Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Tiborc vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Tiborc vára

Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült. A várból mára csak a falak körvonalai maradtak meg egy lekerekedett töltés formájában.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tiborc vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A volt kolostor Szent Orsolya Ferences templom Nagyszeben
A volt kolostor
Likas-kő 2 Likas-kő Vármező
Likas-kő 2
Jön a csorda Székelyvécke katolikus templom
Jön a csorda
A kápolna felé nézve Székelyudvarhely Sóskert Solymossy sósfürdő melegfürdő hidegfürdő
A kápolna felé nézve
Bagolykő 1
Bagolykő 1
Földvár a vársánccal - 2. Nagyvár Komolló Réty római kasztrum
Földvár a vársánccal - 2.
Körkápolna Perkő Szent István körkápolna kápolna
Körkápolna
4492 Piricske forrás Csipike sípálya
4492
Legyen áldott benned a fény Homoródkarácsonyfalva Dungó feredő népi fürdő
Legyen áldott benned a fény
Útban a gerinc felé
Útban a gerinc felé

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tiborc vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tiborc vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,97 km távolságra található, legközelebbi település, Bibarcfalva turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Baczon vize völgyei
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Haraszty-ház Segesvár Az Iskola utca 15 szám alatt található, egykori kézművesek által lakott ház a XVI-dik században épült.
Dobollópatak és Lisznyópatak között egy majdnem kelet-nyugat irányú hegyvonulat ágazik le a bodzafordulói hegyek legmagasabb pontjától, a Szeredő ponktól. Ott voltam a rejtesnel. Jó rejtés. Kisse nehez volt odatalalni.
Kápolnamező-borvízforrás Lázárfalva A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk. A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. Lázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést.
Mofetta Herkó-kert Az utolsó torjai házak után balra, a patakmeder mentén felfele haladva, egyenesen felfelé körülbelül 5,5 km hosszú úton jutunk a célhoz. Évek óta visszajárok ide. Lehet, hogy rosszul ertelmeztem a rejtek leirasat.
Templomerőd Kóbor Az Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyúkosi-patak mellett fekszik Kóbor község. Kóbor falu első említése 1206-ból való, ekkor Villa Cowrnh néven említik.
Futásfalvi zarándokhely A futásfalvi templomban őrzik a Csíksomlyói Boldogasszony mását. Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken.
Vadles Veres-víz A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk - hazafele megmértük a mackó nyomán, hogy hányas csizmát visel. Megtaláltam a dobozt. A tetőn a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók.
Vargyas tavai Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett. 1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet.
A feketehalmi vár A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
Első világháborús emlékmű Újtusnád Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet. Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is.
Dofteana Arborétum Doftána A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Akasztófa teteje Homoródkarácsonyfalva A falutól keletre található dombocska az első osztrák katonai térképen Akasztófa teteje, a másodikon Akasztófanyaka néven szerepel. A Dungó feredőtől északra tekintve, a szemközti Vész oldala gerincen, egy fenyőkkel borított, csúcsos domb hívja fel magára a figyelmet.
Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható. Ez az óriásfalfestmény a 2023-as Csíkszeredai Városnapok keretében megszervezett PetőfiStreetArt Fesztivál alatt készült, emléket állítva a kétszáz éve született Petőfi Sándornak.
Tomcsa Sándor mellszobra, Székelyudvarhely.
Várhegy Homoródalmás Szép kilátást biztosító magaslat Lövéte és Almás között. Lövéte és Homoródalmás között valahol félúton félrehúztunk, leparkoltunk. A geoüveggel megjelölt földvár felől érkeztünk ide, majd innen ereszkedtünk le újra a kőbányához.
Református templom Farcád Mai templomának építését stíluselemei alapján a XV-dik századra teszik, mint a késő gótikus kor emlékét. Feltételezik, hogy hajója gótikus kor előtti és csak a szentélyt újították, illetve építették teljesen újjá a gótikus korban.
