Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Robbantott-szikla

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Robbantott-szikla

A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Robbantott-szikla felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Illusztráció Nagygalambfalva Rák tava tó
Illusztráció
Harom-tető Kis-Vár dombja Csíkzsögöd
Harom-tető
8117 Kőcsorgó Koppánd
8117
Jön a csorda Székelyvécke katolikus templom
Jön a csorda
Vajon hol van?
Vajon hol van?
Református templom Dózsa György szobor Dálnok
Református templom

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Robbantott-szikla fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Robbantott-szikla!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,34 km távolságra található, legközelebbi település, Inelec turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Tiszti kaszinó Petrozsény Mihai Viteazul utca 2. Egykori Petrozsény részvénytársaság tisztviselőinek kaszinója 1905, ma Ion D Sarbu-színház.
Felsőszálláspataktól mindössze néhány kilométerre délre, a Paros-patak mellett fekvő község két részből áll - az északra eső Parosból, és a hozzá 2,8 km-re délre fekvő Pesteréből. Pestere egykor erődített barlangját Parospestere határában kereshetjük fel.
Délmagyarország legtekintélyesebb római municípiuma, Tibiscum, Krassó-Szörény vármegyében feküldt, a mai Zsuppa helyén. Igazából sokkal impozásabb építményekre számítottam.
A Transzlunkány (Transluncani, Oboare), egy 4,5 km hosszú, látványos, sziklába és hegyoldalba ásott, aszfaltozott (mezőgazdasági) út Bégalankástól délre.
Tamás-szikla Retyezát-hegység Tamás-szikla, románul Bordul Tomii.
A legrégibb görögkeleti templomnak tartják. Ez, tényleg egy építészeti kincs. A Ruszka-havasok Sztrigy hegysorában, a Hátszegi-medence nyugati szélén, a Demsusi-patak mellett fekszik Demsus (Demsdorf) falu.
A Beusnica-vízesés az Anina-hegység egyik leglenyűgözőbb vízesése. Mivel nincs segítő információ, itt sem sikerült a dobozt megtalálni.
Kis-Domogléd-csúcs
Hasznald ki, mert ha jol ertettem doktor leszel. Megtaláltuk, igen ám - gondoltuk magunkban - de hol a vízesés? A legtöbb túrázó északról közelíti meg a Retyezát-hegységet, a Nuksóra völgye mentén, kocsival vagy menetrendszerint közlekedő mikrobusszal érkezve a Carnic menedékházig. A Déli Kárpátok szivében emelkedő Retyezát egyike a Kárpátok leglátványosabb hegytömegeinek.
Örményesi-szoros Örményes A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki. A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe.
Paltina-csúcs Godján-hegység
Krivádia vártorony Krivádia községtől délre fekvő Gyálu-Babi dombon magasodó erődítményről korábban úgy tartották, hogy egy római őrtorony maradványa. Csak az újabb kutatások derítették fel, hogy valójában Perényi Péter építtette a zömök tornyot 1528 táján. Nagyon impozáns a hatalmas kútgyűrűre hasonlító vártorony.
Szkerisóra köve-csúcs, románul Varful Piatra Scarisoarei.
Fekete-tó, románul Lacul Negru.
A falakat megerősítették, a tornyot felfalazták és lefedték. Ott voltam a rejtésnél. A Retyezát-hegység északi lábánál húzódó Hátszegi-medence déli szélén, a Szálláspatak vize mellett fekszik Malajesd község.
A térképen egy eldőlt, egyenlő szárú háromszögre hasonlít, melyet nyugaton a Temes völgye választ el a Szemeniktől, északon a Bisztra a Ruszka-havastól, délen a Hideg patak a Godjántól és a Csernai-havasoktól, keleten a Sesz és a Nagy patakok a Retyezáttól. A túránk legmagasabban fekvö dobozát a Kis-havasi kereszt alatt találtuk meg. A Szárkő-hegység a Déli-Kárpátok nyugati részén található.
A Retyezát-hegység a Kárpátok délkeleti vonulatának egyik legnépszerűbb, leginkább járt magashegysége. Amit a társaságból csak én vállaltam. De ezúttal se bántam meg. Én nem a Portile Inchise felől közelítettem meg ezt a csúcsot.
Pelága-nyereg Retyezát-hegység
A vár a jelzőtábla szerint 100 m-re van, csakhogy 90 m az a Duna vizében. Az egykori Krassó–Szörény vármegyében, Berszászka falu szomszédságában, Drenkova település keleeti szélén a Duna partján, a Suva Recska-patak torkolatánál állt valaha Drankó vára.
Zajkány falu közelében, egy domboldalon volt Hunyadi János-emlékművének maradványa.
Sztenisóra-tó Retyezát-hegység Sztenisóra-tó (Esztena-völgyi-tó).
Mocsáros-vízesés
Krivádia-szoros A völgyhídról néztük a szorost, nem volt kedvem a Banica után újra mezítlábra vetkőzni.
A dicső fegyvertény örök emlékéül állíttatá ez oszlopot Hunyadvármegye közönsége a honfoglalás ezredik évében. A volt emlékmű felirata: Hunyadi János tizenötezer vitézével, az 1442-iki szeptember 6-án e szorosban verte szét Sehabeddin beglerbégnek Erdélybe nyomuló nyolcvanezer főnyi hadseregét.
Szlevej-csúcs Retyezát-hegység
Pelága agyarai Retyezát-hegység Pelága agyarai, románul Coltii Pelegei.
Javítottam. Miért jelenik meg ez a láda GR3418 a kóddal amikor letöltöm?
Iker-tó Retyezát-hegység Iker-tó, románul Lacul Gemenele.
Turcselu-tó, románul Taul Turcelu.
A Corcoaia-szoros a Cserna-völgyének az egyik legszebb látnivalója. Nem tudhatod, hogy a koordináták mennyire pontosak vagy pontatlanok, addig amíg meg nem találtad a rejteket. En most voltam ott 2 napja, es jobban emlekszem a helyszinre mint Te 4 honap tavlatabol. > A Te kepeden levo szikla vagy 10 m jobbra van mint az en kepemen szereplo szikla.
Petrozsényi Egyesületi Fürdő Petrozsény Petrozsényi Egyesületi Fürdő, 1923-1925 - Grivita Rosie utca 36 szám, Petrozsény.
A Babakáj-szikla egy Dunában található sziklaszirt, Lászlóvára település mellett, mely 7 méterrel emelkedik ki a vízből. A Vaskapu-erőmű megépítése előtt 14-15 m magas volt.
Már a dákok idején is fontos erődítmény állt itt, mely aKudzsiri-havasok szívében fekvő fővárosba, Sarmizegetusa Regiába vezető utat vigyázta. Vereskő várának romjai Bosoród községtől délkeletre 7 km-re, Lunkánytól körülbelül 3 km-re, egy 823 m magas sziklás csúcson állnak.
Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni.
A Szárkő név az ómagyar szár szóból ered, kopaszkövet jelent. A Szárkő-hegység a Déli-Kárpátok északnyugati részén található, Krassó-Szörény és Hunyad megyék területén.

