Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Csűrszínház - Mikháza

Turisztikai látnivalók <-- Bejelentkezés/Regisztráció (3855 turisztikai látnivaló, 23339 kép és 8196 hozzászólás)
 

Csűrszínház - Mikháza..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Csűrszínház - Mikháza felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:


Betonhengerbe foglalt forrás Vármező ivóvíz forrás
Betonhengerbe foglalt forrás
A sír és környezete Árokalja arborétum síremlék
A sír és környezete
Bejárat a várba Pogányvár Csíkrákos
Bejárat a várba
A rotonda Algyógy körtemplom
A rotonda
Az új kapu Homoródkarácsonyfalva
Az új kapu
A bejárati torony Kornis-kastély torony bejárat Szentbenedek
A bejárati torony
A kápolna belseje Kézdisárfalva
A kápolna belseje
Hordó-bejárat Szentháromság sziklája Írott kő remetekolostor Örményes
Hordó-bejárat
Kerítés Gyergyóújfalu kőbánya
Kerítés

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csűrszínház Mikháza fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Mikháza és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csűrszínház!

A legközelebbi település Mikháza, 0,15 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Szentföld
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Mária-forrás Homoródfürdő Fürdővízként szív- és érrendszeri megbetegedésekben. A Mária borvíz, forrásvíz jellemzői: szénsavas, nátriumkloridos, alkálikus, vasas, hipotonikus ásványvíz.
Gyalogos híd és komp Mezőszentmargita Amikor otthon vagyok, tízpercenként benézek a Rejtekhely-re, hogy nehogy elszalasszak egy új rejtést :-). A Mihai Eminescu szobra - Marosvásárhely és a MOGYE Könyvtár - Marosvásárhely rejtekhelyeket én még a másik oldalról néztem ki.
Unitárius templom Nyárádszentmárton Most először jártam úgy, hogy előbb "oda" nyúlok, de bíztos máshol lesz s hát láss csodát.
Kölpényi tó Mezőkölpény Közös kincskereső-kiruccanáson vettem részt a mezőkölpényi tó mellett elrejtett geodoboz rejtőjével.
Szűcsök bástyája Segesvár A Szűcsök bástyája a segesvári vár délnyugati oldalán található. Az 1676-os tűzvész elpusztította, de később újraépítették.
Móric-kő Korond Nagyon szép és vadállatokban gazdag hely. A Csiga-dombtól elsétáltunk ide is, és megtaláltuk ezt a geofészket a geodobozzal. Tartod vara utan jol jott ismet a maszas, de megerte, rendkivul szep latvanyt nyujtott a delutani napos oszi taj.
Adrenalin Plus kalandpark Szováta Megvolt az adrenalin plusz, szuper volt. Másodszor jártam ott, elöször el is felejtettem miért is mentem a nagy mászkálás közben. Kb így lehet leírni az érzést, amit érzel a tiroli pályán, útban a rejtek fele.
Haraszty-ház Segesvár Az Iskola utca 15 szám alatt található, egykori kézművesek által lakott ház a XVI-dik században épült.
Kis Bánffy-forrás Szalárd A szalárdi bunkerek felkeresése előtt a melegpocsolya közelében elrejtett geodobozt kerestem meg. A "melegpocsolya" rendes neve Kis-Bánffy forrás.
Római-katolikus kápolna Delne Pontosabban, hol vagytok helyi kincskeresők, rejtők? A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam.
Barock Marosvásárhely A Barock kávézó egy marosvásárhelyi, főtéri bár, melynek bejárata nem közvetlenül a Rózsák terére, hanem az épület alatti átjáróra nyílik.
A reformáció középkori egyházat talál itt, de nem lehet eldönteni, hogy az apátsági templom felújításaként maradt-e fenn, vagy egészen új templom volt. A templom 1600-ig katolikus, Basta korszakban elpusztul, 1644-ben egykori szentedényeiről (ónpohár, óntányér, harangok) azt jegyzik fel, hogy mind elvesztek.
Haller kastély Zoltán Éveken át csak nézegettem a kastély romjait, de mivel most doboz is van rejtve, megálltam megkeresni. A helység látnivalója a Haller-kastély 1553-ból.
Bethlen-várkastély Alsóbún Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában.
Sziklakilátó Nedves-patak A Nedves-túra alkalmával, a Tiha-csúcs felé menet bukkantunk rá erre a kilátóra.
