Balánbánya település (Hargita megye) Központ: Balánbánya. Balánbánya román elnevezése: Balan. Német neve: Kupferbergwerk.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Balánbánya (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Enduro Crossmotor pálya Enduro Crossmotor pálya Güdüctelep Gyergyószárhegy 23,64 km-re
Güdüctelep Gyergyószárhegytől 6 km-re, Gyergyószentmiklóstól 12 km távolságra található kis üdülőtelepülés a Piricske aljában. Motorosok - Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat. Motor-sirülő - Motorosok, és nemcsak, tekergőztek a környéken. Egyik látnivalója az üdülőteleptől délre, a Güdüctelep és Gyergyószárhegy közötti távolság felénél található Enduro Crossmotor-pálya.
Kavics- és homokbánya Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 22,55 km-re
Tekintélyes méretű kavics- és homokbánya Göröcsfalva és Csíkszépvíz között, az aszfaltút mellett, a szépvízi lőtér szomszédságában. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
Sebő Ödön keresztje Sebő Ödön keresztje Ugrapataka 20,6 km-re
A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg. 2 doboz - Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. Hát az úgy volt, hogy... - Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. Nem volt vitás, hogy ez a kereszt a térképfelvétel idején még létezett, eltávolíthatták azóta, mégpedig nem jóindulatból.
Osztrák-magyar honvédek sírja Gyimesbükk 23 km-re
64 osztrák-magyar honvéd és tűzér, valamint 3 ismeretlen orosz katona sírja a gyimesbükki vasútállomással szemben, jobbra egy magaslaton, Görbe Péter földjén. 1916 november - 1917 augusztus.
Borvíz-forrás Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 20,7 km-re
Az 5 hektáros Ördög-(Seholsincs)-tó, egy magashegyi láp, az Osztoros nyugati kráterében, a Sikaszó patak forrásvidékén. Véletlenül bukkantunk rá - Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés. A geodobozt ejsze az ördög vitte el - Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Tanösvény - A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. Csak hóolvadáskor, vagy nagyobb esőzések idején telik meg vízzel.
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető 25,4 km-re
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Magyar és román katona sírja Magyar és román katona sírja Buha-patak hídja 17,19 km-re
Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
Katonai bunkerek Keresztes hegyese 39,4 km-re
Az 1451 m magas Keresztes hegyese a Csíki-havasokban található, Csobányostól észak-keletre. Az első világháború alkalmával számos katonai létesítményt hoztak létre a tetején.
Hősök keresztje Hősök keresztje Kóstelek 31,74 km-re
Hősök keresztje - Kóstelek Világháborús román határőrök tiszteletére állított kereszt - A román katonák keresztje a Kóstelek és Gyepece közötti úton található, inkább Gyepecéhez közelebb. Kereszt - Megtaláltuk a keresztet.
Katolikus templom Katolikus templom Csíkcsomortán 29,21 km-re
Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu, Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Templomkertben - Meg amikor egy aggal halasztam le Aracs patak volgyeben a ladikot. Jobb két geodoboz, mint egy - A csomortáni katolikus templomnak tavaly május óta van még egy második geodoboza is, mely a román geojátszótér rejtése. Új templom - Na, ez volt egyik legkönnyebben megtalált dobozom. Neve a régi magyar Csomor személynévből származik.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 30,76 km-re
A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
Egy ismeretlen német katona sírja Egy ismeretlen német katona sírja Bilibókszer 17,29 km-re
Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer, 12/a főút mellett, a Buha-pataktól körülbelül 100 m Gyimesbükk felé, az út jobb oldalán, a kerítés belső oldalán.
Pisztrángos Szentegyháza 39,43 km-re
A Szentegyházi Pisztrángos Szentegyházasfalutól keletre, a Virágosvész nyugati oldalában található. Megközelíthető Szentegyházafaluból, a Sportolók utcájából indulva, kelet felé tartva.
Küküllőkeményfalva 46,81 km-re
1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske 30,5 km-re
Piricske északi végében, gombaszedés közben, egy sziklakilátóra bukkantunk. A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre.
