Fundoja település (Hargita megye) Központ: Salamás. Fundoja román elnevezése: Fundoaia.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Fundoja (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Toronykövek Toronykövek Jávárdipataka 47,34 km-re
A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók. Meredek - Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van. Bár alulról is látványosak, a toronykövek mellől csodálatos a rálátás a településre, a patakvölgyre.
Lisztes-bérc Lisztes-bérc Jódtelep 35,86 km-re
A Lisztes-bérc egy lapos kő Ratosnya közelében, a Görgényi oldalon, a 90-es években még Lapos-kőnek neveztük. Habár a környező fák eléggé megnőttek, a kilátás még mindig jó Ratosnyára, és a Maros völgyére nyugatfelé.
Márton Áron múzeum Márton Áron múzeum Csíkszentdomokos 42,69 km-re
A Márton Áron Múzeumot az egykori magyar királyi állami elemi népiskola épületében rendezték be. Ebben a régi iskolában tanult Márton Áron is, gyerekként.
Váracska és a Szerzetesek Váracska és a Szerzetesek Csalhó-hegység 38,44 km-re
A Váracska és a Szerzetesek sziklatornyoknak adott nevek, melyek a Detunátáktól nyugatra emelkednek, a kék sávval jelzett túraösvény fölé. A sziklatömbök román elnevezései, a Cetatuia, illetve Calugarii.
Patkó-kő Patkó-kő 31,08 km-re
A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Kellemes élmény volt ott lenni - A doboz elég könnyű helyen található. Patkó-kő novemberben - A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Hurrá - Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
Szent Antal-kápolna A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira. Útban a töltöttkáposzta-fesztivál felé - A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap.
Negoj védkunyhó Kelemen-havasok 30,83 km-re
A Negoj-nyeregtől körülbelül 700 méterre található egy védkunyhó, a Negoj tisztáson.
Magányos fa Magányos fa Gyergyóremete 11,52 km-re
Gyergyóremete déli részében, a katolikus temető és a Maros folyó közötti lapos árterületen egy magányos fát láthatunk. Nagyon hasonlít a híres fotós, Mircea Bezergheanu fájához, mely Tulcsa megyében, a Macin-hegység lábánál található.
Gyerekkor utcája Maroshévíz 11,75 km-re
A Gyerekkor utcája egy maroshévízi utca, melynek betonfalát gyerekek festették ki színes gyerekrajzokkal, 2020-ban, egy számukra kiírt projekt keretében.
Nagyhagymás-csúcs Nagyhagymás-csúcs 33,45 km-re
A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Lobogjon a hajunk - Tudod aki rejtette, ugyan lobogott a haja a szelveresben, ugy jo 30 ev regisegben, de most mar csak torulkozovel fesulkodik. Fehér-mező és íróalkalmatosság - Ha nem sikerül, majd teszek én, mert előreláthatólag még 3-4-szer megfordulok ott a tábor idején. Világítás a Nagyhagymáson - Édesapámra emlékeztünk a keresztnél.
Ozsváth-csorgó Ozsváth-csorgó 42,6 km-re
Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett. A drót - A rejteket és a dobozt is elég könnyen megtaláltam. Meredeken... - Valóban forgalmas a forrás. Csúszós talaj - Vonattal ugyan nem találkoztunk, de a csúszós talaj miatt elég nehezen tudtuk megközelíteni a rejteket. A szovátaiak szívesen fogyasztják, és nemcsak ők, hanem mi, és más biciklitúrázók is, habár hosszabb száraz időben néha elapad a vize.
Veres-kő Gyergyótölgyes Veres-kő Gyergyótölgyes 25,65 km-re
Gyergyótölgyestől északra, a helység központjától 2 km távolságra emelkedik ki egy magányos sziklaszirt. Sajnos - A ládát, dobozkát, sikerűlt TÚL JÓL elrejteni. Gratula az első megtalálónak - Gratulálok a geodoboz megtalálásához. Érdekes vöröses-barnás színével hívja fel magára a figyelmet.
