Moly-tó Szentegyháza 5,35 km-re Két állandó jellegű, nem időszakos tó. A Moly-tó halacskája - Szentegyháza két tavát több mint 2 km választja el egymástól. Szentegyháza határában fekvő vulkáni fennsíkon két igen érdekes természeti képződménnyel találkozható.
Vargyas tavai 27,17 km-re Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett. 1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet.
Gyógyvízforrások Bálványosfürdő 43,33 km-re A műút mellett erre egy tábla hívja fel a figyelmet. Vegso erokifejtes ugy mar szurkuletben - Utolso erommel, meg a vilagossag mellett erre is elindultam. Bálványos IV - A következő állomásunk a Gyógyvízforrások volt, ahol sajnos nem jártunk sikerrel. Másodjára - A mai nap ez az utolsó megtalálásunk. Bár nem tartoznak a Zsombor-patak forrásvidékéhez, közelségük miatt érdemes megtekinteni a szállodától nem messze, Bálványosfürdő irányában levő, közvetlenül az út mellett levő Gyógyvízforrásokat.
Erzsébet kútja 32,89 km-re Ez egy hűs vizű forrás, ahova a környékbeliek előszeretettel járnak ki korsókat és pillepalackokat friss vízzel megtölteni. Hangyák birodalma - Nagyszebenből hazafele, az utolsó felkeresett rejtekhely volt az Erzsébet kútja. tiszta forrás - A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni. csuszos - Ezt a "dobozt" is könnyen megtalaltuk Babbercivel eggyütt,, habar eleg
csuszos Volt az ut odaig. Székelykeresztúr közelében található Erzsébet kútja.
Felszegi csengettyű Gyergyószentmiklós 41,09 km-re A csengettyű a Harangláb és a Tölgyfa utca kereszteződésénél helyezkedik el. Megtaláltam - Mi is elindultunk a 14 ládikó nyomába, többé-kevésbé sikeresen, ezt megtaláltuk. EKE09 - A geodoboz nem a bezárt harangláb belsejében, hanem kint található, illetve kivülről hozzáférhető. Gyergyószentmiklóson, a Csengettyű (Harangláb) utca 2 szám alatt található a római-katolikus egyház felszegi haranglába.
Sóskút Homoródkeményfalva 11,96 km-re Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba. Kivételesen nem furfangos sóskút - Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig. Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt.
Aracs-patak völgye Csíkcsomortán 29,4 km-re A csomortániak 1885-ben állították, a gyilkosság helyétől 1,5 km-re, egy tisztásra, látható helyre. A valasz idem a var-domb rejtekevel - Mivel nem ertem fel rendesen, mint irtam egy fenyocsemete segitsegevel halasztam le akkor. Kukucs - A gyermekek talaltak ra, igy indult el egy regisztracio, majd tovabb kutatunk. Pap-aratás helye - Megtalaltuk, koszonjuk a rejtest. Csíkcsomortán keleti határában, az Aracs-patak völgyében, egy tisztás szélén bekerítve áll egy emlékkő, mely történelmi múltunkra emlékeztet.
Guthman-Valenta kastély Olthévíz 44,88 km-re A feltételezések szerint az egyszintes épületet 1553-ban építették, majd a 18-dik században átalakították. Romos - Ez az épület még megmenthető. Az olthévízi Guthman-Valenta kastély a Kálnoky-kastélytól 300 méterre dél-délkeletre található, az ortodox templom szomszédságában.
Kőfotel-vízesés Bánya-patak 22,36 km-re Büdösfürdői vízeséske - A madártemető után ezt a vízesést kerestük meg. Tönkretett vízesés - A Bánya-patak
mentén több helyen is erdőirtás volt. Bánya-patak II - A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába. A Szentimrei Büdösfürdőtől délkeletre található Bánya-patak egyik látnivalója a majdnem 3 m-es, felfüggesztett kőfotelhez hasonlítható vízesés, pontosabban kétlépcsős zuhatag a patak medrében.
Medve-tó Szováta 42,6 km-re Látnivalói a Medve-tó, a Mogyorósi-tó, a kis sósvizű tavak: Zöld-tó, Vörös-tó és Fekete-tó, a fürdőtelep vadászkastély stílusú villái, a Szováta faluban található református templom. Csend és nyugalom - Megtaláltuk. Medve nem volt a környéken - Mert nagyon sok a kétlábú látogató. Jo rejtek - Alcazasanak koszonhetoen nem ment elsore a megtalalas, de nehany tiszteletkor utan megadta magat. Szováta Székelyföld legnépszerűbb nyári üdülőhelye.
Unitárius templom Nagyajta 44,15 km-re A XV-dik században kapta gótikus formáját, amelyből sok megmaradt, bár többször is átalakították. Megint egy bezárt templom - Megvan a hely, csak megint egy bezárt vártemplom. Nem pusztultak el a freskók - Családunk egyik tagja néhány hónappal ezelőtt részt vett a felújított templom bemutatásán. Geotrekking majális alkalