Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Cece vára

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció
 


Ez nem más mint egy bronzkori erődített telepre épült vár a Kr. e. I és Kr...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Cece vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Áramfejlesztő Tatros forrás
Áramfejlesztő
Kilátás 2 Írott-kő
Kilátás 2
Evangélikus templom Teke evangélikus templom
Evangélikus templom
Bejárat Johanniskirche Szent János templom Nagyszeben
Bejárat

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Cece vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Cece vára!

Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csángótelep, 5,92 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Cece vára közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Csodálatos bükkfa - Tisztás dombja 2,8 km-re.
Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
Veszes-patak völgye 3,5 km-re.
Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
Veresszéki borvíz 4,5 km-re.
Megtalaltuk. Miután Kászonjakabfalvától majdnem 4 km-t vezettem a poros, köves, rázós úton, a rejtekhelytől korulbelul 300 m-re a tulajdonos tartóztatott fel. Hány órakor jártatok ott?
Cseppköves bunker Kászon-völgye 4,7 km-re.
Csepp, csepp, ez az a lassú víz, ami partot mos. Egyre jobban esett az eső, de nem akartuk kihagyni a rejtekhelyet, és különben is már elég vizesek voltunk. Bár ott volt az ösvény mellett, ezt találtuk meg utoljára s teljesen véletlenül.
Második világháborús bunker Katrosa határában 4,8 km-re.
Jól álcázott fedezékben van ez a búvóhely. 710 m-tol egeszen 817 m-ig tobb mint 7 bunker maradvanyaival talalkoztam, beleertve sok kiepitett geppuska allassal. Ha jól számolom, és a Gábor által megadott koordináták helyesek, akkor eddig 4 bunkermaradványról tudunk az Árpád-vonal erődrendszerének kászoni szakaszán.
Bunker maradvány 2 Bellő-tető 5,2 km-re.
Parancsnoki bunker Kászon-völgye 5,2 km-re.
Megtaláltuk a parancsnoki székhelyet is. Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban.
Csángótelepi hágó Esztelnek 5,2 km-re. A doboz rendben. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
Cégéres kút Fejtető 5,3 km-re.
Egy régi, 1917-ben kiadott térképen románul Fantana Vestita néven jelenik meg forrás.
Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 5,4 km-re.
Ennyire nem tetszett nektek Gálosháza, hogy nullára értékeltétek a hely szépségét? Nem bántam volna, ha a forrás megjelölése nélkül bemásolt leírás helyett/mellett a rejtő pár szóban leírta volna a hely megközelítését. Az idézett cikk alapján nem volt világos hogy ez a kereszt az a kereszt-e ami az útról látszik vagy sem.
Kászonjakabfalvi panoráma 5,6 km-re. Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában. Bunker maradvány 1 Bellő-tető 5,8 km-re.
Romok Fejtető 6,6 km-re.
Egy ismeretlen eredetű, négyzet alakú, körülbelül 10 x 10 m-es épület romjai találhatók itt.
Katolikus templom Kézdiszárazpatak 6,8 km-re.
Már koromsötét volt, amikor megérkeztem Kézdiszárazpatakra. Ez igy van. Bár azt hiszem a doboz kicsit odébb került mint eredetileg volt, és a bejegyzések alapján többen is meglátogatták már előttünk, ott lapult a keresőket várva.
Rakottyás-tető Nemere-hegység 7,2 km-re.
Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
Asztag-kő Esztelnek 7,3 km-re. A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál. Mar reg kerulgettem ezt a kovet.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 7,4 km-re.
Kár, hogy zárva volt. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása.
Milleniumi kereszt Polyán 7,4 km-re.
Errefele mindenki Polyannak mondja a falut, a fakeresztet is ok allitottak a falu feletti magaslatra a Milleneum emlekere 2000-ben. Kézdiszentkeresztről mentem ki, egy nagyon érdekes sziklaalakzatokat formázó sziklafal mellett, gleccservölgyekhez hasonlítható zöld domboldalak hátán, egészen a falu fölött álló keresztig. Gyonyoru latvany fogadott a teton.
Katolikus templom Esztelnek 8 km-re.
A rejtek, az megvan, de a doboz nem került elő. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk.
Katolikus templom Polyán 8,2 km-re. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről. Torony van, eső nincs, villám nincs, kapu itt is zárva.
Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 8,3 km-re. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
Csomortáni Péter vára 8,4 km-re.
Első alkalommal Kisgyörgy Zoltán Háromszéki Vártúra-kalauz könyvében leírtak alapján kerestem Csomortáni Péter várának romjait. Nem latom a segedkoordinatakat sehol. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.
Kászonújfalu temetője 8,7 km-re.
A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Vartnal nehezebben talaltam meg ezt a dobozt. A temetőt már az útról megpillantottuk.
Katolikus templom Kézdikővár 8,9 km-re.
Útban voltam hazafelé, nem volt már sok sötétedésig, de nem tudtam elmenni Kézdikővár és Kézdiszárazpatak új rejtései mellett. Most jutott eszembe, hogy utólag visszamentünk és teljesen más helyen mint ahol először kerestük megtaláltuk a dobozt. Kézdikőváron úgy néz ki nem vár már doboz.
Csomortán 9 km-re.
Csomortán románul Lutoasa. Nem ertek valamit.
Balási kúria Kászonimpér 9,2 km-re.
"Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
Almás vára Kézdialmás 9,3 km-re.
Igaz, hogy a nedves avar, meg a nedves kövek csúsztak egy kicsit, de hát december van. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Megtaláltuk, a doboz jó egészségnek örvend.
Katolikus templom Nagykászon 9,4 km-re.
Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon.
Szetye vára Kászonújfalu 9,7 km-re.
Miután körbekerestük a helyet, bár a rejtek verte ki a szemünket, csak azután találtuk meg, miután figyelmesen elolvastuk a segítséget. Kászonba járván visszafele úgy gondoltuk teszünk egy kis kitérőt. Gyonyoru a kilatas innen.

