Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Bodok és környéke - Háromszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Bodok, savanyuvizei. Bodoki borviz, bodoki szemviz. Czirka havasa. Bodoki havas. Kilátás. Kincsás vára, e vár romjai. Oltszem, néveredete, története. Gr. Mikó-kastély. Mikó vagy Herencz vára. E vár régen és most. Regék. Leányka vára. Málnás. A málnási bugyogó. Ivókut, szemviz. Gerebencz nevü régi falu. Mikó-Ujfalu. Zsombor pataka. Zsombor. Bodok és környéke című fejezet részletesen Bükszád környéke Terra Siculorum
118_herecz_vara.jpg
Herecz vagy Mikóvár alaprajza
Nagy Murgó alatt a Hatodon Nagy Murgó alatt a Hatodon 13,27 km-re Ez a Hatod hágó 710 méteren. A Hargita hegység és a Baróti hegyek között, a Hatodon vezet át az út, az Oltfejből, Háromszékről Erdővidékre.
Kalibáskő Kalibáskő 44,88 km-re Ezt a kérdést tettük fel a Kiruj-patak völgyében embereknek, akikkel vasárnapi kiruccanásunk alkalmával találkoztunk. Maszkalas - Gyonyoru kornyek, eredetileg a Vargyas szorosba keszultunk, de mielott odaertunk volna rengeteg erdekes hellyel, meg latnivaloval talalkoztunk. Szikla - Ennek is megvan a skalpja. Kiruly II - A Hargita-liget meglátogatása után, átkeltünk a patakon, és felkaptattunk a tetőre. Hol van a Kalibáskő?
Ilona-forrás Ilona-forrás Homoródfürdő 52,74 km-re Kezdetlegesen fedett, küpübe foglalt forrásvíz. Az Ilona borvízforrás Homoródfürdő délnyugati részének még használható forrása.
Kövesponk Kövesponk Csomád 18,75 km-re A lemenő nap fényében - A napnak talán a legszebb részében érkeztünk a Kövesponkhoz. Kövek - Nem volt egy egyszerű eset a doboz megtalálása. Orbán Balázs szemével - A kilátás valóban páratlanul szép. Bükszád egy vadregényes hegykebelben fekszik, a tusnádi szoros alsó torkolatában, gyönyörü lombdús hegyektől körülkeretelt fennsíkon, melynek nyugati oldalán mélyen ágyalta be magát az Olt.
Zsögödi régi temető Zsögödi régi temető Csíkzsögöd 42,6 km-re A Fitód-patak partján fekszik, a város déli nyúlványát képezve. Temető - Megvan ez is. Egy kis hezitálás után - A képtárnál eldöntöttük, hogy ide jövünk és nem a Kis Vár dombjára. Új doboz az új temetőhöz - A régi rejtést is megtaláltam, de ez több kihívást jelentett (de nem föltétlenül kreatívabb mint az előző;) A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy kivágták azt a kefe sűrű orgona bozótot, amiben olyan baljósan sejlettek a régi sírkövek. Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település.
Lucs tőzegláp Lucs tőzegláp Hargita-hegység 39,93 km-re A kettő között magasodik a Nagy-kő bükk, mögötte található a Lucs tőzegláp. Pomjanek Béla nyomában - Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról. A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt - A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Bár késve indultam, mégis első lettem - Szokás szerint késve indultam neki. Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk.
Sasok tava Sasok tava Szilon-havas 54,15 km-re Felhők között - A kék háromszög jelzést követve másztunk ki. Nagyon szép kis eldugott tó ez a Sasok tava - A Fekete-völgyön keresztül közelítettük meg a Sasok tavát. A Sasok tava, egy másik nevén Feneketlen tó, a Szilon-havasokban található, turisták által keveset látogatott környezetben.
