Csicsói-várszikla 49,89 km-re Szerencsésen megtaláltuk - Ma délután egy frissen fertőzött, kedves évfolyamtársammal. Új geodoboz új rejtekben - Mivel a mai napra nagy hidegeket és viharokat jeleztek előre a hegyvidéken, egy közeli, alacsonyabban fekvő túracélpontot választottunk. Oriasok nyoman - Kerekparozasbol hazafele tartva kerestem fel a Sziklavarat, felcsigazott az Orban Balazs fele leiras, es nem csalodtam, nagyon szep a hely, a kilatas, ha nem is annyira lenyugozo, mint peldaul a Bagolykorol, de a fal maradvanyok megmozgassak az ember fantaziajat, es titokzatossagot kolcsonoznek a helynek. Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején.
Református templom Lisznyó 19,92 km-re Lisznyó neve szláv eredetű és erdőt jelent. Nap és Hold - A képeknek hála, nem volt nehéz elékeresni a rejtekből. Nagytakarítás volt - Ismét meglátogattuk e helyet, pihenőül szolgált egy biciklitúrán. Templom novemberi napsütésben - A novemberi napsütés kissé csípős, rövid a nappal, ezért könnyen elérhető rejtekhelyeket választottunk. Lisznyó a Székelyföld déli részén, a Bodzafordulói hegység egyik völgytorkolatában, a Háromszéki medence keleti peremén található.
Hunárka Rétyi Nyír 16,72 km-re Teljesítménytúra levezetéseképpen - A II Háromszéki Teljesítménytúra alkalmával találtam meg, amelynek szervezésében maga a ládatulajdonos is részt vett. Régi kedvenc hely - Gyakran eljárok a környékre, ismerőseimnek mindig felajánlom, hogy keressék a dobozkát. Útban Szacsvára - Csakúgy potyolt minket a hódara, de a fotó segítségével könnyen meglett a geodoboz. A Rétyi Nyírbe hatolva déli irányba először egy kevésbbé látszó, majd egy feltűnően széles homoktöltés halad, amely néhol 2 m-es magasságot is elér.
Sóskút Homoródszentpál 43,97 km-re A kút, amely ma már több száz éves lehet, a közösség tulajdonában van, egykor gondnoka is volt. A homoródszentpáli sóskút a falu bejáratánál található, közvetlenül az Oklánd felől érkező út mellett.
Halomsírok Kövesbérc Oklánd 41,76 km-re A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el. Az oklándi sírhalmokat 1895-ben fedezték fel, a Kövesbérc nevű hegygerincen, mely több falu területén fekszik.

A tetőre érve viszont egy fából épített pihenő fogad, mellette a csúcsjelző oszlop és a feliratos EKE-kő. Sikerült rábukkanni - A harmadik négytörzsű fa után sikerült rábukkanni. A varos folott - Mindenkinek ajanlani tudom a Szarkako Cekend teto feloli megkozeliteset, kedvezo latasviszonyok mellett nagyon szep panoramakilatasban lehet reszunk az egesz medencerol. Nagyon szép séta volt - A Bethlen negyedből indultunk, az úton gyalog. Az Udvarhelyi-medencét keretező dombok legmagasabbika, a 886 méter magas Szarka-kő, messziről csak erdővel borított csúcsnak látszik.
Egy elfelejtett földvar 57,97 km-re Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem. Foldvar - Tehat meg az elfelejtett foldvarig nem ertel fel az eso miatt? Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad? A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz - Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál - Meliékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett foldvar helyet.

Itt nyugszik Székely Tam 1828-189 Itt es jobb, mint Csíkban. Hol is jobb? - A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Sírkő - Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van. Ma már lehet, hogy Csíkban - Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható.
Transzhargita 56,04 km-re Transzhargita fenyo toveben - Eddig ez volt a legkonnyebb megtalalas, eppen hogy nem integetett ahogyan kukucskalt kifele az egyetlen uregbol, ami a szikla tetejen, fa toveben volt. Utban a Madarasi Hargita fele - Roviden, nagyszeru rejtes, szep kilatas. Merész szikla - Kellemes meglepetés a Transzhargita új útja a zötykölődős ivói út után. Transzhargita
Tömlőhozó-ösvény Csutakos 41,73 km-re A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen - Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 57,05 km-re Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók. Vacsárcsi első hiteles említése az 1560-as évekből származik, azonban a korábbi történetére több, elsősorban régészeti adat utal.
Fontana-borvízforrás Csíktaploca 46,94 km-re A kutat Fontana névre keresztelték. Első kaland a játszótéren - Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam). A csíktaplocai Rét utcában egy borvízforrás található, melynek vizét a környékbeliek előszeretettel hordják és fogyasztják.
Tarzán fája Szent Anna-tó 19,73 km-re Ha beszélni tudna, először a bükkfák jelenlétére hívná fel a figyelmet. Lakó nélkül - A fa lakója nem volt otthon. Nem tűnt el! - Miután rejtettünk egy dobozt a tőzeglápnál, kíváncsiságból újra felkerestük a Tarzán fáját. Kettéhasadt fa - A mohos túrára várva kerestük fel ezt a helyet. A Szent Anna-tó kráterének peremén, a menedékház közelében áll egy viharvert, csonka bükkfa, a Szent Anna-tó Tarzán fája.

