Bélafalva település (Kovászna megye) Központ: Kézdiszentkereszt. Bélafalva román elnevezése: Belani.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Bélafalva (Kovászna megye) és környéke turisztikai látnivalói

Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu. Szép ép templom. Kár, hogy zárva volt. Zárt templomok látogatása. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása.
Ezt az 1958 évi renováláskor a gótikus elemek mögött felfedezett román kori emlékek feltárása, illetve azonosítása is megerősíti. A talpam a földig ér. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk. Kerítés. A rejtekhely, az megvan, de a doboz nem került elő. Télen nem olyan, mint nyáron. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam.
Esztelnek és Csomortán közötti kereszt Kalap alatt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt. Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt.
Perkőről Kiskászon felett, Polyán felé sétálva, sokszor láttunk itt őzeket, játszadozó mókuskölyköket, kökörcsint. Karácsony táján rejtettük. Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában. A dobozt újrarejtettük. A dobozt újrarejtettük. Venul az ember. Ez igy van, venul az ember.
Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa.
Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg.
1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért.
Csomortáni Péter vára Nem talalom.... Nem latom a segedkoordinatakat sehol. Segédpontok. A segédpontokat le lehet tölteni a ládaoldalon, a jobb oldalon levő GPS koordináták lelöltése nevű dobozban található legalsó hivatkozásról. Nagy csapat. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.
1324-ben Zarazpotok, 1349-ben Zarazpotok formában szerepel. Sírbolt. Mivel útba esett, megkerestük. Szárazpatak. Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. Út mellett. A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem.
Minden év augusztus 20-án itt tartják a Szent István-napi búcsút, mely a háromszékiek legfontosabb katolikus rendezvénye. Eső előtt. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső. Kedvcsináló. Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Rotonda. Ezt, bizony nem találtam meg.
Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Sokszor jártunk már itt. Sokszor jártunk itt, s nem  sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége. Asztal. A rejteket többször is körbejártam.
Nagy-Lemhény-patak Utban az Almas vara fele. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat. Átlagos patakmeder. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni.
Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Almás vára - Kézdialmás. Már két éve keressük ezt a ládát. Bevett vár. Megtaláltuk!!!A doboz jó egészségnek örvend, a vársáncban szalamandrákkal találkoztunk, a medvének csak  a nyomát láttuk. Egy óra botladozás után. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra.
SZNM 2 Lemhény Falukapu Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket.
A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút. Legalább. A Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan.
Nyujtódi panoráma Mező szélén. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet. Felso Haromszeki portyan 2. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz.
Lemhény határában nemrég halastó létesült. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz.
Cece vára Időutazás volt. Valóban, csak nem előre, hanem vissza. Időutazás. Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát. Datum. A helyes datum november 4.
Székelyek Nagy Kincskeresése - 3-dik stáció - Nyujtód - Hősök emlékműve Helyén volt. Megtaláltuk. Lobogó. Rendezett az emlékpark és a környéke. SZNM 3. Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban.
1349-ben Pesulnuk néven szerepel. Kovar. Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos. Újra kell telepíteni a geodobozt. Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kőkerítések között. Különleges falu.
Egy régi, 1917-ben kiadott térképen románul Fantana Vestita néven jelenik meg forrás.
Pásztorszállások, nyári erdei szállásokkal váltakozva. Séta a Rakottyás tetőre. Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. Kinn a bárány. Meglett. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt.
Később azonban visszaköltöznek a Barcaságba és itt csak székelyek maradnak. Nem eleget. Sokat vergáltad, de nem eleget. Jo kis rejtes. Nem semmi ez a "cserepalja"! Jó kis séta után hazafelé talaltuk meg. Ez is a portyan volt. Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki.
A hely a Fekete-ügy és a Papolna-patak összefolyásától kissé feljebb, a Bécsi-bércre vezető erdei út kozelében található. Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
Egyháza és temploma mindvégig katolikus. Felvilágosulva. Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt, de csak most álltam meg egy kis főhajtásra. Kistemplom. Ez a doboz is megvan. Ez is marcius idusan tortent. A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam.
Menekülés - Kézdivásárhely
A Torja- és a Kászon-patak összefolyásánál elhelyezkedő holtág környékét, a jövőben szabadidőközponttá tervezik átalakítani.
Ekkor szászok is települnek ide, ami bizonyossá teszi, hogy temploma is van, mert a szászok mind katolikusok voltak. Bereck főtere. K
A mai kétemeletes polgármesteri hivatal épületét 1907-ben építették, szecessziós stílusban, takarékpénztárnak.
