Marosfő település (Hargita megye) Központ: Vasláb. Marosfő román elnevezése: Izvoru Muresului.
Keresztelő Szent János-kereszt Kirulyfürdő 37,21 km-reKirulyfürdőn, a volt diáktábor területén, a Főkút-forrás közelében, attól délre, egy fedett keresztet találunk, amelyet 2009-ben állítottak Keresztelő Szent János tiszteletére. Romos épületek a diáktáborban - Tarkovszkij szerintem szívesen forgatna filmet itt, ha élne. Fejvesztett János - Már május közepén jártam erre, de a körülmények úgy hozták, hogy nem álltunk meg, de most bepótoltam.
Piricske-forrás Csipike-sípálya 26,93 km-reA Csipike sípályán lesétálva balra az erdőben rátaláltunk egy forrásra, ami elég óvatosan csordogált. A Csipike sípályan sí nélkül - Miután a Rákosi Hargitáról visszatértünk Hargitafürdőre és a menedékházban ettünk a finom almás rétesből, úgy döntöttük, hogy akkor ezt sem fogjuk már kihagyni, annyi km után ez a pár száz méter már nem számít. A Csipike-sípálya közelében levő források - A Csipike-sípálya közelében több forrás is van az erdőben. Eső után - Szinte elhajtott az eső, de szerencsére nem volt tartós. Amint később megtudtuk ez a Piricske forrás - bár pár km-re van az ilyen nevű üdülőfalucska, édesvizű forrással.
Bagolyvár Borszék 38,2 km-reEz a hely a második világháborúban géppuska-fészek, erődítmény volt. Bunkerek és a rejtek - Hmm, pedig úgy érzem, hogy elég jól leírtam. Jól elnéztük - Elértünk a kereszthez, megpihentünk, de semmi sem jelölte a Bagolyvárat. A két bunker és a kilátópont helye - Hát, a keresztnél már nem igazán van szükség útjelzőre. Csodálatos panoráma tárul elénk a Kis-Bor-patak völgyére, alattunk a Piatra Neamt felé vezető DN 15-ös úttal.
Gyimes vára Gyimesbükk 33,56 km-reGyimesbükk község után, a Tatros-völgyének gyimesi szorosánál ma már nem találunk várat. Bagolyvár, Gyimesi határkövek - Az elmúlt vasárnap geodobozt helyeztem el a Bagolyvár bunkerének belsejében. Köszönöm az ajánlást - Tervbe vettem az említett két hely és doboz felkeresését is. Meredek lépcsők - Felcaplattunk a meredek lépcsökőn. A Kőorr sziklagerincén látható viszont egy erőd maradványa, melyet Orbán Balázs Blockhausnak nevez.
Kisfenyős-kő Parajd 39,24 km-reRabsonné várával szemben, a Kis-Küküllő másik oldalán, érdekes sziklaképződményeket fedezhetünk fel. Járgány nélkül könnyebb - Ma Szovátán adódott munka, így a munka végeztével megkerestem ezt a rejtekhelyet is. Sziklamászó kocsi és gólyabot - Számítottam rá, hogy István fogja megtalálni elsőnek ezt a rejtést. Mindkettő - Diplomatikus leszek, mindkettő. A szikla tetején több gombaszerű alakzat emelkedik az ég felé.
Szent Gellért-kápolna Cengellér Ditró 26,42 km-reA Ditrót Gyergyótölgyessel összekötő út mellett található kis kápolnát 2004 júliusában, Szent Anna napján, hagyományos búcsús szentmise alkalmával avatták fel. Madárfészkekkel teli falak - Április végén újra átutaztam a Cengellér-tetőn. A kápolna építésének ötlete 2003-ban született, a Szent Gellért-napi szentmiseáldozat után.

A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település. Rejtekhelyek értékelése - Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket. Ez a rejtés elég nehéz volt - Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. Bokamagassag - Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. A falu közelében körülbelül 200 olyan hétvégi ház van, amely a csendes természetjáróknak igazi pihentető lehetőséget nyújt.
Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd 30,89 km-reAz Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Kis-Fenyéd pataktól a Nagy-Fenyéd patakig terjedő szakasza. Kis-Fenyéd - Égettvész - Kis Tamás legelő - Ördögrontás-árok - Csonka-patak száraz árka - Nagy-Fenyéd.
Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 16,03 km-re2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket a Hargita-túrázóknak ajánlok. Utkeresztezodes - Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem. Befele az erdőbe - Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Átalakítás érdekes hely típusra - Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki.

