Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Temető - Erdőcsinád

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (3860 turisztikai látnivaló, 23422 kép és 8203 hozzászólás)
 

Temető - Erdőcsinád

Erdőcsinád temetői három szomszédos dombon helyezkednek el, a falutól északnyugatra.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Temető - Erdőcsinád felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A notesz jkgábor bejegyzésével Fortyogófürdő Székelypetőfalva
A notesz jkgábor bejegyzésével
Az egykori magyar-román határ Gyimesbükk Gyimes
Az egykori magyar-román határ
Régi sírkő Marosbogát református temető
Régi sírkő
Sziklafal a barlang mellett Denevérek barlangja Pestera
Sziklafal a barlang mellett
Kőgombák
Kőgombák
A Kőcsup vagy Kőorr teteje Gyimesbükk Gyimes
A Kőcsup vagy Kőorr teteje

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Temető Erdőcsinád fotóalbumba!

Fedezzétek fel Erdőcsinád és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Temető!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,53 km távolságra található, legközelebbi település, Erdőcsinád turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Székelyudvarhelytől észak-északnyugati irányban, az egykori Szombatfalva határában, a Parajd felé vezető országút mentén, a várostól 3 km-re, a Sóspatak völgyében, 517 méter tengerszint feletti magasságban fekszik Szejkefürdő. A ládát 2006 június elsején találtuk meg Misivel és Bálinttal, akkor még a domb aljában. A ma délutáni Firtos vára és Énlaka után ez inkább csak játék volt a gyerekek kedvéért, de ugyanakkor jó alkalom az Orbán Balázs megemlékezésre, nekünk székelyudvarhelyieknek természetes dolog a síremlék de azért köszönet a rejtőnek, hogy ismertebbé teszi ezt a helyet. Megtaláltuk a ládát, a barátaimmal.
Az egykori Városháza északkeleti részén levő Óratorony, díszes majolikacserepekkel fedett sisakjával Marosvásárhely majdnem minden pontjáról látható. Megtaláltam. Andi, Orsi, Boti, Zoli. Érdekes kilátás.
A Déllői-borvízforrás közeléből sárga kereszttel jelzett túraösvény kapaszkodik ki a Csere bércére, másnéven Bükkdombra. Ahogy kiérünk a tetőre, néhány kettős fenyőfa hívja fel magára a figyelmet.
Beresztelke 1319-ben Beryteluka, 1503-ban pedig Berecztelke néven jelentkezik az okiratokban.
Római katolikus templom Tordatúr A tordatúri Szent Kereszt felmagasztalása-római katolikus templom 1841-42-ben épült. XIV-dik század elején készült Madonna-szobra Erdély legrégebbi Madonnája, melyet ma a gyulafehérvári székesegyház őriz.
Egykori evangélikus templom Árokalja Egykori evangélikus templom, ma Keresztelő Szent János ortodox templom. Sajnos zárva volt, időnk nem volt a kulcsot keresni, nagyon megnéztem volna a belsejét, főleg hogy az ortodox vásárlás után hogyan alakították át.
Két nap keresés után, tizenannyi rejtekhely után, végre egy kis sikerélmény. Jártam még itt, láttam már a templomot, ezért míg Péter kívülről a templomot fényképezte, én hamar szétnéztem az ajtó mögött, pontosabban tapogattam és meglett az eredménye. "Dugó, fadugó bing-beng bent van a lukban. A főtéren álló, impozáns méreteivel magasan a város fölé emelkedő örmény katolikus nagytemplom 1766 és 1783 között épült barokk stílusban.
Nagy-barlang Andrástelep Vulkanikus hegységben barlang? Na ne. De mégis, a Kelemen-havasokban, a fatörzs-barlangok mellett, van egy másik érdekes lik is, az andronyászai Nagy-barlang.
Szőcs Lajos kőrispataki lakos, akinek családja három nemzedékig visszamenőleg kalapossággal foglalkozott elhatározta, hogy létre hozza az ország első Szalmakalap Múzeumát. Szalmafonó asszonyokat indultunk fotózni. Ez így igaz. Szeretem a pet előformát.
