Ördögborozda Szentegyháza 59,97 km-re Ennek legészakibb pontját a Veresbükk oldalában találták meg, dél-nyugat irányba vonul, keresztezi a Székelyudvarhely - Csíkszereda országutat, legdélibb pontja pedig a Vargyas Szurdukának sziklapereme. Felületes bejárás - Az Ördögborozda leírása és a térképek alapján megpróbáltam azonosítani azt a pontot, ahol a töltésvonulat keresztezi az országutat. A székelyföldi töltésvonulat Ördögútja nevű, Zeteváralja és Kápolnásfalu közötti szakaszának folytatása az Ördögborozda.
Kis-Lomás hegyi menedékhely Kelemen-havasok 29,96 km-re A menedékhely még jó állapotban van, és remélem, még hosszú ideig így is marad. A Kis-Lomás-vízeséstől körülbelül 800 méternyire délkeletre egy hegyi menedékhely található, a kék háromszöggel jelzett túraútvonal mentén.
Sóhát és Sószoros Parajd 47,56 km-re A területen halad keresztül a Korond-patak, amely változatos formákat, látványos sóalakzatokat, sószurdokot, sószorost hozott létre. Nem volt bozótvágó késünk - A tavasz első kiruccanása volt. Új doboz - Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban. Deszkákon - Többször jártam a szorosban, de még a tanösvény előtt. Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe, legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m).
Korondi sóskút 49,18 km-re Vizének használatát már Mária Terézia idejében szabályozták. Sópajta - A rejtekhely megvan, de a doboz nincs meg. Magam helyett :) - Hát igen, az a rács egy kicsit olyan, mintha szájkosarat tettek volna a forrásra. A rejtő helyett válaszolok - A rejtek, így a geodoboz is ajtón belül található. A korondi sóskút a 13A műút mellett, a Korond vize jobb partján, a Sós ház-ban található.

Ezek Romániában egyediek, de külföldön is kevés helyen látni ilyen, a sziklafalak élére elhelyezett építményt. Kíváncsiság - Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra. Kabin - A nyugati kilátótól csak pár perc gyenge emelkedőn közelíthető meg a kabin. Oltári látvány - Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban.
Rákosi Hargita 47,42 km-re Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Jogos kritika - Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel. Galusa tető - A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában - A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része.

Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől. A kőtömb amelyen Jézus lábnyoma található, Gyergyócsomafalvától dél - délnyugatra található.
Szent Anna feredő Csíkszenttamás 38,1 km-re A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Lába kelt doboz? - Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor. Felháborító a fürdő állapota - Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett - 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával.
Gyilkos Fekete-fehér 22,85 km-re Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat - A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide. A Gyilkos-kő déli oldalában egy látványos sziklafalban gyönyörködhetünk, melynek tetején különös látvány fogad.
Égerfás-tó Vármező 43,02 km-re Égerfás-tó - Vármező Madárvilág - A geodoboz a helyén van, a szürkegémek úgyszintén. Egyre kisebb - Meghökkentünk, amikor megláttuk, hogy a kedvenc kis tavunkban alig van víz. Kedvencz - Az Égerfás-tó az egyik kedvencz laza túrahelyünk, télen-nyáron többször jövünk. Égerfás-tó - Vármező
Óriások árka Nyárádselye 52,88 km-re Valószínűleg a Mikháza és Szováta közötti, egykori római út maradványa. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.
Rez nyaka Gyergyói-havasok 4,04 km-re Túraútvonalak indulnak innen a Vitting-vadászház felé, a Tászok-tetőre, illetve a Pricskére. A Rez-nyaka egy fontos turisztikai csomópont, mely Ditrótól északkeletre található, illetve a Cengellér-tetőtől délnyugatra.
Basa fogadó és kézművesfalu Borzont 22,92 km-re A székely ember akkor az erdőből élt, szekérrel fuvarozott, azt pedig nem lehetett siettetni. Volt, van, és lesz pojéka leves - A menűben. Záróra - Épp zárás előtt érkeztünk, de rendes volt a székelyruhás kislány, mert megengedte, hogy bemenjünk. Szombaton - Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. A Basa fogadó országúti fogadó lévén, az utazóknak kínált egykor szállást, ételt és italt, a jószágnak pedig éjszakai pihenőhelyet.
Szalárdtelep sziklái Nagy bunker 36,63 km-re Innen az ösvény ereszkedni kezd, mi viszont úgy döntöttünk visszafordulunk, az autó a forrásnál volt. A szalárdi hármas bunkertől kellemes sétával érkeztünk a gerincen levő geodézikus ponthoz.
