Kászonimpér település (Hargita megye) Központ: Kászonaltíz. Kászonimpér román elnevezése: Imper.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kászonimpér (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Hosszú-borvíz Hosszú-borvíz, Madéfalva
Csomortáni Péter vára Csomortáni Péter vára 15,53 km-re
Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Csomortáni Péter várát keresve - Első alkalommal Kisgyörgy Zoltán Háromszéki Vártúra-kalauz könyvében leírtak alapján kerestem Csomortáni Péter várának romjait. Nem talalom - Nem latom a segedkoordinatakat sehol. Nagy csapat - Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.
Moly-tó Moly-tó Szentegyháza 48,42 km-re
Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható. A Moly-tó halacskája - Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Két állandó jellegű, nem időszakos tó.
Angustia római kasztrum Angustia római kasztrum Bereck 24,41 km-re
A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici - A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
Csukás-tó Tusnádfürdő fő vízfolyása az Olt. Tusnádfürdő 7. - Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes. Sötétben is pontosan - Azt hiszem, utolsónak hagytuk el a fürdő épületét. Zöld tó - A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ. A szoros mélyén csillogó Csukás-tavat az Olt vizéből, 1882-1893 között, mesterségesen alakították ki, körülötte kis szabadidő-központ alakult ki.
Hidegség a Gyimesek második legrégebbi települése a Gyimesi-szorosnál létrejött Sáncpataka után. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése, a Tatrosba ömlő patakok völgye is mind beépült.
Daniel-kastély A Daniel-kastély az erdővidéki Olasztelek központjában található, reneszánsz stílusú épület, a falu egyik legfontosabb műemléke. A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába.
Almás-tető A mostani celpontunk Mikoujfalu folott, a Zsombor (Voros) es a Nagy Hid pataka kozott talalhato Almas teto, az Oltfejben, 774 meteren.
Barakasza borvíz-forrás Csíkajnád 35,23 km-re
A Barakasza-borvízforrás Csíkajnád falu határában található, a Borókasza, Barakasza határnévből kapta a nevét. Az ajnádiak gyógyhatásúnak tartják a vizét, bár nincs hivatalosan vegyelemezve.
Égető kemencék Égető kemencék Fenyves-patak völgye 27,55 km-re
A Fenyves-patak völgyében, a Buzgó borvíztől 1 km-re északra, az út egy kisebb tisztást kerül meg. Itt lenne a leírások szerint az egykori égető kemencék helye.
Vándorsólyom via ferrata Vándorsólyom via ferrata Beszállási pont Vargyas-szoros 43,48 km-re
Azt lehetne mondani, hogy Kovászna megye via ferratája, mert majdnem itt van. Második alkalommal ezen a vasalt mászóúton - Mászkálni hívtak a hétvégére, a Vargyas-szorosba. Vandálok - Szombaton arra gondoltam, ha már arrajárok, megnézem ezt a ládát is. Jó helyen, szép környezetben, nem olyan veszélyes, és nem is túl nehéz.
Sáncok a Bilibók-tetőn 18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal. Sáncvár magánterületen - Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
Szederjesi borvíz A Fehérkavicsos- vagy Szederjesi borvíz Csíkmadaras egyik közismert borvízforrása. A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból.
Szeregető forrás Torja 20,04 km-re
A Szeregető-forrás vizét valamkor palackozták, most sajnos nem folyik. Megtaláltam a rejtekhelyet! - Nagyon szép hely. Érdekes név - Érdekes neve van ennek a forrásnak. Az a bizonyos Pokolvolgy kezdete - Amikor elindultam ujra a Torja vara fele, no meg a kenes aztatok fele, akkor azt mondtam, no lassuk csak ezt a kiszaradt Szeregeto forrast is. Az erdőt irtják kegyetlenül a környéken.
