Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

Kézdiszentlélek és környéke - Háromszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

Kézdi Szentlélek. Tájcsoport. Szentlélek régi temploma. Tarnóczi kastély. Dinnyekő. Berecz asztala. Sieth Vára. Tarnóczi Sára vadaskertje. A Perkő kápolnái, búcsui, a régi szentléleki vár nyomai. Várélin Czecze vára. Katrosa. Kilátás a Perkőről. Polyán, ipara, borvizei. Kurta-patak. Esztelnek, zárdája, iskolája, ezek rövid története. Csomortány. Kézdi-Almás. Kézdiszentlélek és környéke című fejezet részletesen Kézdivásárhelytől az Ojtozig Terra Siculorum
130_kezdiszentlelek.jpg
A Perkő imoláival, Kézdiszentlélek egyházával és a Tarnóczi-kastély romjaival
Szent János kápolna Szent János kápolna Csíkbánkfalva 31,02 km-re Szent János kápolna - Csíkbánkfalva Ha nincs a fal egyik oldalán, keress a túloldalon is - Közvetlenül a temetőkert bejárata mellett nem találtam megfelelő parkolót, ezért a rejtekhez közelebb parkoltam :-). Szent János kápolna - Csíkbánkfalva
Egykori kemping Egykori kemping Zsögödfürdő 39,76 km-re Egy vizesárokkal körülvett földnyelven 7 plusz 1 kisebb házikó, és 6 nagyobbacska, emeletes faház maradványait láthatjuk még. Zsögödfürdőn, közel a kezelőközponthoz, egy régi kemping tönkrement faházait találjuk, a strand felé menet.
Siker Siker Madéfalva 51,49 km-re Végre sikerült.
Piknikezőhely Piknikezőhely Bodvaji vaskohó 32,28 km-re Piknikezőhely - Bodvaji vaskohó Akkor talán én lennék az első - Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Nulladik megtalálás - Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra. Piknikezőhely - Bodvaji vaskohó
Apor lányok feredője Apor lányok feredője 15,99 km-re Ezek kismennyiségű folyékony szabad kénsavat (vitriolt) tartalmazó borvizek, kevés hasonló jelenség van feljegyezve világszerte. A feredoben - Nagy oromomre telt belelogatni a labamat ezekbe az erdekes es ritka forrasokba. Bálványos III - A Vasas forrásnál szokás szerint elkapott egy kiadós eső, de nem tartott túl sokáig, úgyhogy folytattuk a kirándulásunkat. Szép fa - Nagyon tetszett a négyágú fa. Ilyen forrásokat Európában sehol máshol nem találhatunk, igazi világritkaságról van szó.
Toronykövek Toronykövek Tusnádfürdő 24,7 km-re Ezek a sziklák a fenyőfák teteje fölé magasodnak és jól láthatók a Sólyomkő északi kilátópontjáról is. Egy erdekes hely - A Solyomkovel egyetemben megkerestuk a Toronykoveket is. Nehéz volt az út - Nehéz volt az út felfelé, de még inkább lefelé, nagyon vigyázni kell. Őszbúcsúztató túra - Őszbúcsúztató túrán vettem részt amelynek keretein belül ellátogattunk a jó öreg toronykövekhez. A Toronykövek néhány érdekes, torony formáju andezit szikla Tusnádfürdő szomszédságában, a Bánya-patak földrajzi bal oldalán.
Vártemplom A város régi Ópiaca, a mai Kálvin tér építészeti műemlékegyüttes. Falban - Habár a GPS odébb, már a kopjafáknál jelzett, könnyen megkerült a doboz. Sepsi 1 - Nagyon szép és csendes környék. Emlékezés - Még egész fiatalként pont itt a várfal tövében beszélgettünk az élet nagy kérdéseiről. Itt emelkedik a város egyetlen megmaradt középkori műemléke, a református vártemplom, mely a XV-dik század végén és a XVI-dik század elején épült gótikus ízlésben.
