Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Rosec-vízesés

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Cociu (Rosec)-vízesés..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Rosec-vízesés felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Régi kőkeresztek Borzsova Csíkborzsova Szent József kápolna
Régi kőkeresztek
Autóbusz menetrend Sugásfürdő
Autóbusz menetrend
Zöld keretben Szászsebes Vörös szakadék
Zöld keretben
Kastélypark 2 Világos Bohus kastély
Kastélypark 2
A kisdisznódi vár Kisdisznód vár templom
A kisdisznódi vár
Az iszap használata Homoródkarácsonyfalva Dungó feredő népi fürdő
Az iszap használata

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Rosec-vízesés fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Rosec-vízesés!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,55 km távolságra található, legközelebbi település, Herkulesfürdő turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Rosec-vízesés közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Gőzölgő-barlang Herkulesfürdő 3,6 km-re. Tényleg nagyon profi a hely.
Rablóbarlang Herkulesfürdő 3,7 km-re. Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
Fehér kereszt 4,8 km-re. Ez most még csak egy félkész állapot. Serban barlangja 4,9 km-re. Kis-Domogléd-csúcs 5 km-re. Nagy-Domogléd-csúcs 5,4 km-re.
Páfrányos-szoros Herkulesfürdő 6,8 km-re. A Páfrányos-szoros, románul Cheile Feregari, Herkulesfürdőtől délre, a Nagy-Domogléd-csúcstól nyugatra található A feregari, ferigari szó valószínűleg a feriga szóból ered, ami magyarul páfrányt, harasztot jelent.
Miháld vár Mehádia 7,4 km-re. Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik. A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült.
Vasútállomás Herkulesfürdő 8,6 km-re. Herkulesfürdőtől 8 km-re esik a jellegzetes, monarchia korabeli vasútállomás, műemléképülete az egyik legszebb állomásépület Erdélyben. Az állomást nem hiába tartják a Monarchia legszebb vasutállomásának. Egy ejszakai talalat. Miután egy órát töltöttünk Herkulesfürdön barangolva, megnéztük az állomás barokk épületét is. 1878 és 1886 között épült, barokk stílusban, AD Serres tervei alapján.
Fekete-szakadék Mehádia 8,8 km-re. Római erődítmény Mehádia 9,2 km-re.
Bánsági Szfinx 10,5 km-re. A bánsági szfinxnek nevezett kőszikla a Herkulesfürdőhöz tartozó terület délnyugati szélén, a Cserna folyó partján, a DN 6 jelzésű műút közelében található.
Falétra Scarisoara felé 12,7 km-re. Scarisoara temploma 12,9 km-re.
Robbantott-szikla 13,5 km-re. Ezen a helyen a mészkövek a völgy beszűkülését eredményezték, a Iuta-szorosban eltűnő víz itt jelenik meg ujra. A Robbantott-szikla a Cserna folyó jobb partján található, a Iuta-patak beömlésének közelében.
Őslénytani lelőhely Kiskirálymező 16,6 km-re. Kiskirálymező őslénytani lelőhelye Bélajablánc község területén található, védelem alatt álló terület. Rétekkel és erdős részekkel borított domboldal, ahol a mészkövekben, agyagban és homokban, miocén időszakhoz tartozó ősmaradványokat lehet találni.
Rejtett sziklakapu 18,4 km-re.
Krajova-szoros Kiskirálymező 18,5 km-re. A 2,5 km hosszú Krajova-szoros (románul Cheile Globului) a Szemenik-hegység déli határán, az Almási-medence keleti végében található. A Kiskirálymező falutól nyugatra található Krajova- (Craiova, Globu) patak szurdoka gneiszben és palában alakult ki.
Vízimalmok Kismiháld 20,7 km-re. Mehadika, 1911 és 1918 között Kismiháld, község a Bánságban, Krassó-Szörény megyében, Orsovától 46 km-re észak–északnyugatra, a Szörényi-Érchegység egyik patakvölgyében fekszik. Nevében a kicsinyítő képző Mehádiára utal - Mehadika hírnevét 14 vízimalmának köszönheti, melyek a 20-dik század elején épültek.
21,4 km-re. Javítottam. Miért jelenik meg ez a láda GR3418 a kóddal amikor letöltöm?
Porta Orientalis-hágó Domásnya 23,6 km-re. A Keleti Kapu a Mehádiai-völgyet köti össze a Temes völgyével. A Porta Orientalis-hágó a vízválasztón helyezkedik el, Domásnya falutól északra.
Karrmezők Zaton-tó 24 km-re. A karrmező (karrosodás) a vízerózió egyik formája a karszt, azaz a mészkő, dolomit és gipszkőzetekben. Ahol a földtani időkben viszonylag lapos kőzetfelületek kerültek a felszínre a vízerózió által, ott a karsztra jellemző kémiai oldódás folytán jellegzetes, éles szélű mélyedések, bordák, barázdák alakultak ki.