Fügevára Korond E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt.
Cserealja Zöld Park Marosvásárhely A Cserealja Zöld Park egy korszerű marosvásárhelyi szabadidőközpont, mely a Tudor lakónegyedben, a csendőrség szomszédságában található, négyhektáros területen.
1319-ben Beryteluka, 1503-ban pedig Berecztelke néven jelentkezik az okiratokban.
A  Jeges-barlang lehelete Borszék Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül. Meglepett, hogy milyen sokan voltak a Jeges-barlangnál, meg kellett várjuk, hogy elmenjenek, és csak azután közelítettük meg.
A Ripa nevű szakadékos és vizes oldal Marosoroszi északkeleti végétől Kutyfalva nyugati határáig húzódik, a Maros bal partján, követve annak görbületét. Magas és meredek oldal, agyagos föld, mely a Maros folyó és a Kripta lábok (Kőláb) nevű domb között található.
Magyarok hídja Békás-szoros A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
A 12-dik századi Béla bán várának helye Homoródszentpál északi határában található, a Kis-Homoródba ömlő Várca-patak bal oldalán. Kálmán, László és Béla pénzérméket találtak itt, melyek az 1048-1114-as évekből származnak.
Mofetta Büdösfürdő Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. Elég beteg volt. A geodobozt megtaláltuk, viszont egy árva lelket sem az egész településen.
Vityál vára Terepet jártam be az államvizsgámhoz, és útba ejtettem a Vityálvárat is. A Pálos-kolostor után a várat vettük célba. A Likas-kőnél jártam már, lásd a képeimet, viszont a vulkáni bomba-sziklát nem tudtam beazonosítani.
Rigó-tó Szováta Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van.
A település eredetét a XI-XII század fordulójára teszik, mert ebből a korból származó, félig földbe ásott lakások nyomait tárták fel. Nem sokkal későbbi lehet a temploma.
Mivel már Imre király idejében a kiváltságokban részesülő falvak között szerepel, bizonyos, hogy a XI–XII-dik század fordulóján templom is épül. Erre tanú a templom maga, melynek stílusjegyei az átmeneti (román-gótikus) korra utalnak.
Harom vára Zsögödfürdő Egy rövid, péntek délutáni séta alkalmával Harom várát Zsögödfürdõ felõl közelítettük meg. Mi Zsögödfürdõtõl közelítettük meg. Nagyon örülök, hogy sikerült megtaláljátok a Harom vár romjait.
Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
Likas-kő Vármező Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük. Biciklivel mentem végig a Meleg-Sugó völgyében.
Kockás liliom Búzaháza Maros megye A vasúti sínen való átkelés után már láthatjuk a nedves rétet és a virágokat. Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok.
Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűr A Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűrtől észak-keletre, a Nagyág-patak forrásaitól és a Jód-mezőtől nyugatra található. Bár nincs Székelyföldön, a székelyföldi árok-töltésvonulat folytatása, a gyepűrendszer része.
Nagykapus Itt bizony rengeteg lehetőség van a doboz helyének. Szajnos nem jott ossze, pedig nagyon rahajtottam.
Maka vára Makfalva Maka állítólag egy székely rabonbán volt. A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel.
Lucs-kő A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel. A Kislucskő, más néven Őrkő szomszédságában található.
Nagy Pájszó teteje Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
Sándor János-forrás Marosvásárhely Az orvosi egyetemtől elmentem a Kórház éttermébe és beprogramoztam egy pénztárgépet, majd elmentem a forráshoz. Sötétedés után érkeztem a forráshoz, ahol épp nem volt senki. Megtaláltuk, a forrás régi kedves ismerps volt.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csűrszínház adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Mikháza térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • A hely nagyon tetszett. A dobozt azonban hiába kerestük, pedig közel egy órát rászántunk, és végigtapogattuk a fal minden nézetcentiméterét.