Sziklavilág Sziklavilág Lóduj-nyereg 25,94 km-re
A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen. Vipera és pincécske - Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Csak második, de jó ez így - Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Házhoz szállítás - Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is. A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát.
Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 21,73 km-re
Fogarasy Mihály püspök mellszobra - Gyergyószentmiklós, 1993.
Nagy-Mező-havas Nagy-Mező-havas Görgényi-havasok 29,04 km-re
A Mező-havas a Görgényi-havasok legmagasabb pontja Maros megyében, 1777 m tengerszint feletti magasságban. 2017 - Reggel indultunk a Marosvásárhelyi EKÉ-vel. Körbejártuk - A rejtekhelyet megtaláltuk, de a dobozt nem. MezőHavas télen-nyáron - Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát. Egy hatalmas vulkáni krátermaradvány peremének egyik része - a kráter átmérője 5-6 km volt, amelyet a Székely pataka átvágott és lecsapolt.
Gyilkos-tó Gyilkos-tó 26,89 km-re
A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik, Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. A Gyilkos-tó zöld jegén - Korcsolyával siklani. Ne siessetek annyira az örök korcsolyamezőkre - Nem tudom, hogy a Gyilkos-tó környékén mennyire volt hideg a napokban, és jelenleg a jégréteg mennyire vastag. Rönkök a tóban - Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő. Varázsát a fenyőcsonkokkal teletűzdelt vizfelület adja és a hátánál levő Kis-Cohárd sziklafalai.
Mosógép Mosógép Dédabisztra 42,85 km-re
A hegylakó népek mosógépe, a hegyi terepet kihasználva működik, szükségtelenné téve az elektromos energiát, az emberi erőt, és a mosószert. Saját geodoboz megtalálása - A saját geodobozod megtalálásáért nem jár pont, ezért kijavítottam a bejegyzésed típusát. Hiába örültem - Hogy könnyen kapok pontot. Homályos - Ez a mosógép még működik (a fentebbit elvitte a víz).
Kis-Lucskő vagy Őrkő Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység 31,09 km-re
A Lucskőtől a gerinc túrát folytatva, észak irányba, eljutunk a Kis-Lucskőhöz. Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája.
Illés sziklái A Kelemen-havasok főgerincén levő Ruszka-csúcs délkeleti oldalában találhatók Illés kövei, másnéven Illés sziklái (Pietrele lui Ilies).
Tündérek útja Tündérek útja Vármező 36,76 km-re
A Tündérek-útja Vármezőtől keletre helyezkedik el, a Kaca-hegy, az Alsó-Kaca tisztás között, a Kaca-patak forrásvidékén. Északnyugat - délkelet irányban vonul át a Kis-Nyárád völgyéből a Szováta vize völgye felé.
Rapsonné vára Rapsonné vára Szováta 39,89 km-re
Szovátától keletre, a Hideg-Juhod és Szilas patak összefolyása, valamint a Kápolna-mező fölött, nehezen megközelíthető, szédítő magasságban áll a szépséges tündérkirálynő, Rapsonné vára, egy csodálatosan szép andezit sziklatömbön. Minden elázva - Elöször a Pakulárkő-höz vezető letérőt kerestük a családdal, de a lombok között használhatatlan volt a gps készülékünk. Sóvidéki túra - Egy nagyon szép hétvéget töltöttünk Rapsóné vára lábánál sátorral. Lett jelzés de a ládának annyi - Egy ideje van turistajelzés (kék kereszt), de nagyon ibogtalanúl festették, meredeken toronyiránt felfelé, jó csúszós terepen.
Gyilkos Fekete-fehér Gyilkos Fekete-fehér 28,82 km-re
A Gyilkos-kő déli oldalában egy látványos sziklafalban gyönyörködhetünk, melynek tetején különös látvány fogad. Különös hangulat - A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek.
Magyaró 48,94 km-re
1228-ban Moggoreunak írják, 1587-ben Mogioro és 1602-ben Magyaros a neve.
