Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Romok - Fejtető

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

A Bodoki-hegység észak-keleti vége Kézdiszentlélek felé magasodik, az egyik mellékgerinc legmagasabb pontja, a Fejtető. Egy ismeretlen eredetű, négyzet alakú, körülbelül 10 x 10 m-es épület romjai találhatók itt.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Romok - Fejtető felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Asztal teteje Berecz asztala Perkő
Asztal teteje
Öreg sziklák Macin Kozluk bazsarózsa
Öreg sziklák
Romok Veres kápolna templom rom
Romok
Kecskekő Kecskekő
Kecskekő
Kilátás  Kászonújfalu Szetyevár
Kilátás
Tanösvény 1 Nagykászon katolikus templom
Tanösvény 1
Felirat Evangélikus templom Kund
Felirat
Az átjáró Könnyáztatta kő Csalhó Sztaniló
Az átjáró
Tópart Úzmezei víztároló
Tópart
Erődítve Református templom Olasztelek
Erődítve

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Romok Fejtető fotóalbumba!

Fedezzétek fel Fejtető és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Romok!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 5,43 km távolságra található, legközelebbi település, Kézdikővár turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Egykori árvaleánynevelő intézet Kézdivásárhely A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
Király kútja Virágos Vész Gróf Teleki József 1799-dik évi útleírásában ezt írja: - egy más oldalon vagyon egy más forrás, amelyet királly kutjának neveznek. Feliratos, epigráfiai emlékekre bukkanhatunk még az erdők mélyén is.
Sóskútfürdő Sóskútfürdő egy szabadon használható gyógyfürdő. Ez a geodoboz a leírás nélkül is meglett. Sanos en is elfelejtettem vinni egy dobozt, csak az ures fedel nelkuli dobozt talaltam. Sokáig mászkáltam a színpad alatt, míg utolsó elhatározásom során megtaláltam.
Katolikus templom Szentivánlaborfalva It komoly keresztesháború zajlott atyánkfiai között valamikor.
Diák Bara János-ház Csíkszenttamás A 125-ös megyei út és az Ambrusok szere felé vezető utca sarkánál található csíkszenttamási háznak különleges, vasajtós padlásablakai vannak. Jelenleg a ház alsó szintjén, a főútra néző oldalon, kereskedelmi egység működik.
Nem a kőgombák, hanem a menedékház feletti Csűr-kő volt az úticélom.
Piliske-tető Ozsdola A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
Lécfalva Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához. A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik.
Erzsébet-borvízforrás HosszúaszóErzsébet-borvízforrás Hosszúaszó A hosszúaszói borvíz egy bikarbonátokban gazdag ásványvíz, bor mellé is fel lehet szolgálni. Bírja a szállítást, még dugaszolatlan palackokban sem veszti el a szénsavtartalmát.
Papláz Lövéte Lövéte határa, az azt körülvevő magaslatok, kereszteződések bővelkednek ujrállított és régi keresztekben. Eredetileg én jelentettem be a Paplázon található emlékhelyet érdekes helyként. Kirándulásunk harmadik állomása. Nem volt könnyű megtalálni a dobozt.
Patkó-kő A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. A doboz elég könnyű helyen található. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
Katrosa-csárda Katrosa Katrosa a Bellő- és a Nagyméh-patak közötti terület, lomberdővel és legelőkkel borított. Katrosa-üdülőtelep a Kászon-patak völgyében található, a Katrosa-patak Kászon-patakba történő beömlésénél, a Kézdivásárhely és Csíkkozmás közötti 11B jelzésű műúton.
Madártemető Bánya-patak feje A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől. Pont a múlt héten, csütörtökön voltam a Bánya-patak fejénél. Engem leginkább az hozott lázba annak idején. Hát remélem, hogy a Bánya-patak fejének következő megtalálói közül valaki leméri a madártemető és az ingóvány gps koordinátáit, és fényképeket is tölt fel róluk.
Alszegi borvízkút TusnádAlszegi borvízkút Tusnád Az Alszegi borvízkutat 1960-ban fúrták Tusnád falu alszegi részén.