A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található. Üres rejtek a pihenőhelynél - A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Vesztegzár - Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt.
Felszegi csengettyű Gyergyószentmiklós 11,8 km-reGyergyószentmiklóson, a Csengettyű (Harangláb) utca 2 szám alatt található a római-katolikus egyház felszegi haranglába. EKE09 - A geodoboz nem a bezárt harangláb belsejében, hanem kint található, illetve kivülről hozzáférhető. Megtaláltam - Mi is elindultunk a 14 ládikó nyomába, többé-kevésbé sikeresen, ezt megtaláltuk. A csengettyű a Harangláb és a Tölgyfa utca kereszteződésénél helyezkedik el.

A Görgényi-havasokban, Maroshévíztől 10 km-re, az Öreg-tető szomszédságában, több különös sziklacsoportot találunk. Több mint 10 éves rejtés - Több mint 10 évvel ezelőtt volt rejtve ez a geodoboz, az ösvény közelében van, nincs is nagyon álcázva, mégis megvan még. Rendben volt - Tavasz végén voltunk újra, az őszi EKE túra utan. Havas gombák - Szép táj, napsütés, havas út, egy kis jeges ereszkedés és akkor hirtelen előtted áll a gomba. A Bucsecs-hegység emberi alakzatai, bizarr formáihoz hasonlóan itt is megdöbbentő oszlopok, sziklaélek és gombalakzatok jöttek létre.
Vallató Hargitafürdő 26,91 km-reA 7-8 fokos vízben mindenki addig lógathatja a lábát, amíg akarja, vagy amíg bírja. Hargitafürdői vallató forrás - A Piricske forrástól elsétáltunk ide is. A geodoboz nem ott, hanem itt van - A mai napra nem terveztünk különösebb kirándulást, túrát. Kissé megviselt doboz - Elég forgalmas helyen van, és mivel olyan is megtalálja, aki nem azt keresi, kissé megviselt állapotban volt a doboz. Utána megmelegítheti a mofettában, és megmoshatja a szemét is a közelben.
László-ház Gyergyószentmiklós 11,99 km-reA Fogarassy Mihály utca 5 szám alatt található épület falán egy emléktábla hívja fel magára a figyelmet. A felirat szerint ebből a házból származott több neves személy, akik a László családnevet viselik.
Felső-szoros 18,94 km-reKisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Az üreg vonzása - Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban. Jégpadok - Gyönyörű a rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz. A Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.

Hol van a Kalibáskő? Maszkalas - Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk. Kiruly II - A Hargita-liget meglátogatása után, átkeltünk a patakon, és felkaptattunk a tetőre. Szikla - Ennek is megvan a skalpja. Ezt a kérdést tettük fel a Kiruj-patak völgyében embereknek, akikkel vasárnapi kiruccanásunk alkalmával találkoztunk.
Jégkorongozók Csíkszereda 31,23 km-reJégkorongozók - Vákár Lajos műjégpálya, Csíkszereda, Törős Gábor 1978. Nehez szivvel - Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van. Kék-fehérek - Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. A doboznak első megtalálói - Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. A Vákár Lajos jégpálya mellett két hokis szobor is található.
Fekete Bitka Hagymás-hegység 23,28 km-reA háromkúti útból kitérő, a Gyümölcsénes-tetőre vezető út pillanatnyilag kicsi kocsival is járható. Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára.

Az 1246 m magas Kolos-tető a Csíki-havasok egyik mellékgerincén található, a Sándor dombja és a Piricske-tető között. A Szénás-úton a Kolos-tető felé - A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető.

Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Jégbefagyva - A zuhogó februári eső és a latyakos hó ellenére is megkerestük a geodobozt. A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is - A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Ládaellenőrzés - Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt.

