Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Pincevár - Zalán

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

A Baróti-hegységnek egy keleti irányba benyúló vonulata van, ami Zalánt dél felől határolja, azt pedig dél felől a Kóréh-patak határolja. E hegynyúlvány tetejét nevezi a nép Pincevárnak.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Pincevár - Zalán felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:


Szarvascomb patával
Szarvascomb patával
Nepfényben Nárcisz szencsedi nárciszmező
Nepfényben
Repce-előtér Vörös-szakadék
Repce-előtér
Szomszéd épület Kézdivásárhely városháza takarékpénztár
Szomszéd épület
A meredek rész Meteóállomás Tóka-csúcs Toaca lépcső Csalhó
A meredek rész

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Pincevár Zalán fotóalbumba!

Fedezzétek fel Zalán és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Pincevár!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,43 km távolságra található, legközelebbi település, Zalán turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó. Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra.
Hét jegenyefa Csíkszentdomokos Felcsík legészakibb fekvésű, és egyben legnépesebb községe délen egybeépült Csíkszenttamással, Csíkszentdomokos fő folyóvize az itt még patak nagyságú Olt. A település ütőere a Balánbányára vezető Fő utca, ennek mentén található a közintézmények többsége.
Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó.
Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni.
Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
Megtaláltam. A teljesség igénye nélkül felsorolnék néhány helyet, a környék látnivalói közül. Ha minden igaz, a mustáros dobozon azóta is az én ákombákomjaim díszelegnek. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól megközelítőleg 300 méterre északra található a Fenyős Kőfejtő.
A kiépített pihenőhelyen három forrás is található. Valamikor jó bővön folyt itt a víz. A Honvéd-kút az Erős-oldal aljában, a Sepsiszentgyörgyről Sugásfürdőre vezető aszfaltút mellett található.
Katrosa-üdülőtelep a Kászon-patak völgyében található, a Katrosa-patak Kászon-patakba történő beömlésénél, a Kézdivásárhely és Csíkkozmás közötti 11B jelzésű műúton. Katrosa a Bellő- és a Nagyméh-patak közötti terület, lomberdővel és legelőkkel borított.
A jelenlegi L alakú, manzárdtetős kastély előtt már a 17-dik században volt itt udvarház, jelenlegi nevét a legutolsó tulajdonostól kapta. A történelmi idők során több építkezés is történt itt, 2021 és 2024 között teljes felújításon esett át.
A Kerekhegy az Alsórákos környékén található hegyek közül a legmagasabb, 932 m tengerszint feletti magasságával. A gerince egy kifli alakú görbülethez hasonlít, a két vége Alsórákos felé mutat.
Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. A fát (mi mást ;-)), de a doboz sajnos nem lett meg. Meg nem volt andungom, hogy most feltegyem azokat amiket az utobbi idoben megtalaltam. A koordinátákat kijavítottam.
A Sólyomkő pataka mellől a Kormos-kő sziklakilátója felé kapaszkodva a meredek domboldalon, egy kisebb sziklatornyot és egy nagyobb, impozáns, kettős sziklabástyát találtam. A leírást követve jutottunk fel előbb a kisebb sziklához, majd a sziklabástyához.
Csodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy. Az igazság, hogy nem kapom a térképnéző segítséget. Nalam mukodik. Megtaláltam a dobozt.
A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával. Középre, szélre, mindanégy sarokból körülnéztünk, de nem volt. 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor.
Aldoboly neve első ízben 1461-ben jelenik meg oklevélben, Feldobollyal együtt, 1567-ben Aldobolj néven írják. Templomának eredetét a gótikus kor idejére teszik, tehát még a katolikus korra, később nagyobb szentélyt építettek hozzá.
A Létrás-szakadék a Nagy-kő-havas talán legkönnyebben megközelíthető látnivalója - egy 50 méter magas, hatalmas mészkősziklában, a Csűr-kő árka-patak hozta létre, hossza 160 méter. Ellenőriztem a rejteket. Úgy néz ki az idén június első hétvégéjén fogunk szervezni egy trekkingklubos túrát a Nagykő-havas tetejére. Egyáltalán nem könnyű a ládát megtalálni.
Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott. A legenda szerint a tó helyén valamikor állt egy ház. Örvendek, hogy az első megtaláló lehettem. Igaz, hogy nem a pallóhoz vezető ösvényen értük el.
Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni. A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk. Csíkszentimrén a romos állapotban lévő Henter-kúria előtti évszázados akácfák és vadgesztenyefák mesélhetnének a Henter családról és a település eseményeiről.
A vágy forrása, románul Izvorul Dorului, nevű patak a Vanturis- és a Varful cu dor elnevezésű hegyek oldalaiból ered. A Szinaja és Targoviste közötti utat a Podul Izvor, vagyis Forrás-hídnál keresztezi.
Feledhetetlen kilátás tárul elén onnan. A Poján-kő fenyők fölé emelkedő tetejére érdemes kimászni, bár nem vezet rá jelzett ösvény, és a megközelítés sem veszélytelen.
Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Régi álmom teljesült. A játszóterünkre utaló helynév különleges varázzsal bír számunkra, emblematikus jelentőségű.
A félreértések elkerülése végett pontosítanék. Doboz volt - nincs, koncert inkább hébe mint hóba, s borsos jegyárak mellett majd egymásnak muzsikálnak. A 80-as evekben mar jartam itt. A barcarozsnyói Fundáta-völgyi barlang Rozsnyótól 3,5 km-re található, nem messze a rozsnyói vártól, 790 méter tengerszint feletti magasságban.
1849 július 30-án Petőfi Székelykeresztúron, a Gyárfás udvarházban töltötte a segesvári csata előtti utolsó éjszakát. De a kert gyönyörű. A doboz le volt esve. Babbercivel eggyütt Petöfi Sandorrol a gyermekeinknek meseltünk.
A Curmatura menedékház a Kis-Királykő lábánál található. Hát kezet mostam alaposan, felfele menet is, lefele is, de a doboz nem került elő.
Lehet, hogy idokozben eltunt, mert elegge fel van dulva ott az erdo. Jó kis hely ez a Bodok-csúcs, már rég felakartam jönni ide, éppen úgy adódott, hogy egy fárasztó gerinctúra keretén belül sikerült a dobozkát is megtalálnom, kitűnő egészségnek örvend. Sikeresen megtaláltuk még a gps nélkül is, amely épp útközben mondta fel a szolgálatot. A Bodoki hegyseg névadó, de nem a legmagasabb csúcsa.
A Kisgalamb Levendula egy kis levenduláskert Kisgalambfalván, a református templommal szemben, a Hősök emlékműve mellett. Bár egy, a kertben látható, festett kerékpár fotózási lehetőségre utal, nincs információnk a kert látogathatóságáról.
A csíkszentimrei temető bejáratánál levő kőkereszt az 1700-as évek nagy pestisjárványára emlékeztet. 1708 végén Moldvából behurcolták a pestist Gyergyóba. Székelyföldön sok kereszttel találkozik az ember.
Szegények feredeje - Tusnádfürdő. Megtaláltuk, bejegyeztük. Utban Csik fele, epp kiszoktem, elszoktem az autobol(tol), es maris a Szegenyek feredejenel voltam. Az épület, melybe a doboz be kellett volna legyen "falazva" valóban nem messze az elhagyatottnak tűnő Szegények feredője mellett áll.
A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította. A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki.
Régi Olt-fahíd Hévíz A hévízi Olt-híd újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
A csíktaplocai Rét utcában egy borvízforrás található, melynek vizét a környékbeliek előszeretettel hordják és fogyasztják. A kutat Fontana névre keresztelték. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).
A Baróti-hegység erdővel borított szelídhajlású hegyek-dombok képét nyújtja. Ez is az utamba esett a Benko kert fele. Nagyon pontos a leírás, ezért könnyen meg is találtam, a rejtek előtt bánsági sáfrány ékeskedett, a sípálya tetejéről csodálatos látványt nyújtott az őszi erdő.
Csíktaploca kőrisfája és hársfája a jelenlegi kultúrház, a volt Lázár-kúria előtt áll, társai azoknak a fáknak, amelyeket a kollektiv gazdaság idejében kivágtak. Ma már ennek a két fának is levágták a felső részét, pedig mesélhetnének a Lázár-családról, akiknek emlékét az itt kezdődő Lázár utca őrzi.
A Zete tanösvény elősegíti a Felső-Nagy-Küküllő mente helytörténeti nevezetességeinek és természeti értékeinek a megismerését. Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény. Nagyon jó tanösvény, legjobb a látottak közül.
Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. A malmot körbejártuk, nézelődtünk, érdekes. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők.
Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
Parkjában lipicai lovakat tenyésztenek. Alsószombatfalván található az egykori Brukenthal-kastély, mely kivülről elég jó, benn leromlott állapotban van.
Piricskéről jöttünk. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél. A Madéfalvi hargita volt a cél, de nem hagyhattam ki ezt az új rejtekhelyet sem. A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Pincevár adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Zalán térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Pincevarat jol ismerem, a Haromszeki vartura-kalauzban az en fenykepem szerepel a varrol. Sajnos most mar bajosan keresheto fel, tudnillik egy bekeritett vadaspark veszi korul (a Csutakos tetot).
  • Gábor, várjuk akkor türelmetlenül az új ládáid bejelentéseit a rengeteg meglepetéssel.
  • A rejtekhelyek megtalálásáról szóló bejelentéseket türelmesen várjuk, az új ládák bejelentését türelmetlenül :-). Azért, ha van fotód a Pincevárról, felteheted.
  • Na most ez a var is bekerul a rejtekek korforgasaba. Ami erdekesseg rengetegszer jartam mar itt, ugy mar jo 2 db evtizeden at.
  • Ez is az utamba esett a Benko kert fele. Sokszor mar megfordultam itt es most is.
  • Elnezest a reszletezesert.
  • Ma a hosszú keresőút után, elmentünk még a családdal gombászni a Somos-tetőre. Nem pazarolhattuk el a jó napsütést.
  • A Kalonda-tetői rejtekhelytől keleti irányba indulva, a szénégetőkön túl, észak-kelet felé, Szencséd irányába haladva, itt is kiterjedt nárciszmezőket találhatunk. Csak éppen NE hozzatok el semmilyen nektek tetsző "ajándékot", és NE hagyjatok ott "cserébe" semmit.
  • István bejegyzésének címében feltett kérdés válaszírásra késztetett. Mivel valahol meg tudom érteni a többi turistát, ezért hadd okoskodjak egy picit :-).
  • A kastély kertjébe nem lehet csak úgy besétálni. Állandó jelleggel zárva van, mozgásérzékelő riasztóval van felszerelve, kutyák őrzik, és őr is van.
  • Felmásztunk ide is, és kicsit libabőrösen ugyan, de megkerestük ezt a dobozt is.
  • De geoládát nem találtunk.
  • babbercivel egy uj dobozt rejtettünk el. A regi doboz nem Volt ott.
  • Mielőtt negivágtunk volna a kakukkhegyi túrának, elmentünk borvízet tankolni. Ha már ott voltunk a Legnagyobb Ládagazda figyelmembe ajánlotta, hogy van ám alig egy kőhajításnyira rejtekhely, ami mellett csak úgy nem illik elmenni, bármennyire indulnék már a kitűzött cél felé.
  • Felső-szoros Jégpadok. Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz. A doboz türelmesen vár, az átkelés most sem túl nehéz.
  • Gratulálok a sikeres rejtekhely-vadászathoz. Nem találtál véletlenül a dobozban egy utazó ügynököt?
  • Hat igen, megszuletni nem nagy dolog, csak lehet fajdalmas. Ami ezen a kis terecsken talalhato, minden, de nem szuletes.
  • Átjáróház - Marosvásárhely Sokszor. Sokszor jártam arrafele. Kiderült, hogy jó lenne egy hétvégi napot választani a forgalom miatt.
  • Én is gps nélkül kerestem, eléggé sietve, mert vártak rám. Bár viszonylag gyorsan sikerült megtalálni, azért egyből nem lett meg.
  • Egy nagyon szép túra alkalmából közösen találtuk meg ezt a geodobozt ezen a különleges hangulatú helyen.
  • Doboz volt - nincs, koncert inkább hébe mint hóba, s borsos jegyárak mellett majd egymásnak muzsikálnak. Mi sem vártuk meg, megelégedtünk a barlang csodálatos látványával.
  • Családi ünnepnek kerestünk helyszínt. Szabadban, szép helyen, geodoboz legyen a közelben, s nem utolsó sorban valami finomat is együnk.
  • Angyaljárás Marosvásárhelyen A leggyorsabb kincskereső. Karácsony alkalmával az angyal négy címzettnek vitt ünnepi geodobozt. Ebből kettő érkezett meg.
  • Egy fenomén a felhagyott temető. A gyep a templom fölött nagyon szuper, érdemes kisétálni rá.
  • A Mohosba óránkén idegenvezető visz be csoportot.
  • Nem szívesen keresek szemétben, szemeten, szemét alatt, körül vagy közelében. Nem méltó egy értékalapú kincskereső játékhoz.

Sikerült eljutni Zalán környékére? Tetszett a Pincevár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!