Sikaszó település (Hargita megye) Központ: Zetelaka. Sikaszó román elnevezése: Sicasau. Egyéb neve: Sikaszómezeje.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Sikaszó (Hargita megye) és környéke turisztikai látnivalói

Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 1,66 km-re. Vármegyehatárjelző kő Sikaszó Doboz kereses segitseggel. Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Kivágott erdő. Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket.
Bányató Küküllőmező 3 km-re. Bányató - Küküllőmező
Vadaspark Ivó 5,29 km-re. Bár a belépőnek elég borsos ára van, valószínűleg nem érte meg nekik kevés embert beengedni.
Visszafolyó vizesárok Ivó 5,83 km-re. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem.
Ivói szfinx Ivó 5,9 km-re. Eseménytelen az utunk, aztán feltűnik az út bal oldalán egy andezit sziklacsoport. Andi es Zita. Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben. A szfinx vonzásában. Udvarhelyről hazafele jövet (nehogy túl hamar hazaérjünk) döntöttük el, hogy megkeressük a szfinxet.
Zeteváraljai víztározó Zeteváralja 5,91 km-re. Árvízvédelmi-folyószabályozási, gazdasági, energetikai, turisztikai-szociális és környezetvédelmi jelentősége van. Nem a legszerencsésebb rejtés. Valószínünek tartom, hogy az utkarbantartás, meg az ut fölötti oldalból kivágott fák után maradt gallyrakások alatt pihen. Víztározó. A Zetelaki-gátnál voltam.
Jézus kútja Székelyvarság 6,98 km-re. Jézus kútja, Székelyvarság Nem tudtam, hogy van itt doboz. Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél. A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra.
Csorgókő-vízesés Székelyvarság 7,35 km-re. Csorgókő-vízesés, Székelyvarság Szabályok. > tudom, a szabály az szabály csak ezek miatt sajnos már alig vagyunk Rejtekhelyezők :-(Nem a szabályok miatt vagyunk kevesen, hanem egymás miatt! És ha úgy tetszik, miattam. Rólunk. > csökken az oldal használhatósága Ez a felület nem azért jött létre, hogy valakik számára használható legyen.
Parlament Székelyvarság 7,63 km-re. Parlament Székelyvarság
Tálasbérce Székelyvarság 8,3 km-re. Tálasbérce Székelyvarság A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is. A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Ládaellenőrzés. Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt.
Bánya-tető 8,36 km-re. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 8,93 km-re. Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy! A tanitvany nem kerulheti el a mestert. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal.
Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 9,08 km-re. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Befele az erdőbe. Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Átalakítás érdekes hely típusra. Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem.
Gergely János-féle kővályú Székelyvarság 9,26 km-re. Gergely (Matyi) János-féle 120 éves kővályú - Székelyvarság Modern es hagyomanyos. Bar nem esett az utamba, azert legurultam meg a kovalyuhoz. Kő mögött, kő alatt. Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút.
Csudáló-kő 9,62 km-re. Csudáló-kő Délhegy felől érkezve. A Csudáló-kő alatti tisztáson levő esztena felett indul a jelzés, az erdőben.
Uz Bence sírja Székelyvarság 9,75 km-re. Uz Bence sírja, Székelyvarság
Libán-tető 9,87 km-re. Libán-tető Soha nem sejtettük. Ma Udvarhelyre mentünk. Hűsítő forrásvíz. Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg.
Csomafalvi Dél-hegy 9,95 km-re. Csomafalvi Dél-hegy Csomafalvi Délhegy. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől. Nagyszerüen kifestett túraösvény. Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal.
Disznórió 10,04 km-re. Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 10,09 km-re. Ahol a kék sáv gerincjelzés letér az Ivó felé vezető útról a Fertő-nyereg irányába, mi is jobbra térünk. Ez volt az elso maszasom. A foutrol kozelitettuk meg a vasalt maszoutat. A mászást halasztottuk. A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek.
Bánya pataka Csíkmadaras 10,22 km-re. A régi higanybányák közelében feltörő, gyógyhatású forrás mellett egy 4 x 2 m-es kideszkázott medencével ellátott népi feredőt építettek, mely Küpüs-borvízfürdő néven ismert.
Mágneses-szikla Deság 10,29 km-re. Innen indulva eljuthatunk arra a helyre, ahol a világszerte is ritkaságszámba menő természeti értékünk, a Mágneses-szikla található.
Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 10,34 km-re. Csak hóolvadáskor, vagy nagyobb esőzések idején telik meg vízzel. A geodobozt ejsze az ördög vitte el. Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Tanösvény. A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény.
Kitekintő a Görgényi-havasokra Zeteváralja 10,41 km-re. A Dél-Görgény a Bucsin-tető és Libán-hágó között húzódik, főbb csúcsai a Somlyó, a Hegyeshegy és a Csomafalvi Délhegy.
Zetevára Zetelaka 10,62 km-re. A székelyek Zeta hadúr, a körte alakban épült vár büszke uráról regékben emlékeznek. Március 8. előzetes. Kedves volt tanítványom mutatta be ezt a szép tanösvényt. Meses erdon keresztul. Nagyon szepen kijelolt, informaciokkal ellatott turaosveny, egyre tobb van beloluk, es ez nagyon jo, remelhetoleg termeszetbarat kirandulok keresik fel.
Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 10,71 km-re. Hegyi menedékhely - Ördög-tó - Észak-Hargita Legelő a Hargitán. Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva 11,06 km-re. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
Tartód vára 11,19 km-re. Tartód vára Csak a rejtekhelyet. Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt. Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt.
Ördögútja Zetelaki Szőlőhát 11,29 km-re. Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik.
Zete tanösvény 11,49 km-re. A tanösvény útvonalán tett, 3,5 km-es séta során képet kaphatunk a környék turisztikai és természeti érdekességeiről, kőzeteiről,növény- és állatvilágáról. A Zete tanösvény a Duna televízióban. Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld mûsorában túraajánlatként bemutatásra került az Erdély Kárpát Egyesület székelyudvarhelyi csoportja által kijelölt, Zeteváralja közelében levõ, Zete tanösvény. Egy jó tanösvény. Nagyon jó tanösvény, legjobb a látottak közül.
Tetőterasz Madarasi Hargita 11,54 km-re. Ez a rejtés távolabb esik a forgalmasabb helyektől. Az új geodoboz második megtalálója. Ez a mai kirándulás nem volt betervezve, ebéd után indultunk, hirtelen ötlettől vezérelve. Szent hegy. Ekkora hóban nem sok esélyem volt megtalálni a dobozt.
Madarasi Hargita-csúcs 11,64 km-re. A déli oldalból ered a Hargita leghosszabb folyóvize, a Vargyas-patak. Kopjafák. Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Kopjafák. Fenn voltam esment a csúcson, s volt időm megkeresni a dobozt is, amit a télen a hó miatt nem sikerült.
Ördögútja Kőris-tető Zetelaka 11,94 km-re. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
Mihály-havas Madarasi Hargita 12,22 km-re. Nyáron szekérúton, télen gyalogösvényen 20 perc alatt felérünk a Mihály-havas 1685 m magas csúcsára. Nagy Mihály - régi doboz. Mivel fent voltunk a Madarasi Hargitán, felugrottunk ide is, hogy egy új dobozt tegyünk a régi helyett, de amint felértünk ide a Nagy-Mihályra meglepetés fogadott, a régi doboz ott hevert a földön. Napfeny es hullamok. Ivo felol jottem, megneztem magamnak a Kecskevesz via ferrattat.
Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd 12,55 km-re. Kis-Fenyéd - Égettvész - Kis Tamás legelő - Ördögrontás-árok - Csonka-patak száraz árka - Nagy-Fenyéd.
Kis-Bagolykő Madarasi Hargita 12,79 km-re. Mivel egy sziklaperem, felülről nem könnyű észrevenni. A Bagoly is madár, Csíkban madar. Ide is addig készültem rejteni, hogy ismét megelőztek. Kitekinto. Egy kis keterot tettunk a Kis Bagolyko fele, hisz keszultunk egyet via ferratazni.
Szökő vízesés 12,84 km-re. Szökő vízesés Vízesés. Rengeteg sziklarepedés van kb. Vörös-áfonya. Október derekán jártunk itt újra.
Újfalvi kőbánya 12,86 km-re. Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Bazaltos. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni.
Kis-patak völgye Gyergyócsomafalva 12,92 km-re. A völgy oldalában egy érdekes gyökérből, száraz ágból és kövekből alkotott műalkotást találunk, mely igazából csak egy felfordult facsonk.
Jézus lábnyoma Gyergyócsomafalva 13,36 km-re. Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől.
Asztalkő Csíkkarcfalva 13,49 km-re. A tetőre kiérve, a földön heverő jelzőtáblák látványa fogad. Gyönyörű őszi táj fogadott. Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. A rövidebb, kényelmesebb, és könnyebb út. Aznap az Ördög-tó volt a kirándulásunk célpontja.
Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós 13,6 km-re. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították.
Szederjesi borvíz Csíkmadaras 13,61 km-re. A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból.
Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán 13,66 km-re. Kígyó-vízesés a Vargyas-patak oldalágán
Ördögútja Nagy-Fenyéd Rákos-Homoród 13,68 km-re. Nagy-Fenyéd - Fejedelemvésze-patak - Kétszállás-patak - Lázi út - Rákos-Homoród.
Kőzúgó Gyergyócsomafalva 13,7 km-re. Fennebb e völgy havasias küllemet ölt, szép fenyvesek-koronázta sziklák tornyosodnak fel, melyek alján az összeszoritott patak haragosan tombol sziklamedrében, a Kőzúgónál pedig szép zuhatagot alkotva rohan le. Zúgó. A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést". Hangos patak. Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető.
Asztalkő felé Karcfalva 13,89 km-re. Útban az Asztalkő felé Elterelő hadművelet után elsőnek. Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe, amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt, és beírtam a nevemet a cézárnak fenntartott első helyre :-)Visszahelyeztem a dobozt, majd együtt kerestem a közben ideérkező többiekkel. Másodikok. Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről miután a trekkingklub megviccelt és képes volt elfoglalni az első helyet a füzetben.
Nárciszrét Oroszhegy 13,94 km-re. A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt.
Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 14,04 km-re. Vizét ivókúrára és fürdőkúrára egyaránt használták.
Szent László-kápolna Oroszhegy 14,07 km-re. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
Urusos-kút Oroszhegy 14,1 km-re. Urusos-kút Oroszhegy
Rákosi Hargita 14,31 km-re. Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. A medvék nyomában. A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. Galusa tető. A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve.
Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva 14,42 km-re. Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva
Oltárkő Szentegyházasfalu 14,68 km-re. Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé.
Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva 14,7 km-re. A falu közelében körülbelül 200 olyan hétvégi ház van, amely a csendes természetjáróknak igazi pihentető lehetőséget nyújt. Ez a rejtés elég nehéz volt. Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. Bokamagassag. Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van.
Ördögútja Rákos-Homoród Szén-Homoród 14,74 km-re. Rákos-Homoród - Nagykert kaszáló - Szén-Homoród - Borzlik-oldala - Bükkmocsár-árok - Cserés-kert.
Ördögútja Málnavész-tisztás Homoródi Bükk 15,34 km-re. Cserés-kert - Málnavész-tisztás - Homoródi Bükk gerincének ponkja.
Itatóvályú Üknyéd 15,55 km-re. A Bosnyák-patak völgyfőjében meghúzódó Üknyéd ma már bokortanya képét nyújtja. Itatóvályú. Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén. Üknyéd látnivalói és a rejtekhely neve. Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van.
Katolikus templom Zetelaka 15,93 km-re. Ezek szerint Szent László király uralkodása (1077-1095) idején Zetelaka már egyházközség volt. Álca alatt. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem. A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt.
Fenyőkúti tőzegláp 16,01 km-re. Könnyebben megközelíthető Fenyőkút Korondról. Hús és komos geodoboz. Az általad megtalált láda hús és komos (szófacsarás), tehát a határon túli magyar (poén) és az egyik nemzetközi geojátszótérhez (mert több is van, nem csak a kóm) tartozik. Pótoltam a hiányzó dobozt. A tegnap ellenőriztem a rejtést, a dobozt nem kaptam meg.
Madéfalvi Hargita 16,04 km-re. Madéfalvi Hargita csúcsa és a Csompoly Itt még nem voltam. Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt, mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont úgy télen mint nyáron. Az Asztag-kőtől a Madéfalvi Hargitáig.  Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból - még egy szem érett fekete kakojzát is találtam- a Madéfalvi Hargita fele fordítottam a bicikli szarvát.
Csíkrákosi Pogányvár 16,26 km-re. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek. Tavasz a Pogányvárban. Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve. Új geodoboz a régi rejtekben. Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk.
Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 16,28 km-re. Nem tudom a tó nevét, nem kaptam semmilyen információt róla. Gumicsizmával. A bicikliút a kis tó mellett vezet Fenyőkútra. A kivágott fa új életre kelt és védi a dobozt. A rejtekül szolgáló kivágott fa csutakja nem hagyja magát.
Csompoly 16,34 km-re. De jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Lecsompolyított csúcs geodobozzal és havasi meggyel. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé.