Dánfalva Dánfalva 16,68 km-re
Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával. Csíkdánfalva községközpont, a hozzá tartozó Csíkmadaras népszavazás útján vált külön községgé.
Piposz birtok Bükkloka 25,95 km-re
Piposz birtok - Bükkloka Csodatanya - Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
Pakulár-kő Pakulár-kő 47,56 km-re
A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba. Izgalmas hely - Nagyon izgalmas hely. Gyönyörű hely, de nincs láda - Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg a ládát. Kilátás - Parajdról a "Transz-Rapsonné"-n keresztül közelítettük meg, miután rejtettünk egy dobozt az Áprily-kútnál.
Évszázados szilfák Évszázados szilfák Csíkrákos 22,91 km-re
A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak. Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó.
Katonasír az Áldomás-pataka aljában 23,34 km-re
Négy magyar honvéd sírja felett felállított emlékkereszt. Az Áldomás-pataka aljában, az út mentén, Antal Péter földjén.
Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 17,32 km-re
Fogarasy Mihály püspök mellszobra - Gyergyószentmiklós, 1993.
Borhegyese borvízforrása Borhegyese borvízforrása Hargita-hegység 34,41 km-re
Amennyiben a Tolvajos tetőről indulunk a volt Fenyőke vendéglő melletti tisztásról, és nem ragaszkodunk a kék sáv jelzéshez, amelyik amúgy is felújításra szorul. Egy különleges, kettős forrás - A leírásban ajánlott útvonalat próbáltam követni. Hanem a patak bal oldalán (folyás irány) kapaszkodunk fel Borhegyese tetőre, utunk egy rendkívül finom borvízforrás mellett halad el, amelyről állítható, hogy a környék egyik legjobb borvízforrása.
Melegárok Szécseny 34,52 km-re
A Melegárok Szécseny nyugati részében található, délnyugat - északkelet irányban szeli át a Csíkszeredához tartozó nyaralónegyedet. Tulajdonképpen a Meleg-patak, a ferencjózsefi térképen Kurta-patak, medrét és környékét hívják így.
Kékvize forrása Kékvize forrása Szentegyházasfalu 40,73 km-re
Sikertelenül kerestük egy délután a Király kútját, az adott koordináták alapján többször is próbálkoztam. Mindkét feliratos kő a Kékvize forrásánál van - Mivel már több alkalommal jártam, jártunk a Kékvize forrásánál, ezúttal egy új megközelítést választottam. Májális V - Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást. Hidegviz - Ez a doboz is kipipálva. Miután nem jutottam semmilyen eredményre, elkezdtem érdeklődni a helybeli idősebb embereknél, és a hallottakat összevetve a leírásokkal, újabb keresgélések után a következőkre jutottam.
Parajdi faszerkezet Parajdi faszerkezet 41,27 km-re
A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
Vacsárcsi kőbánya Vacsárcsi kőbánya 21,32 km-re
Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Szent Pal bucsu idejen - Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan. Bányatavacska - Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Esti séta 1 - Esti sétára indultunk a környékre. Csak bazaltandezitek, de formára hasonlóak a híres alsórákosi bazaltoszlopokhoz.
Véreskép Véreskép Csíkszentlélek 34,11 km-re
A Csíkszereda és Csíkszentlélek közötti út jobb oldalán, közel a falu kijáratához, a legmagasabb ponton áll az 5,5 m magas és 2 x 2 m alapú emlékmű. A Vereskepnel - A doboz a helyen. Emlékmű - Elso nekifogasra bepanikoltam. Jelentem a geoboz a helyén - Beirtuk a nevunket a kis noteszba. Terméskőből emelt, mésszel vakolt, vaskerítéssel övezett emlékmű.
