Magyarádtanya település (Fehér megye) Központ: Székásszabadja. Magyarádtanya román elnevezése: Maghierat.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Magyarádtanya (Fehér megye) és környéke turisztikai látnivalói

Szentháromság görögkatolikus temlom Balázsfalva
Közlekedési csomópont, itt találkozik a város hat fontosabb útja.
Evangélikus erődtemplom Szerdahely Vasárnap. A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
Egykori ferences kolostor Gyulafehérvár
Falfestmény Gyulafehérvár
Már a főútról is jól látható. Következő alkalommal nem hétvégén megyek. Már nagyon régen szerettem volna ide kitérni. Vörös fal. Különleges hely. Visszatérés. Újra eljöttünk, és még szebbnek találtuk, mint ezelőtt nyolc évvel.
A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései. Fehér oltár. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt. Templom. Előrelátásom szerint a doboz megtalálásával problémák lesznek, mert a rejtek felújítás alatt van. Márton Áron sírja. Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt.
Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. Tövis. A tövisi református teplomba nem jutottam be.
Amint a templom nyugati kapuja feletti felirat megörökíti, a templomot Hunyadi János építteti 1449-ben: Anno Domini MCCCCXXXXVIIII Johannes de Hunyad regni hungariae gubernator. Nagyon szép. Ezt a templomot meg kell látogatni! Igazán megéri.
A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket.
A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek. Megvan. Megvan a dobozka.
Utána szász település. Régi ismerős ez a hely. Régóta készülök itt rejteni egy dobozkát a környék legjelentősebb épületéhez. Kívül vagy belül?. A Vörös-szakadéktól jövet megálltunk, hogy megkeressük ezt a dobozt is. Belül. A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot.
A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével.
Mammut-csucs
Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
Református templom Magyarlapád
A háromhajós, bazilika típusú templom építését valószínűleg 1240-ben kezdték meg, majd 1280 körül fejezték be. Kössz. Csipi!Köszi,hogy válaszoltál,nem voltam gépközelben a múlt héten,a segítséget is telefonon keresztül,rokoni segítséggel kértem. Régészeti feltárások a templomban. A kora reggeli órákban érkeztem Vízaknára. Uj rejtek. Mivel a templomot körülvevö falban levö geodoboz eltünt, egy újat helyeztem el, egy kicsit távolabb.
Eredetileg háromhajós templom volt, de ebből csak a középhajó maradt meg és a szentély az eredeti boltozat nélkül. Kéz alatt. Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt. Templom. Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem. Ódon hangulat. A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző.
Bod Péter szerint Martinuzzi építteti a kastélyt 1546-1551-ben, mások szerint Bethlen Gábor. Először járok itt. Eddig csak a vasútállomáson voltam. Kastély. Az igazság az, hogy egy kicsit pontosabb lehetne a segítség, mert elég hosszú a fal, meg persze tele van szederindával meg csihánnyal, ami eléggé hátráltatja a keresést. Romok. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély! Mármint a kastély, melyet hozzá képzeltünk a romokhoz.
Ompoly-kövek
Református templom Borberek Az ötödik. A mai utam utolsó, ötödik geodoboza.
Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra.
Zebernik vára Borberek
Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban.
Értékei a karzat festett kazettái, valamint a templom különálló, megdőlt tornya. Megvan. Megtaláltuk. Megvan. Megvan a dobozka. Hiába. A templom nagyon tetszett.
Legmagasabb pontja az Őrhegy, 367 m. Bethlen Gábor. A dobozt nem találtam meg, pedig ahogy saccolom a vár bejárata után van, az oláh vérengzés emlékmű felé. A mágnes működik. A hideg és szél ellenére megnéztük a várat. Most látom. Most látom, sokan megtalálták már, beírás viszont nem volt, gondolom ki lett cserélve a noteszke.
Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta. Könnyű megtalálni. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
A patak itt valósággal kettéfűrészelte az olisztolitot és egy alig 1-2 m széles hasadékot hozott létre, lépcsőzetes vizesésekkel. Több mint tíz éve a helyén. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is. Eljött az ideje. Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év.
A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.
Diákemlékmű Nagyenyed A nagyenyedi két fűzfa. Ez a doboz sem a méretéről híres.
