Székelysárd település (Maros megye) Központ: Nyárádszereda. Székelysárd román elnevezése: Sardu Nirajului. Egyéb neve: Sárd.
Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Székelysárd (Maros megye) és környéke turisztikai látnivalói

Művészeti iskola Marosvásárhely 14,46 km-re
Művészeti iskola, egykori római-katolikus felekezeti leányiskola. Forradalom utca 9 szám, Marosvásárhely.
Fatemplom Fatemplom Káposztásszentmiklós 17,31 km-re
1842-ből van először említés görög katolikus hívekről, fatemplommal a falu végén. Káposztásszentmiklósi fatemplom - Hazafele tartva. Kincs, ott ahol nincs, és nem is volt - A helyszínhez közeledve egy tábla hívja fel a figyelmet az út mellett található műemlékre. Fatemplom - Aranyos kis templom.
Orbán Balázs mellszobra Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva 44,92 km-re
A Székelylengyelfalván született Orbán Balázs író, történész, természetrajzi, néprajzi, és művészettörténeti kutató, a Székelyföld leírása szerzője. A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található.
Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem 13,29 km-re
A második bécsi döntést követően Kolozsvárott újraalakult a Ferenc József Tudományegyetem. Ez igen - Nosztalgiaséta az egyetem udvarán. Érdekes - Érdekes hogy én a ládát a helyén találtam ottjártamkor. Sajnos ez mar nincs itt - Mas csoport doboza volt elrejtve a megjelolt helyen. Az 1944-es kiürítési parancsok és a háborús viszonyok ellenére a tanítás folytatódott az egyetemen és 1945-ben felvette a Kolozsvári Bolyai Tudományegyetem nevet.
Vörös oldal Székelylengyelfalva 45,95 km-re
A Szejke-tető (Nagy Mál tető) nyugati oldalán, a Sármány nevű helyen, a rozsdás színű földek neve a Vörösoldal. Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
Kormos-kő sziklakilátó Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 36,24 km-re
Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó. Remek kilátás Korond felé - A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra. Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja.
Harangláb Harangláb Bözsefalva 39,3 km-re
A Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közötti főútról tábla jelzi a letérőt a település felé, mely egyszerre utca és város, falu. Hangulatos hely - Rugonfalváról jöttem jöttem át, felkeresni ezt a nyugis helyet. Erzsébet? Bözse? - Megkaptam a sebességkorlátozó táblát, a harangot (és a lábát). A magyarázat egyszerű.
Kölpényi tó Kölpényi tó Mezőkölpény 25,57 km-re
Mezőkölpény Marosvásárhelytől 14 km-re északnyugatra, a Komlód völgyére nyíló völgykatlanban fekszik, és a 10 km-re keletre levő Mezőcsáváshoz tartozik. Halásztó a völgy mélyében - Közös kincskereső-kiruccanáson vettem részt a mezőkölpényi tó mellett elrejtett geodoboz rejtőjével.
Likas-kő Likas-kő Vármező 24,28 km-re
A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található. Étvágycsináló-túra kerékpárral - Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében. Esős - Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük.
Kiskacsák tere Kiskacsák tere Segesvár 36,31 km-re
A Kiskacsák tere a Tímár-torony és az Ónművesek tornya közelében található, melyek várfolyosóval vannak összekötve. A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is.
Szentgerice Szentgerice 8,64 km-re
Szentgerice látnivalója az 1670-ból származó, szép kazettás mennyezetű, unitárius templom. Aprólékosan megvizsgáltuk a rejteket - A belsejét is tükörrel -elemlámpával, de nem találtunk dobozt. Sajnos nincs doboz - Kerestem a dobozt, de sajnos nincs meg.
Falfirka Falfirka Marosvásárhely 12,96 km-re
A marosvásárhelyi Merészség utcában, az út egyik fele betonfallal van megerősítve. Megelőztél, de jól van ez így - Az utóbbi időben többször jártam erre. Falfirka és zöldség - Néha azon gondolkozom, hogy ezek a zöldségeskertek hogy alakultak ki, (több ilyen hely van a városban) a senkiföldjén. Felette, a két párhuzamos utca közötti teraszon, veteményeskertek vannak.
