Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Hatolykai temető

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Hatolykai temető

Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Legalábbis a felirat szerint...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Hatolykai temető felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Fejfák - 2 Pálpataka harangláb
Fejfák - 2
Havasan Tetves kút
Havasan
Kilátás Létrás szakadék
Kilátás
Jellegzetes fa a közelben Bükkfej
Jellegzetes fa a közelben
A pléhember szíve kreatív ötletes szokatlan rejtés geodoboz geoláda
A pléhember szíve
Idézet a szobor talapzatán 2 Magyar Honvéd Rétyi Nyír
Idézet a szobor talapzatán 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Hatolykai temető fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Hatolykai temető!

A 0,24 km távolságra található, legközelebbi település, Hatolyka turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Hadiárok lőállásokkal Csíkzsögöd Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben.
De ezután már szorgalmasabb leszek, és mindent, és időben is, be fogok jelenteni. Majd visszasétáltunk a kényelmes ösvényen. Kevés időnk volt keresgélni, dörgött, villámlott, jobbnak láttuk visszatérni a faluba. Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be.
Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom.
Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni. Legalábbis több mint száz évvel ezelőtt, majd a bányászatot beszüntették.
A büdösfürdői Büdös-láp a Dél-Hargita-hegység keleti oldalán, a Kenderes-patak forrásvidéke felett található, 1200-1210 m-es tengerszint feletti magasságban. Van egy tápanyagban gazdag, eutróf része, és van egy oligotróf területe is.
A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is. Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett.
A monda szerint nagy erővel támadtak a tatárok a környékre, ezért a nép visszahúzódott az elfalazott bejáratú Kőlikba. Ahogy felkapaszkodtunk a cukorsüveg tövéhez, azonnal rátaláltam a rejtekre. Először a Tatárlik feletti kilátóhoz másztam ki, ahonnan nagyon jó a kilátás, majd visszaereszkedtem az ösvényen a Tatárlikhoz és a Csala tornyához. Csak mikor a Tatárlik üregeihez felértünk, jöttem rá, hogy már jártam itt annak idején, 15-16 évvel ezelőtt.
Azt lehetne mondani, hogy Kovászna megye via ferratája, mert majdnem itt van. Mászkálni hívtak a hétvégére, a Vargyas-szorosba.
Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához. A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik.
Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak.
A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot.
Ott a loresben, az egyik vaskereszt mogott. Zuhogó esőben kutattuk a lőréseket, amig megtaláltuk a dobozt. Szép és gondozott a vártemplom, kár, hogy nem tudtunk bemenni. Csíkszentmárton középkori templomának emlékeiből megőrizték a XV-dik századi fali szentségfülkét beépítve a várfalba; sajnos felső részét letörték, falusi ügyeskedő mester munkája.
Kézdimartonos Kézdivásárhelytől 12 km-re keletre, Bereck közelében, a Nagyhegy alatti völgyben fekszik. Régebb nagyon híres hely volt a "feredőjéről" is. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt. Ember küzdj és bízva bízzál, akkor is ha a kapu zárva.
Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van. Kora tavasszal egy többévszázados fa alatt. Sokszor jártunk már erre, de sosem vettük észre. A parkra ráférne egy kis takarítás, de másképp minden rendben van.
A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől. Pont a múlt héten, csütörtökön voltam a Bánya-patak fejénél. Engem leginkább az hozott lázba annak idején. Hát remélem, hogy a Bánya-patak fejének következő megtalálói közül valaki leméri a madártemető és az ingóvány gps koordinátáit, és fényképeket is tölt fel róluk.
Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Regi igeretunk szerint ma ismet visszatertunk ide, es az otagu fa oleben megkerestuk a dobozt. Megtaláltuk a helyet, a forrást a fölé a nyáron épített új szerkezettel, friss vakolatttal. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével.
Úgy tartják, hogy a Kászon-patak völgyében, a Gombás-bérc alatt álló várban lakott Katrosa vezér és Bellő nevű lánya. Ennyire nem tetszett nektek Gálosháza, hogy nullára értékeltétek a hely szépségét? Nem bántam volna, ha a forrás megjelölése nélkül bemásolt leírás helyett/mellett a rejtő pár szóban leírta volna a hely megközelítését. Az idézett cikk alapján nem volt világos hogy ez a kereszt az a kereszt-e ami az útról látszik vagy sem.
