Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Tiborc vára - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Tiborc vára turisztikai látnivalói

Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült. A várból mára csak a falak körvonalai maradtak meg egy lekerekedett töltés formájában...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Tiborc vára képtárból:

Google Earth
Google Earth
Földtöltés
Földtöltés
Földvár
Földvár
A doboz tartalma
A doboz tartalma
Erdővel borított várudvar
Erdővel borított várudvar

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tiborc vára fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tiborc vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Bibarcfalva, 0,97 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Baczon vize völgyei A vidék tájirata. Bodos. Kelemen vára. Példabeszédek Bodosról. Kis-Baczon vize. Kis-Baczon. Magyar-Hermány, néveredete; népessége. Régi vasművelet nyomai. Fenyőspatak. Istenkasa. Érczes-borviz. Leshegy. Bodvaj. Nagy-Baczon vize. Nagy-Baczon. Telegdi- és Sepsi-Baczon. Tsinod. A baczoni régi templom; régi harangok. Baczon népe, épitkezés; kézmüipar. A Sugó és Uzónka völgye. Pisztrangos borviz. Uzónka borviz. Faluhely. Csokáson templom-nyom. Az Eszmod magasán vezető utvonal.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Tiborc vára közelében?
- Református templom - Bodos 1,4 km-re. Talán ezért mondogatták a szomszéd falusiak tréfából nekik, hogy Bodost akár le is lehetne padolni. Kis templom ures likkal. Bodvaj fele utkozben egy kis kitero es mar meg is van a rejtek. Bodos. A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban. Almaszedés után. Egy kis almaszedés után kerestünk és találtunk rá a dobozkára, sajnos a templomudvarra nem jutottunk be mert a kapu zárva volt, de nem csüggedtünk mert csodás őszi nap volt, menni kellett tovább, így eliramodtunk a Tiborc vára felé, ahonnan visszafele jövet értettem meg miért is mondják a bodosiak és a környékbeliek, hogy le lehetne padolni ennek a falucskának a tetejét.
- Zathureczky-temető Barót Kovászna megye 2,7 km-re. Barót északkeleti végében, a Szőlős-oldalon található a Zathureczky-temető, a helység egy régebbi temetője, mely a hatvanas évek elejéig volt használatban. Kripta és sírkövek. Nem volt nehéz megtalálni a dobozt. Egy igéretes nap reggelén. Útban az Almási Barlang felé, megálltunk egy félórára szülővárosom határában. Megúszta. A temetőt kitakarították, kaput tettek és a doboz is rendben van.
- Református templom Nagybacon 3,2 km-re. Nagybacon látnivalója az 1930-as években épített, Kós Károly által tervezett és szépen felújított kultúrotthon. Kopjafák. T
- Kisbaconi régi temető 3,7 km-re. Bár itt a sírok már gondozatlanok, és az egész temetőt felveti a növényzet, talán épp ezért is, érdemes felkeresni.
- Benedek Elek sírja Kisbacon 3,7 km-re. Itt nyugszik a nagy mesemondó, Benedek Elek, és felesége, Fischer Mária. Gesztenyefa. Na, ezt sem nehéz megtalálni. Síremlék. Ő volt, akinek ''könnyű a toll és nem nehéz a kasza''.
- Református templom Kisbacon 3,9 km-re. Az 1567-es regestrumban jelentkezik először Kws Baczon néven. Templom. Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba. Kisbaconi torony. Szép karcsú torony, gondozott templom.
- Benedek Elek nagy mesemondó szobra 3,9 km-re. Ez Benedek Elek, a nagy székely meseíró egész alakos szobra, Vargha Mihály műalkotása. Január első megtalálása. Legutóbb egészen más okból jártam Benedek Elek szülőfalujában. Elek apó rejtekhelye. Sajnos nem találtam, pedig elég aprólékosan átnéztem az egész kőfalat, igaz csak az emlékezetemre hagyatkozhattam a rejtekhely fényképét illetően. Gyönyörű idő. A bodosi láda után a második, egy picit kellett keresgéljem de a fénykép sokat segített, szerencsére szélcsend volt és nyugodtan kereshettem, ezután látogattuk meg a vizimalmot.
