Poieni település (Bákó megye) Központ: Aknavásár.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Poieni (Bákó megye) és környéke turisztikai látnivalói

Martonosról Ozsdola fele 37,83 km-re
A Felsőháromszék legfelső csücskében vándorolva megcsodáltuk a medencét Kézdimartonos és Ozsdola között félúton. Elso tobbek kozott - Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig.
Rakottyás-tető Rakottyás-tető Nemere-hegység 30,03 km-re
Havasi tanyavilágban járunk itt. Séta a Rakottyás tetőre - Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk. Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva, csángó világ ez.
Kápolna az Úz völgyében Kápolna az Úz völgyében 25,27 km-re
Kápolna az Úz völgyében Régi ígéret - Nagyon rég ígérjük magunknak, hogy eljövünk ide. Kápolna - Végre sikerült nyitva találni a kápolnát. Kápolna - A temetőkertbeli megemlékezésből hazafelé útba ejtettük a kápolnát.
Erődített katolikus templom Csíkbánkfalva Csíkszeredától 17 km-re fekszik, megközelíthető Csíkszereda felől előbb a 12-es országúton, a Nagymezőn át, majd ebből a balra elágazó 123C megyei úton. Kőmíves Kelemenné sorsa - Hát, nekem úgy tűnik, ez a láda is Kőmíves Kelemenné sorsára jutott (akárcsak az apoldi). Nem találtam meg - Pedig az egész falrészt összekutattam. Megtaláltuk - Sikerült a templomba is bejutni. Ezenkívül Csíkszentmártonból, a 123B megyei úton, az Áj-patak mentén halad felfelé érhető el.
Magyar és német katonák sírja Magyar és német katonák sírja Gyimesi templomkert 49,39 km-re
Magyar honvédek és német katonák sírja a gyimesi római katolikus nagytemplom kertjében, a 12/A jelzésű út mellett.
Házaspárok útja A csíkszentgyörgyi Házaspárok útja Erdélyben egyedi, Magyarországon már több helyszínen is megtalálható, elsőként Óbudavár központjának kegykápolnájánál. A háromtízesi Szent Kereszt kápolna közelében található Hargas út mentén készült el, és 16 állomást foglal magába.
Angyaljárás Kézdivásárhelyen Angyaljárás Kézdivásárhelyen 46,2 km-re
Tisztelt címzett: Hangyalka és Imecs. Szőke nő a saroktujában - Köszönjük Trekkingklub. Jó volna egy állandó rejtés a Józsiás-parkba - Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. Célzás - Kedves ünnepi meglepetés volt. Áldott karácsonyt!
Katolikus kápolna Régi templomát, mely kinn állott a mező szélén 1648-ban építik. Felvilágosulva - Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt. Kistemplom - Ez a doboz is megvan. Ez is marcius idusan tortent - A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Kézdiszászfaluval közösen használták, 1775-ben javítják.
Héjja-emlékház Gelence 46,43 km-re
A gelencei emlékházat szombaton, 2024 május 11-én nyitották meg, a jövőben skanzent, szabadtéri múzeumot terveznek itt kialakítani. Héjja István Gelence egykori adó- és közigazgatási jegyzője volt, tevékenyen részt vett az egyházi életben, és szolgálta a falu közösségét.
Városháza Városháza Kézdivásárhely 45,89 km-re
A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
Csodálatos bükkfa Csodálatos bükkfa Tisztás dombja 37,14 km-re
Kászonjakabfalva és Katrosa között, a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje csúcstól keletre található a Tisztás dombja. Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
Szent Imre herceg mellszobra Gelence 46,37 km-re
Szent Imre herceg mellszobra, 2008 - Gelence.
Nagy-Lemhény-patak Nagy-Lemhény-patak 30,84 km-re
Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Utban az Almas vara fele - Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat. Átlagos patakmeder - Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni.
Céhtörténeti Múzeum A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne. Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét.
Patikamúzeum Patikamúzeum Finta-ház Kézdivásárhely 45,9 km-re
A kézdivásárhelyi Patikamúzeum a Finta faház emeletén található, a 12-es udvartér 1 szám alatt. A Finta-ház elődje egy körtornácos ház volt, amit 1835-ben építettek, majd 1972-ben lebontanak.
Kézdimartonosi feredő Kézdimartonosi feredő 35,82 km-re
A Martonosi-patak völgyfőjében édes-kénes, gyógyhatású ásványforrások vannak. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska - A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon. Majdnem háromágú fa - Érdekes rejtés, csodaszép hely. Martonostol felfele - Ha mar az igehez kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni a mindszentek havaban. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet.
