Angyalos település (Kovászna megye) Központ: Gidófalva. Angyalos román elnevezése: Anghelus.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Angyalos (Kovászna megye) és környéke turisztikai látnivalói

Babarunkai vízgyűjtő Babarunkai vízgyűjtő 35,19 km-re
A Ciucas hegy lábánál fekszik a festői szépségű Babarunkai vízgyűjtő tó, Brassó városát ez látja el a szükséges ivovizzel. Tatrangi víztároló - A víztároló feletti dombon, sok szúrós bokor között megtaláltam ezt a dobozt is. Feszültség a levegőben - A Csukás hegységből hazafele jövet, már sötétedéskor, megálltunk egy utolsó ladakeresésre. Sötétedéskor - A Csukás-hegységből hazafelé tartottunk, az idei Havasszépe-túráról. De nemcsak a jó viz, hanem a jó levegő és a környező hegyek szépsége is idevonza a turistákat.
Tatárvár Tatárvár Barcaszentpéter 24,8 km-re
A földvárat, amit az újkorban már Taterburg-Tatárvár néven ismernek, Szászhermány vagy Barcaszentpéter irányából közelíthetjük meg. Rejtés a tatárvárnál - Ott voltunk a rejtésnél. Barcaszentpéter felől a Várhegyre - Barcaszentpéter irányából közelítettem meg a Várhegyet, a számtalan földút egyikén. A kő marad, a víz halad - Megtaláltuk, a tatárok nem voltak otthon. Maga a Várhegy jól látható minden irányból, úgy a Barcaság, mint Háromszék felől is.
Unitárius templom Sepsiszentkirály 12,01 km-re
A falu neve is templomról tanúskodik, Szent István király tiszteletére szentelt templomáról nevezték el. Ez egyben arra is utal, hogy már a XII-dik században plébániatemplom, amikor a Szent Istvánról elnevezett plébániák létesültek vagy kapták nevüket, ha előbb léteztek.
Égigérő vackorfa Égigérő vackorfa Fenyés Csíkszentkirály 49,47 km-re
A világhálón egy nagyon szép, meseszerű leírás olvasható a Csíkszentkirályhoz tartozó Fenyés völgyében levő vackorfáról - Érdemes elolvasni. A szép szavaktól ösztönözve, elindultam megkeresni a mesebeli vadkörtét.
Szent Joákim-kápolna Szent Joákim-kápolna Szent Anna-tó 27,59 km-re
A Szent Anna-tó festői szépségű környezetében 2 kápolna épült, a Szent Anna és a Szent Joakim kápolnák. Kápolna - Mindeddig nem is tudtam, hogy két kápolna létezett a tó partján. Szent Anna-tó - Sikerült megtalálnom GPS nélkül és különösebb erőfeszítés nélkül. Csendes hely - Már hazamenőben voltunk, amikor kirándulásunk egyik utolsó mozzanataként felkerestük a helyet. 2012 július 21-én, a Szent Anna búcsú alkalmával, a tó nyugati oldalán 1562-ben már állt Szent Joakim kápolna emlékére egy keresztet állítottak.
Katolikus templom romjai Katolikus templom romjai Erdőfüle 39,86 km-re
A múlt század közepén még elég magasan álló romokból egy középkori templom maradványait azonosították, amelyeket Orbán Balázs ismertet: 8 lépés hosszú és ugyanilyen széles poligon záródású szentély, 17 lépés hosszu és 11 lépés széles hajó. Fülei templomrom - Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére. Körbe-körbe - Kerültük lentről, patak. Templom rom - Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot. A szentély 3 öl magasságban, a hajó két öl magasságban állott még.
Városháza Városháza Kézdivásárhely 23,78 km-re
A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete. A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
Fekete János főesperes szobra Gelence 27,5 km-re
Fekete János főesperes szobra, 2007 - Gelence.