Nagyercse 27,93 km-re
1394-ben jelentkezik a forrásokban Erche néven.
Református templom és harangláb Református templom és harangláb Nyárádszentsimon 8,19 km-re
Van olyan hely, ahol az idő megállt, úgy tűnik - pedig, igazából csak egyszerűen nem pörgött fel, ahogy máshol. A létra odavitt, de nem találtam meg - A maival együtt már három alkalommal jártam itt. Lehet egészen máshova került a doboz - Az első megtaláló a bejegyzése szerint még a rejtekben találta meg a geodobozt. Új geodoboz új rejtekben - A közeli Csereoldal tatárpincéit terveztem felkeresni, de ha már itt voltam, elrejtettem a haranglábnál egy új geodobozt, új rejtekbe. Ez a hely, ahol az emberek kies völgyekben élik monotonnak tűnő mindennapjaikat, káros külső hatásoktól még mentesen.
Tyukász-domb Tyukász-domb Szováta 24,93 km-re
Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. Új geodoboz a régi rejtekben - Én ez alkalommal a Május 1 utcából indulva, délkelet felől jutottam fel a kápolnához. Jó kilátás - A város szélén, fent a gerinczen, az Outward Boundhoz átereszkedőben ki lehet lépni a kápolnához. 14 kereszt - Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet.
Református templom Demeterfalva 3,9 km-re
Középkori temploma nem volt, lakói katolikusok voltak és a reformáció után reformátusok. Nyárádszentannának, majd Nyárádszeredának református filiája, e század elején református templommal.
Magyaró 38,92 km-re
1228-ban Moggoreunak írják, 1587-ben Mogioro és 1602-ben Magyaros a neve.
Pókakeresztúr 20,04 km-re
1322-ben Keresztúr néven jelentkezik az oklevelekben, majd 1323-ban Kyrizthur, 1334-ben de Sancta Cruce, 1450-ben Kereszthur néven. 1322-ben temploma van, ugyanis a falu Keresztúr nevét csak templomától kaphatta, mely a szent kereszt tiszteletére volt szentelve.
Református templom Református templom Bözöd 19,94 km-re
Először 1636-ban említik, de szentélyének formája és a gótikus szamárhátíves ülőfülke a templom korábbi eredetéről vall. Szerintem ez a református templom - Bár erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a faluban elhaladtam a másik templom mellett, melyre rá volt írva az Egy az Isten felirat. A szentély sokszögzáródású, de ablakait átalakították, a diadalívet lebontották.
Zöld-tó Marosszentkirály Zöld-tó Marosszentkirály 18,06 km-re
A Zöld-tó Marosszentkirályon található, a Polgármesteri Hivatal háta mögött, nagyon közel Marosvásárhelyhez. Ismeretlen tó - Nem is tudtam a tó létezéséről. A letérő - A letérő koordinátája, mint segédpont, letölthető. Káka tövén - Megtaláltuk a leírás szerint.
Tau Tau a ferences kereszt 40,42 km-re
A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje. Ezt nem nézhetem tovább - Figyelem a hely SZABAD PRÉDA. Kereszt helyett csak pálinka - Ha már a szomszédban jártam, gondoltam, hogy szétnézek itt is. Puhányok - Csak szólok, hogy erre jártam, s kíváncsi voltam tényleg eltűnt-e a kis Tau kereszt. Az írásbeliség kialakulásával a személyt, illetve nevét helyettesítő írásjel lett.
Miklóstelke Miklóstelke 47,85 km-re
1267-ben jelentkezik első ízben oklevélben praedium Nicolai néven. Megtaláltam - A templom kulcsa a falu bejáratánál balra, a 99-es háznál van. Felújítási munkálatok - A templom körül nagyban folynak a felújítási munkálatok, állítólag az idén végeznek is. 1353-ban Villa Nicolai, 1356-ban Zenthmiclostelke, 1418-ban Closdorf,1427-ben Miklostelke, 1492-ben Kolosdorf, 1504-ben Closdorf a neve.
