Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szentkert - Felsőcsernáton

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Szentkert - Felsőcsernáton

A Bodoki hegység keleti lábánál megbújó Szentkert temploma Székelyföld legkorábbi várfallal övezett egyházi épülete. Felkeresése Csernáton falu határában nem könnyű feladat, mivel eléggé eldugott helyen fekszik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szentkert - Felsőcsernáton felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A hagyákkal teli odu Csürülye horgásztavak
A hagyákkal teli odu
A Ruszka-csúcson Ruszka csúcs Illés sziklái Kelemen havasok
A Ruszka-csúcson
Széki református templom Szék református templom
Széki református templom
Szivárvány Csáklya kő Lólyuk zsomboly
Szivárvány
Településjelző tábla Bözsefalva
Településjelző tábla
Menedékhely Spirla Spirlea menedékhely menedékkunyhó Királykő hegység
Menedékhely

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szentkert Felsőcsernáton fotóalbumba!

Fedezzétek fel Felsőcsernáton és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szentkert!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,14 km távolságra található, legközelebbi település, Futásfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Ikafalvától Kézdivásárhelyig
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Megközelíthető Háromkút felől, a Melegvíz-forrás közeléből indulva, a Mély-völgyön keresztül, a Csúsztatón. A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett. A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található.
Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést. Elsőnek találtuk meg ezt a gyönyörű, üdítő helyet.
Gyönyörű és tiszta piknikezőhely a Remete-patak völgyében, nem messze Csíkcsomortántól.
Négy ismeretlen magyar honvéd sírja - Hegyes-havas, 1944 augusztus-szeptember. A Hegyes-havas csúcsa alatt körülbelül 100 m északra, az egykor lőállás mellett.
A Csere-teto, vagy a helybeliek szerint 718 m magas Lisznyo-teto, a Lisznyo-patak es a Beldi-patak festoi kornyezeteben, a Bodzaforduloi-hegyek labanal fekszik.
Dozsa Gyorgy mellszobra Dalnok
Székelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett. Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott. Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk.
A rejtek közeléből tényleg Magyarósra lehet inkább rálátni. Bár a doboz, inkább a magyarosi panorámát látja, mint a szacsvait.
Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült. Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé. A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára.
Már voltam itt egy párszor, de csak most sikerült bejutnom a kastély területére. A környék látnivalóit barátaimnak megmutatni érkeztem Alsórákosra. Biztosan mentem a megjelölt helyre. Alsórákos a tatárjárás előttvalószínűleg besenyő település volt, mely elpusztult.
A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit. Barót Erdővidék központja, az 1739-ben született Baróti Szabó Dávid szülővárosa.
Farkaslaka a Felső-Nyikó völgyében, a Nyikó mindkét partján, a Gordon-tető aljában települt, a térség legjelentősebb települése. Kicsit üldögéltünk a padon és elmélkedtünk. Tettem egy új dobozt, hátha hosszabb életű lesz. Egy sóvidéki térképezési akció keretén belül próbáltuk megkeresni a ládát sötétedés után.
Hagymás vára Oklánd Hagymás vára valószínűleg egy római őrtorony vagy egy földvár lehetett, mely az itt átvonuló római út, a limes egyik láncszemét képezhette. A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak.
Felsőkomána falutól kelet felé, valamivel több mint 2 km távolságra, a talajút két méretes sziklatömb között vezet át, ezt a helyet nevezik a Tatárok sziklakapujának. Egykor a két szikla közötti távolság kisebb volt, a Komána-patak völgyében haladó szekerek és gépkocsik számára szélesítették itt ki az átjárót.
Sötétedés után értem a helyszínre, Lipse településnél egy medve sétált át előttem az úton. Aki GPS nélkül jár rejteni, medvét lát az úton és rátromfol egy közeli dobozra. A Putna vízesés a Putna folyó bal oldalán, természetvédelmi területen található.
A Monyasd feje nevű domb Menaságújfalu és Hosszúaszó között található, a Monyasd-patak tetejében, a Fiság és Fitód patakok vízválasztóján.
Az Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon. Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol.
Szent István emlékkereszt Perkő Megtaláltuk a dobozotokat a leírásnak megfeleő helyen. Ezt a geodobozt közösen rejtettük.
Kostila-Nagy-párkány Bucsecs-hegység Az aki igazan megszeretne ismerni a Bucsecs sziklavilagat, annak kotelezoszeruen be kell jarnia a Kostila parkanyat is. Igaz nem veszelytelen de egy kis kalandvaggyal, egy madzag kotellel, es nem kis helyismerettel ez mind megvalosithato.
Aknavásár és Ciresoaia települések között, a Velnica kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, tapasztalt, jól felszerelt, és vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. A játékvezető egy igazi vízesés rengetegbe kalauzolt el bennünket.