Temploma a XV-dik században épült. Többször átépítették, de megmaradt csúcsíves ajtókerete, a szentély két ablaka és sokszögzáródása.
A Királykő gerincének vonulata egy fordított L betű alakjához hasonlít. A Kis-Kiralykovet nem szabad elhanyagolni, vannak nagyon szep reszei. Gábor, hol írtam én olyant, hogy vasárnap a Kis-Királykőn geodobozt kerestem volna? Ha jol ertettem a Kis Kiralykon megtalaltatok-ellenoriztetek a borokasba rejtett ladat es a Hasadek nyeregben a korlatokhoz kozeli ladat a fenyvesben?
A Csicsói Hargitára szerettem volna, nyugat felől feljutni. D.
Érdemes leereszkedni a patak medrébe is, ahol szintén látványos kőzetrétegek láthatóak, melyek hasonlóak az út mentén levőkhöz.
Sok szép emlékkel ajándékoztak meg, köztük az az érzés, amit a Szarkakő 40 m magaból nyújtott. Egy Daewoo Tico szemelygepkocsival, remeltem, hogy a kozelebe tudunk jutni. Megtaláltam, így nagyon örvendtem. Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik.
Ha megkívántátok, ti is elkészíthetitek. Ez majd alkalom es ordogadtaval kiprobaltatik. A terkepen egy kovasznai haz jelenik meg a foteri park kozelben, s Lécfalva az más. Lécfalvától délre, az árterület fölé emelkedik, a kelet-nyugat irányú 550 m magas Várhegy-domb.
A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. De a füzetben második beíró voltam. Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen.
Orbán Balázs és Entz Géza szerint Zalán templomának román kori kapuzata feltehetőleg 12-13-dik századi eredetű, a zaláni református templom építésének legkésőbbi lehetséges időpontja 1319. Latvan, hogy nagyon nem szandekszik megkeresni egy keresonek sem ezt a ladat. Megtudja-e valaki mondani, miért nem jön elé az összes rejtekhely. Na, ebbe már nem sikerült bejutnom.
Gyönyörű kilátás fogadott.
Két ismeretlen magyar honvéd, a 32-dik határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz. A Rákóczi-vártól a gerincen felfelé körülbelül 2,8 km, a harmadik határkőtől körülbelül 800 méterre, 1944 augusztus-szeptember.
Az apácai Feketevárat székely határőrök létesítették a 14-dik században. Ott voltam a rejtesnel. Szép időt kaptunk el. Időzhettünk volna akár többet is, de tűzött a nap, és siettünk.
A régészek Zsögöd I elnevezéssel jelölik az egykori erődítmény helyét. A zsögödfürdői vár az Olt jobb partján, a Malomföldnek nevezett helyen volt, ott ahol a zsögödfürdői házak felé emelkedő távközlési antenna is van.
Csíkszentgyörgy Csíkszeredától 22 km-re terül el, a Fiság völgyében (ez a Csíki-havasokból, Szellő hegy és a Gyürke tető - 1369 m - közelében ered), 757 m tszf magasságban. Sajnos, nem fertem at a kerites alatt. Ezt bizony én se találtam meg, pedig eleget dagonyáztam a porban. Ez már a második rejtekhely, illetve a második eltűnt geodoboz.
Katrosa a Bellő- és a Nagyméh-patak közötti terület, lomberdővel és legelőkkel borított. Katrosa-üdülőtelep a Kászon-patak völgyében található, a Katrosa-patak Kászon-patakba történő beömlésénél, a Kézdivásárhely és Csíkkozmás közötti 11B jelzésű műúton.
Emblematikus, szép kúria. Duduj-kő Csukás-hegység
Lassan kezd frusztráló lenni, hogy ma sem találtam meg. Megtaláltam a nano méretű, a brassói Fekete-templomnál elrejtett geodobozt. Egy brassói városséta alkalmával megtaláltam ezt a pici geodobozt is. Brassó főterén található Erdély legnagyobb és egyben egyik legszebb műemléke, a legkeletibb európai gótikus templom, a híres Fekete templom.
Az antennát elhagyva, az Ojtoz-forrás feje tetőn nem csak lövészárkokat, de mesés hóvirágmezőt is találtunk - rég láttunk ennyi hóvirágot. Átutazóban voltam, alkonyodott. Ozsdoláról a putnai rezervátum felé, a tetőről szép a kilátás Ozsdola és Martonos felé.
