Kányád település (Hargita megye) Központ: Kányád. Kányád román elnevezése: Ulies.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kányád (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

A hagyomány szerint Ramocsa nevő tündér járt erre, léptei nyomán a gyönyörő ramocsavirág kezdett nyílni. Világörökségi helyszín. Nincsenek világörökségeink, csak világörökségi helyszíneink. Idegenvezető. Nagyon csinos idegenvezetőlány tevékenykedik a székelyderzsi erődtemplomnál, ami egyrészt jó, mert megmutatja a látnivalókat, és elmondja a tudnivalókat, viszont a puszta létével elvon(hat)ja a figyelmet (legalábbis a férfiakét) a látni-tudnivalókról. Szalonna. Na, ez aztán tényleg szépen meg van csinálva.
Nem sokkal későbbi lehet a temploma.
Mindhárom tündér a környék egy-egy varázslatos táján alapított otthont.
1579-ből ismeretesek az egyházközség jegyzőkönyvi feljegyzései és határozatai, amelyeket 1628-ban Galgótzi István esperességében megerősítenek.
A népgyűlés kimondta és megerősítette a népszabadságot, a székely nemzet jogait biztosító kiváltságokat, a nemzeti szuverenitást, ahol ítélkeztek a hazaárulók és pártütők felett. Hazafelé. Betértem az emlékműhöz, hogy megkeressem a dobozt. Udvarhelyi túra. Hazafelé Udvarhelyröl benéztem megint az agyagfalvi emlékmühöz. Székelyek. Ez sem került elé, pedig a szulákot jól letapostam a lépcső mellett.
Itt középkori vár nyomai fedezhetőek fel. Mászás. Mivel a tüdőgyulladásból már majdnem kigyógyultam, elvállaltam egy gyereksereg teleportálását Szovátáról a lókodi táborba (ugyanaznap vissza is) és a nap szabad részét rejtekhelykereséssel töltöttem. Pásztorkutyákat kerülgetve. Kocsival közelítettem meg, amennyire lehetett, a Bágy feletti konglomerát domboldalt. Lada athelyezes. A Bagyi varnal athelyeztem a geoladat, a regitol ugy jo 30 meterre delkeletre.
1477-ben Bykafalvaként jelentkezik, míg az 1567-dik évi regestrum Bijkafalva néven 16 kapuval jegyzi.
1567-ben a regestrum 35 kapuval jegyzi, 1602-ben Muzna a neve. Geodoboz a kőkerítésen túl. Székelymuzsnára érkezve, először a református templom torony felőli oldalánál levő udvaron keresztül próbáltam megközelíteni a rejteket. Muzsna. Ramaty állapotban van a templom.
Valószínűen innen kapta a kiemelkedő csúcs, a 816 m magas Liktető a nevét.
Orbán Balázs ezt írja: Temploma a későgót korból (XV-dik századból) való, teljesen átalakítva lévén, ezt is csak töredékeiből ismerjük fel.
Ezen a helyen valamikor egy templom állt, mely hajdanán három falu (Patakfalva, Telekfalva, Sándorfalva) közös erőfeszítéséből készülhetett el. Kerülőút. A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket. Hát ez furcsa. El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? Na de majd csak kiderül. Asatas. A rejteket megtalaltam (a szogletes kovet), de a ket kis ko a ladaval eltunt.
Késő gótikus stílusú.
A falutól délre fekvő Papdomb tetején, a temető szélén állott.
A városnévtáblán kivül két kopjafás építmény is található itt.
Fölötte emelkedik a 856 m magas bágyi Várteto, melynek túloldalán található a népszokásairól nevezetes Bágy falu. Egy ujjászülető falu. Érdekes, az előttem levő bejegyzéssel ellentétben nem tudtam nyugodtan keresgélni, mert két helybéli idős bácsinak éppen ott volt fontos megbeszélni valója, nem voltak hajlandóak diszkréten hátatfordítani, hogy nyugodtan keresgélhessek. Zsákutca település. Patakfalva felől érkeztem, és a bágyi Várhegy felé tartottam, de nem hagyhattam ki a lókodi református templomnál elrejtett geodobozt.