Ma már csak látványos falmaradványait láthatjuk, egy gótikus templom falrészleteit, és egy óratorony köveit. Megvan a dobozka. A vár belülröl sokkal érdekesebb. Sajnos. A látvány nagyon szép volt. Belépődíjat kell fizetni. Miután a támfal építésen sikeresen túljutottunk fejenként 3 lejért bejutottunk a várba.
1322-ben plébániatemploma van, ebben az évben György plébános panaszt emel a püspök ellen a maga és a nagyselyki dékánság papjai nevében.
Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. A rejtek fotója feltöltve. Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Új geodoboz a csúcs közelében. Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. Vannak csodák. Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda.
Temploma - a Szentháromság ortodox templom - 1765 és 1776 között épült. Kereszt, kút, és mérleg. Tetszett a szibieli templom udvarán áló, 1877-ből származó fakereszt.
A 2005-ben elhunyt Zosim Oancea atya 1969-ben kezdte gyűjteni darabjait, amelyek közül a múzeum hatszázat mutat be.
A Szebeni-medence és a Székási dombvidék találkozási pontján, a falutól északnyugatra, a Riesenberg-hegy csúcsán középkori vár romjait kereshetjük fel.
Erődtemplom Kereszténysziget Kedves csipi!. Az én rejtésemnek paulms nem eredeti rejtője. Kedves Trekkingklub!. Köszönöm válaszodat, de nem a saját kútfőmből merítettem amit az elején írtam, hanem az általad írt oldal elejéről idéztem: "Eredeti rejtő: paulms" "Újrarejtve 2011 július 10-én, trekkingklub". Mostanában püspök, nem nagyfőnök. A ládaoldalakat nem írom, hanem szerkesztem, bár a legtöbb helyen én írom a szöveget is.
Szebenkákova Több lehetséges rejtek közül az utolsóban. Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre.
Várának romja a falu határában magasodó 1098 m magas Varful Zidului nevű csúcson kereshető fel. Van aki gyalog, van aki motorral. Szibiel felől érkeztem.
A korai szebeni ispánság nyugati peremén, a Szeben patak, illetve a régi sószállító és hadiút közelében, emelték az Árpád-korban a Várhegy lapos tetején azt az erősséget, melynek nyomai még ma is jól láthatóak a falu feletti dombon. Szebenvár?. Hogy itt volt e valaha Szebenvár? Vagy más neve volt? Ki tudja? Én csak a falu feletti dombon (Dealul Cetate) levö keresztet (troita) láttam eddig. Szebenvár és Riesenberg. Igen, ezen a helyen állt a Szebenvár, olvasd el a rejtekhely nagyon részletes leírását.
1233 m magas csúcsát egy betonoszlop jelzi, mely sűrű bozótosban, erdőben található. Geokopacz03 Geokret. Errol volna szo. Geokopacz03 Geokret. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Geokrety-k támogatása. Értem, tehát az utazó nevében szünet van a betűk és a számjegyek között, ezért nem találtam meg én.
Értékei a rácsos ajtó, a szines faoltár és a szép csillagboltozat. Nem sikerült bejutnom. Bár többször is próbálkoztam (a rejtés napján) és a közeli polgármesteri hivatalban biztosítottak, hogy hamarosan jön valaki, két óra várakozás után is, a templom zárva maradt számomra. Megvan. Sajnos nem sikerült bejutni a falon belülre. Még egy nagybaromlaki geodoboz. Megtaláltam Nagybaromlakon a geoládát az út másik felén (szemben a templommal).
Molyhos tölgyerdő, Miriszló
Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost. Fekete-fehér bárány szelfi a szoros felett. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. Sárga hagyma. A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Mikulási ajándék. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen.
A falu fölött nyugatra emelkedő Burgberg 416 m-es csúcsán találjuk a középkori vár nyomait.
Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Rossz irányból megközelítve. A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. Utolsó a mai napra. Miután megcsodáltuk a sziklakaput, minden lehető szögből, megkerestük ezt a dobozt is. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat. A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros Kürtő van, X is, dobozt nem találtam. A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
Szfinx Havasgáldi-szoros A mészkő vonzásában. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé. Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna . A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak.
Remetei panoráma Torockói-hegység Nyuszika. Remek a panoráma, az út frissen kövezve.
