Református templom Kelementelke 19,59 km-re Ez volt a helyzet a reformáció után is 1666-ig, amikor azon a címen tagadják meg a közmunkát a gyalakuti templomnál, hogy már önálló egyházközséget alkotnak. Középkori templomáról nincs adat, így bizonyosan a katolikus korban filia volt, Gyalakuta anyaegyházához tartozott.
Cserealji forrás Marosvásárhely 11,3 km-re 1976-ban a forrást kiépítik, körülötte a környék lakói pihenőparkot, és szabadtéri színpadot létesítettek. Sokan a forrásnál - Gondolom mindig sorban állnak a forrásnál. Masfel kilos kovet talaltam a geodoboz helyett - A gps koordinatak es szatellit "ranezes" alapjan tobb mint valoszinu, hogy felfedeztem az adott akacfat. Vaskezűek? - Lehet hogy a fenegyerekek vaskezűek? A mi GPS-ünk is forgolódott saját tengelye körül. A Cserealji forrás, régi nevén Büdöskút, a Csereerdő alján, egy gödörben tör a felszínre, már 1630-ban említik a nevét.

Aranka György munkássága nagyon széles körű és művelődéstörténeti fontosságú. Köszönjük - Koszonjuk. Újrarejtés - Eltelt egy pár év, amióta eltűnt az itt elrejtett geodoboz. Szívesen - Szerencsére a rejtekhelyek sosem fogynak el. Aranka György szobra a marosvásárhelyi színház mögött, egy parányi, de kellemes hársfás parkban található.
Unitárius és református templom Fiatfalva 45,86 km-re 1783-ban ezt írják róla a templomhasználat szabályzatában: oly régi, hogy arra senki sem emlékszik - oklevélben először 1631-ben említik, mint egyezkedés tárgyát a reformátusok és unitáriusok között. A fiatfalvi templomot közösen használják (ami ritkán fordul elő) a reformátusok és az unitáriusok, a feljegyzések szerint 1726 óta.

Maka állítólag egy székely rabonbán volt. A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel.
Mild-ház Segesvár 35,3 km-re A XVII-dik század közepén ő építtette a fedett Diáklépcsőt és a Csizmadiák tornya melletti bástyát. Az épületen levő felirat szerint, ebben a házban lakott Johann Both polgármester.

Vagy nincs meg a doboz, vagy csak én nem találom - Megtaláltam a rejtekfát, de a töve körbe volt túrva. Pontosan egy hónap után - Miután október elején egy sor új geodoboz került rejtésre Szováta környékén, elhatároztam, hogy megkeresem őket egy délután. Tényleg vaddisznó volt - Hát, elég hihetetlen, hogy a geodoboz ilyen gyorsan eltűnt. Adrenalin Plus kalandpark - Tivoli tó, Szováta.
Miklóstelke 52,14 km-re 1353-ban Villa Nicolai, 1356-ban Zenthmiclostelke, 1418-ban Closdorf,1427-ben Miklostelke, 1492-ben Kolosdorf, 1504-ben Closdorf a neve. Felújítási munkálatok - A templom körül nagyban folynak a felújítási munkálatok, állítólag az idén végeznek is. Megtaláltam - A templom kulcsa a falu bejáratánál balra, a 99-es háznál van. 1267-ben jelentkezik első ízben oklevélben praedium Nicolai néven.
Kolozsnagyida vára 54,08 km-re A település keleti végénél, a falu szélétől körülbelül 1 km-re emelkedik az 516 m magas Várhegy. A Mezőség északkeleti részében, a Szamosmelléki dombvidék Sajói ágában, a Tekei Dipse-patak mellett fekszik Kolozsnagyida község.
Óriások árka Nyárádselye 39,19 km-re Valószínűleg a Mikháza és Szováta közötti, egykori római út maradványa. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.

Petry borpince - Kelementelke Petry borpince - Kelementelke
Wonnerth-ház Segesvár 35,37 km-re MS-II-m-A-15891. A Wonnerth-ház az Ónművesek utca 4 szám alatt található, épült a XVI-XVII-dik században, módosították a XIX-dik században és 1938-ban.

Az elsősorban a Nyárádmente északkeleti végében meghúzódó katolikus közösséget kiszolgáló kolostor a XVII-XVIII századok folyamán, de a későbbiekben is a székelység művelődési életének egyik legfontosabb gócpontjaként irányító, oktató, papi utánpótlásképző szerepkört látott el, termékeny szellemi és művészettörténeti központként működött. El volt veszve Mikháza? - Ha így áll a dolog, akkor gyakrabban kellene biciklizni. Csendes hely - A dobozt a bodobácsok őrzik. Templomtorony és gólyafészek - A mikházai katolikus templomot és ferences kolostort csak kivülről csodáltam meg. A mikházai ferences kolostortemplom a XVII-dik századi erdélyi későreneszánsz építészet egyik jelentős és szakrális jellegűként egyedülálló emléke.

Később mesterséges gátakat készítettek, hogy az eliszaposodás következtében alacsony vízszintet megemelhessék. Kamerák által megfigyelve - A déli órákban érkeztem a Mezőzáh községközponttól északkeletre hosszan elnyúló tórendszerhez. Magas vízszint - A magas vízszint miatt, a visszavágott fáknak csak az újonnan hajtott ágait értük el. A Mezőségi-patak mentén egy hosszú tórendszer alakult ki.

A falu a romániai falurombolás jelképévé vált: 1988-ban elárasztották egy új víztározó építésekor. POI - A doboz eltűnt. Pet előformát nem, üres söröspalackot találtam - A délelőtt folyamán nagyon eltöltöttem az időt a bözödi halomsírok legjobb megközelítésének megtalálásával. Bözödújfalu elpusztult falu Romániában, Maros megyében.
Bálintitt-kastélypark Nagyernye 20,82 km-re A kastély előtti domboldalon terült el tájképi parkja, melynek maradványai az egykori halastóval ma is jól láthatók. Térdmagasság - Ma újra erre jártam. Közvetlenül a Marosvásárhelyt Régennel összekötő országút mellett áll a 19-dik század elejéről származó Bálintitt-kastély.
Kripta-hegy Nagyteremi 0,02 km-re Az egyik gróf Bethlen Farkas tábornok kriptája, ő 1763-ban halt meg, a díszgúlát az 1860-ban elhunyt gróf Bethlen Lipót és nejének emlékére emelték. Nagyteremi református temetőjének délnyugati végében, a Kripta-hegy tetején, két kriptát találunk.
Kápolna utcai forrás Marosvásárhely 14,74 km-re Nincs szigoruan Marosvásárhely területén, mert a páratlan számu oldalon lévén, Marosszentgyörgyhöz tartozik. Hajrá - Kívánom, hogy előzz meg a rejtésben. Husvet - Husveti unnepi hangulatban egy laza delutani tekerges alkalmaval kerestuk fel a ladat. Megtaláltuk - Ez volt az első megtalálásunk ezen a napon. A Kápolna utcai forrás a 4 számu házzal szemben található.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.