Sokan a Szellő-tetőt tartják a Csíki-havasok csúcsának az 1493 méteres magasságával, pedig a Gyimesekben, a Gyimesközéplokról elérhető Hegyes-csúcsa magasabb, 1517 méter. EKE-tábor - Az EKE-táborból való egyik kirándulás alkalmával jutottam el a Szellő tetőre új barátommal, Kozman Botondal ahol megkaptuk ezt a kerek geodobozt. Drájvin túra a csíki Nemere tetejére - Az eredeti elképzelés szerint a gyimesi hágóról indultunk volna a gerincúton. Lengedező - Felkapaszkodtunk a tetőre, kicsodálkoztuk magunkat, és kerestünk, kutattunk de a tető alatt semmit sem találtunk. Ám a Szellő az ismertebb, a könnyebben elérhető.
Központi víz Csíkszentsimon 43,99 km-reCsíkszentsimonban, az Endes József általános iskola előtt, a DJ123A jelzésű megyei út mellett, egy édesvízű kút található. A helybeliek nemes egyszerűséggel Központi víznek nevezik, szívesen hordják.

Aki Hargitafürdőn egy jót szeretne sétálni, elhagyva a sípályákat, elsétálva a Borhegyese (1380 m) csúcsa alatt, kijut egy tisztásra, melyet az 1399 m magas Kossuth-szikla ural. A szikla még áll, az erdő már sajnos nem - A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron. Megtaláltam, vagyis megtaláltattam - Nos, a dicsőség nem engem illet, hanem a tulajdon jóapámat. Csak séta - Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Arra hívja fel a figyelmet, hogy bár Hargitafürdőn járunk, a terület Csíkcsicsóhoz tartozik, és érdemes megemlíteni Csík nyugati határvonulatát.
Felszegi csengettyű Ditró 24,1 km-reA felszegi csengettyű Ditróban, az első tízesben, a Tölgyesre vezető nagy út (elnevezés 1876 óta), ma Nicolae Balcescu utca 114 szám alatt található.

Lövétén először 1913-ban indult meg a föld. Öt csillagos látvány - Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Nyílik a nárcisz, a kosbor - A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult.
Katolikus templom romjai Erdőfüle 49,25 km-reA múlt század közepén még elég magasan álló romokból egy középkori templom maradványait azonosították, amelyeket Orbán Balázs ismertet: 8 lépés hosszú és ugyanilyen széles poligon záródású szentély, 17 lépés hosszu és 11 lépés széles hajó. Fülei templomrom - Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére. Körbe-körbe - Kerültük lentről, patak. Templom rom - Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot. A szentély 3 öl magasságban, a hajó két öl magasságban állott még.

Amennyiben Gyepes vagy Abásfalva felől érkezünk Homoródszentmártonba, a gyümölcsfák jótékony takarásában meghúzódó, igen leromlott állapotban leledző kúria mellett megyünk el. Második próbálkozás - Ez alkalommal a hivatalos bejárón, a falban kialakított gyalog- és kocsibejáróval ellátott kapun volt szándékom bemenni. Őszi séta II - Ez volt a következő állomásunk. Romok - Nem tudtunk közelebb menni, mert a kiskapu zárva, nagykapu is, meg a mellette levő terület bejárója is lakat alatt volt. A faluban áll a Homoród mente legnagyobb kastély-kúria jellegű épülete, a műemlék Ugron kúria.
Kannásné fájának maradványa Székelyudvarhely 45,27 km-reSzékelyudvarhelynek egy régi érdekessége, egy öreg 200-300 éves fa az Ugron Gábor utcában, az egyik tulaj kertje végében, amit a köztudat Kanásné fájának nevezett. Restaurálták Kannásné fáját - Mivel a Kannásné fájának a maradványa egy magánház udvarán volt, oda nem rejtettünk. Egy nagy terebélyes koronájú fa volt, melynek nagy koronája az útra is kihajlott.
Porgyos-tető Csíkjenőfalva 9,14 km-reCsíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött. A Hámori- vagy Vadkéstövi borvíz a Székaszó völgyében található.

