Bagolyvár Borszék 57,57 km-re Csodálatos panoráma tárul elénk a Kis-Bor-patak völgyére, alattunk a Piatra Neamt felé vezető DN 15-ös úttal. Bunkerek és a rejtek - Hmm, pedig úgy érzem, hogy elég jól leírtam. A két bunker és a kilátópont helye - Hát, a keresztnél már nem igazán van szükség útjelzőre. Jól elnéztük - Elértünk a kereszthez, megpihentünk, de semmi sem jelölte a Bagolyvárat. Ez a hely a második világháborúban géppuska-fészek, erődítmény volt.

A Kontumác helynév vesztegzárat jelent, hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt. Üres rejtek a pihenőhelynél - A pihenőhelyhez érkezve, nem volt senki a környéken, nyugodtan keresgélhettem. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. Vesztegzár - Sokszor jártunk már itt, de újra és újra el fogunk még jönni. A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található.
Medvevár sziklavilág Fenyőkút 44,35 km-re Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szerencse - Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell. A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található.
Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 57,87 km-re A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni. 2014 február 14-én szerelem lakatfalat helyeznek ki Kézdivásárhelyen, a 44-es udvartér bejáratában, amit Szerelmi lakatfalnak kereszteltek el.

A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található. Szerencsere nem veszett el - Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz. Egy felcsiki korut - Ha mar kobanya legyen meg ez is. A bánya - Jól eset ez a kis séta, és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről. Hargita megyében több, külszíni robbantásos fejtéssel dolgozó, nagyméretű bánya van.
Alsó-szoros Kis-Békás 33,75 km-re Ezt a két szurdokocskát Alsó-szorosnak és Felső-szorosnak nevezik. Érdekes vízesés - Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. A nagy X - Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.
Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport 17,92 km-re Jelenleg a menedékhely közelében néhány esztena található, ami nem mondható túl szerencsés helyzetnek. A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők.
Faluborvize forrás Kisbacon 39,62 km-re A bodvaji letérőtől körülbelül 500 m távolságra, Magyarhermány felé. Gólyagyűlés - Megcsodáltuk a gólyagyűlést, majd jót ittunk a finom borvízből. Szep es forgalmas hely - Biztosra mentem, es nem kaptam semmit, marmint a dobozkat, habar a borviz es a kornyeke az nagyszeru es gondozott. Gyönyörű idő - Ez volt a negyedik láda, gyönyörűen fel lett újítva. A Faluborvize vagy Rezes forrás Kisbacon és Magyarhermány között található.

Kászon 1 - A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk. Ölében vagy tövében? - Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével.

A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
Pokolláz 29,72 km-re A környéken a zsombékos rétet Pokolláznak nevezik. Lovacskák - A villanypásztoron belül ott volt egy ménes, és míg mi kivettük a geodobozt, addig ők ott ugráltak a fánál, elég furcsa helyzet volt. Nárciszillat - A nárciszmező most is gyönyörű és illatos, különösen este és hajnalban. Villanypásztor - Úgy történt, hogy amikor átugrottam az árkon egy cseppet megfejeltem a villanypásztort. Székelyudvarhely és Homoród között, az út melletti fasorban van egy kőkereszt, ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt.

A parókia kertjének előterében impozáns méretű háborús emlékmű áll. Még egyszer arra jártam - Hátha megtalálom a dobozt. A cserepek még ott vannak, de a geodoboz már nincs - Az elmúlt években több alkalommal is kerestem már az itt elrejtett geodobozt. A navigáció is besegít - "A célpont a baloldalon található" hallatszott. A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött.
Harangláb Pottyand 16,2 km-re Ma már csak nagy vész idején szól, vagy ha Pottyandnak halottja van. Különleges ácsolási megoldások - Már messziről mutatós a kis harangláb, közelről meg csak ámultam- bámultam a különleges szerkezeti megoldásokon. Mindkét geodoboz a helyén - A Fenyővize-patak völgyében jártam, a Kolos-tető alatti Farkasvész sarkának nevezett oldalon. A pottyandi harangláb országos műemléki védettséget élvez, a harang 1975 óta nem szólal meg reggelente.
Várvápai borvíz Tusnádfürdő 35,67 km-re Érdemes itt vizet tölteni a kulacsokba, mert fent nem találunk forrást. Tusnádfürdő túra 1 - Az első állomásunk ezen a kiránduláson. Borvízforrás - A túra első állomása, mindjárt rejtéssel kezdődött, egy jó ízü borvízforrásnál, ahol érdemes megállni, és feltölteni a tartalékot mielőtt tovább mennénk. A tusnádfürdői Várvápai borvíz a kék sávval jelzett, a Vártetőre vezető túraösvény bal oldalán található a Vár-Vápa-patak völgyében.
Katolikus templom romjai Erdőfüle 34,23 km-re A szentély 3 öl magasságban, a hajó két öl magasságban állott még. Fülei templomrom - Eléggé szomorkás időben indultam a rejtekhely keresésére. Templom rom - Nyári és téli időszámítások találkozásánál indultam útnak, kissé barátságtalan időben biciklizni, de megérte a fáradságot. Körbe-körbe - Kerültük lentről, patak. A múlt század közepén még elég magasan álló romokból egy középkori templom maradványait azonosították, amelyeket Orbán Balázs ismertet: 8 lépés hosszú és ugyanilyen széles poligon záródású szentély, 17 lépés hosszu és 11 lépés széles hajó.
Pokolvölgy 2 Futásfalva 45,82 km-re Pokolvölgy 2 - Futásfalva Miután majdnem elfelejtettem ezt is megkeresni - Miután összejártuk a Pokolvölgy felhagyott medencéit, gázfeltöréseit, borvízforrásait, visszafelé tartottunk a kocsihoz. Pokolvölgy 2 - Futásfalva