Erődtemplomának különlegessége, hogy a szász templomok közül egyedül ez készült kereszthajós kivitelben, valamint, hogy templomtornya kezdetben őrtoronyként szolgált. Nyitva volt a kapu. Sok évvel ezelött voltam egyszer a kistoronyi evangélikus templomban. A hely már rég kérte a dobozt. Csodálkoztam is rajta, hogy nincs még itt geodoboz.
Az árvaház szervezője Delphini János Teofi l jezsuita volt. Teréziánumi Sarlós Boldogasszony templom. A Nagyszeben-külvárosi plébániatemplom, melyet Mária Terézia alapított, 1767–1781 között épült és Batthyány Ignác erdélyi püspök szentelte fel.
Református templom - Magyarsülye
A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. Több mint 13 éves rejtés. Tövis felől közelitettük meg a tavat. Új rejtés új helyen. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még.
1372-ben Ekemezew, 1426-ban Nagyekemezev a neve.
A 2 km hosszú szoros 300 hektáron összetett jellegű természetvédelmi rezervátum, sziklafalainak magassága 150-200 méter. Kellemes vizestúra. Gyönyörű időben, nyolc fős csapatban indultunk a Remetei-sziklaszorosba vizes túrára. Szoros. Gyönyörű a szoros. Kapu. Sokan élvezték a szoros hűvösségét.
Hazugok Hídja Nagyszeben Jó hely. Nehezen találtam meg a dobozkát GPS nélkül. Otletes rejtek. Nagyon tetszett. Hid. Érdekes, hogy mekkora a szintkülönbség a városban, ezt a hídról lehet jól észlelni.
Emlékére egy kis parkot neveztek el a városban. Nem kell gps?. Persze, hogy nem kell, mert 13 méternél közelebbit nem mutat, hanem csak kóvályog. Szeben 1. Három órát kellett vesztegelnem Szebenben autóbuszra várva. Petőfi. Ugy gondoltam nagyon könnyen fog ez menni, de végül nem ugy lett.
Látnivalói: az evangélikus templom, a Brukenthal Múzeum, a Várostorony, az Orsolya-rendi apácákhoz tartozó templom, a Franz Binder Egyetemes Néprajzi Múzeum, a Gyógyszerészeti Múzeum, az evangélikus püspöki székesegyház, a Történeti Múzeum. Nagyszeben - Evangélikus Székesegyház. Megtaláltam a filmdobozt, benne a listát. Madarat tolláról. Madarat tolláról, keresőt találatáról ismerheted meg. Odú. Na végre egy megtalált doboz.
Az eredeti (18811-1883) evangélikus (luteránus) templomot az összeomlás veszélye miatt lebontották. Szeben 2. Bevallom nem nagyon szeretem az ilyen bújócskázós helyeket, de az esős időnek köszönhetően, nem jártak sokan az udvaron. Rosszkor. Épp a kórus tagjai gyülekezhettek vagy valami esemény zajlott. Saint Johann. Érdemes körülnézni odabent a könyves üzletben is.
Katolikus Templom Nagyszeben Harangoznak délre. Bár péntek s tizenhárom, mégis szerencsés napunk volt, és a doboz hamar előkerült, pedig fekete macska sem volt a környéken. Nagy tömeg. Pont ez a doboz került elő, amire egyáltalán nem számitottam, figyelembe véve az időpontot, a helyet magát és még ráadásul a középkori fesztivál is zajlott. Főtér. A templom most is lenyűgöző, főleg a belső díszítése.
Brukenthal-palota Nagyszeben
A Hőség-domb kőtojása Hőség-domb kőtojása. Nem kis munka volt megtalalni a kotojast. A kőtojás megközelítése. Pedig gps koordinátánk is volt.
A Vár utca monotóniáját megtöri a három őrtorony, amelyek a harmadik várgyűrűhöz tartoztak. Megvan. Nagyon jo rejtek! Udv Istvan. Nincs már geodoboz!. Sajnos a Fazekasok-tornya melleti várfalból is eltünt a geodoboz. Nem korondiak. A tornyok, mármint kettő, teljesen fel van újítva.