- Tortomai halomsirok 4 km-re. A halmok egy részét már a 19-dik század derekán megbolygatták. Sajnos. Sajnos a dobozt valaki kiemelte. Itt csak lehetett doboz.... Ezt az ureget korbekutattuk, nem is olyan kicsi, konyekig benyultunk de doboz sajnos nincs. Egy erdekes hely. Keso delutan indultunk a sirok fele tele voltam varakozassal.
- Vízimalom Kisbacon 4 km-re. Keresztes Lajos és testvére Domokos, az utolsó erdővidéki vízimalom molnárai. Malom. Mikor bevettük a kanyart a malom felé, találkoztunk a molnárral és a feleségével. Közös vonások. Sok hasonlóság van az eszenyői vízimalom és e között, itt viszont a fa elemek helyét már átvette a vas. Vízimalom. Miután Elek apó nem volt hajlandó elárulni a doboz helyét, kénytelen voltam megválni tőle, és a malomhoz jöttem.
- Barót 4,2 km-re. A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit.
- Mackó bácsi feredője Kisbacon 4,5 km-re. Becenevét a gyerekektől kapta.
- Sási borvíz Kisbacon 4,6 km-re. A Sási borvíz a Barót-patak vízgyűjtő medencéjében található, Kisbacontól észak-északkeletre, körülbelül 1 km távolságra.
- Ravaszlik Egres-patak völgye 5 km-re. Tortomától csekély távolra a Hermánból Bardóczra vezető út mellett van egy most össze omladozott, Ravaszlik-nak nevezett sziklaüreg, mely régi harczias időkben a vidék lakóinak erőditett védhelyül szolgált.
- Református templom Olasztelek 5,2 km-re. Faragott kövei gótikus átalakításokról vallanak. Munkálatok áldozata lett a geodoboz?. A Kormos-patak völgyében kirándultam, hazafelé Olaszteleken vezetett keresztül az utam. Hamar meglett a doboz. Miután elemeztem a helyzetet, hogy hol lehet a geodoboz, mert a fáknak nincs üregük, így csak a talajon lehetett a doboz elrejtve.
- Veres János borvíz 5,3 km-re.
- Daniel-kastély Olasztelek 5,4 km-re. A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába.
- Benedek Elek fürdő Kisbacon 5,5 km-re. A régi Benedek Elek fürdő, vagy más néven Kisbaconi feredő, a Faluborvize vagy Rezes-forrás mellett található. Feredő. Nem volt nehéz megtalálni a dobozt, mert a kőrisfák között egy bükkfa van. Lepusztult feredő. Aznap a Fenyős-patak völgyében rejtettem, a Bodvaj környékén. Legyen inkább újjászületés. Azért remélem, nem lesz itt igazi forradalom, és nem végzem gyűlölt diktátorként.
- Bükkfej 5,5 km-re. A Baróti-hegység turisztikai szempontból alig feltárt, alig használt vidék, pedig lombos erdőivel, hangulatos ligeteivel üdítő változatosságot jelent a körötte lévő magashegységek zordon rengetegeihez képest. Segitseggel. Hat ugy valamikor egy jo par evvel ezelott talaltam meg ezt a ladat. Kemény tél. Örülök, hogy a kemény télben is vállalkoztál, ez még előttem van, szeretnék egyszer igazán nagy télben is felmenni. Barótról indultam. Kiváncsi voltam, hogy a hóban hogy fogom megtalálni, de szerencsére a pontos GPS koordinátáknak köszönhetően nem volt nehéz.
- Faluborvize forrás Kisbacon 5,5 km-re. 2008-ban több erdővidéki borvízforrást vizsgáltak meg, így derült ki, hogy a környéken a Faluborvizének a legjobb az ásványi anyag összetétele. Szep es forgalmas hely. Biztosra mentem, es nem kaptam semmit, marmint a dobozkat, habar a borviz es a kornyeke az nagyszeru es gondozott. Gyönyörű idő. Ez volt a negyedik láda, gyönyörűen fel lett újítva. Gólyagyűlés. Megcsodáltuk a gólyagyűlést, majd jót ittunk a finom borvízből.
- Bolond-borvíz Olasztelek 6 km-re. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
- Miklós borvíz 6,1 km-re. Miklós borvíz, a Borvizek Tanösvény térképen Rossz borvíz.
- Reformatus templom Szárazajta 6,1 km-re. A szép, rendezett iskola előtti emlékmű szomoru történelmi eseményt idéz. Kedves kis falu. Kedves kis falu, rendezett iskolája sokat elmond.
