Varzaroaia település (Arges megye) Központ: Pietrosani.
Vidraru gát 28,13 km-reA Vidraru tavat mesterségesen hozták létre az Arges folyón épített gát által, 1966-ban, elektromos energiatermelés céljából. Geodoboz és perec - Csak néhány csalán csípett meg, míg kiválasztottuk a megfelelő korlátrészt. A gát építése 5 és fél évet vett igénybe, egy hasonló építkezés ma 450 millió euróba kerülne.
Zárt tisztás forrás Királykő-hegység 48,72 km-reA Zárt tisztás forrása, annak észak felé lejtő oldalán található, kőbaba jelzi a helyét. Vize csorgóval és lappantyúval ellátott fémskatulyába van foglalva, valaki egy fémcsuprot hagyott mellette.
Csalán-völgyi varrótű 47,29 km-reCsalán-völgyi varrótű Ott voltam a rejtésnél - Nehéz a "varrótű" közelébe férkőzni, átvergődve a borókatengeren, de megéri a fáradságot. Hatso-nyereg alatt - Valamikor egy -ket evtizede itt a Kiralykon hallottam, hogy ha "remeg a labad" a sziklan "varsz a tuvel a varrogepen".

A Fogarasi-havasokban található 2544 méteres Moldoveanu-csúcs Románia legmagasabb pontja. Az orszag tetejen - Egy jo Podragu menedekhazas ejszaka utan indulva, a sotetben fejlampak fenyeivel, mar a napfelkeltet a Fogaras gerincen ertuk. Szép júliusi napon - Fogarasi gerinctúránk 3-dik napján találtam meg, koordináták nélkül. Állítólag eltűnt a geodoboz - A román geojátszótéren, SorinIov felhasználó jelentette be, hogy folyó év október 1-én kereste, de nem találta meg a geodobozt. A csúcs a főgerinctől kissé délebbre, egy oldalgerincen van, így a Fogarasi-medencéből nem látszik, csak a főgerincről.
Felhagyott bányajárat Leszpez lába 47,92 km-reA Piscu Negru menedékház közelében, a Leszpez lábának aljánál, közvetlenül az ösvény mellett, egy felhagyott bányajárat található. A bányaszájból jó mínőségű, hideg víz folyik ki, a környékbeli szálláshelyek is hasznosítják.
Poenari vár 26,82 km-reA Poenari várat két szakaszban építették, az őrtornyot a XIII-dik században, Negru Voda uralkodása idején. A várfalakat és a félkör alakú tornyokat pedig a XV-dik században, Vlad Tepes uralkodása idején.
Vörösöv Királykő-hegység 48,37 km-reA Középöv déli gerinc alatti szakasza, a Nagy-kőfolyástól kezdődően, a Vörösöv vagy Vörös-orom nevet viseli. A jelzetlen ösvény a Központi Fal tövéből indul, vörös színű törmeléken felfelé, innen a helynév is.
Zárt-tisztás Királykő-hegység 48,64 km-reA Zart-tisztas a Kiralyko-hegysegben talalhato, 1800-1990 m-es magassagban, a Kozepov kozvetlen szomszedsagaban. Kelet es eszak felol oriasi sziklafalak hatarozzak meg, mig nyugatrol a Landzsa-szakadekvolgy (Padina Lancii) es delrol meg a Nagy-kofolyas (Grohotisul Mare vagy Horja Mare).
Sztán völgye kanyon 29,12 km-reA Sztán völgye a Vidraru-tó közelében, attól dél-nyugatra, a Fruntii hegységben található, ez utóbbi hegység a Fogarasi havasok része. Aki járt már a Hét Létra-vízesésnél, értékelni fogja ezt a kiépített kanyont - hiszen sokkal hosszabb, szebb, és látványosabb, mint a Nagykő-havasban található Hét Létra.
Kozia-körút 43,13 km-reArutela - Torony kolostor - Vörös-kövek - Turneanu-gerinc - Kozia-csúcs - Kőkapu - Stanisoara kolostor - Kert-völgyi vízesés.
Erdenburg Barcarozsnyó 69,78 km-re Barcarozsnyó és Keresztényfalva között, közvetlen a Barca patak bal partján fekszik Erdenburg megrongált maradványa. Hatalmas gátonyaival és mély sáncaival, melyekbe a közeli patak vize bevezethető volt, egykor igen erős védhely lehetett.
Szulák-nyereg Fogarasi-havasok 50,5 km-re Szulák-nyereg, románul Saua Racorele, Fereastra Racorelelor - a racorele (Convolvulus arvensis) az apró szulák gyomnövény román elnevezése. Más nevei: folyófű, folyóka, folyondár, győtény, hajnalika, mezei szulák, mezei paplonc, suttyáng.
Peles kastély 59,78 km-re Brassótól 40 km-re délre, Sinaia üdülőhely hatalmas, romantikus hangulatú parkjának közepén áll Románia leglátványosabb kastélya. Legszebb királyi rezidenciája, a Peles-kastély.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.