Magyaros település (Hargita megye) Központ: Maroshévíz. Magyaros román elnevezése: Magherus.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Magyaros (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Jézus kútja Jézus kútja, Székelyvarság Székelyföldi túra - Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Nem tudtam, hogy van itt doboz - Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél - A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra.
Csutakfalvi kerekeskutak Csutakfalvi kerekeskutak Gyergyóremete 13,58 km-re
Gyergyóremete Csutakfalva nevű részén, annak főutcáján, több régi, ásott kerekeskutat találunk. Ezek kőből vannak kirakva, tetővel vannak fedve, fából készült házikóval védve, és egyedi megoldású kifolyóval rendelkeznek.
Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 30,65 km-re
A Felső - Nyírkert tanösvény a Maros bal partján, a Holtágon belüli területen létesült, a környék helytörténeti nevezetességeit és természeti értékeit mutatja be. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
Kerektó Pálpataka 42,77 km-re
A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett. Ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó.
Keleti kilátó Az Istenszéke a Kelemen-havasok legnyugatibb része, és bár csupán 1380 m magas, de jellegzetes formája amely az emberek fantáziáját igencsak megmozgatta. Május 1 - Május elsején, nagyon szép ídőben indultunk Dédabisztráról. Nem találtam megfelelő rejteket egy új geodoboznak - A kék pont jelzésen, a Bisztra-patak völgyéből indulva, a Hidas-patak völgyén keresztül jutottunk fel az Istenszéke csúcsplatójára. Amiről talán legszebben Wass Albert írt, valamint a fenséges kilátás, amit biztosít, annak egyik leglátogatottabb helyévé teszi.
Kofa-völgyi vízesés A Kofa völgyében található egy nagyon bővizű forrás, melynek az a különlegessége, hogy a forrás vize mintegy fél méter vízszintes szakasz után, vízesésként veti magát a mélybe. A geodobozból ömlik a víz - A Kofa-vízesés felé Dédabisztrán, a Bisztra-patak torkolatánál, az Istenszéke nevű utcán tértem le a főútról. Meghalt a doboz, éljen az új doboz - Szombaton jártam a Kofa-völgyi vízesésnél. Decemberben is szép - Meglepően szép a kidőlt erdőben előbukkanó kétágú vízesés.
Déli fal Déli fal Mária-kő Békás-szoros 38,34 km-re
A déli fal teteje a harmadik, de nem kevésbé látványos kilátópontja a Mária-kőnek. Rejtők napja a Mária-kő tetején - Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt. Új helyzetkép a déli kilátón - A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Panoráma - A panoráma kabintól csak egy rövid kis séta a déli kilátó. Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre.
Alsó-szoros Alsó-szoros Kis-Békás 40,86 km-re
A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Érdekes vízesés - Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. A nagy X - Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. Ezt a két szurdokocskát Alsó-szorosnak és Felső-szorosnak nevezik.
Veres-kő Gyergyótölgyes Gyergyótölgyestől északra, a helység központjától 2 km távolságra emelkedik ki egy magányos sziklaszirt. Sajnos - A ládát, dobozkát, sikerűlt TÚL JÓL elrejteni. Gratula az első megtalálónak - Gratulálok a geodoboz megtalálásához. Érdekes vöröses-barnás színével hívja fel magára a figyelmet.
Magyarok hídja A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Keménykőalji-forrás Keménykőalji-forrás Vármező 40,21 km-re
Vármezőn, a Mini Nyárád átogatóközpont közelében, a Kéménykő (Keménykő oldala) délkeleti aljában egy kitűnő ivóvíz-forrást találunk. Főleg a helybeliek ismerik, de a környékről is sokan hordják a vizét.
Szent Róza kápolna Szent Róza kápolna Gyergyótekerőpatak 32,96 km-re
Tekerőpatak fölött, a Vasláb felöli dombon áll a röviden csak Szent Rózának nevezett kápolna. Ködben - Ti aztán elszántak vagytok, hogy sem a ködtől, sem a kísértetektől nem féltek. Tekerőpataki kápolna - Borzontról hazafele tartva kerestük meg, annak ellenére, hogy rossz idő volt, nagyon hideg szél fújt. Dombtető - Miután vagy két helyről is probálkoztunk, kocsival feljutni a kápolnához, aztán a temető mellett mentünk fel. Pontos neve Szent Sebestyén, Rókus és Szent Rozália-kápolna.
