Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Csűrszínház - Mikháza

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Csűrszínház - Mikháza..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csűrszínház - Mikháza felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Naplemente Csíkszenttamás Szent Anna kápolna
Naplemente
A tó partja Szent Anna tó part
A tó partja
Iható víz Dochia sziklája szikla Csalhó
Iható víz
555 Maroshévíz termál vízesés
555
Phare  Zsögödfürdő zsögödi szoros panoráma
Phare
A várromok decemberben Bálványosvár
A várromok decemberben
A bánya 4 Homoródalmás kőbánya
A bánya 4
Kémények nyerge Kecskék párkánya Bucsecs
Kémények nyerge
Földpiramis piramis Apold
Földpiramis
Fent a csúcson Csukás csúcs
Fent a csúcson
Bejárat Alsórákos temető gombosfa lábfa református templom gombosfák lábfák
Bejárat
Be nem jelentett bejegyzés Bekecs tető Honvéd emlékmű
Be nem jelentett bejegyzés

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csűrszínház Mikháza fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Mikháza és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csűrszínház!

A 0,15 km távolságra található, legközelebbi település, Mikháza turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Szentföld
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csűrszínház Mikháza közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Falu harangja - Mikháza 50 m-re
A doboz a földön volt. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják.
A legrégebbi székelykapu - Mikháza 230 m-re
A mikházi ferences templom és kolostor 1673-ban készült, régi galambbúgos nagy- és kiskapuja, a legrégebbi fennmaradt székelykapu volt. A szerkezetileg meggyengült kaput 1912-ben egy vihar ledöntötte, majd vásárlás útján a Néprajzi Múzeumba került.
Katolikus templom és Ferences kolostor - Mikháza 260 m-re
A mikházai ferences kolostortemplom a XVII-dik századi erdélyi későreneszánsz építészet egyik jelentős és szakrális jellegűként egyedülálló emléke. Biciklitúra alakalmával megkerült. Ha így áll a dolog, akkor gyakrabban kellene biciklizni. A mikházai katolikus templomot és ferences kolostort csak kivülről csodáltam meg. Az elsősorban a Nyárádmente északkeleti végében meghúzódó katolikus közösséget kiszolgáló kolostor a XVII-XVIII századok folyamán, de a későbbiekben is a székelység művelődési életének egyik legfontosabb gócpontjaként irányító, oktató, papi utánpótlásképző szerepkört látott el, termékeny szellemi és művészettörténeti központként működött.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt - Mikháza 290 m-re
A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait. A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre. A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye.
Római katonai tábor - Mikháza 510 m-re
A tábor a Nyárád-völgy felső szakaszának védelmét biztosította. A több, mint 2 hektáron elterülő mikházi római katonai tábor Maros megye egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye.
Idődoboz pavilonok Mikháza Maros megye 510 m-re
Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel.
Tájoló kilátó - Mikháza 1 km-re
A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
Katolikus templom - Deményháza 1,5 km-re
1638-ban a források szerint az Agyagos tetőn fakápolna állt Szent Orsolya tiszteletére szentelve. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
Református templom Kendő 3,5 km-re
1509-ben Kendew néven említik az okiratok, 1567-ben a regestrumban 9 kapuval jegyzik. A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk. Temploma nem volt, csak harangláb.
Katolikus templom Székelyhodos 4,3 km-re
Székelyhodos községközpont, Marosvásárhelytől 22 km-re északkeletre, Szászrégentől délkeletre található. Nevét egykor hódban gazdag határáról kapta. A helyszínre érkezve, annak rendje-módja szerint a kőoszlopos kapun léptem be a templomkertbe.
Kockásliliom Búzaháza 4,3 km-re
A kockásliliom a liliomfélék családjába tartozó fokozottan védett növény. De a földrajzi koordináták sokat segítettek. Minden évben felkeressük a rétet a koczkásliliomok miatt. A jellegzetes nedves réti, kora tavaszi növény, mely áprilisban tömegesen nyílik.
Suvadás Nyárádselye 4,7 km-re
Nyárádselyéből közelítettem meg a suvadást, a katolikus templom irányából vágtam bele a suvadás kellős közepébe. Túrabot nélkül senkinek sem ajánlom, nagyon csúszós és meredek. Mikháza felől érkeztem Nyárádselyére, amíg a talajút első része tűrhetőnek néz ki, a második fele nagyon le van szakadva. A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket.
Katolikus templom Jobbágytelke 5,1 km-re
Jobbágytelke közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt. Nem emlékeztem a segítő információra. Marosvásárhelytől 24 km-re északkeletre, Székelyhodostól 3 km-re a Tar-bükk alatt fekszik, a Hodos-patak völgyében.
Kacso vára Kati hegyese Nyárádmagyarós 5,5 km-re
A történelmi műemlékek jegyzékében ezen a helyen szerepel egy Kacso várának nevezett erődítmény a Kati hegyesén, kódja MS-I-s-B-15393. A hely a román régészeti jegyzékben is szerepel, ugyanezen a helyen, mint középkori erődítmény, kódja 118101.
Katolikus temető Nyárádremete 5,8 km-re
Egyik fő látnivalója a templomban, a főoltár felett található reneszánsz feszület. Gondolom a nyárádremetei kísértetek vetették le a székely harisnyát. Jó magas a temető dombja. Hát, megvan. Nyárádremete Szovátától 20 km-re fekszik.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csűrszínház adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mikháza térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Magyar Honvéd - Rétyi Nyír Ügyes. Gratulálok a kis csapatnak. Van még a Rétyi Nyírben legalább 4 doboz, ajánlom őket is.
  • Toronykövek - Tusnádfürdő Egy erdekes hely. A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is. Idaig jo izzasztos maszas, de innen szep a kilatas.
  • Ortodox fatemplom - Marosvásárhely Az Ur Gondviselese rajta volt, de eltavozott. Anno a frissen megepitett templom frissen odatelepitett popajaval is valtottam par szot. Szoval, a rejtekhely megvan.
  • Gótikus erődtemplom - Almakerék Csodálatos freskók. Aki arrafelé jár ne hagyja ki, csodálatos templom a védművekkel együtt. Magyar nyelvű ismertetőt is kaptunk a kedves szász nénikétől.
  • Ökumenikus kápolna - Bekecs-tető Kiépítik a forrást. Kendő felől érkeztünk fel a Bekecs-tetőre, miután rejtetünk Kendőn a református templomnál. A doboz elég könnyen előkerült.
  • Panoráma a zsögödi szorosra - Zsögödfürdő Egy dombocskán. Egy fenyőcske és egy kő(vecske) között.
  • Tiborc vára Korbejartuk a videket. Kis csapatunkkal, nem tul konnyen, de ratalaltunk a dobozkara, ami jo allapotban volt. Aranylag konnyen megkozelitheto hely, autoval is konnyen elerheto, szep latvany a kozelben levo "banyato", a kilatas Bibarcfalvara illetve Nagybaconra.

Sikerült eljutni Mikháza környékére? Tetszett a Csűrszínház? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 16 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!