Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Batiza

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Batiza fatemploma 1699-ben épült. Érdekessége a jellegzetes máramarosi motivumokkal diszitett kapu, a bejárati ajtó belso oldalán levo halálábrázolás és a templom belso freskói...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Batiza felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Kövek mögött Göröcsfalva Csíkrákos Nyelves-tó Kőmosó Rákosi tó
Kövek mögött
Májusban Szarka-kő Székelyudvarhely
Májusban
511 Berethalom
511
Templomtorony Csatófalva Hundorf evangélikus lutheránus templom
Templomtorony
Felirat 2 Gyümölcsénes tető
Felirat 2
Magyar vagy törpe nőszirom Vargyas-szoros
Magyar vagy törpe nőszirom
A két Mál Ejtőkő Vargyas-szoros Mál
A két Mál
Emlékmű székelykapuval Ditró park emlékmű
Emlékmű székelykapuval
Nyúl Válaszút Bánffy kastély
Nyúl
Kerítés mögött Vész-kő Bekecs-tető
Kerítés mögött
Keresztek Úz völgye
Keresztek
Kristoooooff... hoooool vagy, merre csavarogsz?
Kristoooooff... hoooool vagy, merre csavarogsz?

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Batiza fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Batiza!

A 0,24 km távolságra található, legközelebbi település, Batiza turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Batiza közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Izakonyha 9 km-re
Izakonyha fatemploma a hagyomány szerint a tatár támadást követő évben, 1718-ban épült. Belső festése 1754-ben készült el, Szaplonczai László költségén.
Fekete-tó mocsár 16,5 km-re
A Cibles hegységnek csak egy kis hegyi tava van, az ún. Fekete tó, románul Taul Negru, ami a Oigla-csúcs (1413 m) és a Fekete-csúcs (1589 m) között található.
Istenanya elszenderülése görögkatolikus fatemplom Felsőkálinfalva 18,5 km-re
Fedele kétereszes, belső festése textilre készült, ikonosztázát Nicolae Cepschin készítette 1788-ban. A felszegi görögkatolikus fatemplom 1785-ben épült, háromkaréjos alaprajza Máramarosban szokatlan, moldvai hatás.
Szűz Mária Bemutatása templom Barcánfalva 18,6 km-re
Barcánfalva ortodox fatemploma 1720-ban épült, benne szép, gerendákra festett freskókkal. A falu végén levő, 62 m magas új kolostor, a legmagasabb faépítmény Európában.
Kapnikbánya 18,7 km-re
Kis figyelmetlenségem miatt csak másodszori nekifutásra sikerült, pedig nagyon egyszerű. Csak most vettem észre, hogy be lehet jelenteni.
Istenanya születése görögkatolikus fatemplom Felsőkálinfalva 19,2 km-re
Eredeti formájában 1630 és 1663 között épült. A keleti falurészben, a temető dombján áll az Istenanya születése görögkatolikus fatemplom.
Bréb tava 22,6 km-re
825 m magasan van, területe 0,43 ha, legnagyobb mélysége 20 m. A Kakastaréjtól északra kb 30 perc járásra van egy szép tó, a Brébi-tó, románul Taul Morarenilor.
Fatemplom Desze 25,3 km-re
Desze 1717-ben épült fatemplomában találjuk a legszebb máramarosi falfreskókat, melyeket 1780-ban készítettek. Ez aztán tényleg egy szép szimpatikus templom.
Vlaschinescu-mocsarak 33,3 km-re
a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, amelyeket a Forrásliget hegyi üdülőtelepről lehet megközelíteni. A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, pl.
Kék-tó Felsőbánya 33,9 km-re
Ez az érdekes sötétzöld színű tó, 528 m tengerszint feletti magasban található, területe 0,50 ha, legnagyobb mélysége 4 m. Köszönöm az információt. A tó nem volt hű a nevéhez. Gondoltam, lemérem Délia kétágú tölgyfájának a koordinátáit, de mégsem sikerült. A Kék-tó Felsőbánya határában van.
Ivófalu 34,2 km-re
Ivófalu Nagybányától 32 km-re található. Három különálló sípályából álló síterep.
Vércse-tó Máramarosi havasok 35,1 km-re
A Máramarosi havasok nem bővelkednek tavakban, Csak a Farcau-Mihailescu hegyen találunk tavakat. A legnagyobbik a Vércse-tó (Lacul Vinderel), ami a Farcau (1957 m) és a Mihailescu (1918 m) csúcsok közötti nyeregben van 1665 m magasan, területe 0,90 ha, legnagyobb mélysége 5,5 m.
Nagy-Pietrosz-csúcs Radnai-havasok 36,8 km-re
Az 1941-es magyar katonai térképen Horthy-csúcs a neve. Nagy-Pietrosz-csúcs, románul Pietrosul Rodnei, Varful Pietrosul Mare.

Történelmi-kulturális értékek - Máramaros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Batiza adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Máramaros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Református Kistemplom - Marosvásárhely Ejnye-bejnye!. Ti képesek voltatok kocsival odaállni a rejtekhez, és a lehúzott ablakon keresztül nyúltatok a dobozért? Hát így készíted fel az újoncokat?
  • Csíkszentléleki 500 éves hársfa A csipet csapat. Ujbol egy jo kis kirandulas a csipet csapattal.
  • Lucs tőzegláp - Hargita-hegység A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt. A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Beljebb, főleg a csermelyek közelében, már nedvesebb és zöldebb volt a növényzet.
  • Ugron-kúria - Homoródszentmárton Romok. Nem tudtunk közelebb menni, mert a kiskapu zárva, nagykapu is, meg a mellette levő terület bejárója is lakat alatt volt. De valaki nekifogott renoválni, csak a helyiek szerint nem nagyon látszik a haladás.
  • Református templom - Kézdioroszfalu A kézdioroszfalui református templom. Ott voltunk a rejtésnél. A Székelyek Nagy Menetelésére, na meg a Nagy Kincskeresésre készülödve segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat.
  • Geocitrom Sepsiszentgyörgy II Utólag. Remélem nem haragszotok rám, hogy oly hamar lépnem kellett. Péter tőled külön elnézést kérek, hogy nem tudtalak végighallgatni.
  • Vaskereszt - Szind-tető - Tordai-hasadék Kaptam egy kis segítséget. Vagyis inkább az történt, hogy a bácsi mondta, hogy megtalálta és kérdeztem, hogy hol erre azt mondta inkább megmutatja, így került a kezem közé. Sajnos a csapat indult tovább, de fő, hogy ez is megvan.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Batiza? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!