Madicsa-fürdő A szebb napokat is megélt Madicsa-fürdő helyi, kis fürdőtelep, Csíkkarcfalvától 4 km-re nyugatra, az Északi Hargita keleti oldalán. Békaferedő - Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben. A hely egy különleges ritkaság - Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. Csodák csodája - Úgy néz ki, hogy a hídat szépen felújították, újrafedték, de csodák csodájára a geodoboz nem tünt el, sőt még be se falazták. Az Olt vetőrendszerére merőleges kelet-nyugat irányú völgyben törnek elő Madicsa-fürdő és Lok-pataka borvízforrásai.
Fatemplom Fatemplom Gyergyótölgyes 31,34 km-re
A gyergyótölgyesi műemlék fatemplom a Szent Arkangyalok ünnepe alkalmával szolgálta ki a helyi ortodox közösséget, és teszi ezt mai is. Nagy öröm - Gyergyóditró felől érkeztem Tölgyesre, a DJ127 jelzésű megyei úton.
Természeti kincsek tanösvény Természeti kincsek tanösvény Gyergyóremete 16,63 km-re
Gyergyóremetén több tanösvényt hoztak létre, a természeti kincsek, a népi építészeti emlékek, illetve a műemlékek témakörben. A Természeti kincsek tematikus séta a Szent Lénárd plébániatemplom közeléből, a Marosparton megépített kilátóterasztól indul.
Régi ortodox fatemplom Régi ortodox fatemplom Récefalva 28,16 km-re
A récefalvi régi fatemplom nem túl régi, valamikor a második világháború után épülhetett. A régi fatemplomot lebontották - Miután az új ortodox templomnál sikertelenül kerestem, megindultam a régi fatemplom felkutatására. 1990 után, miután megépült az új templom, sorsára hagyták.
Kerek-kő Kerek-kő 39,4 km-re
A Kerek-kő a Hagymás-hegység vonulatának egyik legimpozánsabb sziklaóriása. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson - Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet.
Czofronka Czofronka 37,62 km-re
A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Czofronka novemberben - Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt. Gyönyörű kilátás - Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-). Évnyitó mászás - Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe-kereken láthatom kedvenc hegyeimet.
Parajdi faszerkezet Parajdi faszerkezet 36,56 km-re
A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 48 km-re
A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Geodoboz a kripta bejáratánál - Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait.
Mezei Imre makettjei Mezei Imre makettjei Gyergyóditró 17,48 km-re
A gyergyóditrói Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
Kormos-kő sziklakilátó Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 49,54 km-re
Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó. Remek kilátás Korond felé - A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja.
Pierre Curie-forrás Pierre Curie-forrás Borszék 18,24 km-re
A Pierre Curie-forrás az Ősforrástól a Bagolyvár felé vezető ösvényen fekszik. Csütörtököt mondott a forrás? - Pedig igyekeztem azonnal, még május elsején, szombaton este elkészíteni az új rejtések weboldalát. Nedves - A beton völgy felőli része enyhén nedves volt, de semmi kóstolási lehetőség nem volt. Lehet nem állandó a hozama - Hasonló tapasztalatunk volt a Tündérkert bejáratánál levő parkolóval szemben található Petőfi-forrás vizével. Ezt a forrást csak 1932-ben fedezték fel, nevét Pierre Curie francia fizikusról kapta, aki 1898-ban fedezte fel a rádiumot.
Tárnicsmező a Lik-puszta felett Tárnicsmező a Lik-puszta felett 48,16 km-re
Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
Bökecs leve Bökecs leve Bekecs-tető 45,04 km-re
A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak. Elszánt kincskeresés - Először is szétnéztem, hol van a gömbölyű hátú kő. Gesztenye - Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. Működik - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen. A forrást 2013 ősszén kiépítették, betonlépcsőn lehet lemenni a forráshoz.
Lapos-patak vízesései A Békás-szoros egyik kevésbé ismert, jelzetlen ösvényen megközelíthető látnivalója a Lapos-patak vízesés-sorozata. Záróakkord-rejtés a vízeséseknél - A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak. Vízesés sorozat - Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba.
A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ahol a madár sem jár - Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
Panoráma kabin A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban. Kíváncsiság - Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra. Oltári látvány - Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Kabin - A nyugati kilátótól csak pár perc gyenge emelkedőn közelíthető meg a kabin. Ezek Romániában egyediek, de külföldön is kevés helyen látni ilyen, a sziklafalak élére elhelyezett építményt.
