Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Baross emléktábla

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23342 kép és 8199 hozzászólás)
 

Baross emléktábla..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Baross emléktábla felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Templombelső Kisbacon református templom
Templombelső
Vit-havas 2 Vithavas Vit havas
Vit-havas 2
Zöld gleccser Kézdiszentkereszt Kézdipolyán
Zöld gleccser
Faragott padok Marosvécs református templom
Faragott padok
A bejárat Nagy Imre képtár galéria kiállitás múzeum Csíkzsögöd Zsögöd
A bejárat
Csíkszentlélek Csíkszentlélek
Csíkszentlélek
A gyík Alsórákos bazaltoszlopok
A gyík
Játszótér 2 Marosvásárhely régi városi stadion
Játszótér 2
Torockó Székelykő-Észak
Torockó
9955 Rozsnyói szoros
9955

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Baross emléktábla fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Baross emléktábla!

A 2,76 km távolságra található, legközelebbi település, Szenthelena turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni.
A 30 m magas vízesés román neve Buraul Mare. Vízesés a Német-völgyben (románul Valea Mare, régi osztrák térképen Deutsches Thal), Újmoldova és Padina Mátyé (Padina Matei) között.
Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
A Temesvár - Karánsebes - Orsova vasútvonal, mely eredetileg az Orientbahn elnevezést kapta, 1875 és 1879 között épült. A vasútvonalat, mely a Domásnya-hágó (Porta Orientalis, Keleti Kapu) közelében, északnyugatra körülbelül 1,6 km-re található, a nyugati világ és a Kelet fő összeköttetésének tekintették.
Serban barlangja
Néra alagútjai A Néra alagútjai közelébe, a Bég hídjáig kocsival is el lehet jutni, majd egy rövid séta következik a látványos sziklába vájt átjárókig. Sajnos, nem találtuk, pedig elég sokáig keresgéltünk. Úgy néz ki nem olvastátok el a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Szászkáról gyalogosan a Néra mentén vagy kocsival Potokon keresztül (aszfaltos úton) lehet a Bég és a Néra találkozásához jutni.
A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette. A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt.
Mocsáros-vízesés
A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe. A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Miháld vár Mehádia A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült. Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik.
Vasútállomás Herkulesfürdő Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is.
Bizarr-vízesés Ménes-völgy Mindenekelőtt többet lát az ember belőle - egy, szerintem csodálatos barlangot és vízesést fedeztem fel nem messze az úttól. A Bigár vízeséstől folytatva utam Stájerlakanina fele a Ménes-völgyben - lévén, hogy kerékpárról nézve más a világ mint autóból.
Nagy-Szviniecsa-csúcs, románul Svinecea (Sviniecea) Mare.
Szép a vízesés, de gondolom még szebb amikor nincs ilyen szárazság. Kerékpár túrám egyik célja volt ennek a vízesésnek a megtekintése.
Robbantott-szikla Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra. A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében.
A Lászlóvárat Luxemburgi Zsigmond építtette 1427-ben, a Duna túloldalán levő Galambóc várával szemben található. Innét irányították Galambóc ostromát.
Kiskirálymező őslénytani lelőhelye Bélajablánc község területén található, védelem alatt álló terület. Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni.
Római katolikus templom Stájerlakanina Itt feltétlenül érdemes megállnunk és egy kicsit körülnéznünk. A templom ajtaja nyitva volt, így sikerült képeket készítenem az üvegen keresztül. Ha a Ménes völgyéből Resicabánya fele vesszük utunkat, egy nagyon érdekes városon haladunk át.
Herkules talpa Sirina-mészkőszurdok
Torony a Templom-dombon Kákófalva Kákófalva nyugati szélén, a Templom-domb (Dealul Cuca) tetején egy magányos, lepusztult torony hívja fel magára a figyelmet. A település temetőjéhez tartozó, egykori templom maradványa.
Elődjét a törökök építették a 17-dik században. Kákófalva és a tőle délre fekvő Gerőc (Greoni) falu között, a Krassó folyó felett, egy háromlyukú kőhíd maradványait láthatjuk.
Mozdonymúzeum Resicabánya Utban a Néra völgye felé meglátogattuk a resicai mozdonymúzeumot. Jó pár kilométer után tűző napsütés alatt érkeztem meg Resicabányára, és már nagyon szerettem volna tudni, hogy hol lesz a szállásom. A resicabányai rendező pályaudvar előtt létrehozott szabadtéri múzeumban tizenhat, Resicán gyártott, ma is működőképes, gőzmozdony található.
Zagyhíd Osztrovó és Ómoldova között, amely nem vezet sehova, de egyébként sem híd.
A Constantin Gruescu ásványmúzeum Vaskő községben, a Völgy-(Vale) utca 113 szám alatt található, a gyűjtő házában. Itt, Koszti bácsi (nea Costica) több mint 2000 bányavirágot gyűjtött össze, Vaskő, Dognácska, Oravicabánya, Stájerlakanina, Újmoldova környékéről, de határon túlról is.
Drankó vára Drenkova A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében. Az egykori Krassó–Szörény vármegyében, Berszászka falu szomszédságában, Drenkova település keleeti szélén a Duna partján, a Suva Recska-patak torkolatánál állt valaha Drankó vára.
Babakáj-szikla Lászlóvára A Babakáj-szikla egy Dunában található sziklaszirt, Lászlóvára település mellett, mely 7 méterrel emelkedik ki a vízből. A Vaskapu-erőmű megépítése előtt 14-15 m magas volt.
A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Vízimalmok Ógerlistye A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják. Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam. 1874-ben még ötven ilyen malom működött a völgyben.
A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost. A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével.
Szentháromság sziklája A sziklába vájt Írott kő ortodox remetekolostor Örményes határában, a Temes felett átívelő vasúti híd tövében található. Hát, ez egy másik láda volt.
A Páfrányos-szoros, románul Cheile Feregari, Herkulesfürdőtől délre, a Nagy-Domogléd-csúcstól nyugatra található A feregari, ferigari szó valószínűleg a feriga szóból ered, ami magyarul páfrányt, harasztot jelent.

