Homoróddaróc település (Brassó megye) Központ: Kaca. Homoróddaróc román elnevezése: Drauseni. Német neve: Draas.
Danielek láza-esztena Mária-út 31,68 km-reAz itt újjáépített esztena a hegyalja-vidék jellegzetes házikója, az alkalmi lakók bevésték nevüket a gerendafalakba. A házikó legrégebbi írása 1909-ből való, több 1916-os rovás jelzi, hogy az első világháborúban magyar katonák is tanyáztak benne.
Katolikus templom Csíkcsatószeg 46,18 km-reA csíkcsatószegi temető útfelőli oldalán egy sor évszázados lucfenyő sorakozik. Aki keres az talál - Meglett a templom dobozostól. A templomnal - Egy jo kis bicikli tura kereten belul. Isti túra 4-dik láda - Tündéri a belső udvar. A bejárat mellett egyik lucfenyőről pontosan tudják, hogy azt 1896-ban egy helyi lakos, Esztergály ültette, az unokája tartja számon.
Kápolnamező-borvízforrás Lázárfalva 49,91 km-reLázárfalváról a nyírfürdői elágazásnál Kápolnamező felé indultunk, majd a nyaralók után továbbmentünk az erdei úton egy darabig, követve a vörös kereszt jelzést. Eltűnt a régi doboz, éljen az új - A mai nap lázárfalvi rejtekhelyeket kerestem fel. A tető előtt nem sokkal, egy pihenő mellett, vasban rendkívül gazdag, vöröses vizű forrást találtunk.

Folyószabályozáskor olyan megoldásokat kell találni, hogy a természet is megmaradhasson, az emberi használat is megfelelő legyen. A Csíkszentsimon melletti Olt-szabályozással nem igazán sikerült a célt elérni, az alcsíki ártéri élővilág is sokat veszített, csak a töredéke maradt.