Napfürdő Napfürdő Borszék 18,02 km-re
A borszéki Napfürdőtől nagyon szép kilátás nyílik Borszék üdülőtelepre. Kígyó - Már pont megtaláltuk volna a dobozt, mikor észrevettük, hogy egy kis kígyó tekergőzik pont mellette, aztan whoopsz eltűnt. Se geodoboz, se fütyülő, se budi - Borszéki kirándulásunk záróakkordjaként, még körbekocsikáztuk az üdülőtelepet. Rejtés - A sok új rejtés motivált, hogy eljöjjek Borszékra.
Tájoló kilátó Tájoló kilátó Mikháza 48,74 km-re
A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
Alsó-Halas pataki homokbánya Alsó-Halas pataki homokbánya 34,97 km-re
Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Légvonalban - Erről csak annyit, hogy nem mindig a légvonal a legrövidebb út :-). Vadban gazdag hely - Az Alsó-Halas pataki úton indultam fel a bányához. Homokfal - A geodoboz a második fánál előkerült.
Mofetta Mofetta Borszék 17,91 km-re
A borszéki mofetta az Ősforrás helyén található, 2010-ben került felújításra. Rejtekfotó - Keresgéltem az épület lábai körül, itt már nem volt ismerős kőkupac. Lebontották a régi épületet, a földből kiáramló gázak fölé korszerű épület került, melyben akár 10 személy is elfér.
Maros forrása A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található, eredő ága a Meszes-patak. Az egyik testvér - Három éve készülök a dobozcserére. Köszönöm a dobozcserét - Köszönöm a geodoboz karbantartását. A Maros ősszel - Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva. A Maros hossza 716 km, vizgyűjtő területe 27830 km2, végighömpölyög Erdély és a Bánság területén, majd Szeged városánál ömlik a Tiszába.
Barlangi forrás és Ditrói tanösvény Barlangi forrás és Ditrói tanösvény Ditró 18,66 km-re
A Barlangi forrás (Szent Anna-forrás) Ditrótól északkeletre, a Cengellér-tető közelében, attól délnyugatra található. A kiépített forrás mellett található a Szent Ioachim-ház és az Anna-kápolna, illetve itt halad el a Ditrói tanösvény.
Katolikus templom Deményháza 49,37 km-re
1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
Medvevár sziklavilág Medvevár sziklavilág Fenyőkút 49,34 km-re
A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található. Szerencse - Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni.
Tivoli-tó Tivoli-tó Szováta 39,62 km-re
A Tivoli tavat mesterségesen alakították ki a Cseresznyés-hegy aljában, a Körös-Toplica patak medrében. Tetszik a tó, tetszett a rejtés is - Tetszik ez a tó. E tónak köszönhetően leülepítik az iszapot, és szabályozzák a Medve-tóba befolyó vízmennyiséget.
Hegyi menedék Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 46,52 km-re
Hegyi menedékhely - Ördög-tó - Észak-Hargita Legelő a Hargitán - Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
Örmény kripta Örmény kripta Gyergyótölgyes 31,76 km-re
A gyergyótölgyesi örmény kripta egy hatszög formájú történelmi épület Három szintje van: alagsor, földszint, és egy kis (harang)tornyocska. A kriptát keresztény örmény mesterek építették a huszadik század elején.
Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva Alfaluból vált ki faluosztódás révén 1730-ban, Gyergyószentmiklóstól 9 km-re terül el, a 126-os megyei út mentén. Rossz időben - Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk. Mindennap kerestem - Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Új geodoboz új rejtekben - A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik.
Mofetta Dornavátra 46,35 km-re
Dornavátra város mofettája a Negresti-negyedben, a hasonló nevű utca déli végében található. A mofettától dél felé haladva lehet eljutni a két Bizum-forrásig.
Templom-téri park Templom-téri park Gyergyóremete 16,64 km-re
A gyergyóremetei Szent Lénárd plébániatemplom 1771-ben épült. Tömeges kincskeresés - Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek. Eltünt - Nagyon szép a templom és a mellette levő park, na meg a kilátás is. 1899-ben a szentélyt 6 méterrel megnagyobbították, így a templom mai hossza 41, szélessége 12 m.