Unitárius templom Homoródújfalu Valahogy úgy sikerült, hogy a templom mögé kerültem ki. Megvan a doboz. Homoródújfalu a Hargita-hegység lábainál, a Kis-Homoród völgyének alsó részén, az egykori Szászföld és a Székelyföld határán helyezkedik el.
Sükösd-Bethlen várkastély Alsórákos Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére. A környék látnivalóit barátaimnak megmutatni érkeztem Alsórákosra. Biztosan mentem a megjelölt helyre. Alsórákos a tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult.
Szarvas-forrásSzarvas-forrás A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette. Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás.
Csíkbánkfalva 2 Csíkbánkfalván több kápolna is van. A hétfői napra ez volt az utolsó megtalálásunk, és ráadásként ez a láda még szűz is volt. Könnyen ráakadtam, a következő megtaláló dolgát viszont megnehezítettem egy kicsit. Csodalatos hely.
A Nagyloki borvíz a Nagylok-patak földrajzi baloldalán található, Madicsafürdőtől 6 km-re nyugatra. Vizét ivókúrára és fürdőkúrára egyaránt használták.
Katolikus templom Homoródremete Van egy kicsi falu Székelyudvarhely közelében, de mégis távol tőle, ahová ritkán jár idegen, a polgármester is csak választások előtt látogatja meg. Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére. Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet.
Városháza Kézdivásárhely A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak. A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete.
Orbán család temetkezési helye Székelylengyelfalva Lengyelfalva a legnagyobb székely, Orbán Balázs szülőfaluja - Érdekes módon Orbán Balázs szülőfalujáról igen keveset írt. Sütő András állítja (1980), hogy A székelyföldi magyarság joggal büszkélkedik Orbán Balázzsal is. Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel.
Salvator-kápolna Csíksomlyó A csíksomlyói Salvator-kápolna a Kis-Somlyó tetején található, ide érkezik fel a csíksomlyói keresztút, a Jézus hágója. Csendes vasárnap délután könnyű dolgunk volt. Valójában ez volt a nap első geodoboza. A szent Antal kápolna után kisétáltunk a tetőre is.
Unitárius vártemplom Bölön A 17-dik század elején épített négy saroktoronnyal megerősített erődfal veszi körül. Hazafele tartva a Vecer, a kopjafa, a kopeci oriasi szil utan ahol a rejtekladat amely a fa alatt hevert kitaszitottan, vissza tettem a 2011-es romaniai ev fajaba, egy maroknyi hazai folddel es egy kis zaszlo szallaggal, no meg egy rez garassal, mert mas mar nem volt nalam. Bölön erődített temploma 1893-ban épült, egy 15-dik századi templom leégett maradványaiból.
Bálványosvár Bálványosfürdő Szomorúan olvastuk, hogy a dobozt ellopták és elhatároztuk, hogy ha ideiglenesen is, de pótoljuk. Gratulálok a sikeres rejtekhely-vadászathoz. Majdnem nem talaltam meg. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza.
Veczerkő Erősd Ott álltam a szikla tövében, s kerestem a dobozt a szegbe kapaszkodva. "A Veczer nevű magaslat oldalában érdekes résbarlang alakult ki a krétakori, meszes cementezésű konglomerátumokban. A Veczerkő legkönnyebben Erősdről közelíthető meg.
Bugyogó források Fingóborvíz A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Érdemes továbbmenni a Fingóborvíz faépülettel fedett forrásától, délkelet irányba. A Fingó-borvíztől továbbsétálva eljutottunk a Bugyogó forrásokhoz. A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is.
Feketehalmi Magura-csúcs, Zeidnerberg.
Az adatok szerint 15 katona neve, csapatteste ismert, a kőoszlop Páll Lajos hadnagyé. 18 magyar gyalogos, huszár, tüzér és honvéd sírja - Tarhavas pataka 324 szám, 3,9 km a 12/a főúttól - 1916 december 8 - 1917 szeptember 7.