Haller-udvarház Haller-udvarház Olthévíz 46,6 km-re
A Haller-udvarház Olthévíz központi részében, egy festői és szépen karbantartott, évszázados tölgyfákkal teli parkban található. Iskola - Ez most a Haller vagy a Kálnoky kastély, mert az útmutató táblák szerint Kálnoky kastély. A feltételezések szerint 1553-ban építették egy középkori kolostor romjain, állítólag Bethlen Gábor is lakott itt egy ideig.
Lécfalva Lécfalva 10,61 km-re
Lécfalva falu Romániában Kovászna megyében, közigazgatásilag Nagyborosnyóhoz tartozik, a szomszédos Várhegy falut 1899-ben csatolták Lécfalvához. Kultúrotthon - A várhegyi doboz adatait nézegetve vettem észre, hogy Lécfalván is van egy doboz. Sepsiszentgyörgytől 17 km-re keletre a Feketeügy jobb partján fekszik.
Szent Margit-kápolna Csíkszentimrétől nyugatra húzódó mező közepén magányosan egy kis kápolna áll. Kakukk-hegyi barangolások III - A Kakukk-hegyről visszafele kerestük fel a magányos régi kápolnát Szentimre határában. Margó - Holtbiztos voltam, hogy ezt a dobozt megtalálom. A hagyomány úgy tudja, hogy Tankó Margit építtette 1661-ben.
Kommandó Kommandó Ringó-híd 32,69 km-re
Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet. Elazva - Konnyen megtalalhato dobozka, sajnos a benne levo papirka el van azva. Felcimkézve - A ringó híd közelében levő doboz felcimkézve. Séta a Baszkán - A harci díszes doboz sajnos jégbe van fagyva. Ha a híd alatt szemlélődsz, vele együtt, a meteorológiai állomás műszereiről leolvashatod, mit hoz a szél a Kecskefej felől.
Sólyom-kő Sólyom-kő Tusnádfürdő 30,26 km-re
A Sólyomkő csupasz tetején fakereszt áll, alattunk szédítő, 200 méteres mélység tátong. A mai nap fénypontja volt - Télen még nem voltam ott, de mindig szép. Magaslat - Éppen delet ütött az óra, amikor felértem a kereszthez. A láda könnyen meglett - Sokkal könnyebb ide feljutni mint a Toronykövekhez, itt is szenzációs a kilátás, érdemes korán reggel menni így ellehet kerülni a tömeget, na meg a kilátás is jobb fentről. Innen látható teljes hosszában az Olt szurdoka, velünk szemben pedig a Csomád meredek, sötétzöld oldala.
Fekete Torony Fekete Torony 35,26 km-re
Fekete Torony Brassó Csatlakozom az előttem szólóhoz - Valóban könnyű megtalálni, ha az ember visz magával egy profit. Sok beiras - Egy "Unnepi" setat tettem a tortenelmi brassoi tornyoknal. Megalazva es kifosztva - Ezt mar egy jopar eve megtalaltam, akkor meg a lada tele volt, es osztan a rejtek kitorlodott.
Dozsa Gyorgy mellszobra Dalnok 9,24 km-re
Dozsa Gyorgy mellszobra Dalnok 2004
Tyiszk-hegyi rézkori őstelep Erősd 19,07 km-re
Erősd falutól északkeletre emelkedik a Tyiszk-hegy, mely a festett kerámiás rézkori őstelepéről ismert. A Tyiszk-hegyi lelőhelyről már 1865 óta tudunk, 1869-ben Orbán Balázs is említi.
Rakodó források újratöltve Rakodó források újratöltve 35,53 km-re
E források kristály hullámai esésükben habbá törődve számtalan apró zuhatagban, zeneszerű csörgedezéssel rohannak le a meredélyes szirtlapon, azt napsugarakban ragyogó kristály tükörré változtatva át. Mészkőtufa - Az igazság az, hogy itt GPS nélkül nem nagyon boldogulok. Itt egy kövülő víztömeggel van dolgunk, amelynek felesleges szénsava a léggel érintkezve elillan, mi által a feloldva volt szilárd részek lecsapódnak - írja Orbán Balázs.