Siklódi kőSiklódi kő A környéket uraló 1025 m magas Siklódi-kő andezit-agglomerátumból, tipikus vulkáni kőzetből áll. A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban.
Csudálókő Vargyas-szoros Még találták meg egy páran a rejtekhelyet, csak időközben a medve is rátalált a dobozra. Nagyon szép a kilátás a fa közelében levő Kőcsűr ösvényének Kilátójáról. Sokkal inkább az odautazás a körülményes. A Vargyas-szoros keleti oldalának látnivalói, így a Csudáló-kő teteje is, a javarészt erdőben vezető, piros ponttal jelzett, Farkas csapás (ösvény) mentén érhetők el.
Lutheránus erődtemplom HomoródLutheránus erődtemplom Homoród Homoród központjában található egy nagyon szép román kori, 1270-ben épült evangélikus erődtemplom. Mert a templomot nyitva találtam, sőt a toronyba is fel tudtam menni. Sajnálom, hogy nem találtad meg. Persze, hogy megkerültem kívülről is teljes hosszában, de ahova a gps mutatott csak sima fal volt.
A Kincsek pataka a Capul Homoraciului és az Osoiul Mare nevű dombok között ered, északnyugat felé folyik, és Páró község előtt felveszi a Muncsel (Muncelul, Lecioru peste totu) nevet.
Bástyakő Naskalat-hegycsoportBástyakő Naskalat-hegycsoport Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből.
Óriáskő Szotyor Az Óriáskő Szotyor határában, a falu felső végén, a sportpálya fölötti terasz oldalában van, a Köveskert nevű helyen. Meg juniusban kerestem meg ezt a helyet, tenyleg erdekesek ezek a nagy kovek. Megkerült az ozsdolai Óriáskő is. Varjuk.
Középkori temető Zabola határában Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. Talán ez az egyik leszebb domb megyénkben, ahonnan nagyon messzi és teljes 360 fokos panorámát látni. Megtalaltuk, ott didereg a kopjafanal. Zabola Kovásznától 7 km-re található északra, látnivalója a 16-dik században épült Mikes-kastély.
Som-kút A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett. Jó hideg a víz a csorgónál. Sajnos, rég töltöttem le a rejtekhely koordinátáit de csak most jutottam ide. A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál.
Katolikus templom CsíkszentmihályKatolikus templom Csíkszentmihály Csíkszentmihály római-katolikus templomának magas, karcsú tornya mai formáját a XVIII-dik század elején nyerte, amikor magasították. Aznap a Kolos-tetőn jártam, túra után hazafelé, kitértem megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között, és a göröcsfalvi rejtekhely sem.
Bunkerek az Árpád-vonalon GyimesközéplokBunkerek az Árpád-vonalon Gyimesközéplok A geodoboz a helyén van. A geodoboz a második bunkernél van elrejtve. A Nagy-patak völgyében összesen 5 régi, az egykori Árpád-vonalhoz tartozó bunker maradványa található, ebből 4 a völgy bal oldalán van.
Both-vára Gyergyószentmiklós Gyergyószentmiklósról a Gyilkos-tó felé haladva, a Békény és a Várpataka találkozásánál, az út bal oldalán emelkedik a Várdomb. A kápolna nagyon aranyos, csak a tornáca kicsit romos. Ma munka után kimentem ellenőrizni, a geodoboz sértetlenül a helyén van. Nem hagyott nyugodni, hogy nem találtuk meg a dobozt, ezért újra felkerestük a helyet.
Sziklakert a Béta oldalábanSziklakert a Béta oldalában Innen lehet ugyanis, kikapaszkodva a vársziklához, megnézni annak lemezes törésű, andezit sziklafalait. A csicsói Várszikláról, a környéket felfedezendő, beereszkedtünk az erdőben délre, a Béta-patak völgyébe.
Egykori fürdő és iszapforrások Homoród A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók. A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre.
