Csobányos település (Hargita megye) Központ: Csíkszentgyörgy. Csobányos román elnevezése: Ciobanis. Egyéb neve: Csobános.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Csobányos (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Büdösgödör Büdösgödör Büdösfürdő 33,66 km-re
Büdösgödör - Vidám-sétány, Büdösfürdő.
Asztalkő felé Asztalkő felé Karcfalva 44,02 km-re
Útban az Asztalkő felé És aki lefele keresi? - Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz. Elterelő hadművelet után elsőnek - Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe. Másodikok - Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről.
Dofteana Arborétum Dofteana Arborétum Doftána 27,84 km-re
A Dofteana-szurdok felkeresése előtt érdemes megtekinteni ezt az értékes arborétumot. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb).
Sólyomkő Kirulyfürdő egyik legszebb helye a Sólyomkő, a jobb sorsra érdemes volt pionírtábor felé emelkedik, mintha vigyázna rá. Mászkálás - Légvonalban vágtunk neki az útnak. Favágók - Nem egy horzsolás árán jutottunk fel a csúcsra, ahonnan szerintem szép a kilátás, és jelen van a tériszony izgalma is. Ladapotlas - A lada potolva lett, most egy pet eloforma varja a keresoket, a hely ugyanaz. Az elmult századokban Kirulyfürdő a solymairól volt híres, innen kapta a nevét a kiálló sziklaszírt is.
Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 33,61 km-re
Bélafalva gótikus temploma legkésőbb a 15-dik századból származik, újraépült 1758-ban, átépítették a XIX-XX-dik században. Szép ép templom - Kár, hogy zárva volt. Zárt templomok látogatása - Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu.
Városháza A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
Ilia-tető Ilia-tető Gyimesek 37,25 km-re
Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
Hősök Sírja Hősök Sírja Nyerges-tető 25,32 km-re
Az 1848-49-es szabadságharc utolsó csíki csatájára emlékeztet. Első igazi megtaláló - Bár a ládaoldalon van még két bejegyzés, én találtam meg elsőnek ezt a geodobozt. Szürkület - Már szürkület volt, amikor az emlékműhöz értünk és nekikezdtünk keresgélni a dobozt. Hős-erdő - Egész erdő van kopjafákból és keresztekből a hősök sírjánál. 1849 július 31-én a csíkszentgyörgyi születésű Gál Sándor és Tuzson János őrnagy Csíkot védte az orosz túlerővel szemben.
Szeder-útkereszteződés Szeder-útkereszteződés Piricske 37,54 km-re
Piricske északi végébe érkezve egy útkereszteződéshez jutunk, mely egyúttal túraútvonalak találkozási pontja is. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt.
A Barakasza-patakon feljebb, a borvízforrástól 500 m-re keletre található, az úttól északra elterülő kaszáló neve a Halál. Itt található az a szekérút, ahol egy Sipos nevű személy meghalt a felborult szekér alatt.
Kút az út közepén Kút az út közepén Szitás 40,41 km-re
Szitás faluban, a Mihai Viteazul utcában, körülbelül 150 m távolságra nyugatra a település főútjának számító Stefan cel Mare utcától, egy érdekes kutat találunk, pontosan az út közepén.
Tölgyfa a Nagy Murgó alatt Tölgyfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő 43,52 km-re
A Nagy Murgó északkeleti részén, az erdő szélén, egy 4 m kerületű kocsánytalan tölgyet láthatunk. Csavargás a Murgó alatt - Egy honismereti túra alkalmával, amíg készült a parázs a szalonnasütéshez, elindultam kincskeresésre. A törzsének alsó része meg van repedve.
Márton Áron Gimnázium Csíkszereda A Márton Áron Gimnázium Csíkszereda legimpozánsabb épülete, a Szék útja és a hajdani Rákóczi utca (ma Márton Áron utca) találkozásának közelében található, szecessziós stílusban épült 1909 és 1911 között. Emlékezés - Jó volt felidézni a régi emlékeket. Az iskolaudvar rejtélyei - Óvodás koromban vadregényes kastélynak láttam a Márton Áront, az udvaron és a Micsurinon különféle kalandok vártak. Gimi - Nem gondoltam volna, hogy egyáltalán be tudok jutni az iskola udvarára.
