Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kirándulás a Gyilkos tavához - Csíkszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Csikszentdomokostól Gyergyószentmiklósig Békény völgye. Vároldala. Hiripné vára, regék, most látható romok. Both András és Ambrus Ferencz emléke. A békényloki kolostor. Piriske. Tatárhágó. Tatárkút. Ujut pataka. Kilátás a Vereskő fejéről. A Likas krátere. Likas patak vidéke. Gyilkos tó alakulása. Gyilkos havas. Nagy Czohárd, óriási pisztrángok. Gyergyószentmiklóstól Ditróig Terra Siculorum
098_gyilkos_tava.jpg
A Gyilkos-tó a Nagy-Cohárddal hátterében
Katolikus templom Gyergyóalfalu 24,48 km-re. Éppen ezért ez önmagában csak kiindulópontja lehet annak a feltevésnek, hogy itt a XIII-dik század elején templom állott. A gyergyóalfalusi templomtorony oldalán egy régi festett felirat felújításról ad hírt, mivel nem eredeti kőbe vésett felirat, kétkedve fogadják.
Vizének használatát már Mária Terézia idejében szabályozták. Sópajta - A rejtekhely megvan, de a doboz nincs meg. Magam helyett :) - Hát igen, az a rács egy kicsit olyan, mintha szájkosarat tettek volna a forrásra. A rejtő helyett válaszolok - A rejtek, így a geodoboz is ajtón belül található. A korondi sóskút a 13A műút mellett, a Korond vize jobb partján, a Sós ház-ban található.
Sziklakilátó Kápolnásfalu 53 km-re. Az alulról is látványos sziklafal tetejéről remek kilátás nyílik a környékre, kápolnásfalu házaira, csűrsoraira, zsákutcáira. Kápolnásfalu északnyugati részén, a Homoród-tető délkeleti oldalában, a település felett, egy sziklaperem húzódik.
Asztag-kő Madéfalva 41,57 km-re. Szép kilátás nyílik innen Csíkszeredára, illetve a középcsíki és felcsíki falvakra. Erdei múzeum az Asztag-kő mellett - A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél. Csak a kő maradt - Piricskéről jöttünk. Kőgomba - Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. A Hargita-hegység egyik kevésbé ismert gyöngyszeme az Asztag-kő.
Kőkeresztes emlékoszlop Csíkszentimre 57,09 km-re. 1708 végén Moldvából behurcolták a pestist Gyergyóba. Kerek kereszt - Székelyföldön sok kereszttel találkozik az ember. A csíkszentimrei temető bejáratánál levő kőkereszt az 1700-as évek nagy pestisjárványára emlékeztet.
2021 szeptember 18-án szentelték fel és adták a hívek használatába. Még vissza kell ide jönnöm - Délelőtt a Rabsonné vára közvetlen közelében levő, legendás Pakulárkő kilátópontjánál rejtettem geoládát. A táblán - Megtaláltuk a helyet, de aztán dilemmába estünk. Mezőhavas-túra után - A Mezőhavas túra után könnyen megtaláltam ezt a ládát. A Bucsin-tetőn épült kápolna Szent Barnabás tiszteletére épült.
Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka 18,87 km-re. Búcsú után - A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében. A kápolna újrarejtett geodoboza - A pünkösdi Jávárdi-körtúra alkalmával érkeztünk ide, a Bagolykő felől. A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé.
Lobogó medence és Szemvíz-forrás Hargitafürdő 46,47 km-re. Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron. Speciális - Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett. Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő.
Bugyogó források Fingóborvíz 57,78 km-re. Kénszag - A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is. Fortyogás - Megtaláltuk a forrásokat, megfigyeltük a fortyogást is. Záptojás - A Fingó-borvíztől továbbsétálva eljutottunk a Bugyogó forrásokhoz. A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg.
Kossuth-forrás Borszék 26,44 km-re. Ez nem sikerült - Felálltam a korlátra, kívül-belül tapogattam, míg az egyik diszitőelem szinte a kezemben maradt. Remek rejtés - Nekem nagyon tetszett ez a rejtés, szerintem a rejtek megfelelő. Bonyolult - Itt is nagy a variáció lehetősége. A Kossuth-kút természettani tulajdonságai a következők: víze nagy buborékokkal tör elő, kristálytiszta, a pohárban gyöngyözik, szaga szénsavas, fojtó, íze csípős, de nem fanyar.
A román Cascada Lomasel megnevezésből kiindulva - mivel a földrajzi hely nevét nem áll módomban megváltoztatni - a ládát Kis-Lomás helyett rokonszenvesebb hangzása miatt Lomáskának neveztem el. Lomás Ica, Kis Lomás úr, és a Cica-Mica - Maroshévíz felől a Lomás-patak mentén haladtunk, érintve a Forrás-, majd a Büdös-mező eltérőket. Végre - A sok rókagomba miatt gondoltam, hogy mi is augusztusban jövünk ide, de nem tudtam kivárni. Moha és gombák - Nemcsak a vízesés szép, hanem az odáig vezető út is szép. A Kelemen-havasokban található Kis-Lomás patak felső szakaszát egy andezitlépcsőn lezúduló vízesés ékesíti.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka 33,55 km-re. Nem volt vitás, hogy ez a kereszt a térképfelvétel idején még létezett, eltávolíthatták azóta, mégpedig nem jóindulatból. Hát az úgy volt, hogy... - Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés. 2 doboz - Egy pet előformát kerestünk, de először egy nagyobbacska dobozt találtunk, egy másik játszótér dobozát. A térkép szerint egy keresztnek kellett volna következni a gerincen, de bárhogy tekergettem is a nyakam, nem találtam meg.