Szászdálya Szászdálya 45,67 km-re
1280-ban Dilia, 1323-ban Dálya, 1353-ban Daly maior, 1488-ban Dallendorf, 1523-ban Dellendorf néven fordul elő az oklevelekben.
Római katolikus kápolna Római katolikus kápolna Náznánfalva 18,39 km-re
Náznánfalva határában feltárt leletek egyértelműen alátámasztják, hogy már a bronz és a római korban is lakott terület volt. Becsavarozva - Itt is már másodjára próbálkozok. Zárva - Szép kis kápolna, de sajnos a kapu zárva. Nekem is zárva - Elég korán érkeztem, de mint az elöttem ott járok, a kapukat én is zárva találtam. Az eredetileg székelyek által lakott településről az első írásos forrás 1293-ból származik.
Református templom Nagygalambfalva 41,72 km-re
Benéztünk a 13-14-dik században épült templomba, ahol Kányádi György református tiszteletes elkápráztatott alapos ismereteivel. A rengeteg érték közül említsük meg a Borsai Nagy Clara adományait, az 1789-ből származó festett templomajtót és az 1782-ből datált Úr asztalát.
Székelybósi panoráma Székelybósi panoráma 6,33 km-re
A hagyomány szerint a törökök által elpusztított Kisernye lakói telepedtek Bósba. Szép hely - Tetszik ez a környék. Csak a panoráma volt a helyén - Ali pasa halmai felől érkeztem ide, egy kis erdei terepkerékpározás után. Költözik a kilátás - Úgy látom, hogy a kivágott fák csutakjai nem hosszú életűek, ezért a beléjük rejtett dobozok élete is hamar véget ér. Kisernye 1580-ban már elpusztult falu a délkeleti völgyben.
Nagy-Mező-havas A Mező-havas a Görgényi-havasok legmagasabb pontja Maros megyében, 1777 m tengerszint feletti magasságban. 2017 - Reggel indultunk a Marosvásárhelyi EKÉ-vel. Körbejártuk - A rejtekhelyet megtaláltuk, de a dobozt nem. MezőHavas télen-nyáron - Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát. Egy hatalmas vulkáni krátermaradvány peremének egyik része - a kráter átmérője 5-6 km volt, amelyet a Székely pataka átvágott és lecsapolt.
Malomfalvi várdomb 25,29 km-re
A Mezőség déli szélén, az itt délnyugatra kanyargó Maros jobb partján, az északról érkező Szénafű patak torkolatánál fekszik Malomfalva. Jó horgászhely - Jó horgászhelyek vannak itt. Malomfalva nem látható látnivalója - Horgászhelyek, mármint a Maros partján? Malomfalva látványossága viszont a község melletti dombnyúlványon található őskori vár maradványai. Nyugati szélén, a Maros északi partja mentén haladó út fölött egy észak-dél irányú dombnyúlványon található a malomfalvi őskori vár középkorban is használt központi dombja.
Etéd 24,71 km-re
Etéd Szováta, Korond és Parajd után a környék legjelentősebb települése. A falu központjában látható református templom az 1792 szeptember 8- án, a Peszente utcában lakó Péter István házánál kiinduló tűzvész alkalmával 110 házzal együtt leégett, a harangok megolvadtak.
Központi park Bocskai István-tér Központi park Bocskai István-tér Nyárádszereda 3,78 km-re
Nyárádszereda központi parkja a Bocskai-téri református templommal szembeh helyezkedik el, a város jellegzetes arculatát adja. 2008-ban újították fel, ekkor adták át a szökőkutat is.
Budvár Székelyudvarhely 48,67 km-re
Székelyudvarhely nyugati, Székelykeresztúr irányába vezető kijáratánál, a város legrégebbi műemlékével, a Jézus-kápolnával szemben emelkedik félig kopaszon a Budvár (625 m). Szemben vele a magasabb Csicser - legendás helyek ezek, de a legendákban sok történelmi igazság rejtőzik.