Református erődtemplom Református erődtemplom Gidófalva 27,48 km-re Református erődtemploma az Olt árterületét szegélyező magaslaton, a falu szélén áll. Madárfészek - A madárfészek megkerült, de a dobozt nem sikerült megtalálnom, pedig jól átfésültem a falat körülötte. Alig - A templomot sajnos nem találtuk nyitva, pedig belülről is szívesen megnéztük volna, de még a templomkertbe sem lehetett bejutni. Regi dolog - Sajnos nagyon sok ismeros, barat, vagy annak szeretettje nyugszik itt. Sepsiszentgyörgytől észak-keletre, a Szépmező északi részén, az Olt bal parti teraszán fekszik Gidófalva.
Csoma-diófák Csoma-diófák Csomakőrös 24,71 km-re Megemlékezés Csomáról - Sajnos elég rossz állapotban van a doboz. Emlékfák - A korábbi geodoboz helyét nem tudtuk megnézni, mert a diófák már mind körülkertelt magánterületen vannak. A diofaknal - Mikes zagoni faival egyetemben kerestem fel Csomakorost is. Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja.
A lövétei suvadás A lövétei suvadás 57,02 km-re 1970-ben megismétlődött, jelentős anyagi károkat okozva, falurész tünt el következtében, és új negyed alakult. Nyílik a nárcisz, a kosbor - A lövétei Nagy Suvadás felett nagyon szép nárciszmező található, és az oldalban kifele, ha a Várhegy felől közelítjük meg, vagy Keményfalváról ha kimegyünk a tetőre, és onnan indulunk a Suvadás fele a kosborban gyönyörködhetünk, meg a szép kilátásban. Öt csillagos látvány - Bár a mai kincskereső kirándulás útvonala Lövétén vezetett keresztül, a Suvadás nem volt mára betervezve. Lövétén először 1913-ban indult meg a föld.
Kosztándi borvíz Kosztándi borvíz Tusnádfürdő 24,1 km-re Érdekes volt megtalálnom, ott álltam a borvízforrás mellett 1 méterre, de nem láttam, mert sűrűn benőtte a növényzet. Ez is borviz - Eleg vekonykan csordigalt de azert ennek is a vizet hasznalhatjak azt hiszem. A Kosztándi-borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
Szent Imre katolikus templom A templom előtt áll a háborús hősök emlékműve, igazolva a település újabb veszteségeit. Záróra - A templom és a torony a helyén, de az ajtó zárva. Üres lik - Tusnádfürdőről hazafele beugrottunk megkeresni ezt a dobozt, de várnunk kellett, mert épp jött ki a nép miséről. A gerenda likaban - A templom elott egy idos hazasparral talalkoztunk, akik elmondtak hogy ok voltak a templom harangozoi. Csíkszentimre Szent Imre herceg tiszteletére szentelt, római katolikus temploma 1778-ban épült az egyházközség és Henter Ádám költségén.
Betonkút az erdőben Betonkút az erdőben Büdösfürdő 37,43 km-re Elkerített forrás és betonkút, Büdösfürdőtől 500 m-re délre, a kék sávval jelzett túraösvény mellett.
Nagy Imre képtár Nagy Imre képtár Csíkzsögöd 41,18 km-re Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata. Okos rejtés :) - Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes. Kupaktanács - Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Nagy Imre képtár - A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Csíkszereda képzőművészeti szempontból nevezetes látnivalója a csíkzsögödi Nagy Imre képtár.
Földvár Földvár 47,63 km-re A templomot anémet lovagrend építtette, 1211–1222 között, a várral egyidőben. Gps készülék nélkül is lehet rejteni - Több ízben is eltűnt már a földvári geodoboz. Nyílt kapuk napja - Népünnepély volt Földváron, a Nyílt kapuk napja programban sikerült mind a templomba, mind az újjáépített várba bejutni. Barcaság - A vár nem látogatható. 1240-ben Castrum Sancte Marie néven jelentkezik a forrásokban, 1379-benSaxonum de Fewldwar, 1381-ben Feulwar alias Marienburg, 1489-benMarienburg, 1529-ben Marienberg formában fordul elő.
Céhtörténeti Múzeum Itt kapott helyet a Céhtörténeti Múzeum, mely 2012-ben vette fel egykori alapítója, Incze László nevét. A kézdivásárhelyi múzeum épülete 1857-ben épült, sokáig a városháza működött benne.