Hammas-fürdő Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői 17,64 km-re
A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek. Székely barnulás - Milyen jó, bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését. Borvíz - Na, ez is megvan. Csak egy csuprot találtam - Sajnos nem találtuk meg, mindenütt néztük ami esőtől védett lehet, csak egy csupor volt felakasztva egy szögre, továbbiakban nekem elképzelésem sincs hol lehet vagy lehetett a láda mert az is lehet, hogy eltűnt. Az egyszerű kalibák és ideiglenes, lombokkal fedett szállások helyett báró Apor Gábor a torjai határrészen és gróf Mikes Benedek a sepsibükszádi oldalon deszkából és gerendákból épít vendégszállásokat, étkezdét.
Csíkrákosi Pogányvár A csíkrákosi Pogányvár romjai Csíkszeredától északra, Csíkrákos község nyugati határában, a Vár-patak és a Súgó-patak által közrefogott 1274 m magas sziklacsúcson állnak. Ez még a csicsói várromon is túltesz - Régóta vonz ez a hely, különösen a neve tetszett mindig is. Tavasz a Pogányvárban - Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve. Új geodoboz a régi rejtekben - Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek.
Hirtelen-puszta A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja. Itt halad át a Tolvajos-tető felől érkező kék sáv turistajelzés a Csíkszentimrei Büdösfürdő felé.
Mofetta Hargitafürdő 40,6 km-re
Mofetta - Hargitafürdő.
Nagy Jáfet-ház Nagy Jáfet-ház Kézdivásárhely 24,82 km-re
A Nagy Jáfet-ház 1829-ben épült, az Állomás utca 21 szám alatt található. A műemléképületet a református egyháznak adományozták, jelenleg elhanyagolt állapotban van.
Zarándok-pihenő a Király-kútja mellett Zarándok-pihenő a Király-kútja mellett Mária-út 42,93 km-re
A Király kútja-forrás melletti zarándok-pihenőt az Erdélyi Mária Út Egyesület készítette, a Hargita Megye Tanácsának támogatásával. A Mária-út nyomvonalán haladt egykor az Udvarhelyt Csíkkal összekötő országút.
Közép-domb Háromszéki-havasok 47,36 km-re
Közép-domb
Testvérfenyők Testvérfenyők Csere bérce 45,13 km-re
A Déllői-borvízforrás közeléből sárga kereszttel jelzett túraösvény kapaszkodik ki a Csere bércére, másnéven Bükkdombra. Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet.
Hunárka Hunárka Rétyi Nyír 47,07 km-re
A Rétyi Nyírbe hatolva déli irányba először egy kevésbbé látszó, majd egy feltűnően széles homoktöltés halad, amely néhol 2 m-es magasságot is elér. Teljesítménytúra levezetéseképpen - A II Háromszéki Teljesítménytúra alkalmával találtam meg, amelynek szervezésében maga a ládatulajdonos is részt vett. Útban Szacsvára - Csakúgy potyolt minket a hódara, de a fotó segítségével könnyen meglett a geodoboz. Régi kedvenc hely - Gyakran eljárok a környékre, ismerőseimnek mindig felajánlom, hogy keressék a dobozkát.
Ámbráscet-szikla Mihály tisztása Ámbráscet-szikla Mihály tisztása Tar-kő-hegység 38,11 km-re
A Tar-kő-hegységhez tartozó Csülemér-havas - Tar (Gerendus)-havas hegygerinc legdélibb nagyobb csúcsa az Asztag (Stogului)-csúcs. Néhány érdekes tény a nagy ámbráscetről - Az óriás ámbráscet vagy nagy ámbráscet egy tengeri emlős, amely hasonlít a bálnára. Esztena kutyák nélkül, de medvével - Felfelé az ajánlott útvonalat követtem, a Gyimesbükk és Palánka közötti szorosból indultam. Ennek nyugati hegylábán, az Asztagaljának fordítható Fundu Stogului-csúcs alatt, a Mihály tisztásán egy ámbráscethez hasonlítható sziklatömb található.
