Felsőkálinfalva település (Máramaros megye) Központ: Felsőkálinfalva. Felsőkálinfalva román elnevezése: Calinesti.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Felsőkálinfalva (Máramaros megye) és környéke turisztikai látnivalói

Szűz Mária Bemutatása templom Barcánfalva 7,29 km-re
Barcánfalva ortodox fatemploma 1720-ban épült, benne szép, gerendákra festett freskókkal. A falu végén levő, 62 m magas új kolostor, a legmagasabb faépítmény Európában.
Istenanya elszenderülése görögkatolikus fatemplom Felsőkálinfalva 0,69 km-re
A felszegi görögkatolikus fatemplom 1785-ben épült, háromkaréjos alaprajza Máramarosban szokatlan, moldvai hatás. Fedele kétereszes, belső festése textilre készült, ikonosztázát Nicolae Cepschin készítette 1788-ban.
Fatemplom Fatemplom Budfalva 6,37 km-re
Budfalván nagyon sok régi házat, tarisznyás és bocskoros nénit és bácsit láthatunk. Hegyes torony - Szép templom ez is. Budfalva 1644-ben épült templomában őrzik Pintye vitéz, a románok nagy becsben tartott rablóvezére, láncos ingét.
Vlaschinescu-mocsarak 19,07 km-re
A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, pl. a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, amelyeket a Forrásliget hegyi üdülőtelepről lehet megközelíteni.
Istvánka-csúcs Cibles-hegység 37,04 km-re
Istvánka-csúcs, románul Varful Stefanitei.
Görögkatolikus templom Berkeszpataka 44,98 km-re
Kővár Máramaros megye nyugati részén, Nagysomkúttól keletre, a Lápos-patak bal partján fekvő kis község. A hajdani kővárvidék központja volt.
Kaszakő-menedékhely Széples-hegység 35,5 km-re
Kaszakő-menedékhely, románul Refugiul Arcer.
Fekete-tó mocsár 14,24 km-re
A Cibles hegységnek csak egy kis hegyi tava van, az ún. Fekete tó, románul Taul Negru, ami a Oigla-csúcs (1413 m) és a Fekete-csúcs (1589 m) között található.
Római katolikus templom Nagybánya 32,31 km-re
Római katolikus templom, egykori jezsuita kolostortemplom - Nagybánya.
Szent Arkangyalok fatemplom Dióshalom 26,09 km-re
A dióshalmi Szent Arkangyalok fatemplom, műemlékké nyilvánított épület, egyike a világörökség részévé vált 8 máramarosi fatemplomnak.
Istenanya születése görögkatolikus fatemplom Felsőkálinfalva 0,51 km-re
A keleti falurészben, a temető dombján áll az Istenanya születése görögkatolikus fatemplom. Eredeti formájában 1630 és 1663 között épült.
Máragyulafalva 4,74 km-re
Máragyulafalva hagyományorzo falu, érdekessége a házai udvarán levo fákra felakasztott szines fém- és muanyagedények.
A Kakastaréjtól északra kb 30 perc járásra van egy szép tó, a Brébi-tó, románul Taul Morarenilor. 825 m magasan van, területe 0,43 ha, legnagyobb mélysége 20 m.
Kakastaréj A Kakastaréj a Gutin-hegység legismertebb természeti látványossága. Taréj - Már az Ökörmezőn áthaladva lenyűgözött a táj. Kukori - Nem gondoltam, hogy meg fogom találni a dobozt, mikor felértem a tetőre. Az érdekes vulkanikus sziklaképződmény a nevét a taréjszerű formájáról kapta, mely már sok kilométer távolságról is felismerhetővé teszi.
Fatemplom Rogoz 35,37 km-re
Rogoz, Magyarlápos - Szent Arkangyalok temploma, 1663.
Istenszülő születése fatemplom Lacház 32,92 km-re
A lacházi, freskókkal teli, Istenszülő születése fatemplom műemlékké nyilvánított épület.
Fernezelyi-tó 27,87 km-re
A nagybányaiak kedvenc kirándulóhelye a mesterséges Fernezelyi-tó.
Avasfelsőfalu 41,46 km-re
Avasfelsofalu lakóinak nagy része külföldön dolgozik, a megkeresett pénzbol pedig hatalmas, eléggé furcsa épületeket emelnek maguknak.
Szűz Mária Születése templom Jód 23,25 km-re
Jód temploma a legrégebbi máramarosi fatemplom, 1364-ben épült.
Felsővisó 36,13 km-re
Felsovisó látnivalója a keskeny nyomtávú hegyi vasút.
Farkasréven szervezik meg minden év június utolsó hétvégéjén a lakodalmi fesztivált.
Borkúti-berek Romoly 48,44 km-re
Borkúti-berek, románul Zavoaiele Borcutului.
Szent Piroska-templom Sajómező 14,35 km-re
Sajómező közel 400 éves templomának 1783-ban készült freskóin félelmetes jeleneteket láthatunk.
Szent István-torony Szent István-torony Nagybánya 32,37 km-re
A Szent István-torony, Nagybánya szimbóluma, egy sajátos kiképzésű és történetű templomépület maradványa. Elkészült. - Elkészült a felújítás, meg lehet nézni az üveglapok alatt a kiásott romokat, és meg lehet döbbenni a kontraszton, ami a romok szintje, és a járószint között van. Csak kis, mágneses doboznak találtam rejteket - Gondoltam, rejtek egy dobozt, de kiderült, hogy BabBerci-nek "Nem lesz könnyű elrejteni egy új dobozt egy ilyen zug nélküli helyen. Áll még a bástya - Nagybánya központja akármelyik nyugati városban megállná a helyét.