Isten hídja 24,2 km-re. Az Isten hídja, a legnagyobb természetes híd Romániában, és a második legnagyobb Európában. Az egyetlen olyan romániai természetes híd, amelyen keresztül lehet hajtani gépkocsival.
Ciucevele védett terület 24,9 km-re. A Ciucevele védett terület, a Cserna-folyó és a Szén pataka között terül el. A Gorj megyei Pádes községhez tartozó Cserna-falu területén található, 1166 hektáron terül el. Miért írod azt, hogy "csak úgy oda van téve az út mellé"?
Ad Orientem-alagút Teregova 25 km-re. A vasútvonalat, mely a Domásnya-hágó (Porta Orientalis, Keleti Kapu) közelében, északnyugatra körülbelül 1,6 km-re található, a nyugati világ és a Kelet fő összeköttetésének tekintették. A Temesvár - Karánsebes - Orsova vasútvonal, mely eredetileg az Orientbahn elnevezést kapta, 1875 és 1879 között épült.
Nagy-Szviniecsa-csúcs Almás-hegység 27,6 km-re. Nagy-Szviniecsa-csúcs, románul Svinecea (Sviniecea) Mare.
Vízimalmok Ógerlistye 29,3 km-re. 1874-ben még ötven ilyen malom működött a völgyben. Nem kirándulni indultam, de erre vezetett az utam. A Rudaria-patak szurdokvölgyében huszonkét, fából készült vízszintes vízimalom található, többségüket ma is használják.
Corcoaia-szoros Cserna völgye 30 km-re. A Corcoaia-szoros a Cserna-völgyének az egyik legszebb látnivalója. Nem tudhatod, hogy a koordináták mennyire pontosak vagy pontatlanok, addig amíg meg nem találtad a rejteket. A Te kepeden levo szikla vagy 10 m jobbra van mint az en kepemen szereplo szikla. > A Te kepeden levo szikla vagy 10 m jobbra van mint az en kepemen szereplo szikla. Ide kocsival is el lehet jutni, Herkulesfürdőtől 43 km-re van, ebből körülbelül 17 km poros, köves út.
Római kasztrum Teregova 30,5 km-re. A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette. A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt.
Teregova-szoros Örményes 32,9 km-re. A Temes-Cserna árok a Kárpátok leghosszabb folyosószerű árka, 90 km hosszú, Örményes és Teregova között összeszűkül, kialakítva a Teregova-szorost. A Teregova szűk szorosán keresztül kapcsolódik északra a Teregova-felszín a Karánsebesi-medencével.
Olán-csúcs Godján-hegység 32,9 km-re. Olán-csúcs, románul Varful Olanelor. Az olane szó félhenger formájú tetőcserepet jelent.
Szentháromság sziklája 35,6 km-re. A sziklába vájt Írott kő ortodox remetekolostor Örményes határában, a Temes felett átívelő vasúti híd tövében található. Először egy 1788-as katonai térkép tüntette föl, Szentháromság sziklája néven. Hát, ez egy másik láda volt.

Rosec-vízesés románul - in limba romana: Cascada Roset


Természeti értékek - Krassó-Szörény megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Rosec-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Krassó-Szörény megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Voltunk a vízesésnél, vagyis a GPS szerint. Sajnos mint a helyiektől megtudtuk, csak eső után szokott víz lenni, vagyis esni.
  • Benedek Elek nagy mesemondó szobra Elek apó szobra. Meglett. Kicsit cseles.
  • Máréfalvi régi temető Nem árt a mozgás. Egy utcával hamarabb mentünk fel, és megkérdeztünk két atyafit. Hogy merre van a temető?
  • A hősök régi temetője - Csíkszereda Csíkszereda régi temető. A Vár-térről közelítettük meg. Most így utólag azt mondom, hogy egyszerűbb lett volna a műjégpálya felől, könnyebb lett volna észrevenni a bejáratot is a temetőbe.
  • Sapientia Tudományegyetem tava - Marosvásárhely Neve-nincs. A tónak nincs neve, a táj-rendezés eleme, halak hol vannak benne, hol nem :-). Nyáron jót lehet lazulni/sétálni a partján.
  • Toronykövek - Tusnádfürdő Őszbúcsúztató túra. Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. Bevallom a tavaly ősszel már jártam ott, de akkor egy kissé elnéztem.
  • Óratorony - Szent Mihály templom - Kolozsvár Felkonf.. Kellemes Kolozsvári Magyar Napokat. Bár nem lehtek ott, de többi geoládásznak akik elmentek így egy kis szórakozást és felejthetetlen kilátást ajándékozhatok.
  • Evangélikus templom - Marosvásárhely Csendes kis utca. Csendes kis utca, kedves kis templom, csend van most éccaka. Nyugodtan lehet keresgélni, senki nem jár helyre.
  • Csomafalvi Dél-hegy Csomafalvi Délhegy. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől. Érdemes viszont korábban indulni, hiszen így pont annyi időm volt, hogy oda-vissza meg tudtam járni az utat.
  • Csíkszentmihály hársfái Hát, szívesen. Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket - hát, szívesen.
  • Gyimesi határkövek Hatarturan. A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet. Igaz en csak 2 darab hatarkovet talaltam a Papoj csucsig.
  • Csicsói Hargita-csúcs - Hargitafürdő Afonyamezok. Rengeteg afonya (piros es fekete) gyonyoru kilatas, nagyon szep hely, megeri felkeresni. Egy utvonalat ajanlok en is.
  • Lolája-vízesés A Lolája-vízesés éjszaka. A legtöbb túrázó északról közelíti meg a Retyezát-hegységet, a Nuksóra völgye mentén, kocsival vagy menetrendszerint közlekedő mikrobusszal érkezve a Carnic menedékházig. A legtöbben este érkeznek és gyalog folytatják az utat a Pietrele, vagy a Gentiana menedékházig, elhaladva a Lolája-vízesés mellett is.
  • Jézus-kápolna - Székelyudvarhely Jövünk. Nem hinném, hogy a székelyudvarhelyiek nem szeretnek kirándulni, túrázni. Inkább az lehet a helyzet, hogy kevésbé informáltak.
  • Gordon-hegy - Farkaslaka Meglett az új helyen. Meglett a szobor, meg az ösvény, mellette a két ágú fa, a gyökér alatt a doboz. Előbújt, visszabújt, megcsodáltuk a faóriások szoborparkját, a virágos rétet és lecsorogtunk a Nyikó mellé.
  • Református templom - Szacsva A rejtés napján. Az ötödik Rejtekhely-találkozó alkalmával, a rejtés napján találtam meg az itt elrejtett geodobozt. A rejtőtől kapott koordináták alapján, templomlátogatás előtt.
  • Jaj, ne. Melyik kőrakás?
  • Csíkszentléleki 500 éves hársfa Új doboz új helyen.. Sajnálom, hogy pont akkor kerestétek a rejtekhelyet, amikor a geodoboz el volt tűnve. Azért remélem tetszett a hely.
  • Ika vára - Felsőcsernáton Ika vára. Az út Alsócsernátonból folytatódik Felsőcsernáton felé. Az alsócsernátoni templomtól 5 km-re van Felsőcsernátonon át Ikafalva, ahova földút vezet.
  • Cementlapok - Marosvásárhely Régi szép idők. A 2000-es évekig sokat jártunk ide, aztán a vízügy "munkálatai" elrontották az egészet. A Maros medre feltelt, és lassan elűzték az itt furdőzőket.
  • Főtéri hátsó udvarok - Marosvásárhely Képek feltöltése. Egy rejtekhely weboldalán a képek a jobb oldali oszlopban találhatók, a Rejtekhely-fotók című dobozban. A képek felett van egy Töltsél fel ide képeket elnevezésű hivatkozás, arra kell kattintani, majd lehet képeket feltölteni.
  • Transzhargita Újév. Bárcsak igaz lenne a mondás, hogy ki amit csinál az év első napján, az egész évben azt fogja csinálni. Az autókat 3,5 kilométerrel lennebb hagytuk, és kényelmesen felsétáltunk a kitaposott úton.
  • SZNM 6 Dálnok VII. Állomás. Megtaláltuk a panziót, Dózsa György szobrát, a tulipánt is, de a kő ki volt hengeredve a rejtek elől és a doboz nem volt benne. A hely maga elég hangulatos.
  • Madarasi Hargita-csúcs Kopjafák és turulmadár. Sajnos az idei nyár nem kedvezett nekem, ami a rejtekhely keresést illeti, keveset volt alkalmam, és annak is elmulasztottam a bejelentesét, na de megpróbálom pótólni, és reménykedem, hogy lesz még jobb is.Vasárnap délben hosszabb túrára már nem mehettem, ezért hamar felgurultam a Madarasira, lássam meg hová rejtették Péterék a dobozt Pünkösd vasárnapján.
  • Kalapos-kő - Sólyomkő - Gorzafalva A kalap tetején. A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik. Innen az autóig már csak "zuhanni" kellett.
  • Borzsovafürdő Mosolyka. A rejteket megtaláltuk, de sajnos a mosolyka mögött nem volt semmilyen doboz, pedig átfésültük érte az egész helyet :( Reméljük így is elfogadható a megtalálás. Köszönjük a rejtést.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Rosec-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!