Milleniumi fenyves A Rétyi-nyír egy több hektáros természetvédelmi terület, növény- és állatritkaságai miatt Európa egyik csodája, a környékbeliek kedvelt turisztikai célpontja. A honvéd küldött - át a műút másik oldalára. Sárga geotojás - A szobor után ezt is megkerestük, hamar ráleltünk a fotón látható jellegzetes gyökerekre. Kis laza séta után - Kellemes, árnyékos hely, felüdülésnek kellemes.
Gorgán-patak völgye Gorgán-patak völgye Torja 16,23 km-re
Torja után az első nagyobb völgy jobbra. Helynevek a környéken - Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Fel a patakon - Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek. Sárdagasztás és hóvirág - Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Valamelyik régi falurész lehetett?
Csukás-tisztás Csukás-tisztás Csíkszentkirály 25,99 km-re
A Csíkszentkirály felől Büdösfürdő felé tartó, 123D jelzésű megyei út jobb oldalán egy igényesen kialakított piknikezőhely található. Fedett asztalokkal és padokkal, mindegyik mellett grillező, katonás sorrendben.
Egykori Kommandó-Kovászna kisvasút 46,53 km-re
A régi Kommandó-Kovászna kisvasút nyomvonala.
Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Bükkfa az Ojtoz-forrás feje alatt Kádár-út 33,3 km-re
Az Ojtoz-forrás tetőtől alig több mint 700 méterre délnyugat felé, alig 200 méterre a Kézdivásárhelyt Foksánnyal összekötő országúttól, egy méretes bükkfát találunk. Kerülete, bár nem mértem meg pontosan, körülbelül 560 cm.
Egykori árvaleánynevelő intézet Egykori árvaleánynevelő intézet Kézdivásárhely 24,31 km-re
A kézdivásárhelyi egykori Erzsébet árvaleánynevelő-intézet a XIX-dik században épült.
Tatár-kápolna Tatár-kápolna Vargyas-szoros 43,3 km-re
Amennyiben Kirulyfürdő vagy Homoródalmás felől közelítjük meg a Vargyas-szorost, először a Kő-mezőbe érünk. Kápolna - Egy jó séta után értünk a kápolnához. A kápolna romjainál - Alig pár lépésre a kilátóhelytől, a természet visszahódította az egykori kápolnát. Kápolna - Nemrég, 20-án, voltam a kápolnánál, s ellenőriztem a dobozt, a régit. Itt bújnak meg egy gyertyánfacsoport között a Tatár-kápolna romjai.
Erzsébet-kert Zalán 36,28 km-re
Az Erzsébet-kert a bencefalvi falurészben fekszik, Erzsébet magyar királynéról kapta a nevét. A királynő emlékére egy kopjafát állítottak itt.
Prédikáló-kő A Bodoki-hegységben, a Henter-csúcs közelében találjuk az erózió által gomba formára kialakított Egricskő vagy Prédikáló-kő nevű, 2 méter magas, lapos tetejű sziklaalakzatot. Év eleji túra a Kifestős-kőhöz - Málnás faluból, a Málnás-patak völgyéből indultunk, a piros pont jelzésen. Nevét valószínűleg onnan kapta, hogy itt prédikáltak hajdan a táltosok, a pogány magyarok papjai.
Jézus hágója keresztút A csíksomlyói Jézus hágója keresztút a Kis-Somlyó nyugati oldalán található. Kesztyűbe dudálni - Vagy inkább zsebkendőbe, mert ennek van a szezonja. Kőkereszt - A doboz simán megkerült. Végre egy doboz - A környéken több helyen is keresgéltünk sikertelenül, és ez volt ez első doboz, amit a helyén találtunk. Az állomások egy-egy személy vagy búcsús csoport hitét és áldozatkészségét hirdetik.
Dofteana-szurdok Dofteana-szurdok Doftána 21,39 km-re
A Dofteana-szurdok a Nemere egyik legszebb szorosa, a 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén - Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot. A legszebb részén a patak völgye teljesen összeszűkül, egy vízesés előtti sziklatömb a patak fölé nyúlik ki.