Történelmi-kulturális értékek - Krassó-Szörény megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Baross emléktábla adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Krassó-Szörény megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Medvespray, kutyariasztó vagy furkósbot. És miért kell szegény pásztorkutyusok elfussanak?
  • A marosvécsi várkastélyhoz felvezető lépcső teteje mellől egy ösvény indul a főútról nem látható, régi, torony nélküli református templomhoz. Az épülettől délre egy zömök, különálló harangláb található.
  • Na ez volt mar az elegtetel. Ha talan nem talalkozunk a szep koves setanyon mint a filmben, lehet az en rokonszenves kicsi kincskereso baratom sem jott volna ide vissza meg egyszer ladat keresni.
  • Rejtéskor azok az őzlábgombák még csak dobverők voltak, de én sem szedtem le őket mert sietnem kellet haza. Most viszont szívesen elmennék a jeddi erdőbe gombászni.
  • A tartalmas leírásnak nem én vagyok a szerzője. Dénes Istvánnak és Bordi Zsigmond Lórándnak köszönhetjük az ismeretést, amint azt a szöveg végén feltüntettem.
  • Valamikor este kell oda menni, mert elég forgalmas a peron. Szerintem enyhén furcsa lenne, ha szétszerelném fényes nappal.
  • Az igazi doboz eltűnt, a fát kivágták, és ez a helyszínen derült ki.
  • Jó kis séta kellett, hogy mind a két templomot megtaláljam. Az Orsolyásba nem tudtam bejutni, de a Ferencesbe sikerült.
  • Előre is köszönöm, ez volt az egyik eredeti elképzelés is. Hogy egymás rejtéseit közösen tartsuk karban.
  • Szép hely, könnyű megtalálni. Gyönyörűek a virágok, mindenképp áprilisban érdemes arra járni.
  • Hiaba a fedel, a deli kanikulaban nem husitett. Erdemes megfigyelni a hid padlojabol kiemelkedo bogokat.
  • Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Páran halásztak csak, nincs bányarém, sem bányabéka, de a doboz a helyén volt.
  • A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval. Vendelné éppen sajtot készített a forrás melletti esztenán, a tisztás tele volt csiperkével és pöfeteggel.
  • Megtaláltuk a panziót, Dózsa György szobrát, a tulipánt is, de a kő ki volt hengeredve a rejtek elől és a doboz nem volt benne. A hely maga elég hangulatos.
  • Ugyesen felujitottak ez a kis lubickolohelyet.
  • Ott van még?
  • Pünkösdi rózsa a Hargitán Lehet. Hogy, a pünkösdi rózsa pünkösdkor virágzik.
  • Egy kis fejtörés után. De nem olyan, mint a Súgó barlagnál.
  • Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety.org webhelyen?
  • Az átjáróra emlékeztünk korábbi látogatásainkból. A láda keresése viszont nehéznek bizonyult.
  • Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes. Mivel már sötét volt és az étterem nem volt nyitva, senki nem járt arra.
  • Hiába kerülgettük a várfalat, sehol nem találtunk egy elérhetőséget kifüggesztve. Be kellett érnünk a kivülről való fotókkal.
  • Nem volt nehéz, mert ismertem a helyet és gondoltam, hogy ott van.
  • A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. En is alig ertem el.
  • A nagy hó miatt egy kicsit nehezen lehetett megközelíteni a rejteket. Egy kis ásás a hóban és előkerült a doboz is.
  • Munkából hazafelé menet, gondoltam, hogy megnézem ezt a rejtekhelyet. A kerítésre ráhajló fából is találtam egy párat.
  • A Cinege- és a Terebics-tető rejtéseit egy kerékpáros kirándulás keretében terveztem megkeresni. Végül úgy sikerült, hogy a sziklamászó kocsival érkeztem a helyszínre.
  • Eltűnt ez a doboz, de nem rejtettem újat, mert a közelben van a Szelídgesztenyés rejtés. Az sokkal jobb rejtés, mint ez valaha volt, megfelelőbb helyen van.
  • Az első alkalommal amikor próbálkoztam, nem tudtam megközelíteni a feltételezett rejteket. A torony közelében több szemetesláda is van, ezek mellett többen cigarettáznak, buszra várás közben.
  • A második Rejtekhely-vadászat Erdélyben találkozón résztvevő csapattal együtt kerestük meg ezt a ládát a rossz idő ellenére. A nagyon lelkes csapatot még az eső sem tartotta vissza attól hogy megkeresse ezt a ládát, na meg persze a Maros forrását.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Baross emléktábla? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 0 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!