A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
Székelyek Nagy Kincskeresése - 1-es stáció - Bereck - Gábor Áron szobra Berecki mágnes. Megtaláltuk. igen, már én is ott tartottam..... helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Vashíd. Megvan ez is.
Az impozáns épület homlokzatát az 1902-es, építési évszámos városi címer ékesíti.
Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét.
A jó hírnevét onnan szerezte, hogy egy kis zsindelyes házban itt egy idős asszony élt.
SZNM 4 Kézdivásárhely Gábor Áron szobra Göcsörtös ölelés. Elmélkedtél, vagy fantáziáltál? :-) Ölelésben biztosan ezerszer, de göcsörtösben még nem volt részed, igaz? Hát erre is jó ez a játék. X. Állomás. Kicsit forgalmas volt a hely. Esti csend és fülemüle. A munka hozott Kézdivásárhelyre, de azért nem hagyhattam ki egy kis keresést, persze csak este, munka után, amikor a fülemüle olyan szépen énekel.
A Finta-ház elődje egy körtornácos ház volt, amit 1835-ben építettek, majd 1972-ben lebontanak.
Az egyik mellékgerinc legmagasabb pontja, a Fejtető.
1944-ig működött benne vendéglátó tevékenység, szálloda és étterem.
Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
Az Ady Endre utca 20 szám alatt található.
Egykori árvaleánynevelő intézet Kézdivásárhely
Angustia római kasztrum Bereck Veni, vidi, vici. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
1600-ban Oroszfalu formában fordul elő. Város széle. Megtaláltam a dobozt. Szombati körút. Fortyogóról átbicajoztunk a templomig, majd megkerestük a dobozkát is. Felso haromszeki portya. Az unneples mellett meg dobozkeresere is szakitottam idot.
Vetró András műve, 2003 július 22-én avatták fel.
Áldott karácsonyt! Szőke nő a saroktujában. Köszönjük Trekkingklub! Izgatottan kerestük a szőke nőt a saroktujában, és nagyon meglepődtünk a ''boncolás'' után! Köszönjük a meglepetés-angyalfiát, a játékot magát, a sok szép élményt, és nem utolsó sorban az önzetlen munkát. Jó volna egy állandó rejtés a Józsiás-parkba. Karácsony alkalmával négy kincskeresőnek vitt az angyal ünnepi geodobozt. Célzás. Kedves ünnepi meglepetés volt.
Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. A berecki Venetúrné vára. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai. Római castrum. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. Venetúrné átváltozása. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve.
Az Ady Endre utca 5 szám alatt található.
A műemléképületet a református egyháznak adományozták, jelenleg elhanyagolt állapotban van.
Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
A műemlék-épület az Állomás utca 16 szám alatt található.
A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
A város másik, Szentháromság plébániatemplomától távol esik, az új, nyugati tömbháznegyed tette szükségessé egy új templom építését.
Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Elso tobbek kozott.... Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
Molnár Józsiás-park Kézdivásárhely A vasárnapi túrára innen indultunk. Itt volt a találkozó, természetesen azért, hogy tudjuk megkeresni ezt a ládát is. Ez is meg lett. Miután a kisfiam kijátszotta magát a játszótéren, és miután megvártuk amig a bevásárlási útról hazatérő néni megpihent és elszívta cigarettáját azon a padon, megtaláltuk. Hűlt helye. Hűlt helye a doboznak.
Az Állomás utca 24 szám alatt található.
Az épület 1897-ben épült.
Evangélikus-lutheránus templom Kézdivásárhely
A falu alsó végén a Kápolnaszernek nevezett helyen a XVII-dik században kolostor állt, melynek nyoma nem maradt. A templomnál. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt. A segítség fentről jött. A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. Kaptam ide egy csendes tarsat. Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis ,,terepmunkara" .
A múltban a Balásiak tulajdonában volt. Mindket felnek igaza van. Mint rejto nyilatkoznam ,hogy mindket felnek igaza is van es nem is. Sotetedes korul jartunk ott. Az or megallitott, a fenykepzogepen morgolodott, de a doboz a keritesen kivul van, ott senkinek nincs beleszolasa. A keritesen kivul van. Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van.
Nem könnyű megtalálni, mert sűrűn benőtte a cserjés.
Fortyogófürdő Egy kis biciklizés . Nagybátyámmal és a kislányával voltunk a Fortyogónál vizért és amíg ők vizet töltöttek addig én felkerestem a rejteket. Jegenye. Megtaláltam. Mikor lesz ebből gálickő?. Rettenetesen lepattant hely.
