Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Suvadás - Nyárádselye

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Suvadás - Nyárádselye

Nyárádselyéből közelítettem meg a suvadást, a katolikus templom irányából vágtam bele a suvadás kellős közepébe. Túrabot nélkül senkinek sem ajánlom, nagyon csúszós és meredek.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Suvadás - Nyárádselye felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Suvadás - Nyárádselye képtárból (összesen 23 kép):

A Bekecs felől nézve
A Bekecs felől nézve
Régi sírkövek
Régi sírkövek
Piramisok
Piramisok
Keskeny gerinc
Keskeny gerinc
2035
2035
2036
2036

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Suvadás Nyárádselye fotóalbumba!

Fedezzétek fel Nyárádselye és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Suvadás!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,89 km távolságra található, legközelebbi település, Nyárádselye turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Selye és a Bekecs
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kacso vára Kati hegyese - Nyárádmagyarós 1,9 km-re
A hely a román régészeti jegyzékben is szerepel, ugyanezen a helyen, mint középkori erődítmény, kódja 118101. A történelmi műemlékek jegyzékében ezen a helyen szerepel egy Kacso várának nevezett erődítmény a Kati hegyesén, kódja MS-I-s-B-15393.
Református templom Kendő Maros megye

Református templom Kendő Maros megye 1,9 km-re
1509-ben Kendew néven említik az okiratok, 1567-ben a regestrumban 9 kapuval jegyzik. A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk. Temploma nem volt, csak harangláb.
Sorba helyezett dombok - Nyárádmagyarós

Sorba helyezett dombok - Nyárádmagyarós 2,2 km-re
A szabályszerű sorokba helyezett halmoknak nevük is van, ilyen például a Leányhegy, Haranghegy, Lugashegy, Ördöngös domb, Faragott domb, és Kis-Érhegy (Őrhegy). Borús márciusvégi napon érkeztem a helyszínre, a környék sárosnak ígérkezett. A Nyárádmagyarósról Nyárádselyére vezető út baloldalán, Nyárádmagyaróstól északra, látványos földhalmokat láthatunk.
Református templom Nyárádmagyaros

Református templom Nyárádmagyaros 3,5 km-re
1590-ben már egyházát említik, ami legalább kápolna létét tételezi fel, 1643-ból is van adat kápolnáról, amikor még mindig Berekeresztúr filiája. 1791-ben kőtemplom épül s ebben az időben lesz anyaegyház.
Református templom Berekeresztúr

Református templom Berekeresztúr 3,8 km-re
A szent keresztről elnevezett egyházközségek, illetve falvak mind régiek és a szent keresztről elnevezett templomuktól kapták nevüket. 1335-ben a pápai tizedjegyzékben Berechce szerepel, Berekete néven szerepel. Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra.
Tájoló kilátó Mikháza

Tájoló kilátó Mikháza 3,9 km-re
A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
Ökumenikus kápolna Bekecs-tető

RH3721
A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye, a kápolna mellől jó kilátás nyílik déli irányba. Szakadát falu felől, az Iszulyka völgye mentén közelítettem meg a rejtekhelyet. Jó rég volt (hét éve) az utolsó "találás", így nem sok reménnyel indultunk neki. A Bekecs-tetőn felépített kápolna szombati búcsúja alkalmából látogattunk a helyszínre, Szovátáról.
Tulipán és levendula Márkod 4 km-re
Tizenötezer tő és tízféle tulipán van itt, május első részében tartják a szüretet. Márkod északnyugati határában levendulást és tulipánültetvényt hoztak létre, melyet Székelybere vagy Mikháza felől lehet megközelíteni.
Bökecs leve Bekecs-tető

Bökecs leve Bekecs-tető 4,3 km-re
A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak. Nyárádselye felől mentem fel a Bekecs-tetőre. Nekifutottunk még egyszer ennek a rejteknek, sikerült is megtalálni, beazonosítani Fakír kövét. Az (egyre jobb) út miatt mind többen és többen mennek fel autóval a nyárádmentiek szent hegyére, pedig 3-4 kiadós gyalogtúra is vezet ide.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza

Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 4,4 km-re
A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre. A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve.
Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza

Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza 4,4 km-re
A mikházai ferences kolostortemplom a XVII-dik századi erdélyi későreneszánsz építészet egyik jelentős és szakrális jellegűként egyedülálló emléke. Biciklitúra alakalmával megkerült. Ha így áll a dolog, akkor gyakrabban kellene biciklizni. A mikházai katolikus templomot és ferences kolostort csak kivülről csodáltam meg.
Vész-kő Bekecs-tető

Vész-kő Bekecs-tető 4,4 km-re
Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, a doboz a helyén, de valami rágcsáló megcsócsálta a zacskót. Lesétáltunk a Vész-kőtől egy, az elesett német katonáknak emelt emlékműig. Miután pótoltam az ökumenikus kápolnánál eltűnt geodobozomat, elindultam megkeresni a Bekecs-tető néhány, még meg nem talált rejtését. A Bökecs tetején, a Vész-mező szélén, az erdei út mellett található egy másik kő is.
Idődoboz pavilonok Mikháza

Idődoboz pavilonok Mikháza 4,5 km-re
A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel. Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között.
Falu harangja Mikháza

Falu harangja Mikháza 4,6 km-re
A doboz a földön volt. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják.
1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető

1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető 4,7 km-re
A Bekecs oldalában, a Körvélyes-mezőn található egy honvéd emlékmű, mely az 1916-os román betörés feltartoztatása során elesett székely honvédőknek állít emléket. Az aznapi két sikertelen keresés után reménykedtem, hogy talán a harmadik helyen találok majd geodobozt. Atfesultuk az emlekmu korul korulbelul 40 m-es radiuszban a terepet, de egy masik fatuskora osszpontosithattam, ebben sajnos nem volt lada. A nyárádselyei suvadástól a Bekecsre mentem ellenőrizni az itteni dobozokat is.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Suvadás adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nyárádselye térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A doboz valóban a szűk üregben volt. A doboz kivételét egy antenna segítette volna, ami a dobozra volt erősítve.
  • A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket. A doboz valóban mélyebbre csúszott mert az "antennát" egy rágcsáló elrágta vagy eltört.
  • RH3837 - Altalaban Malnasfurdorol szoktuk hozni a borvizet, de most a Bedo-borvizre is sor kerult. Tenyleg raszolgal a nevere mint a megye egyik legizletesebb borvize.
  • Csíkszentléleki 500 éves hársfa Kivágták a rejteknek szolgáló bokrot. A kőkupacot eredetileg egy méteres, sűrű bokor takarta. Úgy néz ki ezt most kivágták.
  • RH3496 - A doboz a helyen.
  • RH2954 - Aki arrafelé jár ne hagyja ki, csodálatos templom a védművekkel együtt. Magyar nyelvű ismertetőt is kaptunk a kedves szász nénikétől.
  • RH0220 - Az esztelen falurombolás során elárasztott település. Furcsa érzés elképzelni, hogy a tó fenekén egy teljes falu van, amit több nemzedék sok munkával épített fel.

Sikerült eljutni Nyárádselye környékére? Tetszett a Suvadás? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!