Természeti értékek - Krassó-Szörény megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Robbantott-szikla adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Krassó-Szörény megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Sajnos az idei nyár nem kedvezett nekem, ami a rejtekhely keresést illeti, keveset volt alkalmam, és annak is elmulasztottam a bejelentesét, na de megpróbálom pótólni, és reménykedem, hogy lesz még jobb is.Vasárnap délben hosszabb túrára már nem mehettem, ezért hamar felgurultam a Madarasira, lássam meg hová rejtették Péterék a dobozt Pünkösd vasárnapján.
  • A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye.A rejtekek közötti távolságoknál is hiba van.
  • Gondoltam, rejtek egy dobozt, de kiderült, hogy BabBerci-nek "Nem lesz könnyű elrejteni egy új dobozt egy ilyen zug nélküli helyen."Csak mágneses mini doboznak találtam helyet.
  • Enyed - Remete - Bredesty - Nagyponor felől jöttünk. Az út Nagyponorig nagyon jó, Nagyponortól a hágóig és onnan Felsőszolcsvára már helyenként szűk, de az is járható kiskocsival is, csak senki ne jöjjön szembe :) .
  • Petőfi Sándor 1843-ban szállt meg itt, mint oly sok más helyén is az országnak. A mai könyvtár-színház helyén vendégfogadó állt.
  • A tó szépsége túltesz bármelyik Retyezát-beli testvérén. Kis kiránduló társaságunk egyértelműen a Gáles-tavat nyílvánította a hegység legcsodálatosabb tavának.
  • A geoládák, rejtekhelyek megkereséséhez nem kötelező gps-el rendelkezni. Van olyan felhasználónk, akinek ma sincs gps készüléke, és ma már 46 rejtekhely sikeres megtalálását jelentette be.
  • nem nagyon készítek fotókat. Szeretem megélni a pillanatot.
  • A római katolikus templom belülről megnézhető a rácson keresztül, az ajtót nyitva tartják. A bihari barokk szép alkotása.
  • Még nincs meg a pontos dátuma a következő falunapoknak, valamikor jövőben. Egyébként az idei ünnepség része volt a kilátó felavatása, amit a helybeliek nagyrészt önerőpől építettek fel, valamint a tájékoztató tábla elhelyezése is.
  • Ott voltam a rejtesnel.
  • Végre még egy szűz geodoboz.
  • Esős időben nem csoda, hogy egy kicsit sár is volt, meg csúszott is egy kicsit. De szép a kilátás a tetőről.
  • Szokasos utvonalam jartam be bicivel, amelyet ajanlani tudok barkinek, aki teheti, ideje engedi. Espedig Ilona volgye (Homorodfurdotol Kemenyfalva fele) Abasfalva, Homorodalmas, Lovete, (Csengetttyunel ki a lovetei Lazra) Asszonyboszonto, Kirulysarka, Festoborviz (Kalibasko).
  • Több ízben is eltűnt már a földvári geodoboz. Nem tudom, hogy tudatosan tünteti el az ottani geodobozokat valaki.
  • Megtaláltam ezt a geodobozt.
  • A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Útközben van még egy érdekes sziklaablak a kilátó bástya felőli végében.
  • Megtalaltuk. A kapolna nagyon tetszett, de sajnos csak kivulrol tudtuk megnezni.
  • Egyedi a templom építési stílusa. Olyan, bizánci típusra hasonlít.
  • Megkerestük ezt a ládát is. Egy kicsit nehezebb volt felmászni meg beereszkedni.
  • Megtaláltam a dobozt.
  • A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Szerencsém volt, épp lejárt a mise, így sikerült bemenni, és egy pár fényképet is készíteni.
  • Hát pont azért voltam felháborodva, mert a táblától 5-6 méterre sütötték a húst. S mint mondtam, magyarok voltak.
  • Ez is egy szimpatikus rejtés. Hamar megtaláltam a rejteket, nem nehéz észrevenni, a fotók sok segítséget adnak.
  • A Kósna-dombi kirándulás után, már csak nagyon kevés időm maradt a sötétedésig. Aknavásár főútján tábla jelzi a letérőt a sóbánya felé.
  • Kingus, megkérünk édességet, ne tegyél a geodobozokba. NE helyezz a geoládába élelmiszert vagy kozmetikumokat.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Robbantott-szikla? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!