  • A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Egy darabig aszfalton lehet haladni, majd döngölt talajúton egészen a Motorsirülő közeléig.
  • A geodobozt megtaláltuk, viszont egy árva lelket sem az egész településen. Gyönyörû volt viszont a még õszi díszekben, de már hóval borított táj.
  • Egy kellemes tavaszi túra során érintettem a Szerecsen sziklákat. Megcsodáltam a pazar kilátást, megkerestem a rönkbarlangot, és a bunkereket.
  • Felértünk a csúcsra, de a dobozt nem sikerült megtalálnom, pedig szerintem ott kell legyen valahol. Kb.
  • Most mar utban hazafele Kezdivasarhelyrol, de Kovaszna iranyaban.
  • Hideg ide vagy oda, a kockásliliomok április elején nyíltak az idén és a tavaly is. Maros megyében így volt, de látom, hogy itt is a hónap elején találtak Déliáék.
  • Megtaláltam a dobozt. Nem volt nehéz rálelni a rejtekhelyre.
  • A látvány nagyon szép volt. Kényelmesen körbejártuk a környéket, de sajnos a rejteket üresen találtuk.
  • Pedig elõrejeleztem a túrázás listán, hogy készülünk erre. Sajnálom, hogy nem kérdeztél rá, hogy mikor megyünk.
  • Az Alsó-Halas pataki homokbányától, jöttem ide, miután rejtettem a Tündérek forrásánál. Szerettem volna rejteni még a Vulkáni bombánál és a Likas-kőnél.
  • A Likaskő környezetét valamikor nemrégiben megtisztíthatták, mert egy darab szemetet sem láttunk, ami nagyon jó hír. Viszont emiatt tűnik valószínűnek az is, hogy a dobozt azért nem találtuk meg, mert a szeméttel együtt eltüntették.
  • Remélem az új doboz zavartalan keresésre nyujt lehetőséget, és nem akadnak rá illetéktelen személyek. Jó kilátás nyílik a környékre, a hely szép, érdemes felkeresni, és innen átsétalni, karikázni az oroszhegyi kilátóhoz, ahol - immár mostantól - új geodoboz után lehet kutatni.
  • A fa körül is, és itt a Rejtekhelyen is. De már kezd tavasz-illat lenni.
  • Az utolsó megtaláló elég rég írta a bejegyzését. Azóta a koordináták és a leírás szerinti rejtekfába villám csapott, csak a kéreg és a fatörzs kormos belseje maradt meg.
  • Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket. Viszont ha valaki távolabbról érkezik, nem fogja ugyanezt érezni.
  • Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék. Innen is szép a kilátás.
  • Szent Mihály nap utáni csend és nyugalom uralkodik a hatalmas legelőkön. Most a sárga pont jelzést követtük a gerincig.
  • Szep rendezett ez az emlekpark. Erdekes, hogy egy kicsit kifogott rajtam ez a rejtek (foleg a doboz helye), de azert meglett.
  • Megtaláltuk a természet titokzatos munkájának diadalívét. Melynek homlokzatát babérként borítják a páfrányok.
  • De a kivevése egy kicsit nehezebb volt.
  • Rengeteg székely kapu van a faluban,s ami örvendetes,hogy sok az új közöttük,csak tobább él a székely kapu állításának hagyománya.
  • Szombaton jártam a Kofa-völgyi vízesésnél. Sajnos a doboz eltűnt, csak a lapok elázott maradványait találtam meg.
  • A magas vízszint miatt, a visszavágott fáknak csak az újonnan hajtott ágait értük el. Sokáig hallgattuk a rigók énekét, néztük a kacsákat, vöcsköket.
  • Kedves kis város, szép és érdekes a környék. Jót kirándultunk a szép őszi erdőben, miután megnéztük a Gábor Áron emlékhelyet.
  • Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Igy jutottunk el a Jézus kútjához is.
  • Ez is sikeresen meglett, a mai nap.
  • Ezt a ládát második nekifutamodásra találtam meg. A tegnap fényes nappal nem jött össze, igaz nem is mertem bátran keresni, mivel túl forgalmas a környék.
  • A kezdet és a vég meglett, de a dobozt úgy tűnik a lelkes hívek eltávolíthatták, mert nem találtuk csak sejtjük hol lehetett. Sok a kíváncsi.
  • Igen, az igaz, sajnos telefonrol eleg kicsinek latszik. Megprobalok nagyobb segitseget nyujtani.

Sikerült eljutni Mikháza környékére? Tetszett a Csűrszínház? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 18 év, 10 hónap és 22 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!