Ősnövénytani lelőhely Kisbánya 22,98 km-re
Kisbánya melletti paleobotanikai lelőhely, diatomitban és vulkáni hamuban levő fossziliákkal.
Szeptember végén Szeptember végén Koltó 45,94 km-re
Ott ül Petőfi és múzsája a Teleki kastély parkjában, két hatalmas mocsári ciprus társaságában. Petőfi - A covid járványra való tekintettel, nem tudtunk bemenni a kastély udvarára. Pár lépésre Petőfi somfájának magjából sarjadt somnövendék.
Ivófalu 19,51 km-re
Ivófalu Nagybányától 32 km-re található. Három különálló sípályából álló síterep.
Vércse-tó Máramarosi havasok 38,66 km-re
A Máramarosi havasok nem bővelkednek tavakban, Csak a Farcau-Mihailescu hegyen találunk tavakat. A legnagyobbik a Vércse-tó (Lacul Vinderel), ami a Farcau (1957 m) és a Mihailescu (1918 m) csúcsok közötti nyeregben van 1665 m magasan, területe 0,90 ha, legnagyobb mélysége 5,5 m.
Batiza 18,92 km-re
Batiza fatemploma 1699-ben épült. Érdekessége a jellegzetes máramarosi motivumokkal diszitett kapu, a bejárati ajtó belso oldalán levo halálábrázolás és a templom belso freskói.
Szent Mihály és Gábriel arkangyalok fatemplom Nyárfás 26,3 km-re
A nyárfási Szent Mihály és Gábriel arkangyalok fatemplom, figyelemre méltó falfestményeivel, műemlékké nyilvánított épület. Egyike annak a nyolc máramarosi fatemplomnak, amely 1999-ben a világörökség részévé vált.
Bogdán vajda vára Izakonyha 24,26 km-re
Bogdán vajda feltételezett várát Izakonyhától délnyugatra, az Iza déli partja fölé emelkedő domb északi részén találjuk.
Egykori Arany Szarvas-fogadó Nagybánya 32,45 km-re
Egykori Arany Szarvas-fogadó, majd István-szálló, ma Bányász (Minerul) szálloda - Nagybánya.
Izaszacsal 38,05 km-re
Izaszacsal egykor hires kerámiaközpont volt.
Aknasugatag 3,25 km-re
Aknasugatag nagy sótartalmú vizei miatt hires erdélyi fürdohely.
Izakonyha fatemploma a hagyomány szerint a tatár támadást követő évben, 1718-ban épült. Belső festése 1754-ben készült el, Szaplonczai László költségén.
Katalin-nyereg 47,81 km-re
Katalin-nyereg, románul Saua Pietrii - a Katalin (Catielu)-völgyéről elnevezve.
Máramarossziget 17,03 km-re
Máramarossziget látnivalói a katolikus templom, a református templom, az 1848-as honvédtisztek emlékmuve, Leövey Klára emlékoszlopa, Hollósy Simon szüloháza, a Történeti Múzeum, a Máramarosi Néprajzi Múzeum, a kommunizmus és az ellenállás áldozatainak emlékmúzeuma, az elhurcolt 38 ezer zsidó emlékmuve, a zsinagóga, Elie Wiesel szüloháza, a Kultúrpalota és a falumúzeum.
[ Fel ↑ ]
Sárkányok kertje - Almásgalgó
Sárkányok kertje - Almásgalgó 82,22 km-re
A Szamos menti hátság nyugati peremvidékén, Zsibó várostól 8 km-re található a gigászi kőamfiteátrum, a Sárkányok kertje.
Holló-kő - Kelemen-havasok
Holló-kő - Kelemen-havasok 95,39 km-re
Ördög-szakadék Szamoskócs 69,16 km-re Ördög-szakadék - Szamoskócs
Csisa-nyereg Radnai-havasok 68,82 km-re Csisa-nyereg, románul Saua Cisa.
Bencés kolostor romjai Bencés kolostor romjai Kőd 64,95 km-re A bencés kolostor egy kis erdős platón található az Aranyosvár alatt pár száz méterre - Út nem vezet a romokhoz. Bunyitay Vince 1887-ben ír könyvében a bencés kolostorról, a leírásából tudjuk, hogy a templomhajó mérete 13*7 m és a falainak vastagsága 1,10m, építőanyaga kő, kváderkövekkel.
Tausoare-barlang Radnai-havasok 56,8 km-re A Tausoare-barlang, ejtsd Töúsóáre, a Tausoare-patak forrásvidékén, a Borla-tetőtől nyugatra, a Puszta-tető északi oldalában található.
Nagy-Pietrosz-csúcs Radnai-havasok 53,83 km-re Nagy-Pietrosz-csúcs, románul Pietrosul Rodnei, Varful Pietrosul Mare. Az 1941-es magyar katonai térképen Horthy-csúcs a neve.
Nagy-Bukuly-csúcs, románul Varful Buhaescu (Bucuiescu) Mare. Az 1941-es magyar katonai térképen Rebra, a harmadik osztrák felmérés térképén Mamaia néven szerepel, a román katonai térképen névtelen csúcs.
Máramaros siparadicsoma és téli üdülőhelye, a Borsa falutól 10 km-re fekvő Borsafüred.
Toronyága-csúcs Máramarosi-havasok 56,22 km-re Toronyága-csúcs, románul Varful Toroiaga.
Golgota-nyereg Radnai-havasok 52,71 km-re Golgota-nyereg, románul Saua de sub Golgota Rodnei.
Gargaló-csúcs
Aranyos vára Aranyos vára Kőd 64,76 km-re Kőd helységet északi irányba hagyjuk el egy kőzúzalékos úton. A falut elhagyva egy derékszögű bal kanyar után egy hasonló jobb kanyar következik majd az út kiegyenesedik és észak felé tart tovább.
[ Fel ↑ ]
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.