Csudálókő Csudálókő Vargyas-szoros 37,76 km-re A Csudálókő, illetve a Széchenyi-szirt kilátópontjáról páratlanul szép kilátás nyílik a Vargyas-patak szurdokvölgyére. Farkas-ösvény - A Farkas-ösvény kevésbé látogatott része a Vargyas-szorosnak, pedig egy kellemes sétára, rendkívűli kilátópontokkal nyújt lehetőséget, mindenképpen érdemes bejárni. Ellenőrzés - A hétvégén voltam a szorosban és megjártam magam a Farkas ösvényen. Odú - Ennél a rejteknél is megjártam magamot. A Vargyas-szoros keleti oldalának látnivalói, így a Csudáló-kő teteje is, a javarészt erdőben vezető, piros ponttal jelzett, Farkas csapás (ösvény) mentén érhetők el.
Ürmösi Töpe barlangjai Ürmösi Töpe barlangjai 30,99 km-re A völgy bal oldalán, az Oltra nézve helyezkednek el a Töpe-barlangok. Sokat bolyongtunk itt - Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol. Alsórákos látnivalói 2 - Alsórákos felfedezésére kerékpárral indultam, Kirulyfürdő, Erdőfüle, Székelyszáldobos, Felsőrákos, Ágostonfalva utvonalon. Az Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió.
Ortodox templom Ortodox templom Bükkloka 56,7 km-re Sehol senki. Ortodox templom 2 geodobozzal - Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik. A Tatros forrása és Piposz felé indultunk, megálltunk kicsit ennél a templomnál, megcsodálni a környéket.
Wertán-ház Wertán-ház Kézdivásárhely 22,09 km-re Az Állomás utca 24 szám alatt található. A kézdivásárhelyi Wertán-ház 1902-ben épült.
Hammas-fürdő Hammas-fürdő Zsombor-patak fürdői 18,77 km-re Az egyszerű kalibák és ideiglenes, lombokkal fedett szállások helyett báró Apor Gábor a torjai határrészen és gróf Mikes Benedek a sepsibükszádi oldalon deszkából és gerendákból épít vendégszállásokat, étkezdét. Székely barnulás - Milyen jó, bár én vagyok a rejtekgazda, én is kereshettem itt geodobozt, megtalálhattam a ládagazda rejtését. Csak egy csuprot találtam - Sajnos nem találtuk meg, mindenütt néztük ami esőtől védett lehet, csak egy csupor volt felakasztva egy szögre, továbbiakban nekem elképzelésem sincs hol lehet vagy lehetett a láda mert az is lehet, hogy eltűnt. Borvíz - Na, ez is megvan. A múlt század közepén a Büdös-hegy délkeleti és délnyugati lejtőjén, közvetlenül a Rövid-sarok vízválasztója alatt fürdőtelepeket létesítenek.
Hagymás vára Hagymás vára Oklánd 36,51 km-re A hagyomány szerint a hagymás helynév onnan ered, hogy rablók támadtak itt meg egy lányt, akinek a tarisznyájában csak hagymát találtak. Hagymás vára valószínűleg egy római őrtorony vagy egy földvár lehetett, mely az itt átvonuló római út, a limes egyik láncszemét képezhette.
Hármashalom-oltár Hármashalom-oltár Csíksomlyó 46,86 km-re Hó, eső és doboz - Kellemes téli napnak indult, azonban a keresztúton fölfele elkezdett esni az eső, tehát lemondtunk az keresztút mentén található geodobozok kereséséről és a hármasoltárnál találtunk menedéket és dobozt. Oltár - Ha a tetejét nem csúfították volna el, sokkal jobban nézne ki. Szemetelők rejtekhelye - Átkutattam az összes lehetséges lyukat, de nem találtam elrejtett geodobozt. A Hármashalom-oltár a Kis-Somlyó és a Nagy-Somlyó közötti nyeregben található, mely a csíksomlyói búcsú napján a katolikus mise helyszíne.
Sósvizes kút Sósvizes kút Mirkvásár 41,51 km-re A kút mélysége 4,6 m, a benne levő vízoszlop magassága 3 m. A mirkvásári sósvizes kút a falu templomától keletre, 740 m távolságra, illetve a megyei úti letérőtől mintegy 500 m-re található.
