Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Köpeci szil

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Köpeci szil

Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. A győztes fát, a köpeci szilt, a Polgár-Társ Alapítvány nevezte be az Év Fája Európában versenyre.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Köpeci szil felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Köpeci szil képtárból (összesen 15 kép):

A szil télen
A szil télen
A szil a műútról
A szil a műútról
A fa
A fa
A fa
A fa
Információs tábla
Információs tábla
A fa
A fa

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Köpeci szil fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Köpeci szil!

A 1,26 km távolságra található, legközelebbi település, Köpec turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Miklósvár-szék
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Unitárius templom Felsőrákos

Unitárius templom Felsőrákos 3,7 km-re
A gótikus korból egy keresztelőkút maradt meg. Felsőrákosnak középkori gótikus temploma volt, teljesen újjáépítették.
Régi székelyház Felsőrákos

Régi székelyház Felsőrákos 3,7 km-re
Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek.
Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva

Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 4 km-re
Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Gratulálok a teljesítményhez, tényleg fejlődés, ha már aznap bejelented a megtalálást. Ma kerestem meg, es mar be is jelentettem. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található.
Zathureczky-temető Barót

Zathureczky-temető Barót 4,9 km-re
Figyelem. Megálltunk és megnéztük ezt a régi, elhagyott temetőt, és megkerestük a kriptában elrejtett dobozt. kustalyetik, kérlek írd meg az emailcímedet. Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban.
Unitárius templom Ürmös

Unitárius templom Ürmös 5,5 km-re
Mert nem tudtam bemenni egyik kapun sem a templom udvarára. Örülök, hogy a szülőfalumba is eljutott ez a játék. Ott voltam a rejtesnel. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház.
Református templom Olasztelek

Református templom Olasztelek 6,1 km-re
Olasztelek református templomának késő román és átmeneti stílusban faragott kapuzata van. Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve.
Sündisznó-szikla Ürmös

Sündisznó-szikla Ürmös 6,3 km-re
A falu délnyugati kijáratánál, a régi térképeken Kiskőbányának nevezett részen, egy különleges, sündisznóhoz hasonlító sziklát találunk. Megtaláltam, kár, hogy cigánytelep van a tövében. Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben.
Likaskő Olasztelek

RH0665
Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe. Először azt hittem, le kell másszak a lyukba, de aztán észrevettem a rejteket. Az eredeti rejtekhely a Likaskő falában volt. Lehet, hogy csak én nem voltam elég alapos.
Tiborc vára

Tiborc vára 7,4 km-re
Nem volt nehéz megtalálni. A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé. Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült.
Attila vára Vargyas

RH4447
A Persányi-hegységnek az Olt alsórákosi szorosától északrahúzódó vonulatát az erdővidéki és homoródmenti emberek Rikának vagy Rika erdejének nevezik. Megtaláltam a dobozt. Az ide tartozó, a Rika és Sós-kút (Nádas) patakok közti, Ny-K irányban lefutó hegygerinc keleti kiemelkedésén, a Hegyes-tetőn (684 m) található középkori eredetű erődítésmaradvány már régóta ismert.
Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer

RH1345
Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. A honismereti túrasorozat egyik célpontja volt a Rika-erdei erődítményrendszer, és ekkor találtuk meg a ládát. Előző Likaskői felfedezésünkön felbuzdulva nézelődtünk doboz után az Attila váránál, és meg is találtuk azt. Szóval ti minden leírás, szöveges segítség, kép vagy gps koordináta nélkül találtátok meg a rejtekhelyet?
Református templom Bodos

Református templom Bodos 7,5 km-re
Bodos a Barót felől jövő főúttól kicsit bennebb,  nyugalmas környezetben, dombok között, egy teknőben fekszik. Azt hiszem mi vagyunk az elsők akik megtaláltuk, a logfüzet szerint. Egy kis almaszedés után kerestünk és találtunk rá a dobozkára. A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban.
Református templom Vargyas

Református templom Vargyas 7,5 km-re
Vargyas Erdővidék festett bútorkészítéséről és fafaragásáról híres települése. 1334-ben plébániatemploma volt, a régi templom a falu felső felében állott. Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni.
Református templom Bibarcfalva

Református templom Bibarcfalva 8,2 km-re
1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs. Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei.
Ürmösi Töpe

Ürmösi Töpe 8,4 km-re
Áthaladva az alsórákosi szoros első büvkörén, még nagyobbszerű táj-csoport merül fel; a szoros mindkét felén roppant hegy-óriások emelkednek, jobbról a sziklagula idomu rákosi Tepej, balról a vele versenyző sisak idomu ürmösi Tepej. E hegyóriások oldalaiból szeszélyes alaku sziklaszálok, mint ódon várak festői omladványai, emelkednek. Mivel ram vart ez a feladat, ezt tejesitettem is.

Köpeci szil románul - in limba romana: Ulmul din Capeni


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Köpeci szil adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A doboz sajnos eltűnt, így cseréltük.
  • A koordinátákat kijavítottam. A szöveges segítség változott?
  • Meg nem volt andungom, hogy most feltegyem azokat amiket az utobbi idoben megtalaltam. Zathureczki, zete to, budosfurdo vagy masok.
  • Fel orat kerestem a dobozt, de sajnos nem talaltam meg. Vagy talan nem jo helyen kerestem?
  • Ezt nem engedheted meg magadnak Gábor.
  • Nem tudom, ha észrevetted. Lecsúsztál az első helyről.
  • Kétszer kerüld meg a fát jobbről balra, és harmadszorra magától előjön.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Köpeci szil? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 18 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!