Lóvészi állomás és alagút A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől. Királynénk nyomában - Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
Nagy Pájszó teteje Nagy Pájszó teteje 31,89 km-re
Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Katolikus templom Katolikus templom Csíkmindszent 20,32 km-re
Csíkmindszent Csíkszeredától 8 km-re fekszik a 123B megyei út mentén, a Nagyrét-patak (vagy Mindszent-patak) völgyében. 0000 - Megtaláltam a dobozt. Loresek - Csikszentkiralyrol Bankfalva fele forditottam a kerekpar szarvat, es rogton az Alpesekbe kepzeltem magam. Mind szentek - Na, ez a rejtekhely majdnem megfogott. Egyike a legrégibb csíki falvaknak.
Panoráma a zsögödi szorosra Zsögödfürdő Csíkszereda déli kijáratánál található, a város egyik, szépen rendben tartott szabadtéri, ásványvizes fürdője. Itt nehezebb dolgunk akadt - Az egész oldal tele volt kivágott fenyőkkel. Az oldalban - Hát igazán nem volt okos dolog kivágni a fenyőcskéket, de azért egy kis keresés után elékerült a doboz. Keresés a domboldalon - Többször jártam erre felé, nem tűnt különösebben nehéznek a feladat, miután gps-el felfegyverkezve indultam felkeresni a rejteket, annál inkább lelombozódtam, miután hosszasabb keresgélés után sem sikerült felfedezni a rejteket, pedig kivágott fenyőcske is, kő is akadt nem egy, ilyenformán párosítva is. Zsögödfördőn egy 53 kádas meleg fürdő egy fedett medence, egy szauna, és 2 szabadtéri medence van.
Gázfürdő Gázfürdő Bálványosfürdő 16,69 km-re
Bálványosfürdő központi útkereszteződésétől észak felé indulva, körülbelül 300 méterre, egy jelenleg elég rozoga állapotban lévő, de még használható mofettához juthatunk.
Rakottyás-tető Rakottyás-tető Nemere-hegység 11,95 km-re
Havasi tanyavilágban járunk itt. Séta a Rakottyás tetőre - Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk. Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva, csángó világ ez.
Hágóbérce tanösvény Pottyand 20,1 km-re
A Hágóbérce tanösvény hossza 19 km, a menetidő 7-8 óra, a szintkülönbség 572 m. A nehézségi szint nehéz, az útjelző oszlopok színe zöld.
Jávárdi-tető A legmagasabb pontján fenyvessel borított, 1444 m magas Jávárdi-tető a Jávárdi-patak völgye fölé magasodik. Új geodoboz új rejtekben - A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni.
Beri-vízesés Aszóvíz falu vízesése a Gosmán-hegységben (román szerzők a Tar-kő-hegységhez sorolják) található, az Esztenák legelője (Runcu Stanelor)-gerinc déli végében. A kis, kétlépcsős vízesés az Aszó-patak egyik baloldali mellékágán, a Beri-patakon jön létre.
Unitárius templom Kilyén 48,64 km-re
A templom a XV-dik században gótikus formát kap, szentélye ma is őrzi gótikus jellegzetességeit. Töredékesen megmaradt a szentségfülke is, az 1497-es évi dátumával.
[ Fel ↑ ]
Buffogó-láp - Bálványosfürdő
Buffogó-láp - Bálványosfürdő 15,86 km-re
Bálványosvár - Bálványosfürdő
Bálványosvár - Bálványosfürdő 16,14 km-re
Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós 67,89 km-re Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
Tartód vára Tartód vára 69,25 km-re Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. Regenyes hely - Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol. Csak a rejtekhelyet - Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt - Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt.
Vasszékely Vasszékely 63,1 km-re A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Kánikulában - Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Munkálatok - A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát. Megtalaltam - Üdvözletem. Szinte minden település állítottemlékművet az első és második világháború hősi halottainaktiszteletére.