A Kakukk-hegy a Dél-Hargita legmagasabb pontja. Kakukk-hegyi barangolások II - Egy régi vulkán maradványa, sűrű fenyvesek veszik körül, kellemes túrázásra lehet számítani, de a mackókat kerülni ajánlatos. Bár maga a csúcs fenyőkkel borított, pár méterre egy szikla tetejéről jó kilátás nyílik a Dél-Hargita Kakukk-hegytől északra és keletre eső részére.
Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 37,28 km-reA Szentegyházasfaluból a Madarasi Hargitára vezető út mellett, a mini vízierőműtől északra körülbelül 600 méterre, a Transzhargita út melletti sziklabástyájától körülbelül 300 méterre délnyugatra, a Vargyas-patak egyik baloldali mellékága hatalmas erővel zúdul alá a hegyoldalon.
Református templom Bodos 28,06 km-reBodos a Barót felől jövő főúttól kicsit bennebb, nyugalmas környezetben, dombok között, egy teknőben fekszik. Almaszedés után - Egy kis almaszedés után kerestünk és találtunk rá a dobozkára. Bodos - A rejtekhelyet már messziről kiszúrtam, de előtte szétnéztem a templomban. Kis templom ures likkal - Bodvaj fele utkozben egy kis kitero, es mar meg is van a rejtek. Talán ezért mondogatták a szomszéd falusiak tréfából nekik, hogy Bodost akár le is lehetne padolni.
Sósvizes kút Mirkvásár 8,51 km-reA mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található. A kút mélysége 4,6 m, a benne levő vízoszlop magassága 3 m.
Mágneses-szikla Deság 33,66 km-reZetelakától a Küküllőmentén felfelé haladva, már messziről feltűnik Zetevára, vagy Deság gombja, egy kiálló és elszigetelt része a Hargita felé elnyúló fennsíknak. Innen indulva eljuthatunk arra a helyre, ahol a világszerte is ritkaságszámba menő természeti értékünk, a Mágneses-szikla található.
Uzonkafürdő 38,53 km-reAz Uzonkafürdőre vezető kövezett út a Mikóújfaluból Barótra vezető útból ágazik el, az Uzonkai-hágó után, és az Uzonka-patakot követi. Megtaláltuk a dobozt - A jelzett koordinátától 15-20 méterre. Megtaláltam a ládát - A doboz a leírás szerint a fa odvában kellett volna legyen,de én a fa előtt találtam. Koszi a rejtest - Egy jo kis maszas utan meglett a lada. A települést kezdetben néhány helybeli, majd idetelepült gyimesi csángó alakította.
Református templom Zalán 44,14 km-reOrbán Balázs és Entz Géza szerint Zalán templomának román kori kapuzata feltehetőleg 12-13-dik századi eredetű, a zaláni református templom építésének legkésőbbi lehetséges időpontja 1319. Szilvások - Na, ebbe már nem sikerült bejutnom. Rejtekhelyek - Megtudja-e valaki mondani, miért nem jön elé az összes rejtekhely. Én vagyok a megmondó ember - Kedves Levi, ez a kérdés nem tartozik a zaláni református templom weboldalához. A templomot 15-dik században gótikus stílusban átépítették, majd az 1802-es földrengést követően 1821 és 1825 között újjáépítették és bővítették.
Lobogó bob és sípálya Homoródfürdő 26,49 km-reA Lobogó bobpály minden korosztály számára ajánlott, izgalmat és örömökkel teli pillanatokat nyújt mindenkinek. Az egyedi tervezésű pálya útvonala majdnem 1000 m hosszú, látványos kanyarokat és lejtőket tartalmaz, és teljes biztonságban akár 45 km óránkénti sebességet is el lehet érni.
Puliszka-domb Erdőszentgyörgy 46,32 km-reA Puliszka-domb egy legendás helyszín, egy domb Erdőszentgyörgy délkeleti határában, melynek nem tudjuk a pontos helyét. Talán a helybeliek tudnák megmutatni ezt a dombot, mely egy pásztorfiú, a felesége, és egy gonosz tündér mondájáról kapta a nevét.

A Nagyküküllő és a Nyikó között húzódó dombvidék legmagasabb csúcsa, a 932 m magas Rez-tető. Lehettem volna első megtaláló, de csak második rejtő lettem - Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok. Ide építettek kilátót 2006- ban a sükői közbirtokosság, a helyi vállalkozók, a felsőboldogfalvi önkormányzat, illetve Sándor József közbenjárásával.
Egykori gyógyfürdő Alsóvenice 29,36 km-reAlsóvenice egykori gyógyfürdője a falutól 3 km-re keletre található, a Dosul Magurei nevű domb északnyugati lábánál. A hely neve a régi osztrák térképeken, románul Fantana sarata vagy Saratura, németül Salzbrunnen.
Apor-bástya Tusnádfürdő 42,62 km-reEgy sétát tervezünk, hogy látnivaló is legyen, célpontként irány Tusnádfürdő. A torony felújítás alatt áll - Már több helyről is a torony leromlott állapotáról számoltak be. Zajosak voltunk - Mielőtt elindultunk, láttam egy videót, amelyen a medve fényes nappal a fürdőváros főútján otthonosan mozog. Emberek és állatok - Tény, hogy a medvék miatt mostanában sokkal izgalmasabb a rejtekhely-keresés. Aki ide jön, rendszerint gyógyulni jön, vagy ha kirándulni, akkor a cél a Szent Anna-tó vagy a Sólyomkő.
Forrás-domb őstelep Illyefalva 48,64 km-reAz illyefalvi Forrás-domb (Forrósdomb) a Baróti-hegységnek a Háromszéki síkságra, kelet felé nyúló egyik magaslatán fekszik. Az 1910-ben felfedezett, jelenleg pontatlanul azonosított régészeti lelőhely közelében egy borvíz-forrás és egy kőszéntelep is van.
Katolikus templom Homoródremete 18,19 km-reVan egy kicsi falu Székelyudvarhely közelében, de mégis távol tőle, ahová ritkán jár idegen, a polgármester is csak választások előtt látogatja meg. Homoródremete látnivalói - Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére. Szent Jakab búcsú - Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet. Homoródremete a Nádas-patak völgyében húzódik meg, minden oldalról magas domboktól védve.