- Ésfalu Bardóc és Erdőfüle 6,3 km-re. A 80-as években itt egy üzletközpont és orvosi rendelő épült.
- Likaskő Olasztelek 6,5 km-re. Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe, mely élénken kiválik a lapos rét füves, zöld színéből. Tisztaság és doboztalanság. A Likaskő környezetét valamikor nemrégiben megtisztíthatták, mert egy darab szemetet sem láttunk, ami nagyon jó hír. Elapadt borvízforrás. Természeti ritkaság, írja az információs tábla, és valóban. Hihetetlen képződmény. Bár a Rika erdejébe indultunk, már az út elején a természet csodái megállásra késztettek.
- Ferenczy-Boda kúria Erdőfüle 6,7 km-re. Műemléképület a XVIII-XX századból. Sürgés-forgás. Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül. Elsőnek. A kúria felújítás alatt van.
- Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas 6,7 km-re. Hagyomány szerént azon helyen, hol most e borvíz (savanyúvíz) felbuzog, a hunok bejövetelekor tó volt, mely Csodástó-nak hivatott.
- Fingós borvíz Kisbacon 6,8 km-re. Derültséget keltett a forás neve, csalódás volt az állapota. Kertek hatanal, bujkalva. Hat ami igaz az igaz ez egy elegge izgalmas rejtes. Borvíz. Elég körülményes volt megtalálni a helyet, jó nagyot kell kerülni a sok bekerített magánterület miatt.
- Kankóskert Erdőfüle 7,2 km-re. A Kankóskert Erdőfüle észak-keleti dombján, a Fok-tető alatt található. Nárcisz. A Kankós kertet magtaláltam, viszont a dobozt nem sikerült. Fülest kaptunk. Fülest kaptunk hogy már nyílnak a nárciszok. Esőben. Erdőfülét elhagyva, jobbbra a sárga keresztjelzésen közelítve jól el lehet érni ezt a helyet.
- Kopjafás temető Erdőfüle 7,2 km-re. Erdőfüle a nevét a hagyomány szerint onnan kapta, hogy a Kormos-patak völgyébe mintegy fülként ékelődik be Baróttól pár kilométerre. Hej, égig-nyúló giz-gazok. Cuppogó sárban, ködben fedeztük fel ezt a temetőt, ami tényleg különleges, mert a legtöbb sírt még nem öntötték betonba. Kihívás. Mint fa szakosak, nagyon vártuk a kopjafákat (nem a saját fejünkhöz:) ). Kopjafák. Megtaláltam a dobozt! Sok szép kopjafa van a temetőben.
- Köpeci szil 7,4 km-re. Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. Ami kivül, az volt belül is. Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden. Másodikra. Második próbálkozásra meglett. Nem megmondtam!. N
- Református templom Vargyas 7,7 km-re. 1334-ben jelentkezik villa Wrdach, 1499-ben Wargyas, 1525-ben Vargyas néven. Templom. Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni.
- Unitárius templom Felsőrákos 8,2 km-re. Felsőrákosnak középkori gótikus temploma volt.
- Régi székelyház Felsőrákos 8,3 km-re. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Megsétáltam magam Felsőrákoson. Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
- Oroszlános emlékmű Vargyas 8,5 km-re. Tervezője Tompa József.
- Tartogóvára Miklósvár 8,5 km-re. Tartogóvára Miklósvár fölött található a Csutakosnak nevezett erdőrészen. Nincs gond. Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. Ékezet, dátum, és román ládaoldal. Nem az ékezet hiánya miatt javítottam át Szállásra, hanem azért mert két l-el küldted a szöveget. Datum. Lehet elirtam a lada leteves datumat, de az 2020.
- Sötét-patak völgye 9,1 km-re. Csodálatos természeti környezetben, a Nagy-Murgótól és az uzonkafürdői letérőtől délnyugatra meghúzódó völgy. A cel a kincses barlang megkeresese volt. Ezt a barlangot mar evek ota keresem, de nem talalom. Setétpatak völgye sötétedéskor. A Kormos-patak völgyében kirándultam, geodobozt kerestem és rejtettem. Megértettem. Köszönöm az információt.
- Vargyas tavai 9,8 km-re. Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett.