Naskalat-csúcs A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Szaloncukor es a tobbi - Igaz Peter. Szaloncukor, szemét, és egy foltos leopárd - Gyergyói kincskereső barátaimmal indultunk neki a Terkő-nyereg és a Naskalat-hegycsoport rejtekhelyeit felkeresni. Pihenő - Bár én az erdei menedék mellett pihenve csodáltam a tájat. A Naskalat helynév szláv eredetű, jelentése a mi sárunk, rögünk.
A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
Vallató-fürdő és mofetta A Mikes fürdőkhöz a piros kereszttel jelzett ösvény visz, a volt tüdőszanatóriumtól. Moffeta - A mai nap utolsó doboza is megvan. Pont és vessző - Kérlek, a pont és vessző után mindig hagyj egy szünetet. Pontos rejtés - Nem volt nehéz megtalálni, az 50 m az tényleg 5 0m nagyon pontos, kicsit feltűnő is volt. Az út a magasfeszültségű villanyvezeték mentén ereszkedik le a Zsombor-patakhoz.
Csinód Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat. Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte.
Hosszúvontató-itató Hosszúvontató-itató Csíkszépvíz 22,55 km-re
A Hegy útja közvetlen közelében, egy rendezett forrás található, a Hosszúvontató-forrás és itató. Sajnos - Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele. Mellette fából ácsolt, asztalból és padokból álló, fedetlen pihenőhely.
Sziklabástyák Sziklabástyák Csicsói-Hargita 42,3 km-re
A Csicsói-Hargita északi kilátópontja és a kőgombák között, látványos sziklabástyákat láthatunk.
Ferenczy-Boda kúria Műemléképület a XVIII-XX századból, állítólag a helyi tanács megvásárolta az épületet. Elsőnek - A kúria felújítás alatt van. Sürgés-forgás - Már megtörtént a sürgés-forgás, friss vakolat a kapu körül. Jelenleg felújították a tetőborítást, a kapun lakat van, így csak kivülről nézhettem meg az épületet, készíthettem néhány fényképet.
Tatros-forrás A Tatros-folyó forrásának felderítésére indult el baráti csapatunk a szépvizi közbirtokosság támogatásával. Égszakadás - Elindultunk forráskeresőbe. Másodszorra - Másodszori nekifutásra eljutottunk a forrásig. Amikor futnak a nők utánad, jobb ha megállsz - Ma volt a második alkalom az idén, amikor megpróbáltam eljutni (újra) a Tatros forrásaihoz. Bükkloka Szépviz felől indulva a Gyimesi-hágó utáni első völgy jobbra.
Vársarka Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka. Területét sűrű bozót borítja.
Xántusz-kápolna A Xántusz-kápolna Fitód és Hosszúaszó települések középútján, a fenyves erdő szélén áll, a Hosszúaszó-patak völgyében. Xantusz völgyi séta - Nagyon szép az egész völgy. Bicozás - Tiszta esős nap, de ez nem akadály semmire. Meseszép hely - Kápolna az Óperencián innen és az Üveghegyen is túl. A tatárjárás emlékét idéző kápolnát 1990 májusában építették újra.
Madártemető Madártemető Bánya-patak feje 34,43 km-re
A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől. Madártetemeket nem találtunk - Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál. Láptól lápig - Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. Itt sajnos nem volt szerencsénk - A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Az 1770-es években itt fürdőtelep volt, ma már ennek a nyomát sem találjuk.
Katolikus templom A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. A templomnál - Ez a doboz is meglett még mielőtt a kápolnát megtekintettük. Neogótikus templom - Megtalaltuk. Más stilus - Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült. Az útelágazódásnál irányítótábla jelzi Csíkborzsova létét.
Jártó Gábor ládája Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 46,93 km-re
Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Elfelejtett lada - Tenyleg mester vagy. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve - A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal.
Dugásfürdő Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. Cache captivus - Nem próbáltatok egy kis lazító szúrit adni a fa hátsó felébe? Mindjárt elengedte volna a dobozt. Szerencsétlen nap - A medencében nem volt víz, a láda beszorult. Szuk - Amikor rejtettem egyaltalan nem volt szuk a lyuk.