Csíkszentléleki 500 éves hársfa Csíkszentléleki 500 éves hársfa 33,95 km-re
Csíkszentlélek község temploma melletti hársfát valószínűleg az 1500-as években ültethették. Természetes, hogy néha eltűnik egy rejtés - Ezt a geodobozt több mint 8 éve rejtettem újra, azelőtt több más helyen is volt rejtés. Új geodoboz új rejtekben - Amint tudomást szereztem a közelemben elrejtett új geodobozról, azonnal biciklire pattantam, megkeresni. Csak szólok - Pár napja új geodobozt rejtettek el a csíkszentléleki templom közelében. Úgy él az emberek emlékezetében, mint egy magányos fa, mely mindig is a templomot őrizte.
Két magyar katona sírja Kommandó-gödör 20,32 km-re
Két magyar katona sírja - Kommandó-gödör, Mihály szállása alja, Pál Péter birtoka. Az első világháború során, a stratégiai pontnak számító Mihályszállás csúcs alatt, Pál Péterék esztenája helyén állt az egykori parancsnoksági épület.
Felső-mező Felső-mező Hagymás-hegység 6,77 km-re
A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található. Felhők között - A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett. Megközelíthető Háromkút felől, a Melegvíz-forrás közeléből indulva, a Mély-völgyön keresztül, a Csúsztatón.
Iskolamúzeum Iskolamúzeum Lövétebánya 45,09 km-re
A lövétebányai Iskolamúzeum a Gábor Áron Iskolaközponthoz tartozik. A kiállított tárgyak az 1990-es évek előtti időből származnak, óvodai és iskolai kellékek.
Harangláb Harangláb Pálpataka 47,68 km-re
Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település. Harang nélküli harangláb - Sajnos nem találtam meg a geodobozt. A temető sarkában - Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Másik bal oldal - Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam. A  Görgényi-havasok a faluból jól látszanak.
Asztalkő a Csalhóban 39,22 km-re
Ha Durau-ból megyünk a Toaca csúcs felé, a La Morminte nyeregben az emlékkereszttől nem messze kilátópont található, melyre ha felmászunk a tetején érdekes formációra bukkanunk. Egy konglomerát tömbre vizszintesen rátelepedő homokkő lap kőasztalt formáz, amelyre felállva, jó időben, gyönyörű kilátásban van részünk.
Itatóvályú Itatóvályú Üknyéd 45,58 km-re
Oroszhegy központjától északra 5 km-re Székelyszentkirály nyári szállásaként a 947 méter magas Kövesdomb oldalában alakult ki a századfordulón Üknyéd. Itatóvályú - Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén. Üknyéd látnivalói és a rejtekhely neve - Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van. A Bosnyák-patak völgyfőjében meghúzódó Üknyéd ma már bokortanya képét nyújtja.
Görgényi kőgombák Görgényi kőgombák 44,78 km-re
A Görgényi-havasokban, Maroshévíztől 10 km-re, az Öreg-tető szomszédságában, több különös sziklacsoportot találunk. Több mint 10 éves rejtés - Több mint 10 évvel ezelőtt volt rejtve ez a geodoboz, az ösvény közelében van, nincs is nagyon álcázva, mégis megvan még. Rendben volt - Tavasz végén voltunk újra, az őszi EKE túra utan. Havas gombák - Szép táj, napsütés, havas út, egy kis jeges ereszkedés és akkor hirtelen előtted áll a gomba. A Bucsecs-hegység emberi alakzatai, bizarr formáihoz hasonlóan itt is megdöbbentő oszlopok, sziklaélek és gombalakzatok jöttek létre.
Saj havasa Csíki-havasok 45,2 km-re
A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
Bükk feje Bükk feje Csíkmindszent 35,88 km-re
Csíkmindszent felől a Hosszúaszóba vezető út közepén, a Bükk feje gerincén állva, nem tudtuk eldönteni, hogy mit mihez tódtak. Egyszer lenéztem, majd felnéztem - Kerékpárral indultam egy kis rejtéssel is egybekötött dobozkeresésre. A keresztfánál - Kiértünk a Bükk fejére és megálltunk a keresztfánál. Fitód falu neve ugyanis, népies magyarázat szerint abból ered, hogy a Hosszúaszóban lakó fiak egyre tovább tódtak, azaz építkeztek.