Szobrok a Bálház helyén Sepsiszentgyörgy Sepsiszentgyörgyön, az úgynevezett Régi piac terén, a Csiki út és a Grigore Balan út sarkánál lévő kis zöldövezetben, néhány műalkotás áll. A valamikori Balhaz most szakszervezeti intezmeny. Ezen a helyen állt, az 1960-as években bekövetkezett lebontásáig, a régi kisváros kulturális épülete, a Bálház.
A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. Ügyes kis tanösvény. A munkám során megint Szovátára kerültem, gondoltam, hogy ha időben végzek elmehetnék Fenyőkútra megkeresni ezt a dobozt.
A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam.
A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
Hosszúaszó egy kis település, mely Fitódnak a forrásvidékén Hosszúaszónak nevezett patak völgykatlanában húzódik meg. Egész heteket töltöttem itt anno. Remélem ezt a geodobozt is ugyanolyan gondosan visszahámoztad, ahogy találtad :-). Néha ez ugyanolyan izgalmas művelet, mint előásni.
Kommandó Székelyföld legmagasabban fekvő települése. Egy kis kukucskálás és tapogatozás után, előkerült a geodoboz. Meglepetes-tojas jatekot tettunk bele, es visszatettuk balkezre, mert kicsit odebb volt. Hangyalkáékkal mi is megtaláltuk.
Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
Jancsó Benedek mellszobra Gelence Jancsó Benedek mellszobra, 2001 - Gelence.
A Gál Sándor téri okosvécé 319 ezer lejbe került. Teljesen automatizált, öntisztító, áramszünet esetén kézzel is nyitható, használata készpénzzel vagy bankkártyás fizetéssel is lehetséges.
A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban. Az idei szezon második megtalálása. Korondról hazafele tartva megálltunk, hogy megkeressük ezt a ládát is. A letérőtől elsétáltam a rejtekig.
Ördögárok Környékünk tele van titokzatos régi létesítmények nyomaival, egyesekről többet, másokról kevesebbet lehet tudni. A nyár és kora ősz folyamán több alkalommal is jártam erre. Persze, hogy novemberben, mikor 4 óra 30 perckor sötétedik, esik rendesen, ahogy illik ilyenkor, még egy ilyen lájtos rejtekhely is ördöngösnek tűnik. Azok számára, akik szeretnék követni-keresni az Ördögárok folytatását, itt egy kis segítség.
Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században. Kár, hogy zárva volt.
A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. Itt található a Tatros egyik oldalágának, a Szupán-pataknak a völgye. Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni.
Két ismeretlen német katona sírja a Bilibók-tető oldalában, a Sánc-patak nyugati lejtőjén, Galaczi Péter volt földjén. Az 1944 augusztusi román átállás váratlanul érte a szovjet csapatok ellen román területen védekező német erőket.
Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet. Valoszinu hogy mar nincs meg a doboz, a leiras nagyon egyertelmu, meg is talaltam a ketlabu fat, egy kicsit megcsonkitva, de csupan egy ures fedel nelkuli sarga poharszeru muanyagedenyt talaltam. Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott.
A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán. Az első Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozó alkalmával kerestük meg ezt a geodobozt. Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is.
Megtaláltuk, helyretettük. A rejtés nagyon jó, majdnem ki is fogott rajtunk, de aztán megláttam a fényt, akarom mondani a fehér doboztetőt, a mini alagútban.
1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. Meglett vasárnap, az istentisztelet előtt. A templom mellett sokszor elmentunk mar, de a fedett keresztet eddig nem lattuk meg kozelrol.
Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. A fát (mi mást ;-)), de a doboz sajnos nem lett meg. A doboz sajnos eltűnt, így cseréltük. A koordinátákat kijavítottam.
Székelykeresztúr és Sóskút múltja és jelene összefonódik, ezt régészeti ásatások is bebizonyították. Bár Nagyszebenből hazafele végig esett az eső, Keresztúrra érve kisütött a nap. Nagyon szép ez az Áprily Lajos vers. Nagyon szép hely - és mégis - jobb sorsra érdemes.
Erdőfüle a nevét a hagyomány szerint onnan kapta, hogy a Kormos-patak völgyébe mintegy fülként ékelődik be Baróttól pár kilométerre. A dobói kápolnától jöttem, és amint rátértem a temető utcájára és elém tárult a templom és a kopjafás temető, azt hittem nem jó helyen járok. Erdőfülei túránkat azzal kezdtük, hogy megnéztük a templomot, a kopjafás temetőt és megkerestük ezt a dobozt. Miután rejtettem egy új geodobozt a dobói kápolna közelében levő, egykori római katolikus templom megmaradt romjainál, elindultam megkeresni az erdőfülei kopjafás temető geodobozát.
Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban. kustalyetik, kérlek írd meg az emailcímedet. Megálltunk és megnéztük ezt a régi, elhagyott temetőt, és megkerestük a kriptában elrejtett dobozt. Egyszer Homorodalmas fele mentemben megalltam, hogy megnezzem ezt az regi temetot is.
Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Tenyleg mester vagy.
Ez volt a város első olyan helye, ahol sportolni lehetett. Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte. Az egykori Kollégium-kert, a mostani labdarúgópálya és a vasúti sín közötti rész, köré csoportosulnak Székelyudvarhely szabadtéri sportpályái.

Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szentkert adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Felsőcsernáton térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Egy meccsnézés, sörözés és egyben túra megbeszélés után hazafele menet több helyen is probálkoztunk, de csak itt került elö a doboz, itt is elég hosszas keresgélés után.
  • A képek alapján könnyűnek találtam ezt a rejteket, mégis a helyszínen szinte "cseréptelenítettem" a födémet, mire rájöttem, hogy a doboz ott az orrom előtt.
  • Egy vasárnap délutáni kiruccanás alkalmával. A tavacska fele sétáltunk és ha már ott voltunk akkor a dobozt is megkerestük.
  • Érdekes, hogy amikor november elején ellenőrizni akartam ezt a rejtekhelyet, nem találtam meg a geodobozt. Pedig saját rejtésem :-).
  • Április 30-án voltam a tónál s gondoltam, ha már ott vagyok ellenőrzőm a ládákat. A kápolna mellettit tömeg miatt nem tudtam, de a másikat sikerült.
  • Nagyon jó hely, de azt hiszem a medvék is szeretek ezt a helyet, három medve ürülék eset az utamba, este felé nem szívesen járnék erre felé, a rejtekhelyet könnyen megtaláltam.
  • Megtalaltuk, eleg hamar sikerult rabukanni, de annal nagyobb volt az orom.
  • Bálványosvár felé.
  • Betértem az emlékműhöz, hogy megkeressem a dobozt. A leírásnak köszönhetően könnyen meg lehet találni.
  • Nőstény medvének és nemrég született bocsainak kerítettek el egy erdős részt Homoródfürdőn. Az esetlegesen arra tévedő természetjárók testi épségének védelme érdekében.
  • A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. A Bibarcfalva-Középajta piros kereszt turistajelzés újrafestése alkalmából levadásztam ezt a dobozt is.
  • A Vár-térről közelítettük meg. Most így utólag azt mondom, hogy egyszerűbb lett volna a műjégpálya felől, könnyebb lett volna észrevenni a bejáratot is a temetőbe.
  • Gratulálok a tizedik, gps nélkül megtalált geoládához. A következő cél már száz rejtekhely megtalálása, felkeresése.
  • Remelem, hogy a plebanos tudja, hogy mit keresünk ott. ;-) Szep panoráma.
  • Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen". Hat itt most eppen nem remegett, de azert a megkozelitese az elegge korulmenyes volt, foleg a novenyzet miatt.
  • Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. A benzinkúttól visszább, egy talajút ágazik ki az útból, mely később szekérút formájában folyatódik.
  • Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. Doboznak nyoma sincs.
  • Egy kis keresgélés után kiástuk, viszont az üveg nem volt üres, és ráadásul sajnálatos módon még nem is borral volt tele, hanem vízzel.
  • Az afonya meg tenyleg finom, sot, talan nagyobbak is mint a Madarasi Hargitan.
  • Olt partjan patak, patak partján forrás, forrás mellett csutak, csutakban doboz. Megtaláltuk, megkóstoltunk.
  • A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb. A keresztet a két település román közössége állítatta 2010-ben, az első világháborúban meghalt román határőr katonák tiszteletére.
  • Kicsit üldögéltünk a padon és elmélkedtünk. Van még itt meglepetés dobozolva.
  • Miután pótoltam az ökumenikus kápolnánál eltűnt geodobozomat, elindultam megkeresni a Bekecs-tető néhány, még meg nem talált rejtését. A legközelebbi még meg nem talált rejtek, és egyben a legújabb bejelentett geodoboz a Vész-kő.
  • 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. Felkászálódtam a gerendákra, majd bekúsztam a szerkezet közepére, de üresen találtam a geobölcsőt.
  • SZNM 12 Emlékoszlop - Kökös Innen kezdodott.... Innen kezdtem felfele a SZNM-t egy kodos zimankos december vegi reggelen. Ami az igaz az igaz az elejen nem talaltam , mashol kerestem a kertnel.
  • Sötétben keresgéltünk. Rövid itt tartózkodásunk nappali részét a sziklákon töltöttük.

Sikerült eljutni Felsőcsernáton környékére? Tetszett a Szentkert? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 17 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!