Lobogó medence és Szemvíz-forrás Lobogó medence és Szemvíz-forrás Hargitafürdő 53,79 km-re Kellemes kikapcsolódási lehetőségeket biztosít, úgy télen, mint nyáron. Speciális - Speciális hely mellett, spéci doboz a POI helyett. Az utóbbi pár évben látványosan felújult és megszépült Hargitafürdő.
Parancsnoki bunker Parancsnoki bunker Kászon-völgye 13,63 km-re Tágas bunker - Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban. Bunker 3 - Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül. Vizes túra I - Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon. A határvadászok ösvényén, a Bellő-patak baloldali, Töltés és Czikólova gerincén felfelé egy újabb bunkermaradványt találunk, melyre rovásírásos emléktáblát rögzítettek.
Ejtőkő Ejtőkő 48,65 km-re Közeledvea szurdok bejáratához, attól lennebb a jobb oldalon meredek sziklaoldal emelkedik a magasba, ez a 820 m magas Ejtőkő. Meg egy erdekes doboz - Kihasznalva az 5-ik HEKE napokat a Vargyas volgyeben vegre megkereshettem ezt a dobozt is. Kőszikla - Miután kiverekedtem magam a csobánkutyákkal, nekiindultam a hegynek. A szoros bejarata elott - Reggel a friss levegotol hamar felebredtem, ugy hogy hatra hagytam a tarsasagot, nyeregbe szalltam es irany az Ejtoko. Erdővidék népművészetéről híres falujából Vargyasról indulunk, a Vargyas patak völgyén fölfelea Homoródalmási Orbán Balázs barlang irányába, a szurdokvölgy kezdete 13 km-re van a falutól.
Torja vára Torja vára 12,16 km-re Leányrablás Torja várából - Miután eltöltöttük az időt a Pokolvölgy bejárásával, kevés időnk maradt már sötétedésig. A torjai várdomb - Útban a Szent Anna tóhoz, tettünk egy kis kitérőt. A helyi hagyomány szerint itt egy magas őrtorony állt, s ha jelezni kellett Bálványosvár és Torjavára között, akkor fel kellett mászni a magas őrtorony tetejére.
Sólyomkő vára Sólyomkő vára Sepsibükszád 23,12 km-re Valószinűleg a XII-dik században épült, majd a XIV-XV-dik század folyamán kerül a Mikó család tulajdonába. Ez az egyetlen doboz van csak ott - A sepsibükszádi Sólyomkő váránál, vagy másik nevén Alsó-Sólyomkő tetején jelenleg egyetlen geodoboz van. Bunker - Egy igazi kánikula időben jól esett az erdei séta, s utána egy gübbenés az Olton túli feredőben. Nincs doboz - Egy pár napja voltam fenn a bunkernél és a dobozt nem találtam a fa üregében. Sólyomkő vára az Alsó-Sólyomkő sziklacsúcsára épült, 1421-ben említik először az irások.
Sepsibesenyői tó Sepsibesenyői tó 22,79 km-re A 2 km hosszú tó északkeleti oldalán Maksa község, a délnyugati oldalán pedig Besenyő falu található. Tenyleg nagy doboz - Szep oszi seta alkalmaval meglett sikeresen. Véletlenül parkoltunk a doboz mellé - Ebédkészítés közben kerestük meg a ládát. Rendben - A nagy doboz a nagy üregben terpeszkedik. A besenyői tó Kovászna megye egyik legnagyobb tava, az 1980-as években létesült.
Mofetta Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Rejtés a Súgó-barlangnál - Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást. Messze vagyunk a helyszíntől - Hát, sajnos, igen messze vagyunk a helyszíntől. Megtalaltuk a ladat - A zacsko amibe pillanatnyilag 2 doboz van csomagolva egy fa toveben, lathato helyen hevert. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket aHargita-túrázóknak ajánlok.
Lovak szobra Lovak szobra Dálnok 19,81 km-re Lovacskák - Érdekes szoboregyüttes, bár a környék nem annyira megnyerő. A geodoboz a helyén, de a lovak már eltűntek - Brassó felől Kézdivásárhely felé tartottam. Tisztára székely vadnyugat - Megtaláltuk. Az egykori dálnoki ménes szálláshelye előtt áll a Lovak szobra, melyet Miholcsa József szobrász készített, az 1990-es évek közepe táján.
