Teleki-kastély Paszmos 52,57 km-re Teleki-kastély - Paszmos Frissen felújítva - A Beszterce-Naszód megyei önkormányzat tulajdonában levő épületet most újították fel, a hivatalos felavató pár hét múlva lesz. Teleki-kastély - Paszmos
Szarvas-forrás 49,7 km-re Elsőnek írhattam be a nevem - Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette.
Természeti kincsek tanösvény Gyergyóremete 36,81 km-re A Természeti kincsek tematikus séta a Szent Lénárd plébániatemplom közeléből, a Marosparton megépített kilátóterasztól indul. Gyergyóremetén több tanösvényt hoztak létre, a természeti kincsek, a népi építészeti emlékek, illetve a műemlékek témakörben.

Amiről talán legszebben Wass Albert írt, valamint a fenséges kilátás, amit biztosít, annak egyik leglátogatottabb helyévé teszi. Nem találtam megfelelő rejteket egy új geodoboznak - A kék pont jelzésen, a Bisztra-patak völgyéből indulva, a Hidas-patak völgyén keresztül jutottunk fel az Istenszéke csúcsplatójára. Május 1 - Május elsején, nagyon szép ídőben indultunk Dédabisztráról. Az Istenszéke a Kelemen-havasok legnyugatibb része, és bár csupán 1380 m magas, de jellegzetes formája amely az emberek fantáziáját igencsak megmozgatta.
A Jeges-barlang lehelete Borszék 27,71 km-re A Jég-barlang elnevezés helytelen, ugyanis ez a barlang nem jégben alakult ki, hanem csak jeget tartalmaz. Még egy kérdéses megtalálás - Meglepett, hogy milyen sokan voltak a Jeges-barlangnál, meg kellett várjuk, hogy elmenjenek, és csak azután közelítettük meg. Jég - Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül. A mindössze 40 m hosszú Jeges-barlang, réteges mésztufában, egy repedés mentén alakult ki.
Kemény-kastély Marosvécs 45,66 km-re Több mint 300 évig a Kemény család tulajdonában volt. Marosvécsre érkezve, már messziről feltűnik a falu fölötti dombon, a lombos fák övezte, egykori reneszánsz várkastély.
Hideg-kút Gyergyószárhegy 41,71 km-re Kirándulásra, piknikezésre kialakított hely, több mint 60 személy részére, fedett asztalokkal és padokkal. Sokadalom - Nagyon sokan voltak a forrás környékén. A pihenő - Munka után sürgős volt megtalálnom a güdüci dobozokat, nehogy valaki lekörözzön :) Leányunknak első sátrazási helye volt ez, féléves korában. A Hideg-kúti pihenőhely Gyergyószárhegy közelében található.
A síroknál Csalhó-hegység 53,92 km-re A második világháború végén, 1944-ben, az Erdélybe visszahúzódó német katonák innen lőtték az őket követő orosz csapatokat. A kereszt feliratával ellentétben, az itt elesett hősök nem a (román) haza védelmében estek el, hanem német és orosz katonák voltak.

Tiszta időben gyönyörű kilátás nyilik a Maros völgye, meg a Kelemen havasok felé. Ravasz rejtés - Megtaláltuk, habár nagyon ravaszul elbújt egy felhőbe az egész környék. Régi ismerösők - Régi turatársakkal indultunk neki ennek a jól ismert helynek, csak most általunk ismeretlen uton menntünk fel és jöttünk is le. Gratulacio - Gratulacio az elso megtalalonak. A Zászpás egy 1279 m magas csúcs a Görgényi havasokban.
Kápolna Kicsibükk 30,24 km-re A kis település Remete központjától közel 10 km-re, a Martonka-pataka felső folyásának két oldalán alakult ki. A XVIII-XIX-dik század folyamán a nagyobb falvakból való kitelepedések során jöttek létre Gyergyó szórványtelepülései, közte a remetei Kicsibükk.
Római katonai tábor Mikháza 59,71 km-re A tábor a Nyárád-völgy felső szakaszának védelmét biztosította. A több, mint 2 hektáron elterülő mikházi római katonai tábor Maros megye egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye.
Felszegi csengettyű Ditró 36,89 km-re A felszegi csengettyű Ditróban, az első tízesben, a Tölgyesre vezető nagy út (elnevezés 1876 óta), ma Nicolae Balcescu utca 114 szám alatt található.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 59,27 km-re A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve. Geodoboz a kripta bejáratánál - Borús, esős délután indultam el egy kis dobozkeresésre. A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye.

Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Bazaltos - Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni. Az Újfalvi bányában kitermelt kő vulkanikus eredetű andezit, amely piroxént és hornblendát tartalmaz.
Vityál vára 50,85 km-re A 12-13-dik századi várról, mely a korai kelet-erdélyi határvárak tagjának tekinthető, írásos adat nem maradt fenn. Sok megtaláló, kevés bejelentés - Az Alsó-Halas pataki homokbányától, jöttem ide, miután rejtettem a Tündérek forrásánál. Vár az esőben - A Pálos-kolostor után a várat vettük célba. Likas-kő, vulkáni bomba, bejelentések - A Likas-kőnél jártam már, lásd a képeimet, viszont a vulkáni bomba-sziklát nem tudtam beazonosítani. A Maros megyéhez tartozó Nyárádremetétől északra, 3 km-re fekvő, 800 m magas dombon Árpád-kori vár maradványait találjuk.
Szalárdtelep sziklái Nagy bunker 22,04 km-re Innen az ösvény ereszkedni kezd, mi viszont úgy döntöttünk visszafordulunk, az autó a forrásnál volt. A szalárdi hármas bunkertől kellemes sétával érkeztünk a gerincen levő geodézikus ponthoz.

A szovátaiak szívesen fogyasztják, és nemcsak ők, hanem mi, és más biciklitúrázók is, habár hosszabb száraz időben néha elapad a vize. A drót - A rejteket és a dobozt is elég könnyen megtaláltam. Csúszós talaj - Vonattal ugyan nem találkoztunk, de a csúszós talaj miatt elég nehezen tudtuk megközelíteni a rejteket. Meredeken... - Valóban forgalmas a forrás. Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett.

A gyergyóditrói Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
Bojzás-forrás Marosfő 58,6 km-re A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág. A Bojzás-forrás Marosfő pompás bükkerdejének öléből ered, különösen tavasszal vagy ősszel érdemes egy erdei sétát tenni odáig.
Várszikla 2 Dédabisztra 30,8 km-re A falu határához tartozó Dédabisztratelep közelében, a 656 m magas La Cetate nevű sziklaszirt tetején középkori vár maradványai találhatóak. Kicsúszva a rejtekből és elázva - Előbb lent kerestem a szikla tövében, de nem találtam. A Kelemen havasok déli lábánál fekszik Déda község.
Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűr 31,99 km-re Bár nincs Székelyföldön, a székelyföldi árok-töltésvonulat folytatása, a gyepűrendszer része. A Sánc-tető töltése Görgényüvegcsűrtől észak-keletre, a Nagyág-patak forrásaitól és a Jód-mezőtől nyugatra található.
Bökecs leve Bekecs-tető 58,29 km-re A forrást 2013 ősszén kiépítették, betonlépcsőn lehet lemenni a forráshoz. Elszánt kincskeresés - Először is szétnéztem, hol van a gömbölyű hátú kő. Működik - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen. Gesztenye - Miután Deliáék kikaparták (izé, kiásták) a gesztenyét, és kissé odébb helyezték, mi is könnyen megtaláltuk a kissé furcsa alaku dupla dobozt. A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak.
Szent Katalin katolikus templom Ditró 37,15 km-re Tornyát 1653-ben kezdték építeni, 1756–57-ben került sor a templomhajó kibővítésére. A kistemplom építése ideje nem ismert, a 13-dik században valószínűleg kápolna jellegű lehetett, amit később átalakítottak.
Falu harangja Mikháza 59,23 km-re Gyors találat - A doboz a földön volt. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják.
Keménykőalji-forrás Vármező 52,7 km-re Főleg a helybeliek ismerik, de a környékről is sokan hordják a vizét. Vármezőn, a Mini Nyárád átogatóközpont közelében, a Kéménykő (Keménykő oldala) délkeleti aljában egy kitűnő ivóvíz-forrást találunk.
Napfürdő Borszék 26,41 km-re Kígyó - Már pont megtaláltuk volna a dobozt, mikor észrevettük, hogy egy kis kígyó tekergőzik pont mellette, aztan whoopsz eltűnt. Rejtés - A sok új rejtés motivált, hogy eljöjjek Borszékra. Se geodoboz, se fütyülő, se budi - Borszéki kirándulásunk záróakkordjaként, még körbekocsikáztuk az üdülőtelepet. A borszéki Napfürdőtől nagyon szép kilátás nyílik Borszék üdülőtelepre.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.