Diákemlékmű Diákemlékmű Barcaföldvár 26,23 km-re A település délnyugati végén található, kocsival is megközelíthető. Gondozatlan emlekmu - Nehany perces kereses utan meglett a dobozka. Diákok - A dobozt nem találtam meg. Erről is jó tudni - Meglett a dobozka. Barcaföldvár egyik, csak kevesek által ismert látnivalója, a Diákemlékmű.
Likaskő Likaskő Sepsibükszád 18,22 km-re A Csomád hegyből lefolyó vastartalmú ásványviz cementezhette össze a folyóterasz egy szakaszát, a mellette levő puha üledéket pedig az erózió lepusztította. Bükszád - Gyergyóba menet megálltam a Likaskőnél, de csak egy régi dobozt találtam, 2013-ban rejtették. Nem hiszem - Véleményem szerint nem tűnhetett el, mert egyáltalán nem forgalmas hely és nincs szem előtt sem. Ejsze nem tűnt el ilyen hamar - Nincs egy hete, hogy elrejtettem ezt a geodobozt, nem hiszem, hogy ilyen hamar eltűnt volna. Sepsibükszád érdekessége, természeti ritkasága, az Olt völgyében található Likas-kő.
Attila vára Attila vára Rika-erdei erődítményrendszer 31,47 km-re A lelőhely legmagasabb pontja az egykor romokkal koronázott 684 m magas Hegyes- vagy Boldi-tető. A rejtekfát kivágták - eseslevi, április közepén, melyik évben? Mert a bejegyzésed szerint, több mint két évvel ezelőtt találtad meg a geodobozt, 2014-ben. Attila - Ebben az évben,2016-ban, voltam a Réka váránál meg a sírjánál s persze útba ejtettük az Attila várát is. Tölgyfa a bükkösben - eseslevi, én a Hun király című bejegyzésed dátuma (2014) miatt kérdeztem rá, hogy melyik évben voltál. Attila vára a Rika-erdei kora középkori erődítményrendszerhez tartozik, Felsőrákostól 6 km-re északnyugatra, a Sóskút (Nádas) és Rika patakok között, enyhe lejtésű hegylábon helyezkedik el.
Milleniumi fenyves Milleniumi fenyves Rétyi Nyír 14,96 km-re A honvéd küldött - át a műút másik oldalára. Kis laza séta után - Kellemes, árnyékos hely, felüdülésnek kellemes. Sárga geotojás - A szobor után ezt is megkerestük, hamar ráleltünk a fotón látható jellegzetes gyökerekre. A Rétyi-nyír egy több hektáros természetvédelmi terület, növény- és állatritkaságai miatt Európa egyik csodája, a környékbeliek kedvelt turisztikai célpontja.
Kőfotel-vízesés Kőfotel-vízesés Bánya-patak 34,41 km-re Büdösfürdői vízeséske - A madártemető után ezt a vízesést kerestük meg. Tönkretett vízesés - A Bánya-patak mentén több helyen is erdőirtás volt. Bánya-patak II - A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába. A Szentimrei Büdösfürdőtől délkeletre található Bánya-patak egyik látnivalója a majdnem 3 m-es, felfüggesztett kőfotelhez hasonlítható vízesés, pontosabban kétlépcsős zuhatag a patak medrében.
Kőhalom vára Kőhalom vára 50,62 km-re Neve is a szász telepítés előtti eredetre mutat: Kőhalom. Nagy forgalom - Felújítás után rá sem ismertem a régi képekre. Reps - Miután már lassan ötven éve, legalább évente egyszer elmegyek a vár mellett, ideje volt, hogy fel is menjek. Hazafele - Erős szél fújt a várban. Feltételezik, hogy még a szász telepítés előtt, a XI-dik században, a Kőhalom feletti hegyen, királyi vár volt.