Dagadókúp Csicsói Hargita 16,66 km-re. Ez tulajdonképpen egy mini dagadókúp, mint amilyen a Madéfalvi-Hargita csúcsától délre található, szintén piramis formájú Csompoly is.
Kerektó Pálpataka 16,69 km-re. Kerektó Pálpataka
Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő 16,76 km-re. Csicsói Hargita-csúcs Hargitafürdő Hargita-tető. Nagyon szép ott fenn, sok kis falu látható bármerre nézek. Afonyamezok. Rengeteg afonya (piros es fekete) gyonyoru kilatas, nagyon szep hely, megeri felkeresni.
Sziklabástyák Csicsói-Hargita 16,82 km-re. Sziklabástyák Csicsói-Hargita
Alagút-bükkfa Máréfalva 16,83 km-re. Az út mellett, nem túl sűrűn, hétvégi házak sorakoznak.
Szencsedi nárciszmezők 16,83 km-re. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat. A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. Hervadó nárciszok. Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük.
Parajdi faszerkezet 16,85 km-re. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
Kőgombák Csicsói-Hargita 16,89 km-re. Jól belátható innen a Vargyas-patak forrásvidéke, és a Hargita kráterperemét nyugatról lezáró Hegyes-kő - Mihályhavas gerince. Lemezes rétegződés. Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Kogombak. A Hargita csodalatos helyei! Ezt sem szabad kihagyni.
Pokolláz 17,14 km-re. Ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt. Villanypásztor. Úgy történt, hogy amikor átugrottam az árkon egy cseppet megfejeltem a villanypásztort. Nárciszillat. A nárciszmező most is gyönyörű és illatos, különösen este és hajnalban.
Homoród-tető Kápolnásfalu 17,18 km-re. Homoród-tető Kápolnásfalu
Sziklakilátó Kápolnásfalu 17,52 km-re. Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre.
Katolikus templom Kápolnásfalu 17,77 km-re. A település messze felnyúlik a Hargita lábáig.
Küküllőkeményfalva 17,86 km-re. Küküllőkeményfalva
Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 17,95 km-re. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
Oroszhegy 17,99 km-re. Oroszhegy
Máré vára Máréfalva 18,08 km-re. Itt volt Máré vára.
Bagoly-kő Hargitafürdő 18,08 km-re. Bagoly-kő Hargitafürdő A füzet elkeveredhetett. Az Ózon hoteltől egy gyors túraként kimentem a Bagolykőhöz. Ott van az igazi geodoboz is. A Bagoly-kőnél elrejtett geodoboz nem pezsgőtablettás doboz.
Oroszhegyi kilátó 18,13 km-re. Oroszhegyi kilátó Épül az új kilátó. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Új kilátó. Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása.
Római őrtorony Homoródfürdő 18,23 km-re. Azzal a különbséggel, hogy ennek területe jóval kisebb, és szabályos négyszög alakú, ami természetes, ha egy őrtorony helyéről van szó. Figyelemreméltó római őrtorony-hely. Kerékpárral jöttem ide, igaz a bicikli a kocsi tetején volt :-) A főútról leágazó mellékút eléggé rázós, leszakadt, ezért javasolom a pár métert a római őrtorony helyéig gyalog megtenni.
Homoródfürdő 18,29 km-re. Csíkszeredától 34, Szentegyháza várostól, melyhez tartozik, 6 km-re található. Nyelvhasználat, geojátszóterek rejtései, androidos alkalmazások. Úgy gondolom, hogy annak a gyakorlatnak, amikor egy nép vagy közösség kizárólag a saját nyelvét hajlandó használni, vannak előnyei és hátrányai is. Dzsungel az út mellett. A koordináták szerint a fenyőtönköt megtaláltuk.
Vármege bükkfái Máréfalva 18,31 km-re. Vármege bükkfái Máréfalva
Harangláb Pálpataka 18,57 km-re. A  Görgényi-havasok a faluból jól látszanak. A temető sarkában. Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Másik bal oldal. Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam.
Vármege szörnye Máréfalva 18,62 km-re. Vármege szörnye Máréfalva
Asztag-kő Madéfalva 18,66 km-re. Szép kilátás nyílik innen Csíkszeredára, illetve a középcsíki és felcsíki falvakra. Kőgomba. Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. Csak a kő maradt. Piricskéről jöttünk.