Marosvásárhelyi vár Marosvásárhelyi vár 14,34 km-re
A marosvásárhelyi vár napjainkban látható formáját a XVII-dik században, többszöri munkálatok után nyerte el. Ott van - A sorozas Imecsnek is érvényes volt kb 3o egynehany éve. Geodobozok, szobrok és várfalak - Hat, en ere nem vennek merget. Geodobozok, szobrok és várfalak - Hűha, olyan megnyugtató olvasni, hogy ott van. A szabálytalan téglaalap alakú vár területe körülbelül 230 x 190 métert jelent, ezt övezték a 8 – 10 méter magas kőfalak, melyeket a kézműves céhek tagjai által veszély esetén védelmezett nagyméretű bástyák tagolták.
Zsidó temető Zsidó temető Marosbogát 49,17 km-re
A marosbogáti zsidó temető a település északkeleti részében, a Keménytelke felé vezető út mellett található, közvetlenül a Maros folyó, illetve a vasútvonal feletti dombon. A temető területét felnőtte a fű, a héber feliratú sírkövek egy része előre, mások hátra vannak dőlve, egy sírkő már a földre esett.
Síremlék Doberdó Síremlék Doberdó Makfalva 13,43 km-re
Makfalva nyugati részében, a Felhágó és Tekintő lábánál, egy kis terület neve Doberdó, nevét az itt emelt síremlékről kapta. A világháborúban, az olaszországi Doberdóban hősi halált halt Barabás János emlékére emelték.
Dózsa György mellszobra Makfalva 13,77 km-re
Dózsa György mellszobra - Makfalva
Régi városi stadion Régi városi stadion Marosvásárhely 15,62 km-re
A marosvásárhelyi régi városi stadiont 1906-ban nyitották meg, itt hazai és nemzetközi mérkőzéseket és atlétikai versenyeket bonyolítottak le. Új geodoboz új rejtekben - Remeteszeg Marosvásárhelyi panoráma nevű rejtekhelyétől hazafelé jövet a Liget mellett mentem el. Végre megközelíthető - A régi dobozt nem találtam meg annak idején csak a hűlt helyét. Terepszemle - Egy kicsit szétnéztem a rejtek körül, és ha az érzékem nem csal, a doboz a kerítésen belül van. Marosvásárhely első futballpályáját a Nagyállomás mellett, a Hűtőház területén hozták létre.
Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő mellett Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő mellett 44,02 km-re
Ruszu-mező a Nagy-Égett-kő, vagyis Cibles mellett.
Katolikus templom Katolikus templom Székelyszentlélek 42,53 km-re
Székelyszentlélek neve a Szentlélek tiszteletére szentelt templomáról tanúskodik - vannak, akik a templom építésének idejét a XIII-dik századra teszik. Méteres nélkül - A falhoz érve, kerestem, hogy hol van a 8 m, de végül minden üreget kézzel kitapogattam. Templom - Itt sem sikerült megtalálnom a dobozt, hogy aztán hazaérve lássam a képeken, hogy nem voltam eléggé kitartó, mert ha jobban emlékeztem volna, meg tudtam volna találni. Nagyon szép freskók - Szégyen, hogy több tízszer vagy százszor mentem már át Székelyszentléleken, de soha nem álltam meg, nem tudtam, hogy ennyire értékes temploma van. Ha nem is az egész templom, de annak egyes részei biztosan koraiak - ilyenek a toronyaljból a hajóba nyíló ajtó félköríves kerete, az elfalazott déli kapu szintén félköríves kerete, részben a hajó átalakított félköríves ablakai.
Fedetlen fedeles híd Fedetlen fedeles híd Sóvárad 20,21 km-re
Mivel a fából készült hidak anyagát az időjárás könnyen tönkretette, Erdélyben több helyen is fedeles hidakat készítettek. Csak híd, fedél nélkül - A Kecske-túrára menet, habár nem volt sok időnk, beszúrtuk még ezt a rejtést. Korabeli fénykép - Ritka, értékes kép érkezett a játszóterünkre, Kanizsay Izabella jóvoltából. Nyoma sincs az egykori faszerkezetnek - Pedig szerettem volna látni. A fedél megvédte a híd tartó- és járószerkezeteit a csapadéktól, valamint a nap szárító hatásától.