SZNM 1 Bereck SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 33,78 km-re
Székelyek Nagy Kincskeresése - 1-es stáció - Bereck - Gábor Áron szobra Berecki mágnes - Megtaláltuk. Igen, már én is ott tartottam - Helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Vashíd - Megvan ez is.
Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek 47,58 km-re
Gyimesi határkövek Gyimesi határkövek - Megtalaltuk a rejtekhely talalkozo bemelegito turaja alkalmaval. Nagy melegben indultunk neki az utnak - Elegge faraszto is volt, helyenkent jo "combos" emelkedokkel, de vegul sikeresen felertunk es megtalaltuk a dobozkat. Hatarturan - A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet.
Maguricea-domb Maguricea-domb Dormánfalva 12,85 km-re
A Maguricea-domb Dormánfalva város felett emelkedik, az Úz-Csobányos vízválasztón, az Úznak a Tatrosba történő befolyása közelében. Két csúcsos kiemelkedése van, az egyik 522 m, a másik 512 m magas.
Harangláb A pottyandi harangláb országos műemléki védettséget élvez, a harang 1975 óta nem szólal meg reggelente. Mindkét geodoboz a helyén - A Fenyővize-patak völgyében jártam, a Kolos-tető alatti Farkasvész sarkának nevezett oldalon. Különleges ácsolási megoldások - Már messziről mutatós a kis harangláb, közelről meg csak ámultam- bámultam a különleges szerkezeti megoldásokon. Ma már csak nagy vész idején szól, vagy ha Pottyandnak halottja van.
Váracska régészeti lelőhely Mojnest 25,45 km-re
A mojnesti Lukacsest (Lucacesti)-negyed területén, a Váracska (Cetatuia)-domb tetején, egy erődített település nyomait találták meg.
Szent Mihály katolikus templom Szent Mihály katolikus templom Újfalu 7,39 km-re
Újfalu, románul Satu Nou, a Tatros mentén, Ónfalvától nyugatra, Aknavásártól délkeletre, Szőlőhegy és Szitás falvak között fekvő település. Szőlőhegy községhez tartozik.
Negyvennégy magyar honvéd sírja Gyimesbükk ősi temetőjében, a kontumáci (vesztegzári) temetőben, a kápolnától 200 m távolságra. Na ez hol van? - Egy kis plusz információ jót fogna. Köszönöm a hibajelzést - El nem tudom képzelni, hogy csúszott be hiba több, Gyimesben található honvédsír magasságértékeinél. Honvédsírok helyének dokumentálása - Tényleg furcsa, hogy a leírás egy sírról, majd két hősi sírhelyről, máshol pedig sorsírokról számol be. Az adatok szerint a temetőben egykor két jelentős hősi sírhelyet alakítottak ki, ahol sorsírokban 13-14 ismert nevű és csapattestű magyar honvédet temettek el.
Görög-katolikus templom Gelence 46,3 km-re
Görög-katolikus templom - Gelence Meglepetes templom - Nem is tudtunk errol a templomrol, bar sokszor jartunk mar Gelencen.
Ismeretlen német katonák sírja Bilibók tető 47,86 km-re
Negyven ismeretlen német katona sírja a Bilibók tető alatt, a Bornyúkert nevű helyen, fiatal nyírfák között, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőt magyar csapatok védték, de a román átállás után a Moldvából visszavonuló csapatoktól elszakadt német katonák kisebb egységei is részt vettek a harcokban.
Tanyavilág Csobános 33,25 km-re
Csobános Hargita és Bákó megye határán kettészakított falu. Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep.
Katolikus templom Katolikus templom Csíkmenaság 47,64 km-re
Csíkménaság Csíkszeredától 25 km-re, a 12-es főúttól 12 km-re terül el, a 123C országút mentén, 822 m magasságban. Doboz a bokorban - Gyönyörü falfestmények díszítik a templom belsejét, kár hogy megkopott. Aranyos kis templom - Erre is estefele került sor. Kétoldalról zárva - Gondosan zárják a menaságiak a kapukat, még a belső udvart sem tudtuk megnézni. E falu őrzi a legkeletibb Árpádház-kori kultikus emlékünket.
Szent István-kápolna A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Eső előtt - Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Kedvcsináló - Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Rotonda - Ezt, bizony nem találtam meg. Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye.
Szetye vára Szetye vára Kászonújfalu 39,3 km-re
Kászonújfalu és Kászonaltíz közötti úttól északkeletre a Nagy-Szetye patak mentén találjuk Szetye várát. Szetye vararol... - Hamarosn megnezem. Variaciok - Ketfele variacio, es majdnem ugyanaz a lenyeg, de lehet tobb is. Ujrarejtes - Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda. Az ásatások előbb szláv, majd  árpádkori eredetről tanuskodtak.