2006-ban jártam itt először, egy Hargita 50 km-es teljesítménytúra alkalmával. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
Gyalogsági lövészárkok Szentegyháza 34,56 km-reNem csak egy kiképzőtábor kapott helyet a második világháborúban Szentegyházán, hanem a Szentegyházi Önálló Harckocsiakadály is. A magyar hadvezetés 1944-re egy összefüggő erődrendszert épített ki az ország keleti határán, Székelyföldön is, a fontosabb szorosok szűkületeibe, ezt nevezték Árpád-vonalnak.
Tatros-forrás Bükkloka 31,73 km-reA Tatros-folyó forrásának felderítésére indult el baráti csapatunk a szépvizi közbirtokosság támogatásával. Égszakadás - Elindultunk forráskeresőbe. Másodszorra - Másodszori nekifutásra eljutottunk a forrásig. Amikor futnak a nők utánad, jobb ha megállsz - Ma volt a második alkalom az idén, amikor megpróbáltam eljutni (újra) a Tatros forrásaihoz. Bükkloka Szépviz felől indulva a Gyimesi-hágó utáni első völgy jobbra.
Lobogófürdő Szentkeresztbánya 35,2 km-reSzentkeresztbánya környékén ásványvízforrásokat találunk a Kis-Homoród mentén, itt alakult ki a hajdan népszerű Lobogófürdő is. Az 1900-as évek elején még működött, majd a források nagyrészének a bányamunkák miatt eltűnt a vize.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 29,65 km-reA csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra. A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket.
Szemeskő Büdösfürdő 38,13 km-reA Szemeskő a Büdösfürdőbe vezető, kék kereszttel jelzett turistaút mellett van, utunk a szikla mellett vezet el. Az ott szep vplt es igaz sem volt - Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam. Fenyoakrobatika - Azon rejtesek koze tartozik, ahol hasznos a gps adat, mivel erdo takarja, es ugy a helyet, mint a dobozt, nehez lett volna megtalalni gps keszulek segitsege nelkul. A Szemeskőn - Büdösfürdő felől közelítettük meg. Valamikor szem alakú ürege láthatóbb lehetett, ma már erdő takarja.

2011-2012 környékén a szovátai önkormányzat a sóhegyek tövéből, a hegyből kibukó sósforrás vizét, a géravizet, a Géra utca, Csendes utca, Tölgyes utca találkozásához, az egykori Géra fürdő területére vezette be. Sós víz - A henger a helyén van, a mágnes működik. Magyar Husvet Szovatan I - Mig sokan otthon toltottek a husvetot v. Sósvíz - Azért most láttam először, hogy a vízhordást időponthoz kötik, na meg a mennyiséget is.
Egykori kemping Zsögödfürdő 34,82 km-reZsögödfürdőn, közel a kezelőközponthoz, egy régi kemping tönkrement faházait találjuk, a strand felé menet. Egy vizesárokkal körülvett földnyelven 7 plusz 1 kisebb házikó, és 6 nagyobbacska, emeletes faház maradványait láthatjuk még.
Könnyáztatta kő Csalhó-hegység 42,1 km-reA Sánta láb (Curmatura Picioru Schiop)-hágóból a Dochia menedékház felé tartó ösvény, egy a szelek által furcsa alakúra formázott szikla, a Könnyáztatta kő mellett halad el. Itt találkozik a Durau üdülő, illetve a Duruitoarea-vízesés felől érkező piros kereszt jelzés, a Sztaniló-hágó (Curmatura Stanile) felől érkező kék sáv jelzéssel.
Benes rétláp Csíkverebes 48,22 km-reA Benes rétláp területét borvízforrások táplálják, több helyen okkerlerakódások figyelhetők meg. Láp - A geodobozkát könnyen megtaláltuk. Fűzfa - A térkép alapján hamar kisakkoztam a rejtekfűzet. Egyre jobban beszorulva - Nem a legjobb időpontot választottam egy rétláp meglátogatására, elég hideg is volt, így csak gyorsan a geodobozt kerestem meg. A láp az Olt bal oldali árterületén húzódik, mintegy 644 m magasságban.
Terkő-nyereg Hagymás-hegység 14,15 km-reA Terkő-nyereg fontos turisztikai csomópont, északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Nyeregben - Csodálatos társakkal, csodálatos időben, csodálatos tájakon, egy csodálatos napot töltöttem kedvenc hegységemben. Megtaláltuk az elveszett telet is - Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. Keleti irányba a Jávárdi-patakot követve, jelzetlen úton Hidegségbe, illetve Gyimesközéplokra érhetünk el.