László-ház László-ház Gyergyószentmiklós 29,64 km-re
A Fogarassy Mihály utca 5 szám alatt található épület falán egy emléktábla hívja fel magára a figyelmet. A felirat szerint ebből a házból származott több neves személy, akik a László családnevet viselik.
Kolibicai panoráma Kolibicai panoráma Kelemen-havasok 45,52 km-re
A Kolibica-víztároló a régi, elszórtan beépített Kolibica nagyobb részén terül el - csodálatos természeti környezetben fekszik, felette a Kelemen-havasok főgerincével. Biciklis panoráma - Kettesben az asszonnyal körbebicikliztük a tavat, nagyon szép a táj. A mai, új Kolibica üdülőfalu a tó északi oldalán található - itt számos panzió és vendégház várja a pihenni vágyó vendégeket.
Mészkőbánya Mészkőbánya Borszék 17,58 km-re
A borszéki mésztufát 1819-ben kezdték el kitermelni. Évszám - Előbb lementünk a bánya aljába, kár volt mert szemetes. Bánya - Ez most melyik bánya a három közül? Azoknak hasznos az információ, akik esetleg időszűkében vannak, vagy akik eléggé lusták mind a hármat megmászni. A Tündérkerttől délre - Ez a rejtés a Tündérkerttől délre található. Ezt a követ házépítésekhez és országutak építéséhez is felhasználták.
Tölgyfa maradvány Tölgyfa maradvány Mocsárerdő Szászrégen 43,9 km-re
A özelben egy különleges formájú tölgy maradványa van.
[ Fel ↑ ]
Termál-vízesés - Görgényi-havasok
Termál-vízesés - Görgényi-havasok 0,43 km-re
Beás-tető - Maroshévíz
Beás-tető - Maroshévíz 3,99 km-re
Vajas-forrás Vajas-forrás Homoródfürdő 64,1 km-re A Vajas borvízforrás a Lobogó vendéglő és panzió épületének háta mögött található, egy betonból és kockakövekből kiépített gödörben.
Mofetta Hargitafürdő 63,19 km-re Mofetta - Hargitafürdő.
Petkipataki harangláb Petkipataki harangláb Gyimesbükk 69,69 km-re Ez a harangláb Petkipataka Tatrosba történő beömlésénél, a DN12A jelzésű országút szélén található, 900 m-re a gyimesbükki állomástól délkeletre.
Dedrád 53,38 km-re 1319-ben Dedrád, majd 1474-ben Dedrada néven jelentkezik az oklevelekben. 1325-ben plébániatemploma van, papja János ekkor a székeskáptalan előtt tárgyalandó birtokmegosztási ügyben van jelen.
Református templom Vajdaszentivány 59,55 km-re 1332-ben de Sancto Joanne néven jegyzi a pápai tizedjegyzék. Később így szerepel a forrásokban: 1366-ban Mortunzenthyuana, 1451-ben Vayda Zenth Iwan.
Református templom és harangláb Nyárádszentanna 60,18 km-re A nyárádszentannai református templom építési idejét a XIII-dik századra teszik. Ma is áll, átalakított formában - az átmeneti korszak alkotása.
Zarándok-pihenő a Király-kútja mellett Zarándok-pihenő a Király-kútja mellett Mária-út 67,11 km-re A Király kútja-forrás melletti zarándok-pihenőt az Erdélyi Mária Út Egyesület készítette, a Hargita Megye Tanácsának támogatásával. A Mária-út nyomvonalán haladt egykor az Udvarhelyt Csíkkal összekötő országút.
Levenduladomb A bözödi levenduladomb a tó keleti végénél, a kőrispataki letérőnél található, különleges helyszínen. Nyitvatartás 2025-ben - 2025-ben, június 20 és július 6 között, hétvégén 10-21 óra, hétköznap 14-21 óra között várják az érdeklődőket a bözödújfalusi levendulaültetvényre. Rendszerint június végén és július elején szerveznek nyílt napokat.
Teleki-kripta Teleki-kripta Marossárpatak 63,18 km-re Marossárpatak egyik műemléke a Teleki-kripta, amely a 19-dik század első éveiben épült, ide temették egykor a sárpataki Teleki család halottjait. Egyiptizáló kripta dór oszlopos portikussal - Késő délután indultam, néhány közeli rejtekhelyet felkeresni. Sír(almas) - A Teleki körtúránk közben meglátogatott 8 helyszínen volt részünk jòban-rosszban. Sajnos a dobozt nem találtuk meg - A dobozt sajnos nem találtuk meg, a leírás szerinti repedést vagy valami hasonlót találtunk, de abban nem volt meg.