Barátok kútjaBarátok kútja Azt mesélte, hogy valamikor két átutazó barátot megöltek ott, azóta Barátok kútjának nevezik a forrást. Megfogadtam a rejtő ajánlását, és biciklivel mentem a rejtekhelyhez. Kisdiák koromban, egyszer egyik nagybátyám vitt (vagy hozott) az iskolából, Csíkszereda felett az erdőben egy forrásnál megálltunk inni.
Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm. Az Ojtoz-forrás tetőtől alig több mint 700 méterre délnyugat felé, alig 200 méterre a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országúttól, egy méretes bükkfát találunk.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
Gordon-hegy Farkaslaka Aki Székelyudvarhelyről Farkaslaka irányába utazik, feljut a Baknya-tetőre, ahol egy nagy kereszt arra figyelmeztet, hogy itt érdemes megállni és körülnézni. Az udvarhelyi virágkiállitás megtekintése után, hazafele tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük a Pléhkrisztust. Megvan, hihetetlen szép. A héten Székelyföldön jártam.
Református templom Székelymuzsna Középkori templom állott ott, ahol ma a falutól északra a Szentegyház oldala nevő helynév őrzi emlékét. Székelymuzsnára érkezve, először a református templom torony felőli oldalánál levő udvaron keresztül próbáltam megközelíteni a rejteket. Ramaty állapotban van a templom.
Ott voltunk a rejtésnél. Szép, rendezett a templom és környéke.
Vadles Veres-víz A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk - hazafele megmértük a mackó nyomán, hogy hányas csizmát visel. Megtaláltam a dobozt. A tetőn a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók.
Vajon mi lehetett itt? A forrás mellett kápolnára emlékeztető tábla. A kivancsisag vezerelt el ide, es igen is nagyon erdekes volt. Az Olt árterületén érdemes a mezei uton kalandozni, a vizenyős réteken rengeteg tavaszi virágot csodálhatsz.
Cserépgyári borvízforrás Csíkszentkirály Innen származik a Cserépgyári borvízforrás elnevezés. Alcsík borvízforrásokban leggazdagabb települése, Csíkszentkirály, egyik legforgalmasabb borvízkútja a főút melletti, az egykori téglagyár előtti forrás.
Fekete-Hagymás-csúcs A Fekete-Hagymás a Hagymás-hegység második legmagasabb hegye. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
A helytörténeti irodalomban Abaffi-kúria és kápolnaként ismert lelőhely a jelenlegi plébániakert, a termelőszövetkezeti istállók és a Sándor-család telkén terül el - HR-I-s-B-12716. A 19-dik század közepén még jelentős maradványai voltak a régi épületeknek: az Abaffi-család lakóházainak, a halastavaknak és az udvari kápolnának.
Egykori cinóber-bánya Büdösfürdő A csíkszentimrei Büdösfürdőn, az 1960-as években egy cinóber-(higany)bányát hoztak létre, mely rövid idő után, 1970-ben be is fejezte a működését. A Del-Transzhargita uton atkelve, meglatogattuk Budosfurdot es a Lucsot. Egy baráti összeröffenés záróakkordjaként kerestük meg ezt a dobozt. A fagyos hó picit megnehezítette a dolgunkat, és a kesztyű nélküli hóásás is emlékezetes marad, de meg lett még 2012-ben :) Így szilveszterkor eléggé forgalmasnak bizonyul a rejtekhely környéke, szánkózók kedvelt helye, sőt az oldalsó domboldal egy leánykérés helyszínéül is kiválónak bizonyult.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Romok adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Fejtető térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A környéken egy lélek sem járt, kivéve egy 15 tagú őzcsapatot. A füzet egy kicsit nedves, annak ellenére, hogy három nájlonzacskóban, és dobozban van.
  • A zsombolyhoz vezető ösvény mellett még virágzik a turbánliliom. Érdekes, hogy milyen szabályos kör alakú a lyuk.
  • Utoszilveszteri varosi seta alkalmaval. Vegre sikerult megtalalni.
  • Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére. Ha valaki Kénos, illetve Székelyudvarhely felől érkezik, Homoródszentmártonból a letérőt egy hatalmas nagy Gyepes feliratú tábla jelzi.