Súgó-barlang Súgó-barlang Gyergyói-havasok 28,47 km-re
A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Várakozás - Miközben várakoztunk a túravezetőre, levadásztuk a ládát is. Cserediák - Cserediákokkal kellett menjek barlangot látogatni. Forgalom - Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye. A barlang és 17 hektáros környéke természetvédelmi terület.
Szent Katalin katolikus templom Szent Katalin katolikus templom Ditró 10,37 km-re
A kistemplom építése ideje nem ismert, a 13-dik században valószínűleg kápolna jellegű lehetett, amit később átalakítottak. Tornyát 1653-ben kezdték építeni, 1756–57-ben került sor a templomhajó kibővítésére.
Macska-tető Macska-tető Vármező 37,42 km-re
A Vadmacska-csúcs a két Nyárád közötti gerinc egyik kimagasló pontja. Pontosítás - Ahol a román katonai térképen a "Vârful pisicii " van, ott van a geodoboz. Felkészületlenül - Mivel ez koordináták nélküli rejtés, a gerincet követtem. Engem pásztorkutyák fordítottak vissza - A nyáron egy alkalommal én is próbálkoztam. Az Égerfás-tótól a nyakba kimászva, nem a Várhegyre, hanem ellentétes irányba indulunk el.
Barlangi forrás és Ditrói tanösvény Barlangi forrás és Ditrói tanösvény Ditró 9,75 km-re
A Barlangi forrás (Szent Anna-forrás) Ditrótól északkeletre, a Cengellér-tető közelében, attól délnyugatra található. A kiépített forrás mellett található a Szent Ioachim-ház és az Anna-kápolna, illetve itt halad el a Ditrói tanösvény.
Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Rossz időben - Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Mindennap kerestem - Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Új geodoboz új rejtekben - A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik.
Bor-kút borvízforrás Borka-völgy Besztercei-havasok 33,64 km-re
A Keresztes-havasból eredő Borka-patak mentén található ásványvízforrások közül a legismertebb a Bor-kút nevű forrás. Mellette található a Borkút (Borcut) vadászház.
Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő mellett Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő mellett 36,49 km-re
Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő, vagyis Cibles mellett.
Gergely János-féle kővályú Gergely János-féle kővályú Székelyvarság 42,2 km-re
Gergely (Matyi) János-féle 120 éves kővályú - Székelyvarság Modern es hagyomanyos - Bar nem esett az utamba, azert legurultam meg a kovalyuhoz. Kő mögött, kő alatt - Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút.
Sziklafal Sziklafal Gyöngyös-patak 35,03 km-re
Sziklafal - Gyöngyös-patak forrásvidéke - Kelemen-havasok
Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült.
Kőzúgó Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be. Zúgó - A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést". Hangos patak - Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. Fennebb e völgy havasias küllemet ölt, szép fenyvesek-koronázta sziklák tornyosodnak fel, melyek alján az összeszoritott patak haragosan tombol sziklamedrében, a Kőzúgónál pedig szép zuhatagot alkotva rohan le.
Wild Ferenc-emlékút via ferráta Wild Ferenc-emlékút via ferráta 27,4 km-re
Elkészült és felavatták a Kis-Cohárd délnyugati falán kiépített vasalt mászóutat. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
Kápolna A XVIII-XIX-dik század folyamán a nagyobb falvakból való kitelepedések során jöttek létre Gyergyó szórványtelepülései, közte a remetei Kicsibükk. A kis település Remete központjától közel 10 km-re, a Martonka-pataka felső folyásának két oldalán alakult ki.
Evszakok Parajd 45,16 km-re
Evszakok Parajd 2001
Ládás Háza-barlang Ládás Háza-barlang Andrástelep 32,48 km-re
A Maros-szorosban, Göde és Ratosnya között, különleges természeti képződményeket találunk, mállás- és rönklenyomat-barlangokat. Érdekes barlang - A Sziklaablaktól jöttünk át ide. Volt fatörzsek - Érdekesek ezek a hatalmas "volt fatörzsek" és ágaik. Barlang, első barlang - Délben jött ránk, hogy túrázzunk, és elfutottunk Ratosnyára. A rönklenyomat-barlangok nem valódi barlangok, csak pszeudokarszt jelenségek.