- Hatod-tető 10,4 km-re. Vályú is van, a szomjazóknak. Ropogós fű. Az autót az aszfaltos út mellett hagyva, nagyot kerültünk a véget nem érő legelőkön.
- Bükkfa ablakkal és kapuval Mitács útja 10,5 km-re. A tető közelében röviden letértem az ösvényről, kinéztem arra a széles legelőre, amely hosszan nyúlik a Mitács felé. A tisztáson. Az Ércesi borvíz után felsétáltunk ide, szétnéztünk a tisztáson.
- Ércesi Mohás borvíz Kisbacon 10,5 km-re. Az Ércesi Mohás borvíz a Fenyős-patak vízgyűjtő medencéjében található, a Benedek Elek borvizes barlang felé vezető ösvény alatt, annak baloldalán. Bibarcfalva fele. Bibarcfalavára tartottunk, hogy borvízet töltsünk, de tettünk egy kis kitérőt, hogy megnézzük ezeket a forrásokat is.
- A bükkfa szíve Uzonkafürdő 10,9 km-re. Az egyik bükkfának 4,5 m kerülete van, a törzsén egy gömbölyű daganat látható.
- Benedek Elek borvizes barlang Kisbacon 11 km-re. A barlangok hajdani aranykutató bányák átalakulása nyomán keletkeztek.
- Pisztrángos borvízforrás Uzonkafürdő 11 km-re. Uzonkafürdőből vezet az út a Pisztrangos-patak völgye fele, ahol régen Uzonkafürdő elődje, az egykoron híres Pisztrangosfürdő volt, de ez a XVIII-dik században megsemmisült, és ma már a nyomai sem látszanak. Villámcsapás. Az utolsó megtaláló elég rég írta a bejegyzését. Egy erdekes jelenseg. Talalhato itt egy erdekes geologiai erdekesseg: egy tobb meter nagysagu borvizes salaktufa lerakodasi kupja, mig felette a pisztrangos borviz. Könnyen rábukkantam. Miután a Murgón is sikerült megtalálnom a dobozt, ezért nagy kedvvel kanyarodtam fel Uzonka fele, a következo siker reményében.
- Bodvaji temető 11 km-re. Ennek emlékére, és a völgy vonzerejének növelésére rejtettünk ide. Csend és nyugalom. Gyönyörű őszi napsütéses időben találtam a bodvaji temetőre, a rejtésnek köszönhetően. gyönyörű idő. Megtaláltuk ezt is, sajnos a nagyobbik doboz nagyon össze van tőrva, de a tartalma rendben volt, beletettünk egy Spongya Bob akérmit, ki nem vettünk semmit. Az Istenkas lábánál. Megtaláltuk.
- Bodvaji vashámor Fenyves-patak völgye 11 km-re. A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található. Ágyú. Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Bodvaj. Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. Gyönyörű idő. Sajnos itt nem találtunk semmit, gondolom még nem volt más láda rejtve.
- Piknikezőhely Bodvaji vaskohó 11 km-re. Akkor talán én lennék az első. Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Nulladik megtalálás. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.
- Réka királyné sírja 11,2 km-re. Útban a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszer felé, a Rika-patak völgyében vezető földúton, kelet felől érkezve, először balkéz felől a Réka királyné sírjának nevezett patak parti sziklához érkezünk. Kopjafa. Többször is voltam itt, de csak később tudtam meg, hogy geoláda is van. A kis szikla elbújt. A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben. Nem ez volt a cél, de megtaláltatott. A régi megyei úton kerékpározva (Felsőrákos és Oklánd útvonalon), észrevettünk egy kis táblacskát ami a Réka királynő sírjához irányít.
- Bodvaji Emberfej-szikla Fenyves-patak völgye 11,2 km-re. A Fenyves-patak völgyében, körülbelül 230 m távolságra északra a bodvaji vashámortól, az út szélén egy érdekes, mohás, zöld sziklatömböt találunk. Moha tömb. Bodvaji túra során ez a nagy kőtömb felhívta a kislány figyelmét. Szikla. Ez egy könnyű drive in doboz.
- Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 11,2 km-re. A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. Attila. Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is. Tölgyfa a bükkösben. eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. A rejtekfát kivágták. eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben.