A Forrószegi Sósfürdő Szék falutól délre található, a DJ109D jelzésű megyei út mellett, Gyulatelke felé. A fürdő egy fadeszkával bélelt medencéből áll, melyben nagyon sós víz és iszap van, valamint egy kevésbé sós dagonya-gödör, néhány öltöző, és egy büfé.
Evangélikus templom Kund Kund evangélikus templom szakrális építmény a XIV-XV-dik századból, a tornyát 1804-ben építették. Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál. Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. A dobozt nem találtuk, vélhetően a fát már kivágták.
Roman S-ház Segesvár Roman S-ház - Szűcsök (románul Cojocarilor) utca 2 szám, Segesvár.
Egykori inasotthon, ma az Avram Iancu Iskolaközpont bentlakása és étkezője. Iuliu Maniu utca 4 szám, Marosvásárhely.
A Kis Csika- vagy Csikuca-csúcsnak olyan szép neve van románul (Cica Mica, Cicuta), persze magyarul kiejtve, hogy a magyar megfelelőjét nem is kellene használni.
Természeti értékeink között kiemelkedő fontossággal bírnak a tőzeglápok, amelyek változatos növény- és rovarvilágot rejtenek. Miután megkerestük a Kalibáskőn a ládát, akkor láttuk, hogy onnan 400 méterre van egy másik láda is. Miután eltöltöttem a délutánt az Opálbarlang geodobozának a megtalálásával, csak annyi időm maradt, hogy a Hargita-ligetet felkeressem. Hazafele menet a Vargyas szorosbol sotetbe felkerestuk a rejtekhelyet.
Szent István király templom Székelyszentkirály 1905-ben Udvarhelyszentkirályról Székelyszentkirályra változtatták a nevét. A Bosnyák-patak völgyét követve, Tibódtól három kilométerre találjuk Székelyszentkirályt.
Katolikus templom Székelylengyelfalva Székelylengyelfalva temploma 1500-ban épült, amint egy 1776 május 9-én kelt összeírás megállapítja. Minden lengyelfalvi ember tudja. Ugyanezen forrás szerint 1629-ben a templom boltozatát deszkamennyezettel váltják fel, mely deszkamennyezetről megörökített felirat tanúskodik: Hoc opus factum in anno 1629, tempore Gabrielis Bethlen.
Adrenalin Plus kalandpark - Tivoli tó, Szováta. Megvolt az adrenalin plusz, szuper volt. Másodszor jártam ott, elöször el is felejtettem miért is mentem a nagy mászkálás közben. Kb így lehet leírni az érzést, amit érzel a tiroli pályán, útban a rejtek fele.
Sós kút Homoródújfalu Homoródújfalutól nyugatra, 1 km távolságra, egy sóskút található. A kút mélysége 3 m, a vízoszlop magassága benne 3 m (1882-es mérés).
Az egykori magyar hősök temetője - Zsák-hegy, Maroshéviz. Egy kicsit nehezen találtuk meg a temetőhöz vezető ösvényt, lépcsőket. Igaz nem hívtam fel a leírásnál erre a figyelmet, de a segédpontoknál meg volt adva a temető felé vezető szűk utca bejáratának a koordinátája. Sajnos a sirt körülvevő keritést már nem találtuk igy a dobozka sem került elő.
Lestyán Ferenc írja, hogy Pázmány katalógusa Nyárád kolostorról is tud, de helyét nem ismeri. A katolikus templom doboza után itt folytattam.
Ha a piros sáv jelzést követed, amelyik összeköti a Somostetőt Marosszentgyörggyel, egy adott helyen kiválik belőle a piros kereszt jelzés, amely a Terebicst érintve elvezet Agárdra. Az elágazásnál minden cserefa tövét átnéztem, de nem találtam. Jól jött a rejtekről készült fotó, mint segítség. A Terebics-tető felől érkeztem, a piros kereszt jelzést követve, egy korulbelul húsz perces séta után.
Lélegzetvisszafojtva hallgattuk a mesét, s a szomorú éneket, amit az asszony olyan gyönyörűen énekelt, hogy még a felnőttek is megkönnyezték.