Bükkfa a Kolos-tető mellett Bükkfa a Kolos-tető mellett 28,98 km-re
A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m. A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja 17,54 km-re
Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja. Kőkereszt a 12/A út mellett, a jobb oldalon.
Szent László katolikus templom Szent László katolikus templom Csíkszépvíz 22,57 km-re
Csíkszépvíz római katolikus temploma 1880 és 1892 között épült Kiss Sándor gyergyócsomafalvi építész tervei alapján, Szász István üvegcsűri építész kivitelezésében, neogótikus stílusban. 1897-ben Murányi Kálmán felcsíki főesperes megáldotta.
Várköve Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva 29,99 km-re
Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
Ördögútja Ördögútja Kőris-tető Zetelaka 40,44 km-re
Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat a Nagy-Küküllő bal partjától a Kis-Fenyéd patakáig terjedő szakasza. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
Borvízforrás Borvízforrás Zsögödfürdő 36,22 km-re
Zsögödfürdő, a Borszékkal egyidős fürdőtelep, Csíkszereda déli kijáratánál, az Olt jobb partján található. Legyen egy ilyen rejtés is - Én már többször is ellenőriztem a rejtést, és a geodoboz mindig a helyén volt. Végre megvan - Sokadjára keresem. Ládaellenőrzés - Ma este kibicikliztem Zsögödfürdőre, a borvízforráshoz. 17 kádas meleg fürdője 1957-ben épült, azóta többször felújították.
Egy elfelejtett földvar Egy elfelejtett földvar 20,34 km-re
Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett foldvar helyet. Foldvar - Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad? A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál - Meliékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz - Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem.
Örmény katolikus templom Örmény katolikus templom Csíkszépvíz 22,49 km-re
A XVII-dik század végén örmények telepednek Szépvízre, akik katolizálódnak és 1785-ben örmény szertartású plébániát szerveznek. Mai templomuk 1781-ben épült, az utolsó örmény plébánosa 1959-ig Bodurján János volt, azóta vasárnaponként a római katolikus plébános tart szentmisét.
Déli kilátópont Déli kilátópont Kirulyfürdő 43,38 km-re
A kirulyfürdői diáktábor déli végétől egy szekérút fordul hirtelen jobbra és vissza. Turistajelzéseket találunk itt, nekünk a kék pont jelzést kell követni Somkőháta felé.
Tartód vára Tartód vára 40,52 km-re
Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. Regenyes hely - Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol. Csak a rejtekhelyet - Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt - Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt.
Pisztrángtelep Pisztrángtelep Erdőfüle 48,97 km-re
A Pisztrángtelep a tiszta vizű Kormos-patak völgyében, a Köves-patak torkolata alatt található. Csíkszentkirály - Erdőfüle út - Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Jól ismerem a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető útból kiágazó utat, amelyik Erdőfülére vezet. Erdőfüléről jó az út - Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Az aszfaltnak és a geodoboznak, se híre, se hamva - Nem volt türelmem tovább várni. Szép kilátás nyílik a két patak összefolyása fölött magasodó dombra, amelyre a különböző lombhullatók, a luc- és a vörösfenyő foltjai az évszakokkal változó, színes képet festenek.
[ Fel ↑ ]
Vigyázó-kő és az Öcsém-tető szeptemberben
Vigyázó-kő és az Öcsém-tető szeptemberben 2,63 km-re
Ecsém-tető körtúra - Hagymás-hegység
Ecsém-tető körtúra - Hagymás-hegység 3,08 km-re
Református templom Felsősófalva 52,53 km-re A település neve mutatja, hogy Felsősófalva hét településhez tartozik. Amelyek a Kis-Küküllő és a Korond-patak völgyében fekszenek, a tanyavilággal együtt a Sóvidéket alkotják.