Bálványosvár A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza. Székely zászló - Miután felmásztam a várhoz, hiába kerestem a dobozt. Ami sok, az sok - Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. Bálványos I - Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták.
Református templom Református templom Kézdimartonfalva 16,99 km-re
Középkori templomáról az oklevelek nem beszélnek. Van doboz vagy nincs doboz - A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is. De stíluselemei alapján építését az Árpádok korára teszik, tehát legkésőbb a XIII-dik században épülhetett.
Borzos-domb Lisznyópatak 14,11 km-re
Orbán Balázs állítása szerint, a felsőháromszéki várakkal láttani kapcsolat kialakítása érdekében építették a Barabás várának nevezett őrtornyot a Borzos bércének egyik magasabb csúcsára. Innen látni lehetett az egész Barcaságot és Háromszéket is.
Katolikus templom Katolikus templom Csíkszentmárton 42,89 km-re
Csíkszentmárton középkori templomának emlékeiből megőrizték a XV-dik századi fali szentségfülkét beépítve a várfalba; sajnos felső részét letörték, falusi ügyeskedő mester munkája. Keresztek mögött - Megtaláltam, köszi a rejtést. Érdekes hely - A templomudvar nyitva volt. Másodszor - Sajnos úgy történt, hogy elfelejtettük regisztrálni a dobozt aznap, amikor megtaláltuk. Ugyancsak a középkori templom öröksége egy Mária szobor, melyet az új templom bal oldali falának fülkéjében helyeztek el, korát felirata jelzi: ANNO DOMINI 1525.
Csíkcsatószegi borvízforrás Csíkcsatószegi borvízforrás 40,22 km-re
A Csíkcsatószeg központjában eredő borvíz, Alcsík egyik legjobb ízű borvízforrása. Hol volt hol nem volt - Mivel rendszeresen innen hozunk borvizet, havonta megnézzük, hogy megvan-e a doboz. Sízés után - Sízás után erre fele jöttünk és a geodobozra szert tettünk finom a borvíz télen is. Csatószeg - Megtaláltam a dobozt.
Vártető I kilátópont Vártető I kilátópont Tusnádfürdő 30,39 km-re
A Szent Anna-tó fölé magasodó Nagy-Csomád egyik északi mellékkúpján, a néptől Vártetőnek nevezett magaslaton, található Tusnádfürdő egyik érdekes kirándulási pontja, az Orbán Balázs által csíki Bálványos várnak nevezett középkori vár maradványa. Fent - Kellett egy kicsit gondolkozni, hogy melyik kilatopont kozeleben talalhato, de vegul meglett. I. - Képletesen szólva, zsebre dugott kézzel, nézelődve ballagtam ki a Vártetőre - ami, mellesleg nem volt nehéz, mert szakavatott túravezetőm volt - aki, miutan felhivta a figyelmem a geodobozok létezésére, kezembe nyomta a táblagépet, rámtukmálta a megfelelő alkalmazást. Tusnádfürdő túra 4 - Túránk negyedik állomása.
Földvár Földvár 22,73 km-re
1240-ben Castrum Sancte Marie néven jelentkezik a forrásokban, 1379-benSaxonum de Fewldwar, 1381-ben Feulwar alias Marienburg, 1489-benMarienburg, 1529-ben Marienberg formában fordul elő. Gps készülék nélkül is lehet rejteni - Több ízben is eltűnt már a földvári geodoboz. Barcaság - A vár nem látogatható. Nyílt kapuk napja - Népünnepély volt Földváron, a Nyílt kapuk napja programban sikerült mind a templomba, mind az újjáépített várba bejutni. A templomot anémet lovagrend építtette, 1211–1222 között, a várral egyidőben.