A Borsáros természetvédelmi terület az Olt jobb partján, 651 m tengerszintfeletti magasságban, 1 km-es hosszúságban, 50-200 m szélességben, Csíkszentkirály határában, a Csíkszentsimon felé vezető úttól balra terül el. Rejtés után keresés - Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni. Szem elé került - Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Lakat alatt - Sajnos ez a rejtekhely már nem látogatható, mivel a bekerített természetvédelmi területet lakattal lezárták.
Évszázados tölgyfa Csíkszépvíz 23,11 km-reA községközpont felé haladva, a Szépviz-pataka mellett, dr Katona Endre nyugalmazott állatorvos udvarán áll egy évszázados tölgyfa. Koránál fogva sokat tudna mesélni a község életéről.
Firtosi kilátó Szeles-domb 46,24 km-reA firtosi kilátó 2006 nyarán készült, a hetedik Székelyföldi kaláka alkalmával. A Firtos-tetőn volt már egy közel húszéves kilátó, mely időközben teljesen elkorhadt, valamint a bükkfák is megnőttek körülötte.
Cecele 59,42 km-re A Cecele (1173 m), a Csíki-havasok déli csúcsa. Hatalmas, füves kupolaként tornyosuló végvára.

Az 2011-es év fája Romániában, a köpeci 300 éves szilfa. Nem megmondtam! - N Másodikra - Második próbálkozásra meglett. Ami kivül, az volt belül is - Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden. A győztes fát, a köpeci szilt, a Polgár-Társ Alapítvány nevezte be az Év Fája Európában versenyre.
Unitárius templom Újszékely 67,63 km-re A sárdi híd után az első székely falu neve Újszékely, a Küküllő jobb partján elvonuló hegyek alján, széles utcákkal, melyeket nagyrészt cseréppel fedett kőházak szegélyeznek. A falut unitáriusok lakják.
Református templom Kisbacon 58,24 km-re Eredetileg Nagybacon filiája volt, 1734-ben lesz önálló és 1794-ben épül mai temploma. Kisbaconi torony - Szép karcsú torony, gondozott templom. Templom - Épp az utolsó pillanatban sikerült bemennünk a templomba. Más egyház és templom a reformátuson kivül Kisbaconban nem volt.
Óvoda Oklánd 55,37 km-re Az oklándi óvoda a polgármesteri hivatal mellett található, Felszegen. A több mint százéves épület mellett egy érdekes pavilon, fedett tornác található.
Református templom Kányád 56,97 km-re Miklósfalva délnyugati szomszédja Kányád. Kápolnapataka - A Kápolnapataka néven említett csermely ma Szentegyházpataka néven csobog. A Kányád-patak (vagy Hodos-patak) völgyteknojében húzódik meg Hargita megye legkisebbközségközpontja.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 61,23 km-re A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Geodoboz a kripta bejáratánál - Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait.
Katolikus templom Nagykászon 55,07 km-re Az oklevelekben három tízes: Kászonaltíz, Kászonfeltíz és Kászonimpér összefoglaló neve, egy községben és egy egyházközségben. Ráérzésből - Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés. Templom a dombtetőn - Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Főhajtva - Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon. Az ismert gótikus templom helyén román kori templom állott, amely a pápai tizedjegyzék előtt épült.
Nyírkert-rétláp Nagytusnád 50,39 km-re Az összesen 4 hektáron elterülő Nyírkert-rétláp, a Benes-rétláp folytatása, Nagytusnádtól dél-nyugatra, a Tusnád-patak földrajzi baloldalán terül el. A növénytani rezervátumban megtalálható a törpenyír, a kék csatavirág, a szibériai hamuvirág, valamint más növényritkaságok és jégkorszakbeli maradványnövények.
Református templom Miklósfalva 53,78 km-re A régi templomot 1784-ben kezdték építeni, 1801-ben fejezik be. Középkori katolikus lakói Homorodszentlászló templomához tartoznak, a reformáció idején áttérnek az új vallásra.
Tulipán és levendula Márkod 62,91 km-re Márkod északnyugati határában levendulást és tulipánültetvényt hoztak létre, melyet Székelybere vagy Mikháza felől lehet megközelíteni. Tizenötezer tő és tízféle tulipán van itt, május első részében tartják a szüretet.
Unitárius templom Iszló 68,71 km-re Iszló Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. A település földrajzilag az Iszló-patak völgyében, Marosvásárhelytől csupán 19 km-re található.
Bugyogó-borvíz Sepsibükszád 59,53 km-re A Csomád-Büdös-hegység legismertebb mésztufa lerakodásai a Csomád déli lejtőin, Rakottyás-patak, Bugyogó-borvíz és Tó-patak völgyében alakultak ki, ahol kis szurdokvölgyek képződtek.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.