Leány-vár Bereck Leány csak volt. Megtaláltuk a geodobozt. Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára.
A vasútügy fejlesztése terén elért eredményei miatt vasminiszternek nevezték, kora Széchenyi István közlekedéspolitikai eszméinek megvalósítóját tisztelte benne. Szombati körút. Oroszfaluból az állomásig hajtottuk a bringákat, majd miután mindet körbejártunk a láda is meglett. Hazatérés. Zaboláról hazafele kerestük meg ezt a dobozt. Bódé. A bódé a helyén van, de a dobozt több percnyi kutakodás után sem került elő.
A Szent Miklós-templomtól kapta nevét a domb is, amelyen emelkedik.
15,15 m magas, 2011 június 18-án állították, Torja említésének 704-ik évében (1307 - 2011). Elindultam Torja fele is egy szep napon. Kivancsi fancsi voltam arra az oriasi kopjafara. Ilyen csak a mesében van. Örvendek hogy neked is tudtam újat mutatni. A vilag legmagasabb kopjafa labanal. Tátott szájjal álltam a kopjafa alatt, olyan nagy volt.
Cseppköves bunker Kászon-völgye Vizes túra III. Egyre jobban esett az eső, de nem akartuk kihagyni a rejtekhelyet, és különben is már elég vizesek voltunk. Bunker 1. Bár ott volt az ösvény mellett, ezt találtuk meg utoljára s teljesen véletlenül. Csak a geodoboz volt otthon. Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem.
Három-négy kilométert ereszkedünk le a Kászon-vize mentén és elérjük a Kászon és Kézdiszék határát. Törött tábla. A tábla sajnos 2 darabban van. Vizes túra II. Tovább sétáltunk a csepergő eső ellenére, és eljutottunk ehhez a rejtekhez is. Bunker 2. Na, ezt is megtaláltuk.
Az épület alatt kripta van, ahol az Apor család tagjai nyugszanak.
A közelében fából ácsolt kettős fakereszt található. Tágas bunker. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban. Vizes túra I. Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon. Bunker 3. Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül.
Régen még Szent Márton Torjának is nevezték, a két Torját összekötő magaslatot pedig Szent Ilonának. Torja vára. Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is. Orvendek. Elkonyvelhettem a sikert. A libák gágognak, fáznak. Megjött a tél, juhuuuuu, megkezdődött a korcsolyaszezon.
Bunker maradvány 2 Bellő-tető
Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon. Majdnem háromágú fa. Érdekes rejtés, csodaszép hely. Martonostol felfele. Ha mar az ,, igehez" kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni  a ,,mindszentek havaban" .
  Attila halála után a hegyek között oltalmat kereső Tolcson és Buta nevű vitézek beleszerettek Katrosa lányába. Szetvagott bunker. H Néhány pontosítás. Az általatok megtalált, a határvadászok emlékére felállított kereszt, ahol a geodobozt is rejtettétek, látszik a főútról is. A pusztában. A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni.
A helyet Körültájnak hívják. Sziszi. Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett. Böske. Gyönyörű volt a lemenő nap. Királynő. A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot.
Bunker maradvány 1 Bellő-tető
A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk. Lesben. Megtaláltam a dobozt.
Egyik érdekessége a Szemmosó-kút, a nagy víztartály előtt, az erdő szélén felfele induló ösvény mellett. Egy erdekes gyogyforras. Nahat, hogy meg ilyen forras is letezik Felso-Haromszeken, nem is gondoltam volna.
A régi templom az 1802. A temetőben. Ez is útba esett. Átpenészesedett geodoboz-tartalom az urna-kővázában. Bár az én szemeim is az urnát keresték, feltettem magamban a kérdést, hogy én hova rejtenék, és akkor egyből kiszúrtam az urna-kővázát. A régi urnavázát nem találtuk. Szép templom és óriási temető.
A rendezett park, az 1848-as forradalom, illetve az első és második világháború hősei előtt is tiszteleg. Kőkereszt. Miután megtaláltam a fából kinőtt keresztet, már nem volt nehéz betájolni a rejteket. Kacsintgatós üzemmódban, háttal a kőkeresztnek. A geodoboz tényleg a temetőben van elrejtve, és nem az emlékparkban. A dobozt sajnos nem találtuk meg. A 6 évvel ezelőtti utolsó bejegyzés óta a terepet alaposan átrendezték, a leírásban említett fábazárt kőkereszt megvan, de a fának már csak a kb.