Síugrósánc Síugrósánc Székelylengyelfalva 45,71 km-re
Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
Bernády György-emléktábla Marosvásárhely 14,42 km-re
Bernády György-emléktábla - Hunyadi László, 1999. Forradalom út 31 szám, Marosvásárhely.
Református templom Református templom Gernyeszeg 16,56 km-re
A XV-dik században épült gótikus templom, déli kapuja felett található a somkeréki Erdélyi család címere. Sekrestyéjében helyezték el gróf Teleki Mihály kancellár és felesége Weér Judit földi maradványait.
Bozsor tava Bozsor tava Mezőzáhi tórendszer 47,38 km-re
A Mezőségi-patak mentén egy hosszú tórendszer alakult ki. Magas vízszint - A magas vízszint miatt, a visszavágott fáknak csak az újonnan hajtott ágait értük el. Kamerák által megfigyelve - A déli órákban érkeztem a Mezőzáh községközponttól északkeletre hosszan elnyúló tórendszerhez. Később mesterséges gátakat készítettek, hogy az eliszaposodás következtében alacsony vízszintet megemelhessék.
Református templom Református templom Marosbogát 49,49 km-re
Templomának régiségét az is jelzi, hogy falaiba nagymennyiségű olyan téglát építettek be, amelyeken az 5-dik macedóniai római légió bélyege ismétlődik. Ez arra utal, hogy korai templomépítésről van szó, amikor még nem használták fel más építkezésekhez a római téglákat.
Református templom Bocskai-tér Református templom Bocskai-tér Nyárádszereda 3,67 km-re
A nyárádszeredai református templom a régi gótikus templom köveiből, 1838-ban épült. Eredetileg fatornya volt, a kőtornya 1898-ban épült.
Hódolat Hungária előtt Hódolat Hungária előtt Marosvásárhely 14,91 km-re
Körösfői Kriesch Aladár szecessziós stílusú, 1913-ban készült, mozaik kompozíciója a marosvásárhelyi Kultúrpalota főhomlokzatán látható. A dicsőségesen trónoló Hungária allegorikus alakját mutatja be, történelmi és allegorikus szereplők társaságában.
[ Fel ↑ ]
Iszulyka völgye - Bekecs-tető
Iszulyka völgye - Bekecs-tető 17,63 km-re
Vityál vára romjai - Görgényi-havasok
Vityál vára romjai - Görgényi-havasok 22,17 km-re
Ezüstműves ház Beszterce 68,38 km-re Ezüstműves ház, németül Goldschmiedehaus, ma Megyei Művelődési Igazgatóság.
Kéttörzsű tölgyfa az Iskolakertben Kéttörzsű tölgyfa az Iskolakertben Homoródszentpéter 62,71 km-re Homoródszentpéter faluban, az Iskolakert nevű helyen, a sűrű bozótosban egy kéttörzsű tölgyfa található. A kerülete 4,5 méter, de csak a talaj közelében, mert 1 méter magasban két törzsre válik szét.
Rókaváros Szentkeresztbánya 63,49 km-re Rókaváros (Vasbánya, Lövétebánya, Bányatelep) - Szentkeresztbánya. Margit-tárna, Gizella-tárna?
Egykori evangélikus templom Sajómagyarós 67,27 km-re Egykori evangélikus templom, ma ortodox templom, Sajómagyarós.
Mezei Imre makettjei Mezei Imre makettjei Gyergyóditró 64,76 km-re A gyergyóditrói Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
Cseres Tibor emlékmű Gyergyóremete 60,19 km-re Cseres Tibor emlékműve a gyergyóremetei Cseres Tibor-tér délnyugati szegletében áll, a Bánya utcai kereszteződés mellett. A rézből készült domborműves portré Burján Gál Emil gyergyószentmiklósi szobrászművész alkotása, készítője Barabás Béla szárhegyi kőfaragómester, 1995-ben állították fel.