Katolikus templom Katolikus templom Kézdikővár 44,23 km-re
A középkorban a falu délebbre, a Cékáspatak völgyében feküdt, a helyet ma is Faluhelynek nevezik. Kovar - Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos. Újra kell telepíteni a geodobozt - Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kőkerítések között - Különleges falu. Nyomait Orbán Balázs még megtalálta.
Szerelmi lakatfal Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 45,9 km-re
2014 február 14-én szerelem lakatfalat helyeznek ki Kézdivásárhelyen, a 44-es udvartér bejáratában, amit Szerelmi lakatfalnak kereszteltek el. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
Dofteana Arborétum Dofteana Arborétum Doftána 5,57 km-re
A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Kalaszló vízesése Kalaszló vízesése 23,76 km-re
A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki. Itt így is, úgy is meg kell állni - Útban voltam hazafelé. Szemettelep - Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. Zubogó Kalaszló - Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni.
Kontumác A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található. Üres rejtek a pihenőhelynél - A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Vesztegzár - Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt.
Várhegy Várhegy Ozsdola 37,04 km-re
Megkozelitese legkonnyebben Ozsdola kozpontjabol a Moldova fele vezeto utat, a Kadar utat kovetve, majd leterve balra a Kopolno pataki erdoipari uton folytatva egeszen a Fajlo es Eges patakok osszeomlesi pontjaig, ugy jo 5 km-en at. Nagy es regi - Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben. Szederindák között - A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Tisztogattunk - Valóban alaposan belepték az indák a rejteket.  A ket vizfolyas kozott emelkedik a 974 m magas Varberc.
Leány-vár Leány-vár Bereck 33,01 km-re
Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Leány csak volt - Megtaláltuk a geodobozt. Hétszer megkerülni - A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal - Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára.
Katolikus templom Katolikus templom Nagykászon 37,37 km-re
Az oklevelekben három tízes: Kászonaltíz, Kászonfeltíz és Kászonimpér összefoglaló neve, egy községben és egy egyházközségben. Ráérzésből - Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Templom a dombtetőn - Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Főhajtva - Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon. Az ismert gótikus templom helyén román kori templom állott, amely a pápai tizedjegyzék előtt épült.
Ötszáz éves bükkfa Ötszáz éves bükkfa Kádár-út 38,27 km-re
Ozsdolától keletre, a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országút mellett, attól északra, valahol a Piliske-tető és az Ojtoz-forrás feje között egy 6,1 m kerületű tölgyfa található. Állítólag 500 éves.
Wertán-ház Wertán-ház Kézdivásárhely 46,35 km-re
A kézdivásárhelyi Wertán-ház 1902-ben épült. Az Állomás utca 24 szám alatt található.
Nádika feredő Gelence 47,4 km-re
Gelence környékén nincs sok borvíz-, illetve gyógyforrás, viszont több édesvízi, ezért a településnek nincs népi gyógyfürdője. A Nádika feredő 2017-ben került megépítésre, a Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával.
Piliske-tető Piliske-tető Ozsdola 38,64 km-re
A Piliske-tető Ozsdolától keletre található, a Kézdivásárhelyt és Foksányt összekötő 2D jelzésű országút, régi nevén Kádár-út mellett. Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
Szent István-borvízforrás Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 32,18 km-re
A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Kászon 1 - A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg. Ölében vagy tövében? - Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk.
Nagy-Sándor-csúcs A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja.
[ Fel ↑ ]
Velnica-kőbánya vízesései - Jobboldali zuhatagok
Velnica-kőbánya vízesései - Jobboldali zuhatagok 4,13 km-re
A kőbánya vízesése, Zöld-vízesés, Vízsugár-vízesés, Ráfolyt-vízesés.
Velnica-kőbánya vízesései - Baloldali zuhatagok
Velnica-kőbánya vízesései - Baloldali zuhatagok 4,47 km-re
Legyező-vízesés, Oldal-vízesés, Emeletes-vízesés, Lépcsős-vízesés, Függőágy-vízesés, Terasz-vízesés, Árkád mögötti-vízesés, Függő kőtömb, Barna-vízesés, Mennyezetes-vízesés.
Szent László katolikus templom Szent László katolikus templom Csíkszépvíz 58,58 km-re Csíkszépvíz római katolikus temploma 1880 és 1892 között épült Kiss Sándor gyergyócsomafalvi építész tervei alapján, Szász István üvegcsűri építész kivitelezésében, neogótikus stílusban. 1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta.
Német katona sírja Bálványos-pataka 56,25 km-re Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján.