Lövészárok Gyergyótekerőpatak 20,29 km-re A faluhoz közelebbi első nagyobb magaslaton egy rövidebb árok van, de egy nagyobb gödörrel, valószínűleg ágyúnak. A Gyergyótekerőpataktól kelet-délkeletre fekvő dombokon több helyen is találunk lövészárkokat.
Szent Antal-kápolna Csíkmadaras 42,87 km-re Útban a töltöttkáposzta-fesztivál felé - A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap. A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira.
Kápolna Kicsibükk 11,15 km-re A kis település Remete központjától közel 10 km-re, a Martonka-pataka felső folyásának két oldalán alakult ki. A XVIII-XIX-dik század folyamán a nagyobb falvakból való kitelepedések során jöttek létre Gyergyó szórványtelepülései, közte a remetei Kicsibükk.
Bükkalja-esztena Mária-út 58,05 km-re Bükkaljára 2021 őszén költöztették, felújítva, a területet Tankó Attila biztosította. A Bükkalja-esztena eredetileg a Fűrész patakán állt, Lőrincz Mihály kaszálóján.
Idődoboz pavilonok Mikháza 56,33 km-re A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel. Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között.
Gyümölcsénes-tető 27,95 km-re A Gyümölcsénes-tetőre visz ki, majd Gyergyódomuk felé ereszkedik le. Véráldozat - Ezt is megértem. A hadvezér - A gerinc hangulata sajátos, a végig tekergőző lövészárkoknak és bunkereknek köszönhetően. A Gyilkostó-telepről Háromkút felé vezető útból, az Alsó-szoros közelében egy talajút indul a gerincre.
Panoráma kabin Gyilkos-kő 22,33 km-re Panoráma kabin - Gyilkos-kő Szájbarágós segítség - Fel nem tudom fogni, hogy miért okozott ez nehézséget neked. Menedék - Hát, ide tényleg rengeteg munka kellett, hogy ezt felépítsék. Panoráma kabin - Gyilkos-kő
Lukács sziklái Kelemen-havasok 47,02 km-re Mulasztás pótolva - Most veszem észre, hogy biza elfelejtettem feltölteni a fotókat a rejtekhelyhez. Szép kilátás és megnőtt fenyők a szikla tövében - A 12 Apostol kolostortól indultunk a 12 Apostol sziklái felé. A Lukács-sziklacsoport a 12 Apostol szikláitól egy kilométerre északkeleti irányba, 1720 m magasan, szintén a Neagra- és a Negrisoara-patakok vízválasztója közelében helyezkedik el.
Régi kőkereszt Gyepü-patak 59,78 km-re Többé-kevésbé jól kibetűzhető feliratán puskagolyó nyoma éktelenkedik. Kereszt - Miután a kereszt megkerült, utána már nem volt nehéz megtalálni a rejteket. Sötétben - Rendesen megsötétedtünk. Félig tél van - És félig tavasz. A Csíkszereda - Székelyudvarhely közötti országút déli oldalában levő parkoló mellett, közel ahhoz a kanyarhoz, amely alatt a Gyepü-patak átfolyik az országút alatt, egy régi, több mint százéves kőkereszt árválkodik az oldalban.
Disznajói kockásliliom védett terület 58 km-re A kockásliliom, latin neve Fritillaria meleagris, színezetével és sakktáblaszerű rajzolatával hívja fel magára a figyelmet. Látás - Azt vettem észre, hogy gondok vannak a látásommal, mert egyetlen liliomot sem láttam. Az idén korábban nyílnak - Mivel korábban jött az idén a tavasz, ideje volt megnézni, hogy nyílnak-e a mocsári kockásliliomok. Köszönöm az álcázást - Köszönöm az álcázást. A disznajói kockásliliom, 2,5 hektáron védett terület, a Marosvécshez tartozó Disznajó falu határában található.
Hideg-kút Gyergyószárhegy 10,26 km-re Kirándulásra, piknikezésre kialakított hely, több mint 60 személy részére, fedett asztalokkal és padokkal. Sokadalom - Nagyon sokan voltak a forrás környékén. A pihenő - Munka után sürgős volt megtalálnom a güdüci dobozokat, nehogy valaki lekörözzön :) Leányunknak első sátrazási helye volt ez, féléves korában. A Hideg-kúti pihenőhely Gyergyószárhegy közelében található.
Szencsedi nárciszmezők 50,55 km-re A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Még nem nyilnak a nárciszok - Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak. Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat - A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.