Ilósza-patak völgye Ilósza-patak völgye 44,41 km-re
Cifra-Bükköt csak az ismeri, aki sokat jár Kirulyba és bejárta a patakokat, felkapaszkodott a hegyhátakra. Zöld kupak a híd sarkánál - A közeli rejtéseket igyekszem kipipálni, így került most sorra az Ilósza-patak völgye. Akkor ismeri Annuska nénit is, aki a Cifra-Bükkön él már több évtizede - hozzá indultunk látogatóba.
Lok forrása Lok forrása Vaslábi-hegycsoport 48,09 km-re
Hevederből indulva, a Sugó-barlang elágazásnál jobbra tartunk. A völgyben az út a meredek aljáig kocsival is járható.
Kézdimartonosi feredő Kézdimartonosi feredő 42,35 km-re
A Martonosi-patak völgyfőjében édes-kénes, gyógyhatású ásványforrások vannak. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska - A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon. Majdnem háromágú fa - Érdekes rejtés, csodaszép hely. Martonostol felfele - Ha mar az igehez kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni a mindszentek havaban. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet.
Kőgomba Kőgomba Kis-Nemere 20,74 km-re
A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található.
Mohos tőzegláp A Szent Anna-tó vizét magába foglaló kráter gerincének túloldalán 1050 m magasságban találjuk a Mohos-tőzeglápot, területe 80 hektár. Elüldözve - Kezdődött azzal, hogy egy saját kincskeresést szerveztünk a szülinaposnak, mikoris a saját ajándékát kellett megkeresnie a játékszabályok alapján. Télen - Kezdem azzal, hogy az információs tábla a teteje nélkül van. Rejtés nélkül - A Szent Anna Tavat látogattuk meg előbb, de igyekeztünk a Mohosba is eljutni, míg süt még a nap. Nevét a lápot kitöltő tőzegmoháról kapta, a belőle keletkező tőzeg vastagsága elérheti a 10 métert.
Hammas-fürdő Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői 34,8 km-re
A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek. Székely barnulás - Milyen jó, bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését. Borvíz - Na, ez is megvan. Csak egy csuprot találtam - Sajnos nem találtuk meg, mindenütt néztük ami esőtől védett lehet, csak egy csupor volt felakasztva egy szögre, továbbiakban nekem elképzelésem sincs hol lehet vagy lehetett a láda mert az is lehet, hogy eltűnt. Az egyszerű kalibák és ideiglenes, lombokkal fedett szállások helyett báró Apor Gábor a torjai határrészen és gróf Mikes Benedek a sepsibükszádi oldalon deszkából és gerendákból épít vendégszállásokat, étkezdét.
Hegyi menedékhely Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport 31,55 km-re
A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők. Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek.
Bodvaji temető 2011 júliusa óta a bodvaji egykori temető még megmaradt 8 sírköve már könnyen megtalálhatók, az őket rejtő tisztás szépen rendbehozva. Az Istenkas lábánál - Megtaláltuk. Gyönyörű idő - Megtaláltuk ezt is. Csend és nyugalom - Gyönyörű őszi napsütéses időben találtam a bodvaji temetőre, a rejtésnek köszönhetően. Ennek emlékére, és a völgy vonzerejének növelésére rejtettünk ide.
Kőgombák A Csicsói-Hargita csúcsplatójának nyugati peremén kőgombákhoz hasonló sziklaképződményekre bukkanhatunk. Kékre ettük a szánkat - Mi itt találtuk a legtöbb áfonyát. Lemezes rétegződés - Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Kogombak - A Hargita csodalatos helyei. Jól belátható innen a Vargyas-patak forrásvidéke, és a Hargita kráterperemét nyugatról lezáró Hegyes-kő - Mihályhavas gerince.
Csomortáni Péter vára Csomortáni Péter vára 30,61 km-re
Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Csomortáni Péter várát keresve - Első alkalommal Kisgyörgy Zoltán Háromszéki Vártúra-kalauz könyvében leírtak alapján kerestem Csomortáni Péter várának romjait. Nem talalom - Nem latom a segedkoordinatakat sehol. Nagy csapat - Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.