Miklós borvíz 60,37 km-re Miklós borvíz, a Borvizek Tanösvény térképen Rossz borvíz.
Sószékfürdő Sószékfürdő 50,38 km-re Csíkkozmás területén ágazik el a Nyerges-tetőn át Kászon felé vezető út, ennek mentén terül el a Kendereskert és Tófenék nevű falurész. Nagy hó - Egy órai keresés után sem találtuk meg. Megtörténhet - A geodobozok sem halhatatlanok. Enyészet - Kerestük szorgalmasan, igaz, koordináták nélkül. A hagyomány szerint az első telepes Lestyán János volt, akinek beltelkét adósság miatt elárverezték, viszont Kendereskertje megmaradt.
Firtos vára Firtos vára 55,79 km-re Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára. Mélyre besűlyedt geodoboz - Sikeresen megtaláltuk a dobozt, de nagyon mélyen volt a tuskóban. Legendák nyomán - Firtosváralja felől mentünk fel, a Firtos lova fölött csodálatos erdőben, őzek társaságában. Kerestem, de nem találtam - Még a helyet sem sajnos. A várat övező bükkfák régi történetekről mesélhetnének.
Kis-Borka-kő Besztercei-havasok 51,9 km-re A Kis-Borka-kő egy 1552 m magas csúcs a Besztercei-havasokban. Körülbelül 1 km-re innen délnyugatra található az 1825 m magas Kis-Borka köve.
Dofteana Arborétum Dofteana Arborétum Doftána 66,19 km-re A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Kőkereszt Kőkereszt Tusnád 50,45 km-re Oh szent kereszt légy oltalmunk, így szól annak a kőkeresztnek a felirata, amely Tusnád falu egyik fontos kereszteződésében, a központból Alszeg felé vezető úton található.
Ferences templom és kolostor Ferences templom és kolostor Székelyudvarhely 55,5 km-re A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található. Épült 1713 - 1779-ben.
Református templom Kőrispatak 69,46 km-re Középkori templomról nincs okleveles adat, ennek ellenére bizonyosan már a középkorban volt temploma. A reformáció után ugyanis két protestáns egyház alakul, a hívek megoszlanak a református és unitárius vallás között.
Református templom Református templom Bibarcfalva 63,46 km-re Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs.
Római őrtorony Alsóköhér 64,77 km-re Római tábor - Alsóköhér
Varsavész-rétláp Újtusnád 51,08 km-re A Varsavész-rétláp védett terület Újtusnádtól észak-keletre, az Olt földrajzi jobb partján terül el, összesen 30 hektáron. Elmocsarasodás útján létrejött ártéri láp, védett, ritka fajok élőhelye.
Siklódi kő Siklódi kő 58,84 km-re A környéket uraló 1025 m magas Siklódi-kő andezit-agglomerátumból, tipikus vulkáni kőzetből áll. A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban.
Unitárius vártemplom Unitárius vártemplom Homoródszentmárton 57,28 km-re A Nagy-Homoród völgyében, a Gyepes- és a Lókod-patakkal való találkozásnál települt Homoródszentmárton községközpont. Faltemplom - Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. Őszi séta IV - Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. Szentmárton - Egy ember meg egy kasza csodákra képes. A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom.
Betfalva 68,79 km-re A Székelykeresztúrtól 2 km-re fekvő Betfalva a Nagy-Küküllő jobb partján települt. Betfalva és Székelykeresztúr között ömlik a Nagy-Küküllőbe a Farkaslaka határában eredő Fehér-Nyikó.
Cecele 59,44 km-re A Cecele (1173 m), a Csíki-havasok déli csúcsa. Hatalmas, füves kupolaként tornyosuló végvára.
Evangélikus templom Evangélikus templom Székelyzsombor 68,82 km-re Székelyzsombor eredetileg szász település volt, és temploma is abból a korból való. Mivel ezen a vidéken a szász telepítés a XIII-XIV-dik századra esik, erre az időre tehető a plébániatemplom eredete is.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.