Ez Székelyudvarhely legrégibb, épségben megmaradt műemlék épülete. Kápolna. Kár, hogy nem tudtam belülről is megnézni, mert már Erdély másik kettő körtemplomába sikerült bemennem, a kézdiszentlélekibe, meg az algyógyiba. Ritka körtemplom. Erdély egyetlen körtemplomaiból Náznánfalván is van egy, ma jártam ott. Kerek templomok és körkápolnák. Épp én is írni akartam a náznánfalvi római katolikus kápolnáról, de BabBerci megelőzött.
A fehér alapon narancssárga U betűvel, benne narancssárga ponttal jelzett túraösvény nagyvonalakban követi a város határának vonalát.
Már az 1800-as években létezett itt egy fürdő, melyet Sóskert néven ismertek.
Az erdőcsík a Jézus Szíve-kápolna szomszédságánál kezdődik, keresztezi az Éltetőkút utcát, és a Rákóczi és Kuvar utcák kereszteződésénél levő körforgalomnál ér véget.
Szemben vele a magasabb Csicser.
Az ókorban, és az Árpád-korban is itt erődítmény állott.
Most Vágás az anyamegye, régen megfordítva Dobó volt.
Bánatos királylány kútja Nagygalambfalva
Ezért csak amolyan vár féle, a Vágás-patak partján, az eredeti egy földből készült erődítmény lehetett, rajta egy palánkvárral.
Egykori helye megközelíthető a Budvár, majd Fürdő utcákon keresztül, át a Székhídján. Csűr a medence helyén. Úgy emlékszem az új tulajdonos csűrt épített a régi medence betonkeretére.
A Cigány-patak völgyében, ahol Dobó Vágással összeér, ott fekszik a két falu temploma.
Csillagászat iránt érdeklődő civilek kezdeményezésére, helyi vállalkozások és a város közreműködésével épült 1989 és 1991 között.
1566-ban Farczádnak írják.
Fahíd a Nagy-Küküllő felett Székelyudvarhely Kacsák a vízen. Egy kicsit várni kellett, ameddig néhány arrajáró tovább megy, addig az úszkáló kacsákat néztük. Gerendák közt. Azért nem gondoltam, hogy majdnem délben ilyen kevesen vannak a hídon.
Itt van a focipálya is, ahol már több mint 70 éve megtartjuk, megszakítás nélkül, a hagyományos Húsvéti Kupát, három utca részvételével.
Kálmán, László és Béla pénzérméket találtak itt, melyek az 1048-1114-as évekből származnak.
Középkori templomról nincs adat.
Ez volt a város első olyan helye, ahol sportolni lehetett. A pontos hely. Sajnos a Fekete-tó helyét, a telek új tulajdonosa feltöltötte.
Sétálj mezítláb! Mezítláb lépett le a doboz. A parkot csak a kerítésen kívülről néztük meg, és nem valószínű, hogy kipróbáltuk volna. Gyerekek. Minden stimmelt, csak rengeteg ember és gyerek volt a kerítés mindkét felén.
A kúton lévő dombormű a néhai kolozsvári szobrász Gergely István munkája, a sziklatömböt Zavaczki Walter Levente székelyudvarhelyi szobrász faragta meg. Elek apó gyíkja. Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe. Szikla. Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom.
Valamikor itt volt a fapiac, gabonapiac, itt állították fel a mesteremberek a sátraikat. Kő alatt. Mivel kövek alatt kell keresni, nem szükséges túl sok időt szánni a keresésre, ugyanis csak két szóba jöhető követ találtam. Kissé rég volt. Ez a doboz elég hamar a kezem ügyébe került, csak jött egy nénike, s így meg kellett várni míg odébb áll. Lépcsők. Szép rendezett a tér.
