Bükkalja-esztena Mária-út 40,39 km-re Bükkaljára 2021 őszén költöztették, felújítva, a területet Tankó Attila biztosította. A Bükkalja-esztena eredetileg a Fűrész patakán állt, Lőrincz Mihály kaszálóján.
Rákosi Hargita 37,65 km-re Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Jogos kritika - Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel. Galusa tető - A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában - A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része.

A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Még nem nyilnak a nárciszok - Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak. Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat - A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. A Kalonda-tetőtől észak-keletre köves úton juthatunk el a legkönnyebben a szencsedi nárciszmezőkre.
Vákár Lajos műjégpálya Csíkszereda 53,43 km-re Vákár Lajos a legnépszerűbb csíki sportág meghonosítója, sportágalapító játékos, később edző és tanácsadó volt. A részletek érzékelése - Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket. Nem a parkban van a geodoboz - A geodoboz nem a műjégpálya épülete előtt levő parkban van elrejtve, hanem oldalt, a Hősök parkja felé. Hoki - A hokicsarnok épületét nem nehéz megtalálni. A csíkszeredai műjégpálya Vákár Lajos nevét viseli, annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére.

2016 október 13-án a Vatikán szomszédságában állították fel. Szívesen keresgéltünk itt - A doboz a helyén volt, ötletes rejtés. Bádogbetűk - Nem is volt ez egyszerű. A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás.

Előbb helyi gettókba, majd az auswitzi koncentrációs táborba szállítottak őket. Tavaszra hangolodva - Egy nagyon kellemes séta során került meg ez a doboz is. Ami késik nem múlik - Szerintem biztos fogunk találkozni. Majd megbeszéljük - Több rejtés is volt itt. A május 4-i nap tragikus jelentőséggel bír, 1944-ben e napon kezdődött meg az erdélyi zsidók borzalmas tragédiája.
Fekete nyárfa csonkja Csíktaploca 52,87 km-re Pontosabban, csak a maradványait láthatjuk már, mert nemrég majdnem a tövéből levágták. Csíktaplocán, a Lázár-kúriától 100 méterre, a járda közepén, egy 4 m kerületű fekete nyárfa található.
Bunker 0 Szalárd 51,51 km-re Az ösvény Andrásháza és Szalárd közötti, a főútról induló végétől felfelé haladva, ez az első sáncrendszer a jelzés közelében. A szalárdi Szerecsen-sziklákon, a piros ponttal jelzett túraösvény mentén több bunkert, kiépített sáncrendszert láthatunk.

Ha a fenyők beszélni tudnának, először a10 hársfáról emlékeznének, melyeket a millennium évében ültettek. Multunk tanui, jelenunk megtarto eroi - A Vargyas-szoros utan szelidebb terepen kerekeztem haza, es igy ejtettem sorba az oklandi templomot. A templom kivülről is, meg belülről is szép - Ezt a dobozt már a télen láttam egy temetés alkalmával, de akkor valahogy nem fértem hezzája. Dió és birsalma - Megtaláltuk, gyönyörü ez a templom és nagyon szépen rendben van tartva. A történelmi emléket hordozó Rika-hegység lábánál települt Oklánd unitárius temploma melletti fenyőfák állnak.
Katolikus templom Jobbágytelke 30,17 km-re Marosvásárhelytől 24 km-re északkeletre, Székelyhodostól 3 km-re a Tar-bükk alatt fekszik, a Hodos-patak völgyében. Szemmagasságban - Nem emlékeztem a segítő információra. Hatalmas tuják takarásában - A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt. Jobbágytelke közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik.

A Maros hossza 716 km, vizgyűjtő területe 27830 km2, végighömpölyög Erdély és a Bánság területén, majd Szeged városánál ömlik a Tiszába. Az egyik testvér - Három éve készülök a dobozcserére. A Maros ősszel - Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva. Köszönöm a dobozcserét - Köszönöm a geodoboz karbantartását. A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található, eredő ága a Meszes-patak.

A Gyergyói medencében még külön autóbusz is müködött amelyik ide szálitotta a gyógyulni illetve üdülni vágyó embereket. Feltűnő a környezetben - A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel. Magas fűben - A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van. Egy kis útba igazitás - Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. A gyergyóremetei borvizfürdő messze földön hires volt a múlt században, különböző betegségekre volt jó a viz.
Somostetői színpad Marosvásárhely 42,16 km-re Hosszú évekig elhanyagolt állapotban volt, de jelenleg fel van újítva. Időhúzás - Ma láttam, hogy megjelent ez a rejtés. A Somostető nyugati szélében, közel a gyermekvasút déli állomásához, egy szabadtéri színpadot találunk.

Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták. A helybeliek által Szeredai fürdőnek nevezett, egykori Katalin-fürdő az Olt jobb partján feltörő langyos források vizére épült.

Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt Székelyszentléleket. Jézus - Parajd felé menet felléptem a szoborhoz. Sötétben a meredek hegyoldalon - A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. Elég érdekes szobor, szép kilátással - Építése után majdnem 10 évvel jutottunk oda, hogy meglátogattuk ezt a kilátót. Aki Székelyudvarhelyről Farkaslaka irányába utazik, feljut a Baknya-tetőre, ahol egy nagy kereszt arra figyelmeztet, hogy itt érdemes megállni és körülnézni.
Kőd-vonulat Csíkajnád 52,72 km-re Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.

Czofronka novemberben - Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt. Évnyitó mászás - Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe-kereken láthatom kedvenc hegyeimet. Gyönyörű kilátás - Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-). A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra.
Sapientia Tudományegyetem tava Marosvásárhely 40,76 km-re Legalábbis ez volt a terv 2008-ban, azóta, hogy mit sikerült ebből megvalósítani, arról adatot nem találtam. Unatkozik - Mivel senki sem zavart a keresésben, arra számítottam, hogy megtaláltátok a dobozt. Neve-nincs - A tónak nincs neve, a táj-rendezés eleme, halak hol vannak benne, hol nem :-). Masodszor - Masodszor sikerult, megtalalnom. Három hektáros területen mintegy 2000 növényfajt ültettek a Sapientia-EMTE marosvásárhelyi kampuszának környékére.
Római őrtorony Homoródfürdő 29,54 km-re Azzal a különbséggel, hogy ennek területe jóval kisebb, és szabályos négyszög alakú, ami természetes, ha egy őrtorony helyéről van szó. Figyelemreméltó római őrtorony-hely - Kerékpárral jöttem ide, igaz a bicikli a kocsi tetején volt :-). Érdekes hely, nagyon hasonlít a környéken fellelhető maradványokra, mint amilyen a lövétei Várhegyen, vagy a bágyi várnál látható.
Több száz éves tölgyfák Marosszentgyörgy 41,49 km-re Köztük van tiszafa, kocsánytalan tölgy, mocsári tölgy, amerikai dió. Az első megtalálás előjoga - Gondoltam rá, hogy előttem fogod megtalálni a három új marosszentgyörgyi rejtést. Szabadság - Nekem nagyon megtetszett a mókus. Felháborító kegyetlenség - Én sem jártam még a marosszentgyörgyi Máriaffi-kastély szomszédságában levő dendrológiai parkban. A Máriaffi-kastély szebb időket megért dendrológiai parkjában több száz éves fákat is találunk.
Sziklavilág Lóduj-nyereg 56,85 km-re A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát. Vipera és pincécske - Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni. Házhoz szállítás - Látva, hogy a rejtéseimet nemigen keresik, végső elkeseredésemben házhoz szállítottuk a kincskeresőket :) Ügyesek voltak, nagyon hamar megtalálták a dobozt a "sok" vipera ellenére is. Csak második, de jó ez így - Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen.
Kultúrpalota Marosvásárhely 44,16 km-re Bernády György polgármester idején, a város közösségének áldozatkészségéből, szecessziós stílusban. Hirdetés - Egy kicsit nehez volt megerteni, hogy a rejtekhelynek hattal allva lehet kivenni diszkreten a dobozt. Tetszett - Teszett ez a rejtés. Erre már rég készültem - Erre már rég készültem. A marosvásárhelyi Kultúrpalota vagy Közművelődési Ház 1911-1913 között épült, Dr.

Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya Kerekfenyő-borvízforrás - Lövétebánya
Kormos-szoros 48,76 km-re A Gyertyános-tető és a Kormos teteje között, a völgy egy nem túl hosszú és nem túl szűk szoros jellegét veszi fel. A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével.
Fekete-Hagymás-csúcs 59,66 km-re Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül. A Fekete-Hagymás a Hagymás-hegység második legmagasabb hegye.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.