Csipkés népi feredő Zabola 50,52 km-re A Csipkés népi feredő Zabolán, a Csipkés tábor mellett található, 2018-ban építették meg. A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor.
Fekete nyárfa csonkja Fekete nyárfa csonkja Csíktaploca 60,3 km-re Csíktaplocán, a Lázár-kúriától 100 méterre, a járda közepén, egy 4 m kerületű fekete nyárfa található. Pontosabban, csak a maradványait láthatjuk már, mert nemrég majdnem a tövéből levágták.
Szeregető forrás Torja 51,7 km-re A Szeregető-forrás vizét valamkor palackozták, most sajnos nem folyik. Megtaláltam a rejtekhelyet! - Nagyon szép hely. Érdekes név - Érdekes neve van ennek a forrásnak. Az a bizonyos Pokolvolgy kezdete - Amikor elindultam ujra a Torja vara fele, no meg a kenes aztatok fele, akkor azt mondtam, no lassuk csak ezt a kiszaradt Szeregeto forrast is. Az erdőt irtják kegyetlenül a környéken.
Felsőtiszáspataki borvizek Felsőtiszáspataki borvizek Tusnádfürdő 55,63 km-re Felsőtiszáspataki borvizek - Tusnádfürdő
Akó-kapu Az Akó-kapu kifejezés az évszázadok során Alcsík közepén azt a helyet nevezte meg, ahol az országútból kiszakad a Fiság völgye felé vivő útszakasz. Az Akó-kapu a helyén van - Forgalmas helyeken nincs igazán biztonságban egy geodoboz, ritka a hosszú életű rejtés. Miért - M Miért tűnnek el a dobozok? - Egy része (valószínűleg) tudatlanságból, egy másik része (talán) rosszindulatból. Hosszú időn át az Akó-kapu kifejezés létezett a tudatunkban, de kaput itt nem láttunk!
Henter-kúria Csíkszentimrén a romos állapotban lévő Henter-kúria előtti évszázados akácfák és vadgesztenyefák mesélhetnének a Henter családról és a település eseményeiről. A geodoboz eltűnt, a felújítással nem nagyon haladnak - A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk. Romokban - Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni. A kúriát Henter bárók építtették.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Csomakőrös 60,8 km-re Kőrösi Csoma Sándor mellszobra - Csomakőrös Mellszobor a templom mellett - A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 58,53 km-re A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
Maradvany Kovaszna 57,47 km-re Maradvany Kovaszna 1986
Magyar és román katona sírja Magyar és román katona sírja Buha-patak hídja 54,93 km-re Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
Garados-kőbánya A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra. Gyonyoru a kilatas fentrol - Keszitettem egy panoramat. Teljesen véletlenül - Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A láda nincs meg - A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás. A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek.
Iparosok kápolnája Iparosok kápolnája Csíkszépvíz 58,92 km-re A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Oltszemi emlékpark Oltszemi emlékpark 66,02 km-re A turulmadaras emlékmű 2006-ban készült a honfoglalás és hősi halottak emlékére. A dobozka a helyén van - A dobozka továbbra is a helyén van. Szájbarágós segítség - Köszönöm a segítséget, viszont így túl szájbarágósra sikeredett. Nem annyira fontos a dobozka - Más játsztóterek szabályaival ellentétben itt nálunk akkor is jár a pont, ha a felhasználó nem találta meg a geodobozt. Elkészültekor nagyon sokan megálltak, és megcsodálták a szép székelykaput, a zsindellyel fedett emlékművet.
Mohos tőzegláp A Szent Anna-tó vizét magába foglaló kráter gerincének túloldalán 1050 m magasságban találjuk a Mohos-tőzeglápot, területe 80 hektár. Elüldözve - Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján. Télen - Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. Rejtés nélkül - A Szent Anna Tavat látogattuk meg előbb, de igyekeztünk a Mohosba is eljutni, míg süt még a nap. Nevét a lápot kitöltő tőzegmoháról kapta, a belőle keletkező tőzeg vastagsága elérheti a 10 métert.
Nepomuki Szent János-kápolna Csíktaploca 60,34 km-re Csíktaploca északi részén, a Csicsó és Delne felé elágazó országút szomszédságában, az 1912-től felhagyott régi temető mellett áll. A kis kápolnaszerű építményről azt feltételezik, hogy Nepomuki Szent János szobrának lehetett védfala.
Hatolykai temető Hatolykai temető 51,21 km-re Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Teréz mama - Meglett a centenárius sírkő. Tenyleg a bal kezenel? - Hat en mind kerestem a bal kezenel vakon szegeny Terez neni sirjanal. Érdekes évszámok - Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett. Legalábbis a felirat szerint.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.