Zagyhíd Osztrovó és Ómoldova között, amely nem vezet sehova, de egyébként sem híd.
Mehádia a Belaréka-patak völgyében, Orsovától 23 km-re nyugatra, Herkulesfürdőtől 11 km-re északnyugatra fekszik. A településtől északkeletre áll az egykori Miháld várának romja, a 15 m magas lakótorony maradványa, a feltárások alapján a XIV-dik században épült.
Nopcsa kastély - Szacsal, XIX-dik szazad.
A falakat megerősítették, a tornyot felfalazták és lefedték. Ott voltam a rejtésnél. A Retyezát-hegység északi lábánál húzódó Hátszegi-medence déli szélén, a Szálláspatak vize mellett fekszik Malajesd község.
A Transzlunkány (Transluncani, Oboare), egy 4,5 km hosszú, látványos, sziklába és hegyoldalba ásott, aszfaltozott (mezőgazdasági) út Bégalankástól délre.
Zenóguca-tó, románul Zanoguta.
Pietricele (Kövecskés)-tó.
Sajnálom, hogy félkész ládaoldalakat fogtatok ki. Talán lehetne egy kicsit célratöröbb a segítség, mert ez így GPS-nélkül elég tág.
Kis-Tucsila-csúcs, romanul Varful Tucila Mic.
Retyezát-tengerszem, románul Lacul Stevia.
Amikor elhelyeztem a dobozt, kb egy órát töltöttünk a várban, és többször is átmentünk azon a helyen ahol a doboz van. Mivel másoknak is minivakációja volt, itt is tele volt látogatóval és nem tudtam kedvem szerint keresgélni. Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Hunyad vára a Zalasd patak meredek partja fölé emelkedő dombon létesült a XV-dik század első felében.
Zajkány falu közelében, egy domboldalon volt Hunyadi János-emlékművének maradványa.
Nagy-völgy-csúcs, románul Varful Valea Marii.
Sztenisóra-vízesés, románul Cascada Stanisoara.
A Kohó-kövek Kőfalu (románul Pietroasa) településtől délkeletre találhatók. A hely neve a régi osztrák térképen Eisen-Stollen, ami a német Bergwerkstollen-ből fordítva, magyarul vasbánya-bejáratot jelent.
Iker-tó, románul Lacul Gemenele.
Kondorkeselyű-menedékhely, románul Refugiul Condor.
Forrásfalva közelében, a nadrági vasipari társaságnak vasércbányái voltak.
Távolról, a közelében, de még rajta állva sem látható, csak a patakmederbe beereszkedve ismerhető fel. A Banica-kőbánya melletti természetes híd a Banica-szorostól körülbelül 5 km távolságra található.
A Temes-folyó két szakaszon is bevágta magát a Szemenik-hegység kemény, kristályos kőzetébe. A Teregova falutól északra található szoros mellett, Örményesnél is szép, vadregényes, epigenetikus szurdokvölgy alakult ki.
Szép a vízesés, de gondolom még szebb amikor nincs ilyen szárazság. Kerékpár túrám egyik célja volt ennek a vízesésnek a megtekintése.
Lolája-nyereg, románul Saua Lolaia.
A kasztrumot Mehádia és Tibiscum közé helyezték el, azon útvonal mentén, mely Dácia délnyugati határát jelentette. A teregovai római kasztrum a Hideg- és a Temes folyók összefolyásánál, körülbelül 2 km-re a falutól északra, a Hideg-folyó és az európai út között, a folyó bal partján volt.
Pelága-tó, románul Lacul Peleaga vagy Taul Ghimpele.
Gyönyörű tó, a lehetetlen zöld színével. Pontosabb leirás nélkül nem sikerült megtalálni.
Birlea-csúcs, románul Varful Barlea.
A Legyes-barlang - más elnevezései Legyeslyuk, Kolumbácsi barlang, Fliegenhöle, Gaura cu Musca - a Duna baloldali partján található, a Babakáj-sziklától lennebb. A bejárat előtt egy iható vizű forrás van.
Jorgován köve-csúcs, románul Varful Piatra Iorgovanului.
Turcselu-tó, románul Taul Turcelu.
Macska-nyereg, románul Saua Matului.
Javítottam. Miért jelenik meg ez a láda GR3418 a kóddal amikor letöltöm?
Bukura Kusztura-csúcs, románul Varful Custura Bucurei. A custura román szó, magyarul kiejtve kusztura (bukuréj), sziklás, hegyes, fogazott hegygerincet jelent.
A Bozsor községhez (románul Traian Vuia, régebb Bujor) tartozó Zsuppány településtől északnyugatra két halomsírt találunk. A nagyobbik, Zsuppányi halomsírnak nevezett lapos halom 610 méterre, kelet - északkeletre található a Bégaszuszányi vasúti megállótól, 30 méterre északra a Glavica pataktól, annak jobb partján.