Itt áll a Vasszékely. Kánikulában. Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Munkálatok. A Megtalaltam. Üdvözletem! Megtaláltam az emlékmüvet.
Napozó nő Székelyudvarhely
Épült 1781-ben.
Az engedély nélküli, de nem törvénytelen létesítmény az erdő szélén található. Újkeletű hely. Az állattemető teljesen újkeletű, most 10-15 éve kezdték az erdőben eltemetni a kedvenceiket az emberek.
A letapogatható bronz dombormű kőtalapzaton áll.
A tudás kútja Székelyudvarhely
Színtere lehet nagyobb buliknak, egy kellemes délutáni sétának is. Szep varosi park. Mar 2012-ben megtaláltuk. Színek és számok. A helyszínre érve eltartott míg rájöttem, hogy mit jelentenek a színek. Kissé rég volt. Egy jó kicsit megfogott, végig a rejtek közelségében kerestük, de sehogy sem esett le.
Állítólag élt tehát valaki, a 19-dik században, aki úgy gondolta, hogy Udvarhelyen még a föld alatt, a sírban is jobb, mint Csíkban élni. Hol is jobb?. A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Ma már lehet, hogy Csíkban. Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. Sírkő. Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van.
A ferences templom a Vár tér 15, a kolostor a Tamási Áron utca 2 szám alatt található.
Az emlékmű egyszerű, de elgondolkodtató, széttört rácsdarabokon a nyitott bilincs és lánc található. Zárva. Egyáltalán nem látom értelmét, hogy a kerítés zárva van.
Bocskai István emlékmű Székelyudvarhely
Sajnos a gyerekek eladták, most a Demokrácia központ működik benne.
Tomcsa Sándor mellszobra Székelyudvarhely
Sütő András szobra Székelyudvarhely
Gróf Széchenyi István mellszobra Székelyudvarhely
Az egykori udvarházból, a domokosrendi kolostorból, illetve a négysaroktornyos erődítményből mára csak a Csonkavár maradt meg. Az egri vár másolata Gárdonyban. Megnéztem a videót. Harangkiállitás. Székelyudvarhelyi látogatásom alkalmával kerestem meg a várat. Harangkiállítás és Mini Erdély Park. Bár napsütéses vasárnap délután volt, a Székelytámadt vár területén nem voltak látogatók.
A déli irányba vezető út bal oldalán emelkedő kis dombon áll az unitárius templom. Faltemplom. Tényleg szebb a fal mint a templom, ahogy jkgábor is írja. Őszi séta IV. Sajnos a templom zárva volt, és a geodoboz sem került elő hosszas keresés után sem. Szentmárton. Egy ember meg egy kasza csodákra képes.
A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát.
Épült a 19-dik század végén, jelenleg lakóház.
A faluban áll a Homoród mente legnagyobb kastély-kúria jellegű épülete, a műemlék Ugron kúria. Második próbálkozás. Ez alkalommal a hivatalos bejárón, a falban kialakított gyalog- és kocsibejáróval ellátott kapun volt szándékom bemenni. Őszi séta II. Ez volt a következő állomásunk. Romok. Nem tudtunk közelebb menni, mert a kiskapu zárva, nagykapu is, meg a mellette levő terület bejárója is lakat alatt volt.
Madárpihenő Homoródszentpál Magánterület, de látogatható. A földútról indultunk be a madármegfigyelő felé. Meglátogattuk. Kicsi fejtörésbe került kitalálni melyik jobbik is a jobb, de sikerült. Elhagyatott les. A leírás és a fényképek alapján jó ötletnek találtam egy ilyen fajta les létesítését.