A sütei borvíz az oltszemi erdőben, a Sütei patak völgyfejében tör a felszínre. A rejtek - A rejteket, illetve csak a doboz hűlt helyét találtuk meg. Télen is finom a Salus borvíz - Rövid, késődélutáni sétára indultunk. Oltszem II - A forrás környéke sajnos kezdett kicsit lepusztulni, de a víz jól esett. Szénsavas, kiváló asztali víz, melyet a két világháború között palackoztak és kimondottan Galac város piacán hoztak forgalomba.

A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre. Még nem nyilnak a nárciszok - Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat - A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út.
Nádasfürdő Újtusnád 46,69 km-reNádasfürdő - Újtusnád Medve Nádasfürdőn - Nem hiszem a medvét :-), lássuk a bizonyítékot :-). Nádas a javából - Meglett a doboz. Romhalmaz - Ez az a hely, ahol bebizonyosodott, hogy a székely sokszor olyan sincs mint a balkániak.
Evangélikus templom Szászkézd 27,53 km-reSzászkézd Segesvártól 20 km-re fekszik. Harangozó bácsi - A kérdésem, hogy a doboz benn a toronyban vagy a külső falban van? Mert a kinti rejtek az egész falu szeme előtt van, míg ha bent, akkor be lehet menni? Ezelőtt nem engedtek be a toronyba, mert életveszélyes volt. Szem előtt - A doboz az épületen kívül van a fal és a föld találkozásánál. A falu szeme most sem nézett oda - Felkészültem már itthon a keresésre. Erődtemploma 1496-ban épült, mellette áll az 1677-ben épült, a segesvári óratoronyra hasonlító díszes torony.
Alsórákosi temető 14,84 km-reAlsórákos kevesek által ismert látnivalója a Kövesoldal tetején 1676 és 1686 között épültreformátus erődtemplom melletti temető. Ismét helyén van Breki - ígéretemhez híven ujra felkerestem a rejtekhelyet, és jóvátettem bűnömet, így most már Breki jobban áll/ül/fekszik mint valaha. Béka - Szerencsére a térkép meg a képek alapján nem volt nehéz rátalálni a zöld béka buvóhelyére. Gombosfák - Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem. A falu különleges temetkezési szokásairól árulkodnak a temetőben található faragott lábfák, a halottak lábához elhelyezett, úgynevezett gombosfák.
Templomerőd Kóbor 29,09 km-reAz Oltmelléki hegysorhoz tartozó Hortobágy-hegység területén, a Tyúkosi-patak mellett fekszik Kóbor község. Kóbor falu első említése 1206-ból való, ekkor Villa Cowrnh néven említik.

Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek. Kerülőút - A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket. Hát ez furcsa - El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? Na de majd csak kiderül. Asatas - A rejteket megtalaltam (a szogletes kovet), de a ket kis ko a ladaval eltunt. Ezen a helyen valamikor egy templom állt, mely hajdanán három falu (Patakfalva, Telekfalva, Sándorfalva) közös erőfeszítéséből készülhetett el.
Hadiárok lőállásokkal Csíkzsögöd 42,13 km-reHadiárok lőállásokkal - Csíkzsögöd Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás - Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben. Csíkszereda fölött - Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Félreértett rejtekhely - Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél.
Joseph Bacon-ház Segesvár 40,77 km-reItt lakott Joseph Bacon (1857-1941), orvos és szenvedélyes gyűjtő, az Óratoronyban található Történelmi Múzeum (eredetileg Régi Segesvár Múzeum) alapítója.

Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt. Nagy forgalom - Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre. Hazafele - Erős szél fújt a várban. Reps - Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom.

A Bánatos királylány kútja mellett, közösségi összefogással megépítették az eredetileg a Várfele nevű domboldalon lévő egykori erődítmény elképzelt mását. Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral.
Temető-domb Miklósfalva 11,32 km-reA Hódos- és a Szőke-patak összefolyásánál Miklósfalva alig talált letelepedésre elegendő helyet, így területe eléggé hepe-hupás. Temetője látványos helyen, a falu feletti dombtetőn helyezkedik el.
A Melegárok Szécseny nyugati részében található, délnyugat - északkelet irányban szeli át a Csíkszeredához tartozó nyaralónegyedet. Tulajdonképpen a Meleg-patak, a ferencjózsefi térképen Kurta-patak, medrét és környékét hívják így.
Bánya-tető 42,37 km-reA Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Katolikus templom Székelylengyelfalva 21,83 km-reSzékelylengyelfalva temploma 1500-ban épült, amint egy 1776 május 9-én kelt összeírás megállapítja. Időjárás előrejelzés - Minden lengyelfalvi ember tudja. Ugyanezen forrás szerint 1629-ben a templom boltozatát deszkamennyezettel váltják fel, mely deszkamennyezetről megörökített felirat tanúskodik: Hoc opus factum in anno 1629, tempore Gabrielis Bethlen.
Vasszékely 18,15 km-reA Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Kánikulában - Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Munkálatok - A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát. Megtalaltam - Üdvözletem. Szinte minden település állítottemlékművet az első és második világháború hősi halottainaktiszteletére.
2023-ban megszervezésre kerül a családi programokkal kecsegtető, második Pálpatakai Levendula fesztivál, július 8-9-én, szombat és vasárnap.
Sziklakapu Ürmösi határ-patak 20,46 km-reAz Ürmösi határ-patak, jelenlegi nevén Ürmösi Töpe-patak fejének baloldali ágán egy érdekes sziklakapu található, mely alatt átfolyik a víz. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
Unitárius vártemplom Sepsiárkos 44,75 km-reA sepsiárkosi unitárius templom berendezéséből figyelemre méltó a gótikus orgona, a márványozott festésű. Csak körbejárni tudtam - Eddig is több alkalommal voltam a templomban, de most csak körbejárni tudtam. A három faragott vázával díszített papi szék, valamint a késő klasszicista, díszítetlen padsor.

A Laposlik forráskúp a 13A jelzésű műút mellett, a Sós-kúttal átellenben található, az atyhai letérőtől 180 méterre délkelet felé. Merész rejtés - Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt. A területén található a Bugyogó nevű forráscsoport.
Csíkszentléleki 500 éves hársfa 47,96 km-reCsíkszentlélek község temploma melletti hársfát valószínűleg az 1500-as években ültethették. Természetes, hogy néha eltűnik egy rejtés - Ezt a geodobozt több mint 8 éve rejtettem újra, azelőtt több más helyen is volt rejtés. Új geodoboz új rejtekben - Amint tudomást szereztem a közelemben elrejtett új geodobozról, azonnal biciklire pattantam, megkeresni. Csak szólok - Pár napja új geodobozt rejtettek el a csíkszentléleki templom közelében. Úgy él az emberek emlékezetében, mint egy magányos fa, mely mindig is a templomot őrizte.
Unitárius templom Sepsiszentkirály 49,28 km-reA falu neve is templomról tanúskodik, Szent István király tiszteletére szentelt templomáról nevezték el. Ez egyben arra is utal, hogy már a XII-dik században plébániatemplom, amikor a Szent Istvánról elnevezett plébániák létesültek vagy kapták nevüket, ha előbb léteztek.
Bakalja Folk Csűr Csíkszentkirály 42,51 km-reA csíkszentkirályi Folk Csűr Egyesület rendszeresen szervez hagyományőrző programokat Bakalján, a Gábor család tanyáján. A Bakalja Folk Csűr Csíkszentkirálytól két km-re nyugat felé található, a Szentimrei Büdösfürdő irányába indulva.
Református templom Nyárádandrásfalva 58,17 km-re Nyárádandrásfalva Nyárádszereda filiája, középkori katolikus lakói a reformáció idején reformátusok lesznek. A XIX-dik század közepén csinos fatemplomuk van, helyébe később kőtemplomot építenek.