Borziatelep tava Borziatelep tava 41,56 km-re
Borziatelep mellett egy sziklafal tövében található egy tó. Csodálatos őszi színek - Miután megtaláltam a Bisztra völgyében, a mosógépnél elrejtett geodobozt, folytattam az utamat a Maros völgyén felfelé. Havazas - Miutan leszalltunk a vonatrol, ez volt az elso megkeresendo doboz. Egy kis nosztalgia - Fontos hely ez számomra, mert egy barátomnak hétvégi háza van. Valamikor a vasútról is látható volt, de mára már a tó körül eléggé felnőttek a fák és a bozót.
Nyugati fal Nyugati fal Mária-kő Békás-szoros 28,81 km-re
A Mária-kő nyugati falának kilátópontja a csúcs közelében található. Körbe a Mária-kőn - A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére. A Cifra nyeregből jöttünk fel - A sok nősziromtól kéklik a hely. Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is.
Nyerges via ferrata vasalt mászóút Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 48,94 km-re
Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. A csicsói Laji bácsi felszerelése - Azért nem feltétlenül szükséges hegymászó felszerelést vinni oda. Ez volt az elso maszasom - A foutrol kozelitettuk meg a vasalt maszoutat. A mászást halasztottuk - A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek. Ahol a kék sáv gerincjelzés letér az Ivó felé vezető útról a Fertő-nyereg irányába, mi is jobbra térünk.
Rez nyaka Rez nyaka Gyergyói-havasok 10,03 km-re
A Rez-nyaka egy fontos turisztikai csomópont, mely Ditrótól északkeletre található, illetve a Cengellér-tetőtől délnyugatra. Túraútvonalak indulnak innen a Vitting-vadászház felé, a Tászok-tetőre, illetve a Pricskére.
Demeter-ülepítőtó Kelemen-havasok 32,39 km-re
A Magyar-Negojtól északkeletre található patakvölgyben épült Demeter-ülepítőtó egy nagyobb és két kisebb ülepítőből áll, melyek a Román-Negoj kénbányájához tartoznak. A patak amelynek völgyében ezek az ülepítők találhatók Izvorul Fetii, (Nagy-Demeter) Dumitrelul Mare, Fekete-sár (Neagra Sarului) néven szerepel a különböző térképeken.
Balázs-csúcs Balázs-csúcs 26,19 km-re
A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
Parajdi Sóbánya Nyugat felől jövet Parajd Hargita megye kapuja, itt a völgy méginkább elszűkül, a hegyek egészen közel merészkednek. Forgalmas hely - Az átjáróra emlékeztünk korábbi látogatásainkból. Forgalom - Nem felvonultunk, hanem levonultunk ma a bányába. Itt a táj valóságos paradicsoma azoknak, akiknek természetszeretete nem zsugorodik a tovasuhanó gépkocsikból, buszokból való futólagos bámészkodásra.
[ Fel ↑ ]
Termál-vízesés - Görgényi-havasok
Termál-vízesés - Görgényi-havasok 8,77 km-re
Medve-barlangok, Jeges-barlang - Borszék
Medve-barlangok, Jeges-barlang - Borszék 11,66 km-re
A Medve-barlangok tulajdonképpen egy mély sziklarepedés, amibe ösvény vezet.
Árpád fejedelem szobra Árpád fejedelem szobra Székelybere 58,44 km-re Árpád fejedelem szobrát, Gyarmathy János szobrászművész alkotását, 2012 májusában avatták fel Székelybere központi terén. Száz évvel a budapesti Hősök tere után, Erdélyben először itt avattak Árpád szobrot.
Egykori határőrség székhelye Csíkszereda 65,14 km-re Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában. Jelenleg kórház működik az épületben.