Ördöglik Csíkzsögöd Az Ördöglik környékét elsősorban a csíkszeredai terepkerékpárosoknak ajánlom, de a hely természetesen gyalogosan is felkereshető. De mire megérkeztem a tavacskához, már szakadt rólam a víz. A fotót nézve hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik a geotojás. Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést.
1332-ben temploma van - középkori temploma volt, mert 1520-ban a szebeni tartománytól segélyt kap a templom és torony erődítésére.
Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán. Ott voltunk a rejtésnél, és finom borvizet is ittunk. Na-ná, hogy ott voltam. Ott voltam a rejtésnél.
A Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
Fehér Torony Brassó Könnyedén megtaláltam. Könnyen megtaláltam ezt a geodobozt.
A harangozó asszonyság férje-úra beengedett a templomba. Ott voltunk a rejtésnél.
Muhos pataki népi fürdő A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Marosvásárhely felé tartottam, és szokás szerint nem a legrövidebb, leggyorsabb utat választottam. Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb. Eljöttünk a világ végére egy kis csendért.
Katolikus templom Csíkcsatószeg A csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Ez is egy szép templom, de a kapu itt is zárva. Csíkcsatószegen sikerült bejutni. Miután megtöltöttük a pillepalackainkat borvizzel, gondoltuk, hogy megkeressük ezt az új ládát a templomnál.
Hét német katona sírja Tarhavas-patak hídja A Tarhavas-patak 12/a úti hídjánál kivégzett 6-7 német katona sírhelye, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Bardóc községközpontot csak egy néhányszáz méteres szakasz választja el Erdőfülétől, a helybeliek ezt Ésfalunak hívják. A 80-as években itt egy üzletközpont és orvosi rendelő épült.
Római őrtorony Homoródfürdő Azzal a különbséggel, hogy ennek területe jóval kisebb, és szabályos négyszög alakú, ami természetes, ha egy őrtorony helyéről van szó. Kerékpárral jöttem ide, igaz a bicikli a kocsi tetején volt :-). Érdekes hely, nagyon hasonlít a környéken fellelhető maradványokra, mint amilyen a lövétei Várhegyen, vagy a bágyi várnál látható.
Kő-havas farka Nagy-kő-havas Kő-havas farkának megközelítése leggyorsabban és legkényelmesebben a Petricsika esztena felől lehetséges. A Nagy-kő-havas csúcsától, a szép őszi napsütésben, átsétáltunk ide a farkához. Ott ahol a Garcsin völgyéből az Azuga-völgybe átvivő fakitermelő út keresztezi a régi országhatárt, indul a kék háromszöggel, és piros sávval is jelzett túraösvény.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tiborc vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Az esős idő elől menekültünk Csíkszeredából dél felé. Itt napsütés fogadott, bár kisebb záporokkal.
  • A valaha létezett, és néhány térképen még nyomtatva is látható, de a valóságban nyomaiban sem. A Bibarcfalva-Középajta piros kereszt turistajelzés újrafestése alkalmából levadásztam ezt a dobozt is.
  • Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára. Bodosból közelítettem meg, viszonylag könnyen.
  • Nem volt nehéz megtalálni.
  • Kis csapatunkkal, nem tul konnyen, de ratalaltunk a dobozkara, ami jo allapotban volt. Aranylag konnyen megkozelitheto hely, autoval is konnyen elerheto, szep latvany a kozelben levo "banyato", a kilatas Bibarcfalvara illetve Nagybaconra.
  • Egy kis erdővidéki vártúra alkalmával, egy kis séta az erdőben.
  • A mai napnak azzal a cellal indultam neki hogy a nalam levo utazo vakondot berakjam a tortomai halomsirok kornyeken levo dobozba, de mivel azt nem talaltam meg, igy a Tiborc varanal levobe kerult bele. A vakond neve:"Good Lock Horseshoe".
  • Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma. Kis karbantartás után (törölgetés, új zacskó, stb) elhoztam az áprilisban otthagyott ügynököt (Good Luck Horseshoes).