A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye, a kápolna mellől jó kilátás nyílik déli irányba. Keskeny kezűek elönyben - Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került. Szabályok - Ezért a rejtekhelyért már kaptál egy pontot. Már megint nincs - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz. Itt valamikor egy vár állt, ma egy ökumenikus kápolna, amelyet közös összefogással építettek.
Erika Levendula Nyárádszentbenedek 63,42 km-re A nyárádszentbenedeki Erika levendulásban általában június végén zajlik a levendulaszüret. Nyílt Napok 2025 - 2025 június 20-29 között, hétköznapokon 16-20, hétvégén 11-21 óra között. Parkolási lehetőség az ültetvénnyel szemben van, a telefonos bolt udvarán.
Vár útja Csíkajnád 57,93 km-re A Vár útja utcán járt ki a faluból a csorda valamikor a legelőre. Következik a Vár útja kertje kaszáló, majd a Vár útja út, mely a csíkszentmihályi(?
Parajdi faszerkezet 50,63 km-re A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
Jó helyen jár Csíkszentdomokos 61,68 km-re A Jó helyen jár a csíkszentdomokosi Központi ABC felirata, élelmiszereket, vegyiárukat és iparcikkeket forgalmaznak. Az ügyfeleket poénos szöveggel csábító kereskedelmi egység közvetlenül a polgármesteri hivatal épülete mellett található.
Halál szekérút Csíkajnád 60,68 km-re A Barakasza-patakon feljebb, a borvízforrástól 500 m-re keletre található, az úttól északra elterülő kaszáló neve a Halál. Itt található az a szekérút, ahol egy Sipos nevű személy meghalt a felborult szekér alatt.
Porgyos-tető Csíkjenőfalva 57,6 km-re Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött. A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található.
Katolikus templom Kézdikővár 60,62 km-re A középkorban a falu délebbre, a Cékáspatak völgyében feküdt, a helyet ma is Faluhelynek nevezik. Kovar - Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos. Újra kell telepíteni a geodobozt - Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kőkerítések között - Különleges falu. Nyomait Orbán Balázs még megtalálta.

Látogatási idő: naponta 10-18 óra között, háziállatok nélkül. Belépő felnőtteknek 35 ron, 3-10 éves gyerekeknek 25 ron, 0-3 éves gyerekeknek ingyenes, nyugdíjasoknak és diákoknak 25 ron.
Felső keresztfa Csíkajnád 57,01 km-re A Felső (Fösső), vagy Külső (Küsső) keresztfa Csíkajnád Külsőszer nevű részében található. A fedett fakareszt a település északkeleti kijáratánál van felállítva.
Rabsonné útja Illyésmező 52,2 km-re A Rabsonné útja Illyésmezőtől északkeletre található, északnyugat - délkelet irányba vonuló töltésvonal. A Csere-tető tisztás nyugati szélén halad el.
Tatársír Makfalva 51,6 km-re Makfalva, illetve a Sokad dűlő északi részén, az abodi határ és Külső Ecsenye közötti, jellegzetes, koporsóra emlékeztető domb neve a Tatársír. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye.
Katolikus templom Deményháza 64,2 km-re 1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
Honterus-forrás Brassó 61,76 km-re Orbán Balázs leírása alapján a dúsan felfakadó, jéghideg vizű forrást régen Tolvajok kútjának nevezték. Az új, Honterus-forrás nevet 1845-ben kapta, a völggyel együtt.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.