Egyúttal a Kis-és Nagy-Küküllő vizválasztója. Most nincs nárcisz - Megtaláltuk az elásott dobozt. Odú - Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is. Nárciszmezők - A nárciszokat nem itt, hanem az út másik oldalán, a szénégetőkön túl kell keresni. A Kalonda tető, Farkaslaka és Korond közt fekszik félúton, 845 m tengerszint fölötti magasságban.
Gyergyó romlása emlékoszlop Gyergyóújfalu 27,67 km-re Az emlékoszlop felirata Gyergyó lakosságának a kuruc mozgalomban való részvételéről szól. Újfalu határában, a Vasláb felé vezető kövezett megyei út mentén álló emlékoszlop a Gyergyó romlása néven emlegetett eseményre emlékeztet.

A Fitód-patak partján fekszik, a város déli nyúlványát képezve. Temető - Megvan ez is. Egy kis hezitálás után - A képtárnál eldöntöttük, hogy ide jövünk és nem a Kis Vár dombjára. Új doboz az új temetőhöz - A régi rejtést is megtaláltam, de ez több kihívást jelentett (de nem föltétlenül kreatívabb mint az előző;) A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy kivágták azt a kefe sűrű orgona bozótot, amiben olyan baljósan sejlettek a régi sírkövek. Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település.

2018-ban a bánya csődeljárás alá került, fokozatosan bezárták. Hargitafürdőn a hetvenes és nyolcvanas években bányászták a kaolint, egészen az ezredfordulóig.
Gyepes 37,93 km-re Orbán Balázs is csak utal rá nagy művében, a Székelyföld leírásában, pedig rendkívül eredeti, érintetlenségben megmaradt, és ezért is értékes falu. Patakásztunk - Homoródon tanyáztunk, mikor a környék egy részét bebóklásztuk. Alaposabban, lelkiismeretesebben - Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek. Érdekes módon, rendkívül kevés leírást lehet találni erről a kis faluról.
Gyimesi Kálvária Római katolikus nagytemplom Gyimes 24,5 km-re Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Keresztek - Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron, kétszer is, mig kiértünk a tetőre. Dani Gergely esperes-plébános a hetvenes években (1974) római-katolikus templomot épített a csángóknak.
Református templom Ége 49,33 km-re A kőtemplomot 1784-1792 között építették, ide került a fakápolna kazettás mennyezetének egy része is. Ége falunak már az 1600-as években fakápolnája volt, amit 1701-ben kibővítettek és kazettás mennyezettel láttak el.
Cserei-kúria Csíkrákos 3,25 km-re Fia, Cserei Mihály a szemtanú hitelességével írta meg Erdély történetét 1661-től 1711-ig, a szatmári békéig. A Cserei-kúriát Cserei János fogarasi várkapitány építtette 1667-ben, aki Apafi Mihály idejében 8 évi várfogságot szenvedett.
Biális-kúria Csíkszentmihály 2,55 km-re Az épület szerepel a Hargita megyei történelmi műemlékek jegyzékében, HR-II-m-B-12877. A Biális-kúria Csíkszentmihály faluban található, a 254 A szám alatt - a 19-dik század elején, az 1800-as években épült.
Almás vára Kézdialmás 51,81 km-re Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Ezek a jó ládák - Már két éve keressük ezt a ládát. Egy óra botladozás után - Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár - Megtaláltuk, a doboz jó egészségnek örvend. Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll.

Langyos borvízforrások törnek itt fel, amit ma asztali vízként használnak. Dobogófürdő (Székelyfüred, Ugron fürdő) Szentkeresztbánya délnyugati szélénél, a Kis-Homoród völgyében, Lobogófürdőtől délre található.
Szent Joákim-kápolna Szent Anna-tó 38,47 km-re 2012 július 21-én, a Szent Anna búcsú alkalmával, a tó nyugati oldalán 1562-ben már állt Szent Joakim kápolna emlékére egy keresztet állítottak. Kápolna - Mindeddig nem is tudtam, hogy két kápolna létezett a tó partján. Csendes hely - Már hazamenőben voltunk, amikor kirándulásunk egyik utolsó mozzanataként felkerestük a helyet. Szent Anna-tó - Sikerült megtalálnom GPS nélkül és különösebb erőfeszítés nélkül. A Szent Anna-tó festői szépségű környezetében 2 kápolna épült, a Szent Anna és a Szent Joakim kápolnák.
Panaghia-szikla Csalhó-hegység 57,9 km-re A tetőből több mint 70 méterrel emelkedik ki. Az új év első magashegyi túrája - Az egyik barátunk kívánsága volt, hogy megmászhassa a Csalhó híres lépcsőit, melyről annyit lehet olvasni a médiában. A Panaghia-szikla a piros sávval jelzett túraösvényen található, mely a Dochia- és a Fantanele-menedékházak, illetve Durau üdülőhely között teremti meg a kapcsolatot.
Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva 44,68 km-re A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található. A Székelylengyelfalván született Orbán Balázs író, történész, természetrajzi, néprajzi, és művészettörténeti kutató, a Székelyföld leírása szerzője.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.