Osztrák-magyar katonák sírja Mihály szállása csúcsa 54,07 km-re Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja a Mihály szállása csúcsától 150 m, Bilibók Illés birtokán.
Madárkert Korond 51,4 km-re A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Kápolna melletti Sóskert-sósfürdő Székelyudvarhely 68,19 km-re Székelyudvarhelyen, a Jézus szíve-kápolna közvetlen szomszédságában gyógyhatású sós források törtek fel. Már az 1800-as években létezett itt egy fürdő, melyet Sóskert néven ismertek.
Mofetta Dornavátra 50,36 km-re Dornavátra város mofettája a Negresti-negyedben, a hasonló nevű utca déli végében található. A mofettától dél felé haladva lehet eljutni a két Bizum-forrásig.
Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája 65,32 km-re Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van. Végre - Nem tudtam az öreg tölgy létezéséről. Beleesett - A geodoboz sajnos megtalálta az utat a nagyobb üreg fele. Az élő és a már nem élő tölgyfa - Ennél a rejtekhelynél Kannásné fája csak segédpontként volt feltüntetve. A hősök sírja mögött áll néhány kisebb fa szomszédságában.
Maka vára Maka vára Makfalva 60,38 km-re A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel. Maka állítólag egy székely rabonbán volt.
Hét német katona sírja Tarhavas-patak hídja 58,27 km-re A Tarhavas-patak 12/a úti hídjánál kivégzett 6-7 német katona sírhelye, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja Bilibók tető 61,41 km-re Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre, 1944 szeptember. A Bilibók-tetőért elkeseredett harcok folytak 1944 augusztus végén és szeptember elején.
Abafája 60,4 km-re Első Azben 1332-ben jelentkezik a pápai tizedjegyzékben Abafaya néven, majd 1408-ban ilyenképpen: Abafya alio nomine: Apáthy.
Szejkefürdő Szejkefürdő 63,68 km-re Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. Faragott örökség - Átugrottunk a hegyen, megnézni milyen az ahol nincs hó. Székely kapuk - Egyenként, egyedi és eredeti darabok. Más geojátszótér rejtése - Van tudomásunk róla, hogy geodoboz van itt, ezen a helyen.
A parkoló forrása A parkoló forrása Nyárádmagyarós 52,14 km-re A Sóváradról Nyárádszereda felé tartó aszfaltúton Nyárádmagyarós felé beereszkedve, az út melletti parkolóban padokkal és asztalokkal ellátott fedett pihenőhelyet találunk. A parkoló melletti forrást kőfallal erősítették meg, kényelmesen lehet így most vizet tölteni, a forrás vizével felfrissülni.
Iparosok kápolnája Iparosok kápolnája Csíkszépvíz 57,1 km-re A Csíkszereda felé vezető főút melletti római katolikus templomocskát mindenki az Iparosok kápolnája néven ismeri. Eredetéről csak annyit lehet tudni, hogy a Bíró család építtette, és az utolsó tatárbetörés idején, 1694-ben már állt.
Marosjára 61,05 km-re 1332-ben Jara, 1456-ban Iara néven jelentkezik az oklevelekben.
Szeredai fürdő Szeredai fürdő Csíkszereda 65,45 km-re A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült. Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
Lobogó bob és sípálya Lobogó bob és sípálya Homoródfürdő 60,2 km-re A Lobogó bobpály minden korosztály számára ajánlott, izgalmat és örömökkel teli pillanatokat nyújt mindenkinek. Az egyedi tervezésű pálya útvonala majdnem 1000 m hosszú, látványos kanyarokat és lejtőket tartalmaz, és teljes biztonságban akár 45 km óránkénti sebességet is el lehet érni.
Önműködő köztéri illemhely Önműködő köztéri illemhely Csíkszereda 64,19 km-re Teljesen automatizált, öntisztító, áramszünet esetén kézzel is nyitható, használata készpénzzel vagy bankkártyás fizetéssel is lehetséges. A Gál Sándor téri okosvécé 319 ezer lejbe került.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.