Mini alagút a vasút alatt Mini alagút a vasút alatt Tusnádfürdő 28,68 km-re
Mini alagút, áteresz a vasút alatt - Tusnádfürdő Tusnádfürdő 4. - Ez nagyon kalandosra sikerült, ugyanis nem volt nálunk lámpa, így szó szerint a sötétben tapogatóztunk. 1896 - Még a tavaly, mikor a függőhídat bejelentettem, már akkor is kerestem az átereszt. Még egy alagút - A függőhídtól délre is, korulbelul 200 méterre, van egy ugyanolyan áteresz a vasút alatt, csak más a számozása.
Nyeregbe Nyeregbe Nyerges-tető 36,17 km-re
A Nyergestetőről leereszkedve, Kozmás felé a völgybe, kitárulkozik előttünk a Csiki medence. Éjszakai rallizás - Az aznapi kincskereső kirándulás utolsó állomása volt a Nyerges-tető alatti enduro-pálya. Lámpa fénynél - A Nyergesről hazafele beugrottunk, ha sötétben is, hogy megkeressük ezt a rejteket. Licsplocs - Kisütött a nap, elolvadt a hó és minden csupa víz volt, egy kicsit be is ázott a cipőm. Az erdő szélén Enduro pályán lehet szédülni, iratkozz fel.
SZNM 5 Csernáton SZNM 5 Csernáton Hősök emlékműve 14,27 km-re
Székelyek Nagy Kincskeresése - 5-dik stáció - Csernáton - Hősök emlékműve Ez is a SZNM - Na itt mar nem voltak sem csaholo ebek, sem emberek. SZNM-Csernáton - Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. VIII. Állomás - Télen elég kopár a környék, nem annyira megnyerő, de megvan a maga varázsa.
Likaskő Likaskő Olasztelek 35,13 km-re
Olasztelek határában, közel a felsőrákosi úthoz, egy lapos kőkúp tűnik az arrajáró szemébe. Hihetetlen képződmény - Bár a Rika erdejébe indultunk, már az út elején a természet csodái megállásra késztettek. Elapadt borvízforrás - Természeti ritkaság, írja az információs tábla, és valóban. Tisztaság és doboztalanság - A Likaskő környezetét valamikor nemrégiben megtisztíthatták, mert egy darab szemetet sem láttunk, ami nagyon jó hír. Mely élénken kiválik a lapos rét füves, zöld színéből.
Református templom Református templom Vargyas 36,49 km-re
Vargyas Erdővidék festett bútorkészítéséről és fafaragásáról híres települése. Templom - Ezt a dobozt nappal, szerintem, lehetetlen megkeresni. 1334-ben plébániatemploma volt, a régi templom a falu felső felében állott.
Vasas-forrás Bálványosfürdő Vasas-forrás Bálványosfürdő 26,14 km-re
Bálványosfürdő Kézdivásárhely felőli bejáratától balra található a Vasas-forrás, és egy új ökumenikus kápolna. Ceruza meghegyezve - A nagy kőről nekünk is más elképzelésünk volt :) akárcsak az előző bejegyzést tevőnek. Bálványos II - Miután leereszkedtünk a hegyről, meglátogattuk ezt a forrást, és a mellette levő kápolnát. Hely, ahol a hölgyek letolják a nadrágot - A Jajdon-völgyébe indultunk, útközben röviden megálltunk a Vasas-forrásnál. A régi fürdő neve Várpadi-feredő volt, újabb neve a Transzilvánia-fürdő, szénsavas, sós, savas borvízforrások táplálják.