A tornyot a színház előtti falszakasszal együtt 1877-ban lebontották. Többször is a Bádogosok tornyánál. Első alkalommal hosszú időn keresztül, sikertelenül kerestem ezt a geodobozt. Probálkoztam. Elég nagy volt a forgalom arrafele, probáltam kieszelni, de mivel nem volt tul sok segitségem nem tudtam rájönni. Vörös szőnyeg. Valami előadásra készülődhettek a szomszéd színházban, mert a vörös szőnyeg volt kiterítve a bejárat elé.
A Szeben folyó mellett, a Csindrel-hegységtől északra, 550 méterrel a tengerszint felett fekszik. Megvan. Megvan a dobozka. Gura Raului Lake 5. M
A park hangulata különös, a zenepavilonban nyáron rendszeresen koncerteket és előadásokat tartanak.
August von Spiess vadászmúzeum - Nagyszeben Nagyszebeni vadászmúzeum. A vadászmúzeum Nagyszeben egyik fontos személyiségének nevét viseli.
Katolikus templom Felvinc Egyedül nevettem.... .
Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni. Mócházak. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától.
Hasonló megoldást alkalmaztak már az országban, a nagyváradi Zöldfa utcában.
A település a város északkeleti részén található, a Szeben (Cibin) folyón túl. Artmania előtt Falkenhayn. Az Artmania rockfesztivál ürügyén :-) érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Új doboz. Mivel a geodoboz eltünt, újat kellett tenni egy kicsivel közelebb a toronyhoz. Új geoláda. Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb.
Az állatkert létrejöttét a Códon (Sadu) levő vízierőművet (az első Erdélyben) feljavitó Székely mérnök kezdeményezte, miután egy pár rókát fogott a közeli erdőben. Kicsi. Először jártunk ebben a kicsi, de szép helyen fekvő állatkertben. Nincs már geodoboz. Sajnos nincs már meg az állatkert és az Astra Néprajzi Múzeum közötti kapunál levö geodoboz.
Fiatalerdő Nagyszeben Nagyszebeni Fiatalerdő éjjel. Útban Paltinis fele, éjjel, nem hagyhattam ki ezt a rejtekhelyet. Múzeum. Elég későre érkeztünk meg a helyszinre, és már nem volt sok idő az éjszakai szaladó verseny elött. Uj rejtek. Mivel a máramarosi emlékműnél levő geodoboz eltűnt, egy újat helyeztem egy kicsit távolabb.
Az egykor népes település Ceausescu hírhedt falurombolási projektjének esett áldozatul.
Az Enyed-patak jó 250 méter magasságú sziklafalak között tör át.
Radák-Pekry kastély Magyarózd
A vágy forrása Kora reggel kerestem meg. A hely elég jól megközelíthető gépkocsival is, így a forrás már csak egy rövid sétával elérhető. Az erdöben. Megtaláltam a geodobozt. Ittunk a forrásból. Megtaláltuk, és jót ittunk a forrásból.
A szoros egy rövid és egy még rövidebb szakaszból áll.
Ellenben a hatalmas sziklatömbök valamikor a geológiai idők folyamán a Torockói-hegység akkori mészkőpartjáról vándoroltak egyre délebbre, majd beágyazódtak az akkori tengerfenékbe.
Szeben megyében, Sálfalva községtől 1 km-re található. Mocsaras árterületen. Talán nem a legjobb módját választottam a szakadék megközelítésének. Teljesen száraz szakadék. A szakadék bejárása után megtaláltam én is, ugyanazt a fát a bejárattól balra, de doboz nélkül.
1332-ben Kuchard, 1463-ban Kocsárd 1857-ben Koczyard formában fordul elő. Jo reggelt kivánok. Nem volt nehéz rátalálnom erre a helyre hiszen itt lakom, és tudok rola pár dolgot. Az ígéret szép szó. Sor került Székelykocsárd oldalának az összeállítására is.
1723-ban épült, belsejét Popa Nicolae festette 1810-ben. Kapu zarva, de be lehet jutni. Babbercival kerestük a templomat.
március 12-én III. FTF . Elsök voltunk, akik magtalaltak ;-) De nem volt olyan nehez.
2024 május 5-én, húsvét vasárnapjára virradólag porrá égett, feltehetően egy égve és felügyelet nélkül hagyott gyertya miatt.
Itt született Octavian Goga, román költo és politikus, valamint Emil Cioran, román filozófus.