Csíki Székely Krónika Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 61,06 km-re Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
Vasszékely Vasszékely 68,71 km-re A Székelyudvarhelyen áthaladó idegeneknek is ismert megállóhelye aPatkó, itt áll a Vasszékely. Kánikulában - Ebben a kánikulában meglatogattuk a varost. Munkálatok - A Vasszékelyt körbevették, de nem adja meg magát. Megtalaltam - Üdvözletem. Szinte minden település állítottemlékművet az első és második világháború hősi halottainaktiszteletére.
Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája Székelyudvarhely legöregebb élő tölgyfája 67,32 km-re Székelyudvarhely legöregebb élő fája Jakab Árpád, a város zöldövezeteit karbantartó kertészmérnöke szerint Szombatfalván van. Végre - Nem tudtam az öreg tölgy létezéséről. Beleesett - A geodoboz sajnos megtalálta az utat a nagyobb üreg fele. Az élő és a már nem élő tölgyfa - Ennél a rejtekhelynél Kannásné fája csak segédpontként volt feltüntetve. A hősök sírja mögött áll néhány kisebb fa szomszédságában.
Alsóbogáti-forrás Alsóbogáti-forrás Csíkrákos 60,13 km-re A bogáti kápolna alatt több borvízforrás fakad, egyik forrás vizét az 1938-ban közadakozásból épített melegített borvízfürdő hasznosította. A fürdő épületét 1971-ben újjáépítették, faragott oszlopos előteret képeztek ki.
600 éves mocsári tölgy 600 éves mocsári tölgy Paszmos 57,92 km-re A paszmosi mocsári tölgy a helybéli Teleki kastély mögött, 25 m-re található. Tereprendezés miatt a doboz valószínű eltűnt - A kastélyegyüttes teljes felújítása során a tölgy környezetét is teljesen átalakították.
Bánya pataka Csíkmadaras 51,61 km-re Csíkmadarastól nyugatra, a Vasér- vagy Bánya-patakában tör fel a Küpüs-borvíz. A régi higanybányák közelében feltörő, gyógyhatású forrás mellett egy 4 x 2 m-es kideszkázott medencével ellátott népi feredőt építettek, mely Küpüs-borvízfürdő néven ismert.
Székelyudvarhely nyugati, Székelykeresztúr irányába vezető kijáratánál, a város legrégebbi műemlékével, a Jézus-kápolnával szemben emelkedik félig kopaszon a Budvár (625 m). Szemben vele a magasabb Csicser - legendás helyek ezek, de a legendákban sok történelmi igazság rejtőzik.
Haberstumpf-villa 67,65 km-re A Haberstumpf-villa Székelyudvarhely egyik régi szép épülete, jelenleg, restaurálás után, macute;zeum. Kosz a visszajelzest - Nemsokara javitom, kivulrol fogom leszigetelni valahogy. Marad a remény - Sajnos, az a helyzet, hogy rengeteg érték maradt ránk. Kissé rég volt - Egy kis hezitálás után, hogy vajon hol kezdjem, a rejtek mellett döntöttem, így hamar meglett a doboz (pet előforma) :D.
Kerekerdői focipálya Székelyudvarhely 69,92 km-re Székelyudvarhelytől délkeletre létezik egy kedvelt kirándulóhely, amit Kerekerdő néven ismernek. Itt van a focipálya is, ahol már több mint 70 éve megtartjuk, megszakítás nélkül, a hagyományos Húsvéti Kupát, három utca részvételével.
Abafája 53,23 km-re Első Azben 1332-ben jelentkezik a pápai tizedjegyzékben Abafaya néven, majd 1408-ban ilyenképpen: Abafya alio nomine: Apáthy.
Kitekintő a Görgényi-havasokra Kitekintő a Görgényi-havasokra Zeteváralja 54,3 km-re A Zete-tanösvény egyetlen pontja, ahonnan tiszta időben jól látszanak a Görgényi-havasok. A Dél-Görgény a Bucsin-tető és Libán-hágó között húzódik, főbb csúcsai a Somlyó, a Hegyeshegy és a Csomafalvi Délhegy.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.