patak medrén 3-4 kisebb gátacska van, a víztükör hosszan nyúlik el. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 14 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel.
- Székelykapu Torja 14,1 km-re. A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
- Katolikus templom Torja 14,2 km-re. A XIV-dik század elején Altorjának és Feltorjának két külön plébániatemploma van.
- Árpád-park Torja 14,2 km-re. 15,15 m magas, 2011 június 18-án állították, Torja említésének 704-ik évében (1307 - 2011). A vilag legmagasabb kopjafa labanal. Tátott szájjal álltam a kopjafa alatt, olyan nagy volt. Ilyen csak a mesében van. Örvendek hogy neked is tudtam újat mutatni. Elindultam Torja fele is egy szep napon. Kivancsi fancsi voltam arra az oriasi kopjafara.
- Vasas-forrás Bálványosfürdő 14,2 km-re. A régi fürdő neve Várpadi-feredő volt, újabb neve a Transzilvánia-fürdő. Hely, ahol a hölgyek letolják a nadrágot. A Jajdon-völgyébe indultunk, útközben röviden megálltunk a Vasas-forrásnál. Bálványos II. Miután leereszkedtünk a hegyről, meglátogattuk ezt a forrást, és a mellette levő kápolnát. Ceruza meghegyezve. A nagy kőről nekünk is más elképzelésünk volt :) akárcsak az előző bejegyzést tevőnek.
- Kápolnamező-borvízforrás Lázárfalva 14,3 km-re. Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. Eltűnt a régi doboz, éljen az új. A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel.
- Gázfürdő Bálványosfürdő 14,4 km-re. Bálványosfürdő központi útkereszteződésétől észak felé indulva, körülbelül 300 méterre, egy jelenleg elég rozoga állapotban lévő, de még használható mofettához juthatunk.
- Minimum Party Kászonaltíz 14,4 km-re. Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19. Kászon 2. Második állomásunk a táborhely volt. A művészi alkotókészség természetbe kihelyezett nyomai. Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely.
- Nyujtódi panoráma 14,4 km-re. Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Felso Haromszeki portyan 2. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz. Mező szélén. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet.
- Nyeregbe Nyerges-tető 14,5 km-re. Az erdő szélén Enduro pályán lehet szédülni. Licsplocs. Kisütött a nap, elolvadt a hó és minden csupa víz volt, egy kicsit be is ázott a cipőm. Lámpa fénynél. A Nyergesről hazafele beugrottunk, ha sötétben is, hogy megkeressük ezt a rejteket. Éjszakai rallizás. Az aznapi kincskereső kirándulás utolsó állomása volt a Nyerges-tető alatti enduro-pálya.
- SZNM 3 Nyujtód Hősök emlékműve 14,7 km-re. SZNM 3. Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó. Rendezett az emlékpark és a környéke. Helyén volt. Megtaláltuk.
- Büdös-barlang Bálványosfürdő 14,9 km-re. Egy néhány méter mélységű üreg, amelyből belélegezve mérgező, de a bőrőn át felszívódva vérkeringést serkentő hatású gázkeverék áramlik ki. Ünnepeltünk. Családi ünnepnek kerestünk helyszínt: szabadban, szép helyen, geodoboz legyen a közelben, s nem utolsó sorban valami finomat is együnk. Mára az első. A leírásokból úgy gondoltam hámot és kötelet is kell vinnünk :) Nem a magassággal volt a bajunk, hanem hát elég sok fa nő a köveken, kövekből. A vihar elott. Jol esett a tura vegere egy kis maszkalas, a rejtek erdekesen ki van talalva gratulalok a rejtonek.
- Apor lányok feredője 14,9 km-re. Igazi világritkaságról van szó. Bálványos III. A Vasas forrásnál szokás szerint elkapott egy kiadós eső, de nem tartott túl sokáig, úgyhogy folytattuk a kirándulásunkat. Szép fa. Nagyon tetszett a négyágú fa! Kiváló rejtek a kővel! A doboz teteje törött, reméljük nem ázik be nagyon (igyekeztünk a legjobban visszacsomagolni), noha a bejegyzési napló külön tasakban jól bírja. A feredoben. Nagy oromomre telt belelogatni a labamat ezekbe az erdekes es ritka forrasokba, olyan bizsergeto erzes volt.
- Gyógyvízforrások Bálványosfürdő 14,9 km-re. A műút mellett erre egy tábla hívja fel a figyelmet. Bálványos IV. A következő állomásunk a Gyógyvízforrások volt, ahol sajnos nem jártunk sikerrel. Másodjára. A mai nap ez az utolsó megtalálásunk. Vegso erokifejtes ugy mar szurkuletben. Utolso erommel meg a vilagossag mellett erre is elindultam.
- Szeregető forrás Torja 14,9 km-re. Most sajnos nem folyik. Az a bizonyos Pokolvolgy kezdete. Amikor elindultam ujra a Torja vara fele, no meg a kenes aztatok fele, akkor azt mondtam, no lassuk csak ezt a kiszaradt Szeregeto forrast is. Érdekes név. Érdekes neve van ennek a forrásnak. Megtaláltam a rejtekhelyet!. Nagyon szép hely.
- Mária oltár Büdös-hegy 15 km-re. A Büdös hegy oldalában nagyon sok a látnivaló. Üres zacskó. Sokszor voltunk a barlangnál, és a Mária-oltárhoz közelítve úgy tűnt ez rövidebb út a barlanghoz, mint a megszokott. Ahol meg nem jartam. Nagyon sokat jartam a barlanghoz fel, de meg ezen az uton nem. Szűz. Megtaláltam,elég sokat kellett várnom míg egyedül maradtam,de aztán tiszta lett a levegő.