Földvár Földvár 24,69 km-re A templomot anémet lovagrend építtette, 1211–1222 között, a várral egyidőben. Gps készülék nélkül is lehet rejteni - Több ízben is eltűnt már a földvári geodoboz. Nyílt kapuk napja - Népünnepély volt Földváron, a Nyílt kapuk napja programban sikerült mind a templomba, mind az újjáépített várba bejutni. Barcaság - A vár nem látogatható. 1240-ben Castrum Sancte Marie néven jelentkezik a forrásokban, 1379-benSaxonum de Fewldwar, 1381-ben Feulwar alias Marienburg, 1489-benMarienburg, 1529-ben Marienberg formában fordul elő.
Nagy-kő-havas csúcs Nagy-kő-havas csúcs 48,16 km-re A csúcsot az északi oldalon érdekes, 8-10 m magas, kúp alakú, konglomerát sziklák építik fel. Nagy-kő csúcs 7létrán át - A menedékházat a sárga sáv jelzésű ösvényen közelítettük meg, áthaladva a 7létrás kanyonon, kipróbálva az új létrákat. Brassó felett - Lenyűgöző kilátás, nem csak a helyszínen, hanem az oda vezető ösvényen is. Kincs a geoládán kívül - Könnyűszerrel, GPS nélkül is meglett, hála a szöveges segítségnek. A menedékháztól a Nagy-kő-havas csúcsáig a piros sávval jelzett ösvényen juthatunk el.
Első világháborús emlékmű Első világháborús emlékmű Újtusnád 26,28 km-re Az emlékmű megörökíti az első világháború 34 hősi halottjának nevét is. Az első világháború századik évfordulóján, 1922-ben, Újtusnád népe emlékművet emelt, amely a falu múltjára emlékeztet.
Vár-domb Vár-domb Csíkcsomortán 50,2 km-re Szerencsésen megtaláltam este hét körül - A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen. Latszat es valosag - A doboz rendesen visszakerult akkor a helyere, takartam. A döntőbíró szerepében - Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra.
Kőkeresztes emlékoszlop Kőkeresztes emlékoszlop Csíkszentimre 36,2 km-re 1708 végén Moldvából behurcolták a pestist Gyergyóba. Kerek kereszt - Székelyföldön sok kereszttel találkozik az ember. A csíkszentimrei temető bejáratánál levő kőkereszt az 1700-as évek nagy pestisjárványára emlékeztet.
Szűz Mária katolikus kápolna Szűz Mária katolikus kápolna Torja 17,43 km-re Az épület alatt kripta van, ahol az Apor család tagjai nyugszanak. A Szűz Mária szent nevére szentelt római katolikus kápolna 1831-ben épült, építtetője Apor Lázár (1784-1868).
Misericordia Misericordia Csíksomlyó 46,61 km-re 2016 október 13-án a Vatikán szomszédságában állították fel. Szívesen keresgéltünk itt - A doboz a helyén volt, ötletes rejtés. Bádogbetűk - Nem is volt ez egyszerű. A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás.
Királyhegy Királyhegy Bodzavám 54,48 km-re Ezen az úton, személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk a patakon átmenő hídhoz. Az 1A főúton kell menni Négyfalut elhagyva Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utatValea Stanii felé.
A hősök régi temetője A hősök régi temetője Csíkszereda 44,57 km-re A majdnem 1 hektáros terület a város tulajdona, dróthálós kerítés övezi, mostani bejáratát csőkapu. Csihanyos - Javaslat, h nyáron ezt a rejtekhelyet ne rövidnadrágba és szandálba keresd, vagy egy darabig nem lesz szükséged reuma elleni kezelésre. Sírkövek - Az összes középső kerítés elemet végigtapogattam. Ládaellenőrzés - Ma megnéztem a Hősök régi temetőjében elrejtett geodobozt. A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el.
Kovásznai Pokolsár Kovásznai Pokolsár 27,17 km-re Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány. Működő gázfeltörés - Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely.
[ Fel ↑ ]
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.