Elkápráztatva - Annyira elkápráztatott a színek és formák kavalkádja, hogy nem kerestem meg a dobozt. Felkapott hely lett ez az Alsórákos - Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart. Filmforgatás - Őszi képeket szerettem volna készíteni a vulkánnál. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája.
Faluborvize forrás Kisbacon 21,37 km-re A bodvaji letérőtől körülbelül 500 m távolságra, Magyarhermány felé. Gólyagyűlés - Megcsodáltuk a gólyagyűlést, majd jót ittunk a finom borvízből. Szep es forgalmas hely - Biztosra mentem, es nem kaptam semmit, marmint a dobozkat, habar a borviz es a kornyeke az nagyszeru es gondozott. Gyönyörű idő - Ez volt a negyedik láda, gyönyörűen fel lett újítva. A Faluborvize vagy Rezes forrás Kisbacon és Magyarhermány között található.
Kovásznai Pokolsár 27,17 km-re Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés - Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely.
Alsó zagytározó Hargitafürdő 48,7 km-re A Balu park mellett van a legnagyobb zagytározó, ahol 14,5 hektáron 3,5 millió tonna kaolinsteril halmozódott fel. A hargitafürdői, fokozatosan bezárt kaolinbánya után több meddőhányó és zagytározó maradt gazda nélkül.
Sósvizes kút Mirkvásár 41,51 km-re A kút mélysége 4,6 m, a benne levő vízoszlop magassága 3 m. A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
Répás medence Zalánpatak 9,31 km-re Feredő - Megtaláltam a dobozt. Repas - Meg 2020-ban ott volt a padlo alatt, kovel takarva. Még hideg van - Még mielőtt Zalánpatakra értünk volna, kicsit bámészkodtunk a szénégetők munkáját látva. Ha a Répás medence vizében két hétig napi tíz percig mártózunk, jótékony hatással lesz érrendszeri betegségeinkre, serkenti a vérkeringést, jó csonterősítő hatása van, és nyugtatja az idegrendszert.
Rakodó források 44,49 km-re Az úton felfele haladva, balról, közvetlenül az út mellett találjuk a rakodó forrásoknak, illetve mésztufa-szikláknak nevezett mésztufa gátakat. Öreges-üreges fa - Alapos keresgélés után két gyanús fa maradt. Már 2 éve voltam itt - Most újból kirándultam erre, s gondoltam, bejelentem, hogy megvan. Bodzavám déli végétől egy földút halad a Nagy-Bodza-patak mentén, a faluból kiérve egy útelágazáshoz érünk, ahonnan a jobb oldali út a Súgó-patak (vagy Malom-patak) völgyén megy felfele.
Bodvaji vashámor Fenyves-patak völgye 24,2 km-re A patak mentén egy jó állapotú erdészeti út vezet, melynek középső szakaszán található a bodvaji gyártelep megmaradt része, a felújított kohó. Gyönyörű idő - Sajnos itt nem találtunk semmit, gondolom még nem volt más láda rejtve. Ágyú - Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Bodvaj - Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. A bodvaji vashámor a Fenyves-patak völgyében található.
Gőzmozdony Sepsiszentgyörgy 11,04 km-re Ha már Marosvásárhelynek van gőzmozdonya, Sepsiszentgyörgynek is miért ne lenne? Egy meglepően jó rejtés - Bevallom, picit tartottam ettől a rejtéstől. Soros mozdony es nem Berci - Kersd elol, ahova befersz. Megy a gőzös - Eső után, vizes volt minden, de a geodoboz jól elrejtve, szárazon maradt. A vadi új vasútállomás előtt vesztegel vakvágányon egy régi és érdekes korabeli igazi gőzmozdony.
Forrás az Olt partján Sepsiszentgyörgy 9,1 km-re De csak az egyiket keresd a három közül. Hangya(lka)-rejtek - Nemrég rejtettem Tusnádfürdőn, az Olt partján, egy közvetlenül a mederben levő forrásnál, egy dobozt. Aréna - Egyértelműen megtaláltam a rejteket, doboz viszont sehol. Visszarejtettük - Visszarejtettük a dobozt. Sepsiszentgyörgyről Tusnád fele, a várostáblától nem messze, ha jobbra fordulsz, a mezőn megtalálod a forrást.
Elpusztult középkori templom Patakfalva 52,79 km-re Ezen a helyen valamikor egy templom állt, mely hajdanán három falu (Patakfalva, Telekfalva, Sándorfalva) közös erőfeszítéséből készülhetett el. Kerülőút - A képek nem akarnak felmenni, így kerülőútra tereltem őket. Asatas - A rejteket megtalaltam (a szogletes kovet), de a ket kis ko a ladaval eltunt. Hát ez furcsa - El nem tudom képzelni, hogy ha már kiástak 5 darab 5x5 méteres gödröt, a hivatkozott cikk szerint, és feltártak annyi falrészletet, akkor miért temették volna vissza? Na de majd csak kiderül. Patakfalva temetőjének keleti részében nemrég régészeti kutatásokat kezdtek.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.