|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után. Kibéd Turisztikai látnivalók (3840 turisztikai látnivaló, 23219 kép és 8190 hozzászólás) <-- Bejelentkezés/Regisztráció Keress a turisztikai látnivalók között:
|
| | |
|
|
| |
Kibéd 10 km-re fekszik Szovátától, helyi posztóüzeméről híres. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kibéd felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:Lajos bátyám nézi Mária Kisompoly-szoros 1 Az új tető
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kibéd fotóalbumba!
Oklevélben először 1499-ben jelentkezik Kjibed néven, 1561-ben pedig Kibédként. (C. Suciu: Dicţionar istoric... Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kibéd!
|
A legközelebbi település Kibéd, 0,29 km távolságra található. Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kibéd közelében? (részletek bejelentkezés után) Tatársír Makfalva 3,3 km-re. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye. Makfalva, illetve a Sokad dűlő északi részén, az abodi határ és Külső Ecsenye közötti, jellegzetes, koporsóra emlékeztető domb neve a Tatársír. Katonáné hegyese Abod 3,7 km-re. Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán. Remek kilátás nyílik innen a Küküllő vidékére, Firtos, Csombod és Rabsonné felé. Alsó fenyős Makfalva 3,9 km-re. Az Alsó fenyős egy mesterséges fenyő telepítés Makfalvától északra, a Nagymagos erdejében. Majálistér Makfalva Abod 4,2 km-re. Itt találkozott egykor a makfalvi és az abodi ifjúság május elsején. A Majálistér az abodi úttól északra található, a Csere egyik magaslatán lévő liget neve. Református templom Makfalva 4,5 km-re. Templomáról egykori haranglábjának megmaradt vitorláján olvasható dátum beszél: 1572. Az egykori templom középkori létéről tanúskodik az a leírás, amely Benkőnél olvasható: csinos kőépület, keleti része ódon gót stílusú. Dózsa György mellszobra Makfalva 4,5 km-re. Református templom Sóvárad 4,7 km-re. Régi templomáról azt tartják, hogy XIII-dik századi, de 1763-ban átalakították. Úgy látszik azonban, hogy ez az átalakítás teljes újjáépítésével volt egyenlő. Síremlék Doberdó Makfalva 4,9 km-re. Makfalva nyugati részében, a Felhágó és Tekintő lábánál, egy kis terület neve Doberdó, nevét az itt emelt síremlékről kapta. A világháborúban, az olaszországi Doberdóban hősi halált halt Barabás János emlékére emelték. Római tábor Sóvárad 4,9 km-re. Fedetlen fedeles híd Sóvárad 4,9 km-re. A fedél megvédte a híd tartó- és járószerkezeteit a csapadéktól, valamint a nap szárító hatásától. Ritka, értékes kép érkezett a játszóterünkre, Kanizsay Izabella
jóvoltából. A Kecske-túrára menet, habár nem volt sok időnk, beszúrtuk még ezt a rejtést. Mivel a fából készült hidak anyagát az időjárás könnyen tönkretette, Erdélyben több helyen is fedeles hidakat készítettek. Alsó-szikla Makfalva 5,2 km-re. A hagyomány szerint, ha a faluból is jól látható Alsó-szikla megszürkül, megváltozik az idő, ugyanis a kék palás rétegek előre jelzik az esőt. Az Alsó-szikla, vagy ahogy még nevezik, a Suvadás, Makfalva Alsó szeg helynevű területén található - itt, a Hídcsegely nevű határrészen, a Kis-Küküllő alámosta a parti részt, kéregcsuszamlást okozva. Maka vára Makfalva 5,7 km-re. A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel. Maka állítólag egy székely rabonbán volt. A parkoló forrása Nyárádmagyarós 5,7 km-re. A Sóváradról Nyárádszereda felé tartó aszfaltúton Nyárádmagyarós felé beereszkedve, az út melletti parkolóban padokkal és asztalokkal ellátott fedett pihenőhelyet találunk. A parkoló melletti forrást kőfallal erősítették meg, kényelmesen lehet így most vizet tölteni, a forrás vizével felfrissülni. Református templom Nyárádmagyaros 5,9 km-re. 1590-ben már egyházát említik, ami legalább kápolna létét tételezi fel, 1643-ból is van adat kápolnáról, amikor még mindig Berekeresztúr filiája. 1791-ben kőtemplom épül s ebben az időben lesz anyaegyház.