Cece vára románul - in limba romana: Valea Cetatea


Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Cece vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Toronyirányt - Toronyirányt közelítettük meg és így az utolsó métereken egy kicsit mászni kellett, visszafele viszont már megtaláltuk az ösvényt. Tetszett.
  • Cece vára, az egerek birodalma? - Ejnye-bejnye. Úgy néz ki a rejtő szalonnát evett rejtéskor.
  • Megtalaltuk - Meli és az egér után. Nem semmi.
  • Időutazás volt - Valóban, csak nem előre, hanem vissza.
  • Időutazás - Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát. Már lassan szédülünk a sok időutazástól :-), így nem ártana tudni, hogy mikor került sor a Cece-vár felkeresésére.
  • Datum - A helyes datum november 4. Bocs.
  • Rapsonné vára - Szováta: Minden elázva - Elöször a Pakulárkő-höz vezető letérőt kerestük a családdal, de a lombok között használhatatlan volt a gps készülékünk. Sok időt veszítettünk el itt, annál is inkább, hogy csak este hét után értünk ide.
  • Talmács vára: Megtaláltuk - A doboz rendben, egerek nem voltak.
  • Fekete templom - Brassó: Kis segítséggel - Megtaláltam kis segítséggel, most már tudom hol kezdődik a kerítés, elég relatív. Szerintem ez a doboz hiányzott a multkor, mert végigtöröltem a port körben a kerítésről és nem találtam.
  • Vártemplom - Sepsiszentgyörgy: Kopjafák - Nagyon érdekesek a temető és a vártemplom közötti kopjafák. A doboz a helyén.
  • Református templom Marosvécs: Egyedi és különleges templom - A marosvécsi várkastélyhoz felvezető lépcső teteje mellől egy ösvény indul a főútról nem látható, régi, torony nélküli református templomhoz. Az épülettől délre egy zömök, különálló harangláb található.
  • Pokolláz: Villanypásztor - Úgy történt, hogy amikor átugrottam az árkon egy cseppet megfejeltem a villanypásztort. Érdekes tapasztalat volt, de másnak nem ajánlom kipróbálásra :) A dobozt nem volt nehéz megtalálni.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Cece vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.