[ Fel ↑ ]
Ennek kőbe vésett tanúi is vannak: egy külső támpilléren 1458-as, egy másikon 1478-as, egy harmadikon 1504-es dátum. Támpillér. Szerencsére az említett látogatok a jobb oldali támpillér tövét látogatják inkább, nekik ez előnyösebb. Országgyűlések helyszíne. A tordai sóbánya után kerestük fel a templomot, sajnos zárva találtuk, csak az előcsarnokba lehetett bemenni, azonban innen is szép látvány volt, de a felidézett történelmi hangulat hamar elillant amint elindultam a dobozt keresni. Nagyon nehéz terep. Többször is átutaztam már a városon, kocsival áthajtva a főutcán, és a sok felújított épületet látva mindig az volt az érzésem, hogy Torda egy szép, rendezett, gondozott város.
Tordai Sósfürdő, Római-tó
Fülemüle-tó -  Torda Szabadstrand. A rejtek-fa körül néhány strandoló heverészett pokrócokon, és strand-ágyakon, egy hölgy húszlépésnyiről figyelt minket a napszemüvege mögül, miközben eljátszotta, hogy máshova néz.
Vöröstorony - Bojca Egymás mellett. Megkerestem a Vöröstorony mellett levö temetöben a radupuscarciuc által (aug. Elföldelve. A hely átalakult. Szemetes a környék. Nagy a forgalom a toronynál, de ennél nagyobb a szemét körülötte.
Eszerint 1204-ben épült Szent László tiszteletére. Harmadszor itt. De most sem sikerült kihalászni a sok törmelékböl a dobozt, pedig hosszú a kezem. Egy gyanús parklakóval a sarkamban. Aznap délben a Túri hasadéknál, valamint a magyarpeterdi Szent László kútja mellett rejtettem. Torda és környéke 3. Szerencsére nem volt sok járókelő, rendesen bekönyököltünk az odúba, de sajnos műanyag poharakon kívül semmit nem találtunk benne.
Evangélikus templom Kund Nedves volt a doboz belseje. Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál. Patakban fürdőző lányok. Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. A dobozt nem találtuk. A dobozt nem találtuk, vélhetően a fát már kivágták.
Hajóját újjáépítették, de a régiből átmentették félköríves kapuzatát.
Tordai sóbánya Csak a reménnyel maradtam. Miután az újtordai református templomnál sikertelenül próbáltam megközelíteni a rejteket, abban reménykedtem, hogy hátha itt nagyobb sikerrel járok. Kint. Nem kell bemenni a dobozhoz, mert kint van, ha szemben állunk a bejárattal, baloldalt van egy régi fal, abban van a boltív, és abban a doboz. Hiába. Nagyon alaposan átvizsgáltunk minden mozgatható követ a boltív alatt, de sajnos a dobozt nem találtuk meg.
Anghel (Angyal)-tó - Verespatak
Már a rómaiak is tudták ezt, akikitt aranyat és ezüstöt bányásztak, a folyót Auratumnak nevezték el. Ne add fel. Sajnálnám, ha többet nem jelentenéd be a megtalálásaidat. Fel a fejjel. Hát persze, hogy el van ismerve a megtalálás. Új geodobozt rejtettünk a Hollókő tetejére. Egy körtúra formájában kerestük fel rendre Verespatak látnivalóit.
Már 1570-től erős unitárius egyházközség, természetesen a középkori templom birtokában. Laura panzió. Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut.
Rotunda (Kerek)-csúcs - Verespatak
Őslénytani lelőhely Vöröstorony
Paulo, 1587-ben Zentt Pál néven írják az okiratok.
Trambulin, felfújható csúszda, hinták, ijászat.
Haller-kastély Kerelőszentpál Szomorú. Ma délben jártam a romos Haller kastélynál.
Verespatak - Czárina-tó
Nagylupsa
A templom valóban román kori csarnoktemplom volt, legkésőbb a XIII-dik század végéről.
A falutól körülbelül 6 km-re délre, a Vöröstoronyi-szorosban, az Olt folyó partján egy régi erődítmény, az úgynevezett Törttorony falai tűnnek fel. Megvan. Megtaláltam a dobozt. Megtaláltuk. Megtaláltuk. Volt doboz, nincs doboz. Kétszer is kerestük a ládát, de sajnos eltünt.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.