- Attila vára Vargyas 11,2 km-re. A Persányi-hegységnek az Olt alsórákosi szorosától északrahúzódó vonulatát az erdővidéki és homoródmenti emberek Rikának vagy Rika erdejének nevezik. Kereszt. Megtaláltam a dobozt.
- Katolikus temető Zalánpatak 11,3 km-re. Zalánpatak római katolikus temploma 1863-ban épült, a Kisboldogasszony tiszteletére. Temeto. Na, ez egy szep kis temeto a templomocskaval egyutt.
- Dobói kápolna Erdőfüle 11,3 km-re. Itt feküdt a középkorban egy Dobó nevű falu. Doboz rendben. Visszatértem első megtalált dobozomhoz. Dobói kápolna romjai. Miután megnéztük a kápolna romjait, megkerestük a dobozt is. Az egykori falu. A Kormos völgyéből ereszkedtem le nagy lendülettel, és csak az erdőfülei táblánál jöttem rá, hogy vissza kell forduljak, de nem bántam meg.
- Nagy Murgó alatt a Hatodon 11,4 km-re. Ez a Hatod hágó 710 méteren.
- Katolikus templom romjai Erdőfüle 11,4 km-re. A szentély 3 öl magasságban, a hajó két öl magasságban állott még. Templom rom. Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot. Körbe-körbe. Kerültük lentről, patak. Fülei templomrom. Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére.
- Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva 11,4 km-re. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található. Koszi. Koszi! Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol. Hiba kijavítva. Rájöttem, hogy milyen nyomtatásra gondolsz. Ekezetek. Tehat konkreten: Mivel en nem irok ekezetes karakterekkel, magyaran mondva "magyarul" a leirasaimban, addig a rejtekhelyek leirasainak (amik ekezetesek) a kinyomtatasanal a Geotrekking oldalrol az ekezetes betuk helyen pl.
- Elek apó feredője 11,5 km-re. Itt valamikor egy langyos ásványvizes medence volt, amelyben a hagyomány szerint a híres mesemondó megfürdött takarás közben.
- Bükkfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő 11,5 km-re. A Nagy Murgó északi részén, az erdőhöz közel, a legelő területén, egy 3,6 m kerületű bükkfát láthatunk. Második találat csavargásom alatt. Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg.
- Uzonkafürdő 11,5 km-re. A települést kezdetben néhány helybeli, majd idetelepült gyimesi csángó alakította. Koszi a rejtest. Egy jo kis maszas utan meglett a lada. Megtaláltam a ládát. A doboz a leírás szerint a fa odvában kellett volna legyen,de én a fa előtt találtam. Megtaláltuk a dobozt. A jelzett koordinátától 15-20 méterre.
- Uzonka-forrás Uzonkafürdő 11,6 km-re. Uzonkafürdő Kovászna megye északi peremén, Nagybacon és Sepsibükszád között, a Baróti hegység lábánál, a Nagy Murgó alatt, az Uzonka és Pisztrángos patakok völgyében található. Pihenőhely rozoga állapotban. Több mint 5 év eltelt az utolsó megtalálás óta, a rejtek is talán Uzonkafürdő legforgalmasabb helyén található, így nem sok reménnyel érkeztem a helyszínre. Borvíz. Megtaláltam a dobozt. Gyönyörű idő. Valamikor estefele értünk ide, ez volt az utolsó megálló a mai napra.
- Buzgó borvíz Fenyves-patak völgye 11,6 km-re. A Buzgó-borvíz a Fenyves-patak vízgyűjtő medencéjében található, eredete mesterséges. Itató. Ez is egy szimpatikus rejtés. Szomjat oltó. Rendkívül jóízü borvíz. Feltűnően meleg. A boksák fele menet megkóstoltuk.
- Réka vára Rika-erdei erődítményrendszer 11,7 km-re. Réka vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el. A vár hídja leszakadt . A doboz rendben van, habár kissé átnedvesedett. Réka királynő. Nem volt könnyű, orr után tájékozódni, de elékerült. Emlékezünk, építkezünk!. M
- Unitárius templom Ürmös 11,9 km-re. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Amit nem szeretek..... Heureka!Vegre megvan, marmint nyitva talaltam a templomot ugy jo otszori probalkozas utan. Készülődés. N Nincs talalat. Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni.
- Tölgyfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő 12,1 km-re. A törzsének alsó része meg van repedve. Csavargás a Murgó alatt. Egy honismereti túra alkalmával, amíg készült a parázs a szalonnasütéshez, elindultam kincskeresésre.