Sziasztok, nemregiben voltam az elopataki doboznal, egyszer meg regebb megtalaltuk. A megtalalast segito info helyes, de kisse csaloka. Pedig minden lehetséges lyukat végigkutattam. Előpatak falu Kovászna megyében, Sepsiszentgyörgytől 10 km-re nyugatra, az Előpatak völgyében fekszik.
Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Torja után az első nagyobb völgy jobbra.
Nem volt könnyű megtalálni, mert a gps a sziklák miatt ide-oda mutatott, de végül csak sikerült. Sokat kerestem, mert az istennek sem találtam a fehér követ. Gyonyoru helyen van, nagyon jo rejtes. A Csomád hegytömb déli részén, Közép-Európa egyetlen épen maradt vulkáni kráterében keletkezett csapadékvizből a Szent Anna-tó.
Újfalu, románul Satu Nou, a Tatros mentén, Ónfalvától nyugatra, Aknavásártól délkeletre, Szőlőhegy és Szitás falvak között fekvő település. Szőlőhegy községhez tartozik.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Hatolykai temető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Most, hogy feltöltötted a képet, látom, hogy két név is szerepel az évszámok felett. Mindent nem lehet tökéletesen kivenni.
  • Korán elment, szegény, mondhatták a temetésen.
  • Meglett a centenárius sírkő.
  • Hat en mind kerestem a bal kezenel vakon szegeny Terez neni sirjanal. De nem talaltam sehol, es vegul lass csodat felpillantok a sirra es ott hevert a doboz.
  • Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett. Teréz néni bal kezénél semmi.
  • Megtaláltuk. Köszönjük.
  • A tó körül sűrű zöld növényzet van, ennek köszönheti, hogy már nem kék. Nem volt nálunk GPS készülék, így hát örvendtünk, hogy bár a tavat megtaláltuk.
  • De a környéken sétáltunk, és fotóztunk kicsit. Köszönöm a rejtést.
  • Megtalaltuk.
  • Már alig várom a jövő nyarat és azt a szerdát :-).
  • Az emlékműveket megtaláltam. A dobozt, nagy süketül a mögöttük levő falon gondoltam, a kőcserepek alatt saccoltam.
  • Be van ázva?
  • Igaz így most könnyű volt, főleg, hogy volt egy kis segíteség is. Megmutatták és kiásták.
  • A Nagy-ág le volt zárva sorompóval, ezért gyalog sétáltunk fel a tisztásig. A panoráma valóban szép.
  • Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. Enyhén nedves volt belül, kitöröltük.
  • Nagyon örülök, hogy sikerült megtaláljátok a Harom vár romjait. Én elõször biciklivel voltam, a Szeredai strand felõl, széles erdei út vezet egészen addig a pontig, ahol fel kell térni az erdõbe.
  • Az eső végig kisért a második rejtekhelyhez. Minden rendben volt, csak picit csúszos volt a fal.
  • Nem tudunk menni. Udv.
  • Kolozsvári Szénafüvek Gyereknap. Botanikus Terepen.Ide tényel május-júliusban érdemes jönni, korulbelul 1000 színben pompáznak a gyepek.
  • Erdekes rejtekhely ez. Ott a Szenvedo kapolna a koporsoval.
  • Ettől csak jobb lesz a játék, és én is megkereshetem. :) Úgy látom, hogy ez a csatakos tél mindenkit lelassított, mert nincs nagy mozgás.
  • A tábla sajnos 2 darabban van. A leírás nagyon pontos, a doboz könnyen előkerült.
  • Újra csorog a víz. Nagyon sok emlék köt mind a két csorgóhoz.
  • Marosszentkirály felől érkeztünk ide, miután az Aranyhalacskánál rejtettem egy geodobozt, a fekete hattyú minden tiltakozása ellenére. Bár folyamatosan mutatta nekünk a hátsó felét, fejjel lefele halászott a vízben, nem tudtam megállapítani, hogy hattyú-legény, vagy -leány volt :-)Náznánfalván, a római katolikus kápolna előtt éppen annyi hely volt, hogy le tudtam parkolni az út szélén.
  • Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt.
  • Nehezen verekedtük át magunkat a bozóton, de megérte eljutni oda. A környék teli, s tele második világháborús lerombolt bunkerrel, amik bár nem annyira látványosak, mégis izgalmassá teszik a környéket.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Hatolykai temető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!