Egyetértek, ezt így szinte lehetetlen megtalálni. Hárman kerestük ezt a geotojást, hármunknak összesen csak két szemünk volt. Megtaláltuk, pedig majdnem kifogott rajtunk. A Tau a görög ábécé 19-dik, a héber ábécének pedig az utolsó betűje.
Kőnyúl Kelemen-havasok Az Ilvai Tiha-patak mentén, a Tiha-tető felé érdekes sziklaképződmények mellett haladhatunk el. Ezek egyike egy nyúl formájú szikla.
1243-ban jelentkezik az okiratokban egy Chegetelke megnevezés, deGyörffy szerint az oklevél nem hiteles. Ez az oklevél legfeljebb egypusztára érvényes: 1366-ban Zegen, 1407-ben Zegew, 1413-ban Scegew,1428-ban Nagy Chegew, 1429-ben Czagendorf, 1433-ban Czege, 1622-benSzász Zege formában fordul elo a forrásokban.
A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja. A Kőkép elnevezésű kőkereszt Székelyudvarhelytől keletre, a Szarka-kőtől északnyugatra található, a 689 m magas Verőfény-tetőn.
Református templom Gogánváralja Sikerült bejutni a templomba, ez külön öröm mindig számunkra.
Sajnos egy kissé szemetes a rejtekhely környéke. Megtaláltuk, két kutyus reménykedve elkisért. Itt is meglett a dobozod, szép tavaszi napsütésben, a keresztek közelében. A Hármaskereszt emlékmű felavatására 1996 október 31-én került sor.
A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Még augusztusban találtuk meg ezt a ládát. Egy gyerekori emlekeimbol felidezett zsombolyt kerestunk, amit Vaslab korul veltunk megtalalni. Gyergyószentmiklósról indultunk neki, egy borús napon, a barlang felfedezésének.
Érdekesek ezek a hatalmas "volt fatörzsek" és ágaik. A Sziklaablaktól jöttünk át ide. A Maros-szorosban, Göde és Ratosnya között, különleges természeti képződményeket találunk, mállás- és rönklenyomat-barlangokat.
A Szerecsen-sziklák a Maros szoros egyik feltűnő érdekessége, az országútról mindkét irányból jól látható. Ebben az évszakban és órában, az erdőben már sötét van. Egy kellemes tavaszi túra során érintettem a Szerecsen sziklákat. Egy kicsit keresgéltük magát a bunkert, de miután megtaláltuk nem volt semmi kétség, hogy hol is kell legyen a geodoboz és ott is volt a helyén.
Tisztelt címzett: Délia, Jenő, és Dalma. Áldott karácsonyt! Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot.
A képek között megtalálod a geodoboz fotóját is. Én a kőrakást bizony fenekestül felforgattam, de sajnos úgy tűnik, hogy a geoládának nyoma veszett.
Bánffy-fürdő Maroshévíz A Bánffy fürdő 677 m magasságon található, 1228-tól 1948-ig birtokolta a Bánffy család. Teljesen biztos :) A dobozka jó állapotban, és a helyén van. Fürdözés elött tanulmányoztuk a helyet. A Termálvízeséstől jöttem fel a strandra.
A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét. Éjjel, a hangulatos holdfényben sétálva kerestük meg a dobozt. Kar, hogy a lancfuresz nyomot hagyott nehany fan. Itt mar szerencsevel jartunk nem ugy mind a Gorgeny varanal.
Szombat esti sétám utolsó előtti megállója egy újabb sarok. Az elmúlt napokban, mig tartott a szép idő, nem tudtam eljönni, hogy megkeressem a trekkingklub új vásárhelyi rejtéseit. A Cementlapok egykor a marosvásárhelyi fiatalság kedvenc fürdőhelye volt, a Maros felső gát feletti bal partjának kiépítésével alakult ki.
Thomas Quibb-ház Morgonda Thomas Quibb-ház, egykori polgármesteri hivatal - Morgonda.
Templomának régiségét az is jelzi, hogy falaiba nagymennyiségű olyan téglát építettek be, amelyeken az 5-dik macedóniai római légió bélyege ismétlődik. Ez arra utal, hogy korai templomépítésről van szó, amikor még nem használták fel más építkezésekhez a római téglákat.
Csűrszínház Mikháza