  • A fa körül is, és itt a Rejtekhelyen is. De már kezd tavasz-illat lenni.
  • Sötétedés után érkeztem a helyszínre, elég felkészületlenül, gps és fényképezőgép nélkül. A temető alatti utcában, az egyik házból egy hölgy jött ki.
  • Hat ez a rejtekdoboz egy nagyon kitett, helyen talalhato. Mar az utrol lehet latni a szobor vallanal.
  • Itt ert veget a 2013-as hatartura, a mozdonnyal atellenben. Keves rejtekhelyet lattam annyi szemettel, mint ami volt e regi mozdony tuztereben.
  • Hanyatlik az Evangélikus erődtemplom, nincs senki aki vigyázza, kijavítsa a repedést, kicserélje a korhadt gerendát. Köszönöm a rejtést.
  • Lutheránus templom - Darlac Ajtó-kapu tárva-nyitva. Szebenből tartottam hazafelé, és csak Baráthelyen vettem észre, hogy nem tértem le idejében Medgyesnél. Mivel Darlac a főúthoz képest a Nagy-Küküllő és a vasút túlsó partján fekszik, kerülni kellett Küküllőalmás felé.
  • Hamar meglettek az üregek, az érdekelt dobozos üreg is, lekecmeregni is sikerült épségben. Miközben a patak túlsó partjáról a kutyák nagy érdeklődéssel ugattak, a helybeliek nagy érdeklődéssel tekintgettek felénk.
  • Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van.Északon a Kövesdomb és a Görnye-erdő; északnyugaton a Magyaros-hegy.
  • Hasznald ki, mert ha jol ertettem doktor leszel. Es mindjart indul a mandula Marosvasarhelyen.
  • 10 napos csíkrákosi vakációnk első útja ide vezetett. Gyönyörű hely, a rejtés is hamar meglett.
  • Medve-barlang - Kiskoh Mesevilág. Rossz minőségű aszfaltút, zsibvásár, furcsa, kiépített bejárat vezet a barlangba. Amit viszont ott láthatunk, képtelen vagyok leírni.
  • A következő rejtekhely-vadász kéne vigyen egy új nylon zacskót, mert az eredetit megette az idő vasfoga.
  • Csak az üres (BabBerci-féle) dobozt találtam meg kupak nélkül. Szegény doboznak még ibolyája sincs már.
  • Ezt nem hiszem el. Egy csinos ládát megtalálni csak úgy, gps nélkül, csinos lányok nélkül, egyedül?
  • Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Rohanvást kerestük a dobozt, és meglett.
  • Szerintem ez a legfinomabb forrásvíz a környéken, pedig azért van belőlük elég.
  • A Kis-Kiralykovet nem szabad elhanyagolni, vannak nagyon szep reszei. Pl.
  • Elhataroztuk, hogy mar felmehetnenk Kommandora is, es le vegig a Nagy Baszkan. Valamikor egy jo 10 evvel ezelott, mar ezt vegigjartam.
  • Fehér-mező szépsége örök. Juh-patak irányából másztunk ki, az ösvényt még vastag hó borítja.
  • Tényleg nagyon profi a hely. Javaslat, a megalálást segítő info lehetne kicsit bővebb.
  • Délben nagyon kevesen járnak arrafelé.
  • Lázár várkastély - Gyergyószárhegy Új doboz. Mivel a kastélylátogatás meghatározatlan ideig szünetel, "bosszúból" ;) rejtettünk egy dobozt a falon kívül.
  • Rég nem kacagtam ilyen jóízűt. Akkor maradjunk a geonaccságánál?
  • Csak félig székely az, aki még nem mászta meg a Székely Kavicsot :-). De addig nem hiszem el, hogy megmásztátok, amíg nem látok egy hiteles, torockói plébános által láttamozott oklevelet :-).
  • Csak a sarok megtalalasa okozott egy kis gondot, a nagy es kerek templomkertben.
  • Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében. Pontosabban arrafelé vele, visszafelé rajta :-).

Sikerült eljutni Fejtető környékére? Tetszett a Romok? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!