Katolikus templom Katolikus templom Tusnád 36,73 km-re
Nagytusnád a Tusnád-patak kelet-nyugat irányban hosszan elnyúló,szűk völgyében fekszik, Tusnádfürdőtől északra, az országút mellett. Az ut mellett - Erdekes egy templom, azt is hittem, hogy siman viszem, na nem. Az utolsó - Tusnádfürdőről hazafelé tartva, bár már jól esteledett, úgy döntöttünk, ezt a rejtekhelyet még bevállaljuk. Isti túra 5. láda - Szép templom, kár, hogy zárva volt, de a láda megtalálásához nem kell bemenni, úgy, hogy ne ijedj meg ha zárva.
Homoród-folyó forrása 49,7 km-re
A Homoród-folyó úgynevezett forrása, pontosabban kezdete, a Kis-Homoród és a Nagy-Homoród összefolyásánál található, Homoród községben. Innen dél felé folyik, majd 6 km után, Szászugránál, az Oltba ömlik.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Csomakőrös 21,25 km-re
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra - Csomakőrös Mellszobor a templom mellett - A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása.
Unitárius templom Unitárius templom Ürmös 29,17 km-re
A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Nincs talalat - Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni. Készülődés - Nehezen de meglett. Amit nem szeretek - Heureka, vegre megvan. Ha középkori templomról nincs is adat, bizonyos, hogy voltak katolikus hívek, akik a reformáció után unitáriusok lettek s az 1630-as események után is megmaradtak unitáriusoknak.
Erődtemplom Erődtemplom Mirkvásár 47,48 km-re
Mirkvásár templomáról az azt körülvevő várfalon feltüntetett két évszám ad biztos eligazítást: 1517 és 1541. Ekkor erősítik a templomot a négyszög bástyáira támaszkodó falakkal.
Dénes István emléktúra Dénes István emléktúra Vargyas-szoros 46,23 km-re
A Dénes István emléktúra avargyasi kőbányától indult, majd a Súgólik megtekintése után a Gódrakarszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget. A legszebb rejtés - A sziklafülkébe bebújva. Miénk itt a játék - Köszönöm, jól esett a bejegyzés. Kell egy új doboz - Most a hétvégén a szorosnál sátoroztam és felmentem a Csala tornyára. Itt, az OrbánBalázs barlang bejáratánál emléktábla avatásra került sor.
Kilátótorony Kilátótorony Bene-hegy Oklánd 47,01 km-re
Az oklándi kilátótorony a községközponttól keletre, a Bene-hegy (régebb Beteghegy, majd Bened-hegy) tetején található. A község területére remek kilátást nyújtó faépítményt az oklándi Kishomoród Közbirtokosság állította, az Oklánd és Karácsonyfalva határán levő csúcsra.
Sólyomkő vára Sólyomkő vára Sepsibükszád 26,29 km-re
Sólyomkő vára az Alsó-Sólyomkő sziklacsúcsára épült, 1421-ben említik először az irások. Ez az egyetlen doboz van csak ott - A sepsibükszádi Sólyomkő váránál, vagy másik nevén Alsó-Sólyomkő tetején jelenleg egyetlen geodoboz van. Nincs doboz - Egy pár napja voltam fenn a bunkernél és a dobozt nem találtam a fa üregében. Bunker - Egy igazi kánikula időben jól esett az erdei séta, s utána egy gübbenés az Olton túli feredőben. Valószinűleg a XII-dik században épült, majd a XIV-XV-dik század folyamán kerül a Mikó család tulajdonába.
Csudálókő Csudálókő Vargyas-szoros 46,03 km-re
A Vargyas-szoros keleti oldalának látnivalói, így a Csudáló-kő teteje is, a javarészt erdőben vezető, piros ponttal jelzett, Farkas csapás (ösvény) mentén érhetők el. Farkas-ösvény - A Farkas-ösvény kevésbé látogatott része a Vargyas-szorosnak, pedig egy kellemes sétára, rendkívűli kilátópontokkal nyújt lehetőséget, mindenképpen érdemes bejárni. Odú - Ennél a rejteknél is megjártam magamot. Ellenőrzés - A hétvégén voltam a szorosban és megjártam magam a Farkas ösvényen. A Csudálókő, illetve a Széchenyi-szirt kilátópontjáról páratlanul szép kilátás nyílik a Vargyas-patak szurdokvölgyére.