Szent Benedek-kápolna Görbepataka falu Gyimesfelsőlok községhez tartozik - a Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében. Ez volt a nap utolsó geodoboza - Amire könnyen ráleltünk, de jött még két család és meg kellett várjuk míg odébb állnak. Most is - Nem lehet kihagyni ezt a helyet. Érdekes kápolna - Különleges építésű kápolna. Ebben a patakvölgyben ereszkedik le az 501-es gyimesi vasútvonal.
Fingós borvíz Fingós borvíz Kisbacon 44,91 km-re
Derültséget keltett a forás neve, csalódás volt az állapota. Borvíz - Elég körülményes volt megtalálni a helyet, jó nagyot kell kerülni a sok bekerített magánterület miatt. Kertek hatanal, bujkalva - Hat ami igaz az igaz, ez egy elegge izgalmas rejtes. Mi a völgyből ezt a forrást a huncut neve miatt választottuk, a forrás vize most nem iható.
Törvényszéki palota Törvényszéki palota Csíkszereda 28,04 km-re
Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
Gyimes vára Gyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat. Bagolyvár, Gyimesi határkövek - Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. Köszönöm az ajánlást - Tervbe vettem az említett két hely és doboz felkeresését is. Meredek lépcsők - Felcaplattunk a meredek lépcsökőn. A Kőorr sziklagerincén látható viszont egy erőd maradványa, melyet Orbán Balázs Blockhausnak nevez.
Henter-mező kőgombái Henter-mező kőgombái 45,82 km-re
Málnásfürdőről, a Száldobos-patak völgyéből indulva, a sárga pont turistajelzést követve, kiérünk a Henter-mező legelőjének széles tetejére, a Bodoki-havasok egyik legszebb kilátópontjára. Egy sziklaformacio - Tobb sziklaalakkal is talalkozhatunk a bodoki havasok e mellek-gerincen. Hát... - Na, szóval. Mostanában elég ritkán lehet bejegyzést olvasni - Kevesebben keresnek, vagy jelentik be megtalálásaikat. Itt kőgombákat találunk elrejtve, mely közül egy, bár sűrű bozótban van, sokkal nagyobb, látványosabb mint a Prédikátor-kő.
Székely Lehel ajándéka Székely Lehel ajándéka Csíkszentkirály 26,16 km-re
Csíkszentkirály déli kijáratánál, mielőtt elérnénk a temetőhöz, az út túlsó felén, a mezőgazdasági gépeket forgalmazó Agromek vállalat kerítésénél, egy régi szekeret láthatunk. Érdekes lenne ismerni a szekér történetét.
Tanyavilág Csobános 0,12 km-re
Csobános Hargita és Bákó megye határán kettészakított falu. Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep.
Alsóbogáti-forrás Alsóbogáti-forrás Csíkrákos 33,14 km-re
A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította. A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki.
Kőgomba kalap nélkül Kőgomba kalap nélkül Kirulyfürdő 45,5 km-re
Aki nyitott szemmel jár a természetben, lépten-nyomon új dolgokat fedezhet fel. Szikla - Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át. Igaz ez akkor is, ha már számtalan alkalommal járt már valaki egy helyen.
Cecele 31,27 km-re
A Cecele (1173 m), a Csíki-havasok déli csúcsa. Hatalmas, füves kupolaként tornyosuló végvára.
[ Fel ↑ ]
Bükkloka, Piposz tanya, a Tatros forrásai
Bükkloka, Piposz tanya, a Tatros forrásai 14,31 km-re
Beri (Berea)-vízesés - Gosmán-hegység (Tar-kő)
Beri (Berea)-vízesés - Gosmán-hegység (Tar-kő) 19,65 km-re
Felszegi csengettyű Felszegi csengettyű Gyergyószentmiklós 56,37 km-re Gyergyószentmiklóson, a Csengettyű (Harangláb) utca 2 szám alatt található a római-katolikus egyház felszegi haranglába. EKE09 - A geodoboz nem a bezárt harangláb belsejében, hanem kint található, illetve kivülről hozzáférhető. Megtaláltam - Mi is elindultunk a 14 ládikó nyomába, többé-kevésbé sikeresen, ezt megtaláltuk. A csengettyű a Harangláb és a Tölgyfa utca kereszteződésénél helyezkedik el.