Történelmi-kulturális értékek - Maros megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Bejelentkezés után
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Kibéd adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Szászmagyarós: Nem mehet ez így - Ez tenyleg maraton volt, de ezutan mindent lehet. Egyelore nem tervezek tob vizsgat, vege a szobafogsagnak, ugyhogy reszkessetek.
- Régi kőhíd - Csernáton: A csernátoni régi kőhíd - Ott voltunk a rejtésnél, segítettünk a trekkingklubnak a rejtésben, vagyis kivártuk míg megfelelő rejtekhelyet talált és lemértük a koordinátákat. A szomszéd bácsi meg azzal segített, hogy kölcsön adott egy gumicsizmát, hogy lehessen egész közelről is megnézni a hídat.
- Szent Imre katolikus templom - Csíkszentimre: Nincs harag - Nekem is van olyan rejtésem, ahol a templom bár rejtéskor tárva-nyitva állt, máskor mindig zárva van. A plébánia udvarát nézegettem én is, de nem jött, hogy bemenjek.
- Földvár - Homoródalmás: Kiigazitva - Miutan a bor mar atvaltozott vizze a Varhegy elnevezest atkeresztelnem Foldvar nevre. Tudnilik a fenti rejtekhely egy korkoros kis foldvar tetejen (csucsan) talalhato.
- Petőfi Sándor bronzszobra - Marosvásárhely: Kulcskeresés - Egy bácsi meg egy fiú ültek a parkban, erőszakosan segíteni akartak a "kulcskeresésben". Amit elég komolyan vettek.
- Katolikus templom - Kézdiszentlélek: Zárva - Ejsze a doboz a kapun belül van, s nem lehet bármikor hozzáférni. Kicsit bosszúsan álltunk odébb, remélve hogy a következő helyszínen szerencsésebbek leszünk.
- Csíkkarcfalva erődtemploma: Az ilyet szeretem - Gondolkodni, szét nézni. Ez kell nekem :)) Én is csodálkozom, hogy eddig halasztgattam, de többet nem teszem.
- Mundra-csúcs - Páring-hegység: Elég télies időben - Egy Pareng-Kapacina túra alkalmával. Az élmény azért is nagy volt mert ez az első megtalált geodobozom.
- Szent József-kápolna - Csíkborzsova: Régi sírok - Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe. A dobozt a sírkereszt alatt találtam, az alja hiányzik.
- Bálványosvár - Bálványosfürdő: Másodszorra találtuk meg - Tulajdonképpen másodszorra találtuk meg ezt a ládát. Meg akartam nézni az első bejegyzésemet a füzetben, de azóta a füzet kicserélődött.
- Erzsébet kútja: Hangyák birodalma - Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja. Már alig vártam, hogy végre igazi, "rendes" vizet ihassak.
- Székelykő Észak - Torockói-hegység: A ládát nem kerestük - De oda-vissza vágigjártuk a gerincet. Mindenhonnan szép kilátás.
- Szent Anna feredő - Csíkszenttamás: Lába kelt doboz? - Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. Igaz, bár magas vagyok, én sem érném el a rejteket.
- Kalibáskő: Gyors kereses - Mivel a helyet ismertuk, egy gyors kereses utan meg is talaltuk a ladat. Koszonjuk a rejtest.
- Vörös-szakadék - Szászsebes: Ort der Ruhe - Ez az Ort der Ruhe a temetőkre használatos kifejezés, a csend, a pihenés helye. A Vörös-szakadék pedig valójában tele van élettel.
- Vártető I kilátópont - Tusnádfürdő: Ötletes rejtés, gratulálok - Az első "Rejtekhely-vadászat Erdélyben" találkozó alkalmával rendezett első napi turán találtam meg ezt a dobozt.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kibéd? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Néhány látnivaló
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
| |
|