Református templom Mezőveresegyháza 64,24 km-re A helységről szóló első oklevél már egyházáról, templomáról ad hírt: Veresegyház, ez jelölheti a templom köveinek színét vagy festését. De jelölheti az egyházat alapító veres barátok jelenlétét, akikről úgy tudjuk, hogy 1314 előtt itt templáriusok voltak.
Kőzúgó Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be. Zúgó - A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést". Hangos patak - Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. Fennebb e völgy havasias küllemet ölt, szép fenyvesek-koronázta sziklák tornyosodnak fel, melyek alján az összeszoritott patak haragosan tombol sziklamedrében, a Kőzúgónál pedig szép zuhatagot alkotva rohan le.
Ördögútja Ördögútja Rákos-Homoród Szén-Homoród 59,53 km-re Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Rákos-Homoród pataktól Szén-Homoród patakon át terjedő szakasza. Rákos-Homoród - Nagykert kaszáló - Szén-Homoród - Borzlik-oldala - Bükkmocsár-árok - Cserés-kert.
Ördögútja Ördögútja Nagy-Fenyéd Rákos-Homoród 57,68 km-re Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Nagy-Fenyéd pataktól Rákos-Homoródig terjedő szakasza. Nagy-Fenyéd - Fejedelemvésze-patak - Kétszállás-patak - Lázi út - Rákos-Homoród.
Völgyzáró gát Ratosnya 56,6 km-re A ratosnyai épülő víztároló Ratosnya községtől észak-északkeletre, sziklás környezetben található, a Szék-, Tiha- és Középső-patakok összefolyásától délre, 1 km-re. A jelenleg 95 százalékban elkészült, földből készített duzzasztómű tervezett magassága 105 m, építését 1989-ben kezdték el.
Hétkapu zsákutca Hétkapu zsákutca Ditró 64,35 km-re Ditróban, a Központ (Középszeg) és Felszeg között található III-dik tízesben, van egy Hétkapunak nevezett zsákutcás falurész. A Hétkapu hét telekből állott, melyek legyezőszerűen helyezkednek el.
Kirulyfürdői pionírtábor Kirulyfürdői pionírtábor 69,1 km-re A kirulyfürdői pionírtábor régen jó állapotban lehetett, mára már nagyon lepukkant állapotban van. Mindig előre - Nem találtam meg ezt a könnyűnek tűnő rejtést, pedig kitartóan tébláboltam amíg mindenki megtöltötte a palackjait, és utána lázas kapirgálásba kezdtem. Hátra arc! - Ilyen kitartassal meg nem kerestem dobozt, negyedik alkalommal próbálkoztam. Elhagyott vidék - Valóban szomorú látvány a pusztulásra ítélt régi táborhely, pedig volna benne fantázia. A tábor területén található egy borvízforrás is.
Katolikus templom Kápolnásfalu 61,83 km-re A Csíkszeredát Székelyudvarhellyel összekötő országúton hagyjuk el Szentegyházát. Máris Kápolnásfaluban vagyunk, de csak érintjük a falu déli részét.
Lövészárok Lövészárok Gyergyótekerőpatak 67,65 km-re A Gyergyótekerőpataktól kelet-délkeletre fekvő dombokon több helyen is találunk lövészárkokat. A faluhoz közelebbi első nagyobb magaslaton egy rövidebb árok van, de egy nagyobb gödörrel, valószínűleg ágyúnak.
Nagyrét-lapály 59,13 km-re A Nagyrét nevű lapály, természetvédelmi terület, Gyergyóremetétől délre található. Védett növénye a mocsári kockásliliom vagy kotuliliom (Fritillaria meleagris).
Sáska-ház Sáska-ház Gyergyóremete 60,23 km-re A gyergyóremetei Sáska-ház a község központjában, a Cseres Tibor tér 11 szám alatt található, ma a katolikus egyház tulajdona. 1875-1893 között épült, egykori örmény tulajdonosai után Dobribán- vagy Málnássy féle háznak is nevezik.
[ Fel ↑ ]
Turisztikai látnivalók Magyarpéterlaka - Turisztikai látnivalók Szentdemeter - Közeli települések: Kisszentlőrinc 1,39 km-re - Székelytompa 1,89 km-re.
© 2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.