 A ket vizfolyas kozott emelkedik a 974 m magas Varberc. Nagy es regi. Lehet, hogy a maci elvitte szedreszes kozben. Szederindák között. A hatalmas fatörzset megtaláltuk, körbetanulmányoztuk. Tisztogattunk. Valóban alaposan belepték az indák a rejteket.
Valamelyik régi falurész lehetett? Helynevek a környéken. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út. Fel a patakon. Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek: Malnas pataka, Malnas-falu, Malnasfurdo stb. Sárdagasztás és hóvirág. Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt.
A Sarlós Boldogasszony napján a zarándokok bejárják a Kereszt útját, a dombtetőn levő oltárig. Itt is iroszer nelkul. Kb 500 meterre sikerult megkozelitenem motorral ezt a rejtekhelyet, de elegge ovatosan lehetett odagyalogolni mert sok juh, tehen meg oket orzo 2/4 labu ember/allat tartozkodott a kornyeken. Zarandoklat. Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult.
Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Csend és nyugalom. Ide is kitértünk hazafele. Csak én nem találom, vagy eltűnt?. A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Mi sem találtuk. Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el.
Most sajnos nem folyik. Megtaláltam a rejtekhelyet!. Nagyon szép hely. Érdekes név. Érdekes neve van ennek a forrásnak. Az a bizonyos Pokolvolgy kezdete. Amikor elindultam ujra a Torja vara fele, no meg a kenes aztatok fele, akkor azt mondtam, no lassuk csak ezt a kiszaradt Szeregeto forrast is.
Egy lapos dombtető, ahol egy szép tisztást találunk.
[ Fel ↑ ]
Növénytani ritkaságok élőhelye.
Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte.
100 bentlakó gyerek, 20 napközis, aki ebédre és vacsorára bejár, az ebédet mindennap 150 személyre főzik. Csodaság. A geodoboz által bemutatott látnivaló, az Anna-villa, pár méterre van a rejtektől. EKE-tábor 2015. A fél tetőcserepet lebontottam de sajnos a dobozka csak nem került elő. Villa. Azért jó látni, hogy régi szép épületet rendben tartanak.
Elmocsarasodás útján létrejött ártéri láp.
Ezek egyike az Imets Lázár borvize. Egy eldugott borviz. Koszonhetoen a pontos koordinataknak minden segitseg nelkul ra talaltam.
Érdekes volt megtalálnom. Ez is borviz. Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem.
A Komlósárok alsó, Oltba szakadása előtti szakaszán több nagyhozamú foglalt és foglalatlan, 12,5 C hőmérsékletű borvízforrás tör fel. Borvizkostolon. Ezt a borvizet is megismertem, elegge zavaros volt talan meg a Nyarad sem volt ennyire.
Régi székelykapuk Csíkverebes
A szoros mélyén csillogó Csukás-tavat az Olt vizéből, 1882-1893 között, mesterségesen alakították ki, körülötte kis szabadidő-központ alakult ki. Tusnádfürdő 7.. Nagyon tetszett ez a rejtés, igazán ötletes. Sötétben is pontosan. Azt hiszem, utolsónak hagytuk el a fürdő épületét. Zöld tó. A járvány miatt több mint egy évig szünetelt a wellness központ.
A gyönyörű környezetre alegjobb rálátás a Sólyomkőről adódik, innen gyönyörködött Ferenc Józsefcsászár is a környékben, és adott parancsot a leégett üdülőtelep újjáépítésére. Tiszafa kivulrol. Hat bizony en Biblia bacsihoz nem mentem be mert az udvaron elegge nagy nyuzsges volt igy kenytelen voltam az utrol felfedezni a tiszafat, lattam mar ennel nagyobbat is.
A Csukás-tótól délre, a vasút bal oldalán, a laza piroklasztit üledékből tör elő a kis hozamú Rudi forrás 13,5 C hőmérsékletű vize.
Geometrikus kompozició Kovászna
Kádár László emlékplakett Kovászna
Nelu mofettája - Tusnádfürdő A godorben. Itt a godorben dolgoztam ki a kovetkezo rejtekek strategiajat.
Ignácz Rózsa mellszobra Kovászna
Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra, Jecza Péter - Kovászna
Népi fürdő Csíkverebes
Bagoly Kovaszna 1988
A Nap haza Kovaszna 1987
[ Fel ↑ ]
© 2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.