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Temető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Erdőcsinád térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • A sikertelen székelykáli keresés után megkerestem az erdőcsinádi temetőt. Vagy inkább több apró kis temetőt, mert különálló dombocskákon vannak a sírhelycsoportok.
  • Nekem is hasonló élményben volt részem, a helybeliek engem is megbámultak. Nem számítottam arra, hogy a temető három különböző helyen, dombocskán lesz, így a ravatalozót vettem célba.
  • Kevesebb mint egy év alatt, mióta utoljára itt jártunk, a sistergő forrás teljesen csendes. Vize mozdulatlan.
  • Könnyen megtaláltuk a dobozt. Kár, hogy szemetes a forrás környéke.
  • Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-). Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-).
  • Tatros-forrás - Bükkloka Másodszorra. Másodszori nekifutásra eljutottunk a forrásig. A küpü szép munka.
  • Bükkfa ablakkal és kapuval - Mitács útja A tisztáson. Az Ércesi borvíz után felsétáltunk ide, szétnéztünk a tisztáson. Kipróbáltam a rejtekhely telefonos aplikációt.
  • Itt is megvan a doboz. Na, meg az érdeklődő szomszédok tekintete is.
  • Ezzel sikerült felkelteni a geoládázás iránti érdeklődését. Nem vettünki ki semmit, de betettünk egy narancssárga, összerakható bumerángot.
  • Remélem, hogy nem annyira vonzó, hogy valaki elvigye. Érdekes, hogy naponta arra járok az autóval, menet közben látom, hogy a helyén van-e a doboz.
  • Bár lehet lekopott, vagy az eső lemosta. Nehezebben azonosítható rejteknél, segítségképpen egy apró x betűt írok fel filctollal.
  • Kalandos kis ejszakai tura volt. Holdfenyben is gyonyoruek a fak, de vissza fogunk menni napfenyben is fotozni.
  • Székelykő Dél Torockói túra második találata. Az északi doboz megtalálása után, a déli fele folytattuk utunkat a csúcson keresztül. Könnyedén meglett a láda viszont nem tudtuk beleírni a nevünket a dobozba, mert nem nem volt benne semmilyen írószer.
  • A valamikori Balhaz most szakszervezeti intezmeny. Itt talaljuk Pokronyi Attila 2011-beli Evgyuruk alkotasat.
  • Pedig szerettem volna látni. Helyette egy modern, széles, kétoldalt gyalogátjárós betonhíd köti össze a a Kis-Küküllő két partját.
  • Régebb kinéztem ezt a rejtekhelyet. Ma épp Madéfalván volt küldetésem, uh ki nem hagyhattam.
  • A doboz nem nagyon kereshető, ebben az órában. Tele a hely, a parkírozó, sok ember, meg egy medve is.
  • Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé. Voltam már ott, így ismerős volt a megközelítése.
  • Gyönyörűszép őszi idő volt. Most jártunk először ezen a környéken.
  • Elég nedves idő volt, szemerkélt az eső. De ha már ott voltunk, nem hagytuk ki ezt a helyet.
  • A doboz várja a kincskeresőket.
  • Nem a halott ágat kell keresni, hanem a halott ág helyét. Érdemes figyelmesen elolvasni a geodoboz megtalálását segítő információt, akár többször is.
  • A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz. Eső után igen csúszós volt az oldal és az erdőkitermelő út.
  • Meglett, ezennel kandi tekintetek nélkül.
  • Katolikus templom - Szentkatolna Kőváza. Na, ez mán okozott egy kis fejtőrést. Nem volt könnyű, amíg próbáltam kisakkozni, hogy melyik elhagyatott sír virágtartója lenne a rejtek, amikor véletlenül észrevettem a várfal tövében a gyanúsítottat.
  • Geokrety lakik a dobozban.

Sikerült eljutni Erdőcsinád környékére? Tetszett a Temető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 0 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!