Bükkfa ablakkal és kapuval Bükkfa ablakkal és kapuval Mitács útja 31,74 km-re
A Fenyős-patak völgyéből másztam ki a domboldalon, a Benedek Elek borvizes barlang irányába. A tisztáson - Az Ércesi borvíz után felsétáltunk ide, szétnéztünk a tisztáson. A tető közelében röviden letértem az ösvényről, kinéztem arra a széles legelőre, amely hosszan nyúlik a Mitács felé.
Öreg bükkfa Öreg bükkfa Mohos 29,12 km-re
A Mohos, időközben összeomlott kilátótornyához közel, egy különleges, öreg bükkfát fedeztünk fel. Az alapoknál négy öl kerületű, a belseje kirothadt, darabjai körülötte hevernek.
Szent István-kápolna Szent István-kápolna Perkő 27,14 km-re
A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Eső előtt - Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Kedvcsináló - Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Rotonda - Ezt, bizony nem találtam meg. Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye.
Höltövény vára Höltövény vára Krizba 34,04 km-re
Brassótól északra, a Persányi-hegység keleti szélén, Krizba falu közelében, az 1002 m magas Várhegy sziklatetején található Höltövény vára. Ez igaz lenne - Kiegeszites, sajnalom, de rajtam kivul csak idegen bejegyzeseket talaltam. Krizba vára - Karácsony után egy kis sétára indultunk. Az erdei út már nehezen járható - Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül. Valószinűleg egyike annak az öt várnak, melyet a II Endre által 1211-ben a Barcaságba behívott német keresztes lovagok építettek.
[ Fel ↑ ]
Rétyi-tó - Kovászna megye
Rétyi-tó - Kovászna megye 6,47 km-re
Egrics-kő (Prédikáló-kő)
Egrics-kő (Prédikáló-kő) 15,28 km-re
Kerekerdői focipálya Székelyudvarhely 63,16 km-re Székelyudvarhelytől délkeletre létezik egy kedvelt kirándulóhely, amit Kerekerdő néven ismernek. Itt van a focipálya is, ahol már több mint 70 éve megtartjuk, megszakítás nélkül, a hagyományos Húsvéti Kupát, három utca részvételével.
Lobogó-forrás Lobogó-forrás Homoródfürdő 61,37 km-re A Lobogó borvízforrás Homoródfürdő legismertebb, legnépszerűbb forrása. Köszönhetően a vendéglőhöz és a parkolóhoz való közelségének, jóízű vizének.
Törvényszéki palota Törvényszéki palota Csíkszereda 53,33 km-re Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
Bánya hegye Bánya hegye Csíkajnád 68,45 km-re Csíkajnádtól keletre, a Rompáca-patak völgye és az attól délre található Völgy (Vőgy)-út közötti szántóföld neve, Bánya hegye. Szép rálátás nyílik innen a falura, valamint a környékbeli dombokra, hegyekre.
Elpusztult középkori templom Elpusztult középkori templom Patakfalva 60,33 km-re Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek. Kerülőút - A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket. Hát ez furcsa - El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? Na de majd csak kiderül. Asatas - A rejteket megtalaltam (a szogletes kovet), de a ket kis ko a ladaval eltunt. Ezen a helyen valamikor egy templom állt, mely hajdanán három falu (Patakfalva, Telekfalva, Sándorfalva) közös erőfeszítéséből készülhetett el.
Evangélikus templom Evangélikus templom Kőhalom 54,44 km-re Kőhalom plébániatemploma a szász telepítés korában, a XII-XIII-dik században épül. Mai temploma a XIV-dik században épülhetett, 1488-as felirata javítására vonatkozik.