Medvevár sziklavilág Fenyőkút 18,71 km-re. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szerencse. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell! Néztem én már medvével farkasszemet, de nem egy lyukban! Nem is tudom, talán ledermedtem volna.
Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva 18,81 km-re. Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik. Mindennap kerestem. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Új geodoboz új rejtekben. A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése.
[ Fel ↑ ]
Katolikus templom Homoródremete 25,28 km-re. Homoródremete a Nádas-patak völgyében húzódik meg, minden oldalról magas domboktól védve. Homoródremete látnivalói. Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére. Szent Jakab búcsú. Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet.
Sólyomkő Kirulyfürdő 25,31 km-re. A jobb sorsra érdemes volt pionírtábor felé emelkedik, mintha vigyázna rá. Favágók. Nem egy horzsolás árán jutottunk fel a csúcsra, ahonnan szerintem szép a kilátás, és jelen van a tériszony izgalma is. Ladapotlas. A lada potolva lett, most egy pet eloforma varja a keresoket, a hely ugyanaz.
Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós 25,45 km-re. Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós
Péter-hegyese Firtos 25,46 km-re. A hagyományok szerint a Péter-hegyesén állott egy Szent Péternek szentelt és népes búcsúkkal látogatott kápolna.
Firtos kútja 25,47 km-re. Firtos kútja
Salamon Ernő Gimnázium Gyergyószentmiklós 25,48 km-re. Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós
Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 25,48 km-re. Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós
Firtos vára 25,49 km-re. A várat övező bükkfák régi történetekről mesélhetnének. Legendák nyomán. Firtosváralja felől mentünk fel, a Firtos lova fölött csodálatos erdőben, őzek társaságában. Kerestem. .
Kirulyfürdői pionírtábor 25,53 km-re. A tábor területén található egy borvízforrás is. Hátra arc!. Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. Elhagyott vidék. Valóban szomorú látvány a pusztulásra ítélt régi táborhely, pedig volna benne fantázia.
Haberstumpf-villa 25,55 km-re. Haberstumpf-villa Marad a remény. Sajnos, az a helyzet, hogy rengeteg érték maradt ránk, az épített örökségre gondolok, amit nem tudunk megőrízni, megbecsülni. Kissé rég volt. Egy kis hezitálás után, hogy vajon hol kezdjem, a rejtek mellett döntöttem, így hamar meglett a doboz (pet előforma) :D.
Vörös oldal Székelylengyelfalva 25,6 km-re. Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
Asszony-bosszantó csárda Lövéte 25,72 km-re. A vendéglátó egység poénos neve ügyesen is meg van választva.
Evszakok Parajd 25,77 km-re. Evszakok Parajd 2001
Katolikus templom Nyikómalomfalva 25,77 km-re. Egyetlen település a Nyikó mentén, amely az idők folyamán felvette a rajta átfolyó patak nevét, így lett Nyikómalomfalva. Utólag bejelentve. Amikor ezt a megtalálást bejelentem, már 2022. Rejtekhely ellenőrzés. Ezt a rejtést már 2016-ban megtaláltam, de elfelejtettem bejelenteni.
Örmény templom Gyergyószentmiklós 25,79 km-re. A város fejlődését nagyban befolyásolták a városba letelepedett örmények. Sétányt alakítanak ki a templom körül. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
Firtosi kilátó Szeles-domb 25,81 km-re. A Firtos-tetőn volt már egy közel húszéves kilátó, mely időközben teljesen elkorhadt, valamint a bükkfák is megnőttek körülötte.
Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva 25,88 km-re. A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található.
Rabsonné útja Illyésmező 25,89 km-re. A Csere-tető tisztás nyugati szélén halad el.
Katolikus templom Székelylengyelfalva 25,96 km-re. Ugyanezen forrás szerint 1629-ben a templom boltozatát deszkamennyezettel váltják fel, mely deszkamennyezetről megörökített felirat tanúskodik: Hoc opus factum in anno 1629, tempore Gabrielis Bethlen. Időjárás előrejelzés. Minden lengyelfalvi ember tudja.
Református templom Parajd 25,98 km-re. Az ősi sóvágók telephelye aránylag messze volt a sóbánya helyétől, és ezért a sóvágók egy kisebb csoportja valószínűleg a bánya közelébe költözött, kialakítva az ősi Parajdot.
[ Fel ↑ ]
Turisztikai látnivalók Barcarozsnyó - Látnivalók Deság - Közeli települések: Küküllőmező látnivalói 3,16 km-re - Libán látnivalói 4,01 km-re.
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.