Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Szentháromság sziklája

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3858 turisztikai látnivaló, 23388 kép és 8202 hozzászólás)
 

Szentháromság sziklája

A sziklába vájt Írott kő ortodox remetekolostor Örményes határában, a Temes felett átívelő vasúti híd tövében található. Először egy 1788-as katonai térkép tüntette föl, Szentháromság sziklája néven.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szentháromság sziklája felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kereszt Sólyom-kő
Kereszt
Citromcsapat félkörben
Citromcsapat félkörben
Szökő vízesés Szökő vízesés
Szökő vízesés
Iszapos kezelő Homoródkarácsonyfalva Dungó feredő népi fürdő
Iszapos kezelő
Őz-völgy Caltun patak vízesés zuhatag
Őz-völgy
Temető Abásfalva
Temető

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szentháromság sziklája fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szentháromság sziklája!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 1,08 km távolságra található, legközelebbi település, Örményes turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Zagyhíd Osztrovó és Ómoldova között, amely nem vezet sehova, de egyébként sem híd.
Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik. A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült.
Nopcsa kastély - Szacsal, XIX-dik szazad.
A falakat megerősítették, a tornyot felfalazták és lefedték. Ott voltam a rejtésnél. A Retyezát-hegység északi lábánál húzódó Hátszegi-medence déli szélén, a Szálláspatak vize mellett fekszik Malajesd község.
A Transzlunkány (Transluncani, Oboare), egy 4,5 km hosszú, látványos, sziklába és hegyoldalba ásott, aszfaltozott (mezőgazdasági) út Bégalankástól délre.
Zenóguca-tó, románul Zanoguta.
Pietricele (Kövecskés)-tó.
Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
Kis-Tucsila-csúcs, romanul Varful Tucila Mic.
Retyezát-tengerszem, románul Lacul Stevia.
Amikor elhelyeztem a dobozt, kb egy órát töltöttünk a várban, és többször is átmentünk azon a helyen ahol a doboz van. Mivel másoknak is minivakációja volt, itt is tele volt látogatóval és nem tudtam kedvem szerint keresgélni. Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Hunyad vára a Zalasd patak meredek partja fölé emelkedő dombon létesült a XV-dik század első felében.
Zajkány falu közelében, egy domboldalon volt Hunyadi János-emlékművének maradványa.
Nagy-völgy-csúcs, románul Varful Valea Marii.
Sztenisóra-vízesés, románul Cascada Stanisoara.
A Kohó-kövek Kőfalu (románul Pietroasa) településtől délkeletre találhatók. A hely neve a régi osztrák térképen Eisen-Stollen, ami a német Bergwerkstollen-ből fordítva, magyarul vasbánya-bejáratot jelent.
Iker-tó, románul Lacul Gemenele.
Kondorkeselyű-menedékhely, románul Refugiul Condor.
Forrásfalva közelében, a nadrági vasipari társaságnak vasércbányái voltak.
Távolról, a közelében, de még rajta állva sem látható, csak a patakmederbe beereszkedve ismerhető fel. A Banica-kőbánya melletti természetes híd a Banica-szorostól körülbelül 5 km távolságra található.
A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe. A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Szép a vízesés, de gondolom még szebb amikor nincs ilyen szárazság. Kerékpár túrám egyik célja volt ennek a vízesésnek a megtekintése.
Lolája-nyereg, románul Saua Lolaia.
A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette. A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt.
Pelága-tó, románul Lacul Peleaga vagy Taul Ghimpele.
Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni.
Birlea-csúcs, románul Varful Barlea.
A Legyes-barlang - más elnevezései Legyeslyuk, Kolumbácsi barlang, Fliegenhöle, Gaura cu Musca - a Duna baloldali partján található, a Babakáj-sziklától lennebb. A bejárat előtt egy iható vizű forrás van.
Jorgován köve-csúcs, románul Varful Piatra Iorgovanului.
Turcselu-tó, románul Taul Turcelu.
Macska-nyereg, románul Saua Matului.
Javítottam. Miért jelenik meg ez a láda GR3418 a kóddal amikor letöltöm?
Bukura Kusztura-csúcs, románul Varful Custura Bucurei. A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura (bukuréj), sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent.
A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Zsuppány településtől északnyugatra két halomsírt találunk. A nagyobbik, Zsuppányi halomsírnak nevezett lapos halom 610 méterre, kelet - északkeletre található a Bégaszuszányi vasúti megállótól, 30 méterre északra a Glavica pataktól, annak jobb partján.