  • Szép, csendes helyen van a kápolna. Csak kár, hogy ATV-kel össze van törve a gyep, ezek miért nem mennek a cross pályára vagánykodni.
  • Helyesbítek, nem a geodobozt találtuk meg, csak a tartalmát. Rögtönöztünk egy új dobozt megüresítve egy ragtapaszos dobozt.
  • Ha most egy kis segítséggel megtaláltam volna a geodobozt, akkor egy okkal kevesebb lenne számomra, újra Nagyszebenbe menni. Így legalább legközelebb mindkét templomot belülről is meg tudom majd tekinteni.
  • A szentegyházi sziffesek csapatához csatlakozva vezetett végig a barlangon Mihály István, hogy magam is elképedjek, milyen kicsi lyukon is át tud bujni az emberfia, ha muszáj. Érdemes ilyenkor egy tapasztalt, helyismerettel rendelkező egyénre bíznod magad.
  • Én is szénaszoborként találtam leírást róla a neten, de valószínűleg helytelenül használják. A széna a még zölden kaszált, és megszárított növény, leggyakrabban fű.
  • Örülök, hogy a szülőfalumba is eljutott ez a játék. Nagyon szépen köszönöm a rejtést.
  • Most láttunk először homokot függőlegesen állni. Jólesett elsőnek megtalálni a rejtekhelyet, habár ötön voltunk (elsők).
  • A sziklafülkébe bebújva. Mikor minden oldalról a hűvös kő érintése a természettel való egyévállást oly nyilvánvalóvá tette.
  • Tornyocska kapuval Meredek hegyoldal. Az oldal tényleg meredek, érdemes a lábad alá nézni. Annak ajánlom aki jártasabb a Királykő jelzetlen ösvényein.
  • Az első doboz amit megtaláltunk a három keresett közül. Egy kicsit lazán áll a helyén, remélhetöleg nem esik ki onnan.
  • Bolyai verseny szünetében, a vásárhelyi vadászat utolsó darabjaként. Nem ott volt, ahol a GPS mutatta, hanem 10 méterrel arrébb, de a fő, hogy meglett.
  • Második alkalommal jártunk erre a helyre, hogy megkeressük ezt a rejteket. Sajnos hiába próbálkoztunk.
  • A két kígyó meg volt kövülve, úgyhogy bátran vettem elő a dobozt :-). Ártalmatlanabbak voltak más rejtekhely darazsainál.
  • Minden megmagyarázott és érthetetlen dolog hirtelen érthetővé és egyszerűvé (és NAperszeVÉ) válik, amikor meglátod.
  • Úgy geodobozt rejtettem el a Borsáros-fürdőnél, egy új helyen. Remélem itt nagyobb biztonságban van.
  • Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe. Amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt.
  • Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Ajándéknak beletettem egy 6x3 cm rejtésre előkészített dobozt :), hátha valamelyik keresőnek csak ennyire van szüksége, hogy elkezdjen rejteni.
  • Görgény felől a tojásgyár melletti tölgyfaligeten át közelítettük meg az erdőt kerékpárral, és csak 200 métert kellett tolni. Nagyon tetszett a hely, habár nem jó érzés a haldokló tölgyeket látni.
  • Tegnap este megint kint jártam a temetőben, most már második alkalommal. Csalódottan tértem haza, mert a koordináták segítségével sem lett meg a rejtekhely.
  • Kézdiszentkeresztről mentem ki, egy nagyon érdekes sziklaalakzatokat formázó sziklafal mellett, gleccservölgyekhez hasonlítható zöld domboldalak hátán, egészen a falu fölött álló keresztig. Sajnos már beesteledett, így a képek nem lettek a legszebbek.
  • Mindenekelőtt gratulálok a rejtéshez, igényes, ötletes rejtés. Miután az összes irányjelző tábla magyar írását frissen lekaparva találtam, elgondolkoztam, hogy előkeressem-e a dobozt, vagy csak egy fotót készítsek a rejtekről.
  • Visszarejtettük.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Tiborc vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!