- Torja vára 15 km-re. A helyi hagyomány szerint itt egy magas őrtorony állt, s ha jelezni kellett Bálványosvár és Torjavára között, akkor fel kellett mászni a magas őrtorony tetejére. Leányrablás Torja várából. Miután eltöltöttük az időt a Pokolvölgy bejárásával, kevés időnk maradt már sötétedésig. A torjai várdomb. Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt és egy kis sétát az erdőben, hogy megkeressük ezt a dobozt.
- Csiszárfürdő 15,1 km-re. Bálványos várával szemben, az elhagyatott villák mögötti erdőben bővizű borvizek bugyognak, várván az elkezdett felújítás folytatását, a fürdőélet ujraéledését. Feredők. Jó nézni és látni, hogy van ami megújul szűk hazánkban. Fehér csokoládé. Aznapi túránk célpontja a Begyenkő volt, Bálványosfürdői indulással. Igaz. Tegnap a jofajta esozeseket kihasznalva Csiszarfurdore is eljutottunk.
- Lázárfalvi Nyírfürdő 15,1 km-re. Lázárfalván a Hí-patak folyik keresztül, s ez találkozik a Tusnád-patakkal. Sajnos. Nagyon tetszett a hely, látszik, hogy jól karban tartják. Egy furdo ahova visszaterunk... Meg voltunk itt, akkor is nagyszeru volt: furdes, kengodor stb. Kereszt(y)én doboz. Mivel játszótársak jelezték a doboz eltűnését, eljöttünk és újrarejtettük keresztény szellemben.
- Begyenkő kőgombája Torjai-hegység 15,1 km-re. A bálványosi Begyenkő neve a rég kihalt bölény emlékét őrzi, hiszen a régi magyar nyelvben abban az időben a bölényt még begyennek nevezték. Új geodoboz került ide, de talán meg van még a régi is. Miután sikertelenül kerestük a Begyenkő nagy sziklájában elrejtett geodobozt, majd azt pótoltuk, kimásztunk a Begyenkő tulajdonképpeni csúcsára. Kőgombák. Még egy kis mászás, és megpillantottuk a kőgombákat! Kerestünk egyiknél, másiknál, végül Péter beazonosította a rejteket. Talalkozas a medvevel. Erdekes, hogy mostanaig meg senki sem vallalkozott ezt a rejteket megkeresni.
- Farkasvár Bereck 15,2 km-re. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. Kinn a bárány. Meglett.
- Torzó Bálványosfürdő 15,3 km-re.
- Begyenkő sziklája Torjai-hegység 15,4 km-re. Térkép és az orrunk után, a Begyenkő sziklájához. Bálványosfürdőről indultunk, Csiszárfürdő érintésével. Közös mászás. Öröm volt találkozni, közösen mászni, közösen eldönteni, hogy merre is.
- Hajdúk vára Lemhény 15,4 km-re.
- Bod Péter Tanítóképző Kézdivásárhely 15,6 km-re. Az Ady Endre utca 20 szám alatt található.
- Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 15,6 km-re. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
- Városháza Kézdivásárhely 15,6 km-re. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
- Vigadó Művelődési Ház Kézdivásárhely 15,6 km-re. A kézdivásárhelyi főtér északnyugati oldalán áll a Vigadó Művelődési Ház, épült 1902-1904 között.
- Kicsimama utca Kézdivásárhely 15,6 km-re. A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt.
- SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra 15,6 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 4-dik stáció - Kézdivásárhely - Gábor Áron szobra. Esti csend és fülemüle. A munka hozott Kézdivásárhelyre, de azért nem hagyhattam ki egy kis keresést, persze csak este, munka után, amikor a fülemüle olyan szépen énekel. X. Állomás. Kicsit forgalmas volt a hely. Göcsörtös ölelés. Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? :-) Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz? Hát erre is jó ez a játék.
- Egykori árvaleánynevelő intézet Kézdivásárhely 15,6 km-re. A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
- Céhtörténeti Múzeum Kézdivásárhely 15,6 km-re. Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét.
- Menekülés Kézdivásárhely 15,6 km-re.
- Patikamúzeum Finta-ház Kézdivásárhely 15,6 km-re. A Finta-ház elődje egy körtornácos ház volt, amit 1835-ben építettek, majd 1972-ben lebontanak.
- Millennium szálló Kézdivásárhely 15,7 km-re. 1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem.
- Kossuth Lajos mellszobra Kézdivásárhely 15,7 km-re. A kézdivásárhelyi Kossuth Lajos mellszobor a hasonló nevű utcában, a Milleniumi parkkal szemben található.

Cece vára románul - in limba romana: Valea Cetatea


Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Cece vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Datum - A helyes datum november 4...
  • Időutazás - Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát...
  • Időutazás volt - Valóban, csak nem előre, hanem vissza...
  • Megtalaltuk - Meli és az egér után...
  • Cece vára, az egerek birodalma? - Ejnye-bejnye! Úgy néz ki a rejtő szalonnát evett rejtéskor, egészségedre Gábor, és nem mosott kezet rejtés előtt :-) Meli, elsők voltatok? Kérlek értékeld ezt a rejtekhelyet is...
  • Toronyirányt - Toronyirányt közelítettük meg és így az utolsó métereken egy kicsit mászni kellett, visszafele viszont már megtaláltuk az ösvényt...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Cece vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.