Évszázados szilfák Évszázados szilfák Csíkrákos 64,6 km-re A község központjában, az iskola előtt terebélyes akácfák és szilfák sorakoznak, a leveleik fogazottak, érdes tapintásúak. Ha közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk, hogy évszázados fákról van szó.
Evangélikus templom Lemnek 68,84 km-re A XIII-dik században már itt vannak a szász telepesek, akik templom nélkül nem maradhattak. 1507-ben és 1698-ban templomépítésre segélyeket gyűjtenek.
Curmatura-menedékház Curmatura-menedékház 61,14 km-re A Curmatura menedékház a Kis-Királykő lábánál található. Kézmosás - Hát kezet mostam alaposan, felfele menet is, lefele is, de a doboz nem került elő. Mosdó - Jól szétnéztem, de fogalmam sincs hol lehet a doboz. Innen megcsodálhatod a kilátást a sziklaszirtekre, a közeli és távoli csúcsokra.
Katolikus templom Katolikus templom Homoródremete 59,41 km-re Van egy kicsi falu Székelyudvarhely közelében, de mégis távol tőle, ahová ritkán jár idegen, a polgármester is csak választások előtt látogatja meg. Homoródremete látnivalói - Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére. Szent Jakab búcsú - Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet. Homoródremete a Nádas-patak völgyében húzódik meg, minden oldalról magas domboktól védve.
Iskola és községháza Iskola és községháza Homoród 50,33 km-re Iskola és községháza - Homoród
Ilona-forrás Ilona-forrás Homoródfürdő 61,2 km-re Az Ilona borvízforrás Homoródfürdő délnyugati részének még használható forrása. Kezdetlegesen fedett, küpübe foglalt forrásvíz.
Nagy Pájszó teteje Nagy Pájszó teteje 64,79 km-re Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Hegyimentő állomáshely Hegyimentő állomáshely Királykő-hegység 61,89 km-re Hegyimentő állomáshely, Zernyesti-szoros. Piros nyílászárók - Azt hittem itt nyitva lesznek, és információkkal szolgálnak az utazó közönségnek.
Orlowski-forrás Orlowski-forrás Királykő-hegység 63,79 km-re Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában. Régebb jelzetlen útvonalon lehetett ide eljutni, ma a piros háromszöget követve indulhatunk ide, a Barcába ömlő Calinet-patak hídjától.
Ligat-híd Ligat-híd Csíkszereda 54,45 km-re A Ligat-híd Csíkszereda központi részét a város Ligatnak nevezett részével köti össze. A teljesen felújított vasúti felüljáró hidat 2023 december 22-én adták át, 19 hónapig tartó korszerűsítés után.
Gyimesi hágó Gyimes vidékének megközelítése a Gyimesi hágó, régi nevén Tekerőhágó, irányából történik. Hihetetlen - Ennnyi ember hiszi azt, hogy egy ház háta mögött csak WC lehet. A doboz megvan - A pogányhavasról vissza fele jövet gondoltuk, hogy még teszünk egy próbálkozást a doboz megtalálására és csodák csodájára a dobozt megkaptuk első megtalálóként. Piheno - Vasarnap itt kezdtuk a keresest, es meg is talaltuk a dobozt. Itt éri el a Csíkszereda és a Gyimesi szoros közötti 12 rszágút a legmagasabb pontját.
Örmény emlékház Örmény emlékház Csíkszépvíz 64,11 km-re Az Örmény emlékház Csíkszépvíz központjában található, az emlékházat a Szentháromság Alapítvány hozta létre. Az emlékházban a szépvízi örménység múltjának dokumentumait, világi és egyházi tárgyi emlékeit - családi fényképeket, dokumentumokat, díszes miseruhákat és templomi zászlókat helyeztek el.
Unitárius templom Unitárius templom Homoródszentpéter 51,5 km-re Neve Szent Péter tiszteletére épített középkori templomáról tanúskodik. Maga a templom is középkori formákat őriz, amint Orbán megállapítja.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.