Tósaroki barlang Tósarok 11,07 km-re. A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől. A barlang a Hagymás-hegységben található, az ország leghosszabb konglomerát kőzetben formálódott barlangja, kilenc terme közül kettő járható barlangász felszerelés nélkül.
Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 31,64 km-re. Csak hóolvadáskor, vagy nagyobb esőzések idején telik meg vízzel. Véletlenül bukkantunk rá - Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés. Tanösvény - A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodobozt ejsze az ördög vitte el - Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Az 5 hektáros Ördög-(Seholsincs)-tó, egy magashegyi láp, az Osztoros nyugati kráterében, a Sikaszó patak forrásvidékén.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 36,13 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Dochia sziklája Csalhó-hegység 23,93 km-re. Egy hatalmas, látványos sziklatömb, mely egy tisztáson található. Dochia sziklája egy közismert turisztikai látnivaló, melynek több legendája is van.
Kerekfenyő-borvízforrás Lövétebánya 58,05 km-re. Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya
Siker Madéfalva 39,73 km-re. Végre sikerült.
Bors-kúria Csíkszentkirály 54,38 km-re. A kapun levő felirat szerint 1585-ben építették, így talán idősebb mint az étfalvazoltáni barokk kapu. Kicsi a bors, de... - Kicsi a bors, de hol a csudában van a doboz? Kérdeztük, s megkerestük. Csíki Sör - Ejj, nem voltunk otthon, pedig jó lett volna kérni belőle. A Rejtekhely hivatalos itala - Megérkezett az első Igazi Csíki Sör szállítmány a Bors-kúriára? Úgy néz ki a Bors család időben felkészült a télre :-). A Bors-kúria bejárati kapuja állítólag nem szerepel a műemlékek jegyzékében, pedig megérdemelné, hiszen tiszteletreméltó kora van.
Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
Csomafalvi Dél-hegy 31,95 km-re. Nagyszerüen kifestett túraösvény - Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Csomafalvi Délhegy - Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől. A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére.
Rez nyaka Gyergyói-havasok 17,94 km-re. Túraútvonalak indulnak innen a Vitting-vadászház felé, a Tászok-tetőre, illetve a Pricskére. A Rez-nyaka egy fontos turisztikai csomópont, mely Ditrótól északkeletre található, illetve a Cengellér-tetőtől délnyugatra.
Nagy Imre képtár Csíkzsögöd 50,41 km-re. Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata. Okos rejtés :) - Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes. Kupaktanács - Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Nagy Imre képtár - A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár.
Tárnicsmező a Lik-puszta felett 15,13 km-re. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező. Terkő irányából, mielőtt kimásznánk az Öcsémre, érdemes egy pihenőt tartani.
Zsögödi régi temető Csíkzsögöd 50,58 km-re. A Fitód-patak partján fekszik, a város déli nyúlványát képezve. Temető - Megvan ez is. Egy kis hezitálás után - A képtárnál eldöntöttük, hogy ide jövünk és nem a Kis Vár dombjára. Új doboz az új temetőhöz - A régi rejtést is megtaláltam, de ez több kihívást jelentett (de nem föltétlenül kreatívabb mint az előző;) A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy kivágták azt a kefe sűrű orgona bozótot, amiben olyan baljósan sejlettek a régi sírkövek. Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település.
Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység 4,3 km-re. Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája. A Lucskőtől a gerinc túrát folytatva, észak irányba, eljutunk a Kis-Lucskőhöz.
Pogányhavasi vár Csíkszentmihály 36,32 km-re. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
Jézus kútja, Székelyvarság Székelyföldi túra - Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél - A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra. Nem tudtam, hogy van itt doboz - Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. Jézus kútja, Székelyvarság
Hét jegenyefa Csíkszentdomokos 23,47 km-re. A település ütőere a Balánbányára vezető Fő utca, ennek mentén található a közintézmények többsége. Felcsík legészakibb fekvésű, és egyben legnépesebb községe délen egybeépült Csíkszenttamással, Csíkszentdomokos fő folyóvize az itt még patak nagyságú Olt.
[ Fel ↑ ]
Közeli települések: Látnivalók Gyilkostó 0 km-re, Barnadu 4,91 km-re, Látnivalók Gherman 7,99 km-re, Ivanes 8,79 km-re, Látnivalók Damuc 8,88 km-re, Bicaz-Chei 8,92 km-re, Látnivalók Trei Fantani 9,29 km-re.
2005-2024 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.