- Répás medence Zalánpatak 12,2 km-re. Ha a Répás medence vizében két hétig napi tíz percig mártózunk, jótékony hatással lesz érrendszeri betegségeinkre, serkenti a vérkeringést, jó csonterősítő hatása van, és nyugtatja az idegrendszert. Repas. Meg 2020-ban ott volt a padlo alatt, kovel takarva. Még hideg van. Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva. Feredő. Megtaláltam a dobozt.
- Égető kemencék Fenyves-patak völgye 12,6 km-re. A Fenyves-patak völgyében, a Buzgó borvíztől 1 km-re északra, az út egy kisebb tisztást kerül meg.
- Sündisznó-szikla Ürmös 13 km-re. A falu délnyugati kijáratánál, a régi térképeken Kiskőbányának nevezett részen, egy különleges, sündisznóhoz hasonlító sziklát találunk. Tenyleg sundiszno. Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben. Cigánytelep van a tövében. Megtaláltam, kár, hogy cigánytelep van a tövében.
- Kormos völgye 13,1 km-re. A monda szerint, nevét arról kapta, hogy az erdővidéki Kormos-patak völgyébe fülként ékelődik be. Ha rövid a kardod, toldd meg egy lépéssel. Miután megkerestem a Kuvaszó-vízesés rejtését, ez volt a soron következő, megtalálandó geodoboz. Persze hogy tudnak. Persze hogy tudnak a dobozról a panzióban. Kormos panzió. Miután megnéztük a Kuvaszó vízesést, amely innen a panziótól kb 1 km-re található, betértünk a panzióba egy kávéra, de végül még meg is ebédeltünk.
- Fenyősági borvíz 13,6 km-re.
- Vadasi várhegy 13,7 km-re. A varhegy maga 832 m.
- Kuvaszó-patak vízesése 14 km-re. Nincs víz. A patakmeder majdnem száraz, és már késő is volt. Esőre áll. Megtaláltuk a vízesést, s amíg az égi zuhany is beindult volna, mi is hazafele indultunk. Ujra a vízesésnél. Alsórákosra indultam, és szerét ejtettem, hogy utba ejtsem a vízesést, mivel első alkalommal nem találtam meg a dobozt, most viszont miután figyelmesen megnéztem a rejtekhelyről készült képet, egyenesen rámentem.
- Bedő-borvíz Mikóújfalu 14 km-re. Az öregek szerint mára már gyengült a borvíz ereje, pezsgése enyhült, de még mindig finom íze van. Előkerült. Előkerült a doboz, majd megkóstoltuk a borvizet is. Egy forgalmas borviz. Altalaban Malnasfurdorol szoktuk hozni a borvizet, de most a Bedo-borvizre is sor kerult. Függőhíd. Szerintem, ez Kovászna megye egyik legjobb borvize.
- Rakottyás vadászház 14,1 km-re.
- Vápa vára 14,5 km-re. Sepsibükszád határában, a Rakottyás-patak és az Olt közös teraszormán, ez utóbbi jobb parti hegyfokán, a Zsombor-patak beömlésétől északra fekszik, az őskori telepre épült, kora középkori Vápa vára. Medvék is szeretik. Nagyon jó hely, de azt hiszem a medvék is szeretek ezt a helyet, három medve ürülék eset az utamba, este felé nem szívesen járnék erre felé, a rejtekhelyet könnyen megtaláltam. Hóolvadásra. Az idén ez az első dobozom, könnyen megtaláltuk. Még nem falta fel. Szerencsére még nem falta fel a bánya egészen a környéket, de ijesztő egy mammutvállalalat! A falmaradványokat a szép, virágos kaszálón áthaladva megtaláltuk sikeresen.
- Unitárius templom Nagyajta 15 km-re. A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították. Nem pusztultak el a freskók. Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. Geotrekking majális alkalmával. A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. Megint egy bezárt templom. Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom.
- Hagymás vára Oklánd 15,2 km-re. Hagymás vára valószínűleg egy római őrtorony vagy egy földvár lehetett, mely az itt átvonuló római út, a limes egyik láncszemét képezhette.