Szent István emlékkereszt Szent István emlékkereszt Perkő 0,79 km-re Szent István emlékkereszt - Perkő Hol nem találtátok meg a geodobozt? - Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt. Kereszt - A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás - Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Szent István emlékkereszt - Perkő
Zsögödi régi temető Zsögödi régi temető Csíkzsögöd 40,92 km-re A Fitód-patak partján fekszik, a város déli nyúlványát képezve. Temető - Megvan ez is. Egy kis hezitálás után - A képtárnál eldöntöttük, hogy ide jövünk és nem a Kis Vár dombjára. Új doboz az új temetőhöz - A régi rejtést is megtaláltam, de ez több kihívást jelentett (de nem föltétlenül kreatívabb mint az előző;) A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy kivágták azt a kefe sűrű orgona bozótot, amiben olyan baljósan sejlettek a régi sírkövek. Zsögöd egy 1930 óta Csíkszeredához tartozó település.
Kőd-vonulat Kőd-vonulat Csíkajnád 57,12 km-re Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.
Szent Anna-sétány Szent Anna-sétány Tusnádfürdő 23,9 km-re Szent Anna-sétány - Tusnádfürdő Park - Köszi a rejtést. EKE-tábor 2015 - Az idei EKE-tábor ideje alatt jutott időm geodoboz keresésre is. Tusnadfurdoi vadaszat - Egy rejtek, ahol sohasem kaptam dobozt. Szent Anna-sétány - Tusnádfürdő
Kájoni János mellszobra Kájoni János mellszobra Ferences kolostor Csíksomlyó 43,94 km-re Kolostor - Az igazság, hogy nem lehetett felhőtlenül keresgélni, mert tényleg sok az ablak meg aztán szombat lévén, eléggé forgalmas volt a hely. Bevonultunk és bezártak a kolostorba - Tíz perccel este 8 óra előtt érkeztünk, szerencsére a ferences kolostor bejárati ajtaját nyitva találtuk. A csíksomlyói ferences kolostor udvarán állították fel 1972-ben, a szerzetes rendház egykori tudós papjának Kájoni Jánosnak (1627 - 1687) a mellszobrát.
Viisoara gömbkövei Viisoara gömbkövei 48,92 km-re A gömbkövek beágyazódtak a Varatici-patak fölé emelkedő sziklafalba, de a Docmana dombra vezető ösvény közelében is hever néhány a fűben. Madárdalos este - Esti ráadásnak, a Velnica kőbánya vízesései után, még megkerestük a kőgombák geodobozát. Gömbkövek az ösvény mellett, geodoboz a domb tetején - Viisoara faluba, magyarul talán Viszóra, Tatros (Targu Trotus) községból indulva lehet eljutni, 2 km aszfaltozatlan út megtétele után. Viisoara falu gömbkövei a településtől körülbelül 700 méterre találhatók, északnyugatra.
Turdolya-szikla Turdolya-szikla Alsórákos 52,39 km-re Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46. A Turdolya-szikla közvetlenül az Olt folyó szélén magasodik.
Bodvaji Emberfej-szikla Bodvaji Emberfej-szikla Fenyves-patak völgye 32,33 km-re Bodvaji emberfejnek hívják, az elnevezés azoktól származik, akik a környéken a turistajelzéseket festették. Moha tömb - Bodvaji túra során ez a nagy kőtömb felhívta a kislány figyelmét. Szikla - Ez egy könnyű drive in doboz. A Fenyves-patak völgyében, körülbelül 230 m távolságra északra a bodvaji vashámortól, az út szélén egy érdekes, mohás, zöld sziklatömböt találunk.
Ligat-híd Ligat-híd Csíkszereda 44,11 km-re A teljesen felújított vasúti felüljáró hidat 2023 december 22-én adták át, 19 hónapig tartó korszerűsítés után. A Ligat-híd Csíkszereda központi részét a város Ligatnak nevezett részével köti össze.
Szent Mihály-templom Szent Mihály-templom Lemhény 9,42 km-re 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Lépcsőn a holtakhoz - Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam. Csalán gyüjtés.... - Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom - Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. A római katolikus vártemplom középkori eredetű, Kézdialmás és Lemhény között a Szent Mihály-hegyen áll - a középkori templom összeomlott és 1510-ben újat kellett építeni helyette.
[ Fel ↑ ]
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.