Szapulj Kati iszapvulkán Székelyudvarhely
Bükkfalva egyik látványossága a Román Viktor szoborpark, ahol a homoródszentmártoni születésű Román Viktor műveinek arányos felnagyításával, testvére, Román Elemér építészmérnök mutatja be a szobrász alkotásait. Bükkfalva. Rendkívül érdekes hely, rendkívül érdekes környezetben, tényleg van látnivaló szűk kis környezetünkben is!A rejteket alapos keresgélés után találtam meg. Őszi séta III. A szoborpark igazán látványos. Szobrok. Végre!!! A mai napon több rejtekhely felkeresése után ez az első megtalált dobozom.
A vízoszlop magassága benne 3,5 m (1882-es mérés).
A kút, amely ma már több száz éves lehet, a közösség tulajdonában van, egykor gondnoka is volt.
A hősök sírja mögött áll néhány kisebb fa szomszédságában. Végre. Nem tudtam az öreg tölgy létezéséről. Beleesett. A geodoboz sajnos megtalálta az utat a nagyobb üreg fele. Az élő és a már nem élő tölgyfa. Ennél a rejtekhelynél Kannásné fája csak segédpontként volt feltüntetve.
Haberstumpf-villa Kosz a visszajelzest. Nemsokara javitom, kivulrol fogom leszigetelni valahogy. Marad a remény. Sajnos, az a helyzet, hogy rengeteg érték maradt ránk, az épített örökségre gondolok, amit nem tudunk megőrízni, megbecsülni. Kissé rég volt. Egy kis hezitálás után, hogy vajon hol kezdjem, a rejtek mellett döntöttem, így hamar meglett a doboz (pet előforma) :D.
A sóskút mélysége 0,55 m, a vízoszlop magassága 0,55 m.
Egy jómódú, ám gonosz lelkű özvegyasszony, Rákné élt benne, csúnya édeslányával és szépséges mostohalányával. Új doboz. Átléptem a dobozt, vagyis a hűlt helyét. Köszönöm az új dobozt. Majdnem megvicceltél. Száraz ősz. A tó teljesen kiszáradtnak tűnik, vízfelület egyáltalán nem látszik, azért a kilátás szép.
A tetőre érve viszont egy fából épített pihenő fogad, mellette a csúcsjelző oszlop és a feliratos EKE-kő. Sikerült rábukkanni. A harmadik négytörzsű fa után sikerült rábukkanni. Nagyon szép séta volt. A Bethlen negyedből indultunk, az úton gyalog. A varos folott . Mindenkinek ajanlani tudom a Szarkako Cekend teto feloli megkozeliteset, kedvezo latasviszonyok mellett nagyon szep panoramakilatasban lehet reszunk az egesz medencerol.
A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja.
Cseresnyéje hires az egész székely földön. Felújított torony és rejtek. Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót.
A hagyományos 14 stációt a domborművek alatt római számok, és egy-egy szó jelzi, amit rovásbetűkkel is felvésett az alkotó: Ítélet, Megterhelve, Megbotlás, Találkozás, Segítség, Együttérzés, Felbukva, Vigasztalás, Összeomlás, Megfosztás, Megfeszítés, Elhagyatva, Gyászban, Sírban. Vadméhek nélkül. Gps nélkül valószínűleg nem találtam volna meg. Történelem óra. "A székely történelembe belemélyedve végigjártuk a Székely Kálvária útját. Mindig jön egy új tavasz . Mindenkinek figyelmébe ajánlom, aki még nem járta végig! Méhek sehol, de jó volt a bringát elővenni.
Bár egy, a kertben látható, festett kerékpár fotózási lehetőségre utal, nincs információnk a kert látogathatóságáról.
A Nagy-Küküllőn átvezető betonhíd után kezdődik Kisgalambfalva.
Ekkor a főhajót és a szentélyt magasítják, a hajó fölé védőemeletet húznak, és a többszög három oldalával záródó szentély fölé is.
Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
Sütő András állítja (1980), hogy A székelyföldi magyarság joggal büszkélkedik Orbán Balázzsal is. A természet ajándéka. Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel, Székelylengyelfalva főúthoz való közelsége miatt mégsem hagytam ki ezt a rejtést.