- Ejtőkő 15,3 km-re. A szurdokvölgy kezdete 13 km-re van a falutól. Kőszikla. Miután kiverekedtem magam a csobánkutyákkal, nekiindultam a hegynek. A szoros bejarata elott. Reggel a friss levegotol hamar felebredtem, ugy hogy hatra hagytam a tarsasagot, nyeregbe szalltam es irany az Ejtoko. Meg egy erdekes doboz. Kihasznalva az 5-ik HEKE napokat a Vargyas volgyeben vegre megkereshettem ezt a dobozt is.
- Kustaly vára Oklánd 15,3 km-re. A majdnem teljesen elpusztult toronyvár Erdély legkorábbi kővárai közé tartozik, Attila és Réka várával együtt. Vargyas határában. Egy érdekes, és értékes rejtekhely, a középkori várak, erődítések sokaságának egy ujabb helyszíne.
- Sólyomkő vára Sepsibükszád 15,4 km-re. Sólyomkő vára az Alsó-Sólyomkő sziklacsúcsára épült, 1421-ben említik először az irások. Bunker. Egy igazi kánikula időben jól esett az erdei séta, s utána egy gübbenés az Olton túli feredőben. Nincs doboz. Egy pár napja voltam fenn a bunkernél és a dobozt nem találtam a fa üregében. Ez az egyetlen doboz van csak ott. A sepsibükszádi Sólyomkő váránál, vagy másik nevén Alsó-Sólyomkő tetején jelenleg egyetlen geodoboz van.
- Vadasi hágó 15,5 km-re. A masodik vilghaboru idejen keszitettek, hadifoglyokkal, hogy kikkel is, errol mesel az ut mellett talalhato Zsido kutja. Bükkfa. Megtaláltam a dobozt! Az igazat megvallva nagyon ramaty állapotban van. Az unitarius talalkozon. Egy unitariusi talalkozo alkalmabol mar letezett egy lada itt, de most mar nincs. Ha nem keresel s találsz?. Ha nem lenne fénykép, lehet Gábor el se hinné.
- Kakukkhegyi erdészház 15,6 km-re. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre. Honismereti tura. Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat.
- Rákosi Tepő Alsórákos 15,7 km-re. Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
- Ürmösi Töpe 15,8 km-re. Áthaladva az alsórákosi szoros első büvkörén, még nagyobbszerű táj-csoport merül fel; a szoros mindkét felén roppant hegy-óriások emelkednek, jobbról a sziklagula idomu rákosi Tepej, balról a vele versenyző sisak idomu ürmösi Tepej. Megcsinaltuk. Mivel ram vart ez a feladat ezt tejesitettem is, igaz egy kisse keson, de jobb kesobb mint soha.
- Tepő vára Alsórákos 15,8 km-re. A Kárpát-kanyar hágói a legfontosabb átjárócsoport, amely a Kárpát-medencét a Fekete-tenger térségével összeköti. Különböző helynevek. Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt. A Rákosi és Ürmösi Töpe rejtekhelyei. A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője. A nevekrol. Utolag meg egy kerdes: Tepo, Tope vagy Tepej a helyes most Alsorakos eseteben? Talan a Tope lenne? Orban Balazs hasznalta egyfelekeppen, a torteneszek masfelekeppen, no meg a foldrajzi leirasokban masfelekeppen.
- Kilátótorony Heveder hegyese Oklánd 16 km-re. A Heveder hegyese (régebb Heveder-tető, Nagy Völgy bükk teteje, Billő Mező tettője) 900 m távolságra van a Kustaly-vára helyétől, nyugatra.
- Ürmösi Töpe barlangjai 16 km-re. A völgy bal oldalán, az Oltra nézve helyezkednek el a Töpe-barlangok. Sokat bolyongtunk itt. Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. Alsórákos látnivalói 2. Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon.
- Likaskő Sepsibükszád 16,1 km-re. A Csomád hegyből lefolyó vastartalmú ásványviz cementezhette össze a folyóterasz egy szakaszát, a mellette levő puha üledéket pedig az erózió lepusztította. Nem hiszem. Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem. Ejsze nem tűnt el ilyen hamar. Nincs egy hete, hogy elrejtettem ezt a geodobozt, nem hiszem, hogy ilyen hamar eltűnt volna. Bükszád. Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették.
- Pisztrángtelep Erdőfüle 16,4 km-re. Szép kilátás nyílik a két patak összefolyása fölött magasodó dombra, amelyre a különböző lombhullatók, a luc- és a vörösfenyő foltjai az évszakokkal változó, színes képet festenek. Az aszfaltnak és a geodoboznak, se híre, se hamva. Nem volt türelmem tovább várni, amíg valaki hasznos információt tud nyújtani a Csíkszentkirály - Erdőfüle út állapotáról. Erdőfüléről jó az út. Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Csíkszentkirály - Erdőfüle út. Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Jól ismerem a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető útból kiágazó utat, amelyik Erdőfülére vezet.
- Mini alagút a vasút alatt Tusnádfürdő 16,5 km-re. Még egy alagút. A függőhídtól délre is, kb. 1896. Még a tavaly, mikor a függőhídat bejelentettem, már akkor is kerestem az átereszt, de mivel a síneken mentem, elkerülte a figyelmemet. Tusnádfürdő 4.. Ez nagyon kalandosra sikerült, ugyanis nem volt nálunk lámpa, így szó szerint a sötétben tapogatóztunk.
- Függőhíd az Olt felett Tusnádfürdő 16,5 km-re. Na, végre. Na, végre, sok kutakodás után sikerült előbányásznom a dobozt is. Függőhíd. Valamikor, ez a híd nagyon jó állapotban volt. EKE-tábor 2015. Mivel a függőhíd deszkáinak nagy részét kicserélték és a maradék régi deszkákat is újraszegezték hát a doboznak úgymond nyoma veszett, pedig nagyon egyértelmű a rejtés helye.
- Nelu mofettája Tusnádfürdő 16,6 km-re. A godorben. Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
- Kőcsűr Vargyas-szoros 16,6 km-re. A Kőcsűr, mely tulajdonképpen egy boltív a sziklában a Vargyas-szoros alsó végénél található, egy erdős sziklaszál tetején, közvetlenül a patak felett, átellenben a Medvék szigetének nevezett kis hordalékszigettel. Visszatérés 3 év után. A dobozka nagyon rossz állapotban, beázva. Régi szálláshelyen. Délután bicikliztünk a Vargyas völgyében az aszfaltúton, a Kőcsűrig jutottunk el a rövidre szabott idő alatt. Szemfenék vizsgálat. Már többször próbálkoztam ezzel a rejtéssel.
- Sziklaerkély az Olt felett Tusnádfürdő 16,6 km-re. Sziklaerkély az Olt, és a szemét :-( felett - Tusnádfürdő. EKE-tábor 2015. Bolyongásom közben majdnem belecsúsztam az Oltba. Tusnádfürdő 5.. Gps nélkül ezt a rejtekhelyet nem is volt egyszerű megtalálni. Az Olt felett. Ahogy a hidat eszrevettuk, akkor mar konnyunek gondoltuk, de megsem lett az.
- Mofetta Tusnádfürdő 16,6 km-re. A kezeléseket kizárólag a fürdőtelep szakorvosai ajánlásával, és az általuk megszabott program szerint szabad alkalmazni. EKE-tábor 2015. Hát tényleg merészség kell a ládáért benyúlni. Tusnádfürdő 6.. Már szürkülödött, mire ideértünk. Ezert mar megkaptam a reszem. Nelu bacsi mofettajaval egyutt megegyszer meglatogattam a mofettat, es az uj rejteket is termeszetesen.

Tiborc vára románul - in limba romana: Cetatea Tiborc


Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tiborc vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Vakond ki - Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma...
  • Vakond - A mai napnak azzal a cellal indultam neki hogy a nalam levo utazo vakondot berakjam a tortomai halomsirok kornyeken levo dobozba, de mivel azt nem talaltam meg, igy a Tiborc varanal levobe kerult bele...
  • Erdővidéki vártúra - Egy kis erdővidéki vártúra alkalmával, egy kis séta az erdőben...
  • Korbejartuk a videket - Kis csapatunkkal, nem tul konnyen, de ratalaltunk a dobozkara, ami jo allapotban volt...
  • Tiborc vára - Nem volt nehéz megtalálni...
  • Bodosból közelítettem meg - Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára...
  • Turistajelzés újrafestése alkalmából - A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem, Bibarcfalva-Középajta piros kereszt turistajelzés újrafestése alkalmából levadásztam ezt a dobozt is...
  • Másodiknak érkezve - Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Tiborc vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.