Történelmi-kulturális értékek - Krassó-Szörény megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szentháromság sziklája adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Krassó-Szörény megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Hát, ez egy másik láda volt. A rejtője nálunk (a román nyelvű webhelyen) is bejelentette a rejtését.
  • A vasúti híd, illetve a Szentháromság sziklájának közelében, mindkét oldalon hatalmas parkoló áll rendelkezésre. Először a remetekolostort néztem meg, a geodoboz után is kutatva.
  • Szovátán dolgoztam és egy másfél órás kényszerszünetet kellett beiktatnom mielőtt a következő ügyfélhez mentem volna. A nagy kánikulában árnyékot kerestem, hogy ne kelljen a meleg autóban várnom.
  • A tónak nincs neve, a táj-rendezés eleme, halak hol vannak benne, hol nem :-). Nyáron jót lehet lazulni/sétálni a partján.
  • Váradi tartozkodásom alatt, egy nosztalgikus séta keretében kaptam meg a geodobozt.
  • Na, ez a mozdony régóta nem volt ennyire végigtapogatva. Az összes megmozdítható lappancsot megmozdítottam, belenyúlkáltam minden lyukba meg résbe, de eredménytelenül.
  • Bár BabBerci két bejáratot is megadott, ahol be lehet menni, én egy harmadik irányból érkeztem ide. Egyszerűen a katolikus templom mellől indultam.
  • Megtaláltuk. Köszönük.
  • Megvan a doboz.
  • Trekkingklub kétszeri sikertelen keresése arra késztetett, hogy kiegészítsem a segítséget. Hiszen a dobozka megtalálása mindenkinek örömet jelent.
  • Kis üregben kis doboz.
  • Kevés időnk volt keresgélni, dörgött, villámlott, jobbnak láttuk visszatérni a faluba. Gyönyörű hely, fantasztikus kilátással, izgalmas lett volna lejutni a járatokba.
  • Aznap a Torockói-hegységben túráztunk, rejtettünk egy új geodobozt a Szív-tisztásra rálátást biztosító pontnál. Illetve telepítettünk egy új dobozt az eltűnt Kecskekő-doboz helyett.
  • Ma lett meg. Oromomre kaptam benne egy kulcstartot, igyhat a hatalmas gyujtemenyem immar 3 tagu :D.
  • Ejj, nem voltunk otthon, pedig jó lett volna kérni belőle. Egyelőre csak meggypálinka van, tavalyi.
  • Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Csendes őszi napsütéses délután nem járt arra senki.
  • Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. Az ág eltűnt, de "a kő maradt".
  • Miután kisiránkoztam magam az előző bejegyzésemben, most rá kell jöjjek, hogy második megtalálóként első bejelentő vagyok. Ki korán kel, egész nap álmos.
  • Sok Boldog Szülinapot. Jó lett volna, elfértünk volna, a tortát hoztam volna.
  • A cinterem nyitva volt, meglepetésemre megtaláltuk a geodobozt is. Azt hittem, hogy a falazott kerítés felújításakor nem figyeltek rá s eltűnt.
  • Érdekes, hogy amikor november elején ellenőrizni akartam ezt a rejtekhelyet, nem találtam meg a geodobozt. Pedig saját rejtésem :-).
  • Honnan lehet beszerezni olyan legóbácsikát? Vagy legalább a fejét :-).
  • Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. Még mielőtt bementem volna kiszemeltem a rejteket, mikor bementem és a geodobozt rejtő helyen jártam, megláttam a geodobozt.
  • Jó a kilátás, a többit már az előttem írók leírták.
  • Eléggé összejártam a bozótot. De aztán előkerült ez a doboz is.
  • A Kalonda-tetői rejtekhelytől keleti irányba indulva, a szénégetőkön túl, észak-kelet felé, Szencséd irányába haladva, itt is kiterjedt nárciszmezőket találhatunk. Csak éppen NE hozzatok el semmilyen nektek tetsző "ajándékot", és NE hagyjatok ott "cserébe" semmit.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Szentháromság sziklája? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 11 hónap és 24 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!