Ugyanezen forrás szerint 1629-ben a templom boltozatát deszkamennyezettel váltják fel, mely deszkamennyezetről megörökített felirat tanúskodik: Hoc opus factum in anno 1629, tempore Gabrielis Bethlen. Időjárás előrejelzés. Minden lengyelfalvi ember tudja.
A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található.
Végrendelete szerint az egykori birtokon, Szejkefürdőn temették el. Rejtek-illemhely. Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt. Új helyre került a doboz. Új helyet kerestünk a geodoboznak, de sajnos megzavartak és el kellett hoznunk dobozt.
Ide építettek kilátót 2006- ban a sükői közbirtokosság, a helyi vállalkozók, a felsőboldogfalvi önkormányzat, illetve Sándor József közbenjárásával. Lehettem volna első megtaláló, de csak második rejtő lettem. Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok.
Ez egy hűs vizű forrás, ahova a környékbeliek előszeretettel járnak ki korsókat és pillepalackokat friss vízzel megtölteni. Hangyák birodalma. Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja. csuszos. Ezt a "dobozt" is könnyen megtalaltuk Babbercivel eggyütt,, habar eleg csuszos Volt az ut odaig. tiszta forrás. A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni.
Szejkefürdő Faragott örökség. Átugrottunk a hegyen, megnézni milyen az ahol nincs hó! A napsütésben addig sétálgattunk a kapuk alatt, míg csontjainkat is átmelegítette. Székely kapuk. Egyenként, egyedi és eredeti darabok. Más geojátszótér rejtése. Van tudomásunk róla, hogy geodoboz van itt, ezen a helyen.
Orbán Balázs is csak utal rá nagy művében, a Székelyföld leírásában, pedig rendkívül eredeti, érintetlenségben megmaradt, és ezért is értékes falu. Alaposabban, lelkiismeretesebben. Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek. Patakásztunk. Homoródon tanyáztunk, mikor a környék egy részét bebóklásztuk.
A megyei út egyik felén a Borvízmúzeum kiállítása látogatható május 1 és szeptember 30 között. Udvarhely határában. Érdekes rejtés, ahogy leparkoltam a bringát és kezdtem nézelődni, hogy merre keressem a dobozt, kiderült, hogy éppen az orom előtt van, csaknem rajta állok. Eddig nem jó helyen kerestem. Csak egy gyors megállás volt és már meg is volt a doboz. Szejke a borvizek Homoródja . Későn érkeztünk és megkóstoltuk a "kőolajat".
Síugrósánc Székelylengyelfalva
A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el.
Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott. Restaurálták Kannásné fáját. Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk.
Ennek a kis pataknak a felső szakaszán több meglepetés is várja a kíváncsi túrázót. Nem láttam csodát ez alkalommal sem. A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében. Viz nelkul. Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A patakmeder teljesen kiszaradt, nemhogy vizeses, de meg viz sincs.
A magyarázat egyszerű. Hangulatos hely. Rugonfalváról jöttem jöttem át, felkeresni ezt a nyugis helyet. Erzsébet? Bözse?. Megkaptam a sebességkorlátozó táblát, a harangot (és a lábát).
Belsejében a szentély megőrizte eredeti hálóboltozatát, míg a hajó a XIX-dik században fiókos dongaboltozatot kap - a torony alatt megmaradt szép gótikus kapuja is. Nagyon elhanyagolt állapotban van. De amint láttam, megkezdték a feljavítását.
A szelídgesztenyén kivül a ligetben megtaláljuk a diófát, az erdei fenyőt, a vadalmát és a fehér akácot is. Ne menj el mellette!. Erdemes megállni és felkeresni ezt a kis parkot!Jó példája, hogyan tudja egy kis falu megbecsülni értékeit. Eltűnt doboz. Már rég kíváncsi voltam erre az ültetvényre. Gesztenyét szedtünk. Egy héttel a szelídgesztenye fesztivál után bukkantunk rá erre a helyre, mégis jutott nekünk hírmondóban néhány gesztenye.
Az unitárius templomot körülvevő falon kívül helyezték el az emlékművet, rajta a felirattal: Erzsébet nagy királyasszonyunk áldott emléke mindaddig él, míg egy magyar szív dobog. Most megvan. A templomudvarra nem tudtunk bemenni, de az emlékműnél megtaláltuk a dobozkát. Sisi. Megtaláltam a dobozt, viszont nem tudtam bejegyezni, mert televolt vizzel. Szerencsések vagyunk. Tényleg szerencsénk volt! A tiszteletes urat megkerestük, kinyitotta nekünk a templomot.
[ Fel ↑ ]
Oroszhegy
Vármege bükkfái Máréfalva
Ezen elnevezés szűz Máriától származik.
A falut unitáriusok lakják.
Ezek szerint Szent László király uralkodása (1077-1095) idején Zetelaka már egyházközség volt. Köszönöm a helyezést. Aznap kimondottan olyan napom volt, még két ládát kerestem fel, a szencsedi narciszmezőt és a fenyőkuti tavat, mind a kettő szűz volt. Álca alatt. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem. A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt.
Földpiramisok - Szászkézd
A beömlési pontja keresztezi azt az ösvényt, amelyen a turisták bejárják a szurdokvölgyet.
Ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt. Lovacskák. A villanypásztoron belül ott volt egy ménes, és míg mi kivettük a geodobozt, addig ők ott ugráltak a fánál, elég furcsa helyzet volt. Villanypásztor. Úgy történt, hogy amikor átugrottam az árkon egy cseppet megfejeltem a villanypásztort. Nárciszillat. A nárciszmező most is gyönyörű és illatos, különösen este és hajnalban.
Margit-tárna, Gizella-tárna?
1470-ben a lakosság fele mentességet kap a hadba vonulás kötelezettsége alól, hogy a vár védelmét biztosítsa hét környékbeli község számára. Szemerkélő esőben. Mivel erőst szemerkélt az eső, megpróbáltam minél jobban megközelíteni a várat kocsival. Építőtelep. A várban teljes felújításban vannak, szerencsére a munkások beengedtek a várba.
Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya
Itt, az OrbánBalázs barlang bejáratánál emléktábla avatásra került sor. A legszebb rejtés. A Miénk itt a játék. Köszönöm, jól esett a bejegyzés. Kell egy új doboz. Most a hétvégén a szorosnál sátoroztam és felmentem a Csala tornyára.
Tatárlik Vargyas-szoros Ugron barlang. A térképen helytelenül jelenik meg a Tatárlik helye. Javítás és magyarázat. Köszönöm az észrevételt, a térképen tényleg tévesen jelent meg a Tatárlik helye.
Csíkszeredától 34, Szentegyháza várostól, melyhez tartozik, 6 km-re található. Egy az egyben. A kicsi dobozok elvihetők, arra az esetre, ha a megtaláló szeretne dobozokat rejteni, és csak egy előkészített doboz hiányzik a rejtéshez. Nyelvhasználat, geojátszóterek rejtései, androidos alkalmazások. Úgy gondolom, hogy annak a gyakorlatnak, amikor egy nép vagy közösség kizárólag a saját nyelvét hajlandó használni, vannak előnyei és hátrányai is. Dzsungel az út mellett. A koordináták szerint a fenyőtönköt megtaláltuk.
A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva.
A Vargyas-patak jobb partján elterülő sós lápon alakult ki.
Langyos borvízforrások törnek itt fel, amit ma asztali vízként használnak.
Lobogó-borvízforrás Szentkeresztbánya
A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A rejtekfát kivágták. eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben. Tölgyfa a bükkösben. eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. Attila. Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.