Sepsiszentgyörgyi Panoráma Sepsiszentgyörgyi Panoráma A víztározónál - Egy kis keresgélés után ez a dobozka is meglett. A dolog kétesélyes - Először az alsó víztározónál kerestük, csak később jöttünk rá, hogy a fentinél is megnézhetnénk. Romhalmaz - Keményen folyt holmi vezetékek lerakása, noha a felső víztározó már romhalmaz.
Magyarok hídja A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Borvíz fürdő Bölön 69,23 km-re 2014-ben, a Borvizek útja projekt keretében korszerű kezelőközpont épült Bölönben.
Vasútállomás Gyergyószentmiklós EKE01 - A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz. Megnéztük - Megnéztük, most nem mint utasok.
Béla bán vára Homoródszentpál 63,8 km-re A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán. Kálmán, László és Béla pénzérméket találtak itt, melyek az 1048-1114-as évekből származnak.
Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Székelyudvarhely 67,95 km-re Székelyudvarhelyen, a Jézus szíve-kápolna közvetlen szomszédságában gyógyhatású sós források törtek fel. Már az 1800-as években létezett itt egy fürdő, melyet Sóskert néven ismertek.
Gémvára Sepsiszentgyörgy 64,65 km-re A Gémvára régészeti lelőhely Sepsiszentgyörgy nyugati szélén található, a Debren patak földrajzi bal partján. A hely kiemelkedik környezetéből, az alapja homokkő, a déli, keleti és nyugati oldala viszonylag meredek.
Medvés-hegy kilátópont Gyergyószentmiklós 53,79 km-re A Medvés-hegy Gyergyószentmiklóstól keletre található. Délnyugat felől a Háromkút-patak, keletről a Medvés-patak, északról pedig a Magas-Bükk-patak határolja.
Vörös oldal Székelylengyelfalva 69,48 km-re A Szejke-tető (Nagy Mál tető) nyugati oldalán, a Sármány nevű helyen, a rozsdás színű földek neve a Vörösoldal. Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
Tinka-vízimalom Gyergyószentmiklós 57,63 km-re Az 1900-as évek elején a Gyergyói-medencében több mint száz, a Békény vize mellett több mint harminc vízimalom létezett. Az 1867-ben épült Tinka-vízimalom az utolsó ezek közül, ami megmaradt.
Szörcse 56,37 km-re Lakói a középkorban tiszta katolikusok, a reformáció után pedig reformátusok, a XVIII-dik században református anyaegyház, és azóta is csak református egyháza van, templommal.
Barlangi forrás és Ditrói tanösvény Barlangi forrás és Ditrói tanösvény Ditró 68,25 km-re A Barlangi forrás (Szent Anna-forrás) Ditrótól északkeletre, a Cengellér-tető közelében, attól délnyugatra található. A kiépített forrás mellett található a Szent Ioachim-ház és az Anna-kápolna, illetve itt halad el a Ditrói tanösvény.
Kőpince Tollas Persányi-hegység 69,72 km-re A Kőpince egy sziklaüreg a Tollas oldalában, mely a Kerekhegy tetején levő Kőasztallal néz szembe. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé.
Jézus lábnyoma A kőtömb amelyen Jézus lábnyoma található, Gyergyócsomafalvától dél - délnyugatra található. Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől.
Barót 55,59 km-re Barót Erdővidék központja, az 1739-ben született Baróti Szabó Dávid szülővárosa. A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit.
Református templom Fotosmartonos 58,65 km-re Az 1567-i regestrumban Fotos 10 kapuval, Martonos 11 kapuval szerepel, 1602-ben Fotos a neve, középkori templomról nincs adat. Középkori tiszta katolikus lakossága a reformáció idején református lesz.
Kis-Békás kilátópont Kis-Békás kilátópont 53,48 km-re A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Befagyott patak - Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni.
Vajas-forrás Vajas-forrás Homoródfürdő 53,31 km-re A Vajas borvízforrás a Lobogó vendéglő és panzió épületének háta mögött található, egy betonból és kockakövekből kiépített gödörben.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.