Katolikus templom Katolikus templom Gyergyóújfalu 65,53 km-re Gyergyóújfalu neve szerint új falu, de csak a középkorból ismert más, régebbi plébániával szemben. Ugyanis már a gótikus korban kis temploma van és 1576 előtt plébánia, 1656 előtt pedig virágzó plébánia.
Örmény templom A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. Sétányt alakítanak ki a templom körül - Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett. A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények, róluk mesélnek a gyergyószentmiklósi örmény templom hársfái.
Református templom Sepsiszentkirály 51,58 km-re A falu neve is templomról tanúskodik, Szent István király tiszteletére szentelt templomáról nevezték el. Már a XII-dik században plébániatemplom, amikor a Szent Istvánról elnevezett plébániák létesültek vagy kapták nevüket, ha előbb léteztek.
Síugrósánc Síugrósánc Székelylengyelfalva 65,96 km-re Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
Lisznyó egykori, frissen felújított tanácsépületének pincéjében egyedi gyűjteményt mutatnak be, ez a környék egyetlen mérlegmúzeuma. Van itt több mázsa mérésére alkalmas régi hídmérleg, tányéros és tolókaros konyhai mérleg, patika és levélmérleg, illetve olyan is ami bőrök mérésére szolgál.
Unitárius templom Unitárius templom Nagyajta 50,55 km-re A mai templom az ősinek közvetlen utóda. Megint egy bezárt templom - Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom. Geotrekking majális alkalmával - A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. Nem pusztultak el a freskók - Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították.
Régi Olt-fahíd Hévíz 66,97 km-re A hévízi Olt-híd újjáépítés áldozata lett, 1886-1887-ben cserélték ki újszerkezetű vashíddal. Nem maradt meg fénykép vagy rajz róla.
Református templom és rovásemlék Bágy 58,29 km-re Kétségtelen, hogy temploma gótikus kori, a Magyar református templomok szerint ismeretlen időkből származik. Orbán Balázs ezt írja: Temploma a későgót korból (XV-dik századból) való, teljesen átalakítva lévén, ezt is csak töredékeiből ismerjük fel.
Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
Béla bán vára Homoródszentpál 55,91 km-re A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán. Kálmán, László és Béla pénzérméket találtak itt, melyek az 1048-1114-as évekből származnak.
Borvízkút A kilyénfalvi borvízkút Gyergyó-Kilyénfalva központjában, a falun keresztülhaladó DJ138 jelzésű megyei út dupla kanyarjában található, a katolikus templomtól északnyugatra. Pár méterre a főút kanyarjától egy kis fémből készített fenyőfával díszített kút vonja magára a figyelmet.
Vasútállomás Gyergyószentmiklós EKE01 - A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz. Megnéztük - Megnéztük, most nem mint utasok.
Erődtemplom Erődtemplom Mirkvásár 61,92 km-re Mirkvásár templomáról az azt körülvevő várfalon feltüntetett két évszám ad biztos eligazítást: 1517 és 1541. Ekkor erősítik a templomot a négyszög bástyáira támaszkodó falakkal.
SZNM 11 Uzon SZNM 11 Uzon Református erődtemplom 50,91 km-re Székelyek Nagy Kincskeresése - 11-dik stáció - Uzon - Református erődtemplom II. Állomás - Szinte feladtuk a reményt, mert a templom kapun megláttuk a lakatot. Lement... - Elsőre a hátsó kapuhoz mentem ami zárva volt, majd megláttam hogy elől is van kapu, így nem kellett kertet mászni. Az én kezem sem ért be - Elég sokat ástunk, találtunk benne törött üveget, fóliát, PET palack maradékot, de a dobozt nem értük el.
Református templom Ége 63,31 km-re Ége falunak már az 1600-as években fakápolnája volt, amit 1701-ben kibővítettek és kazettás mennyezettel láttak el. A kőtemplomot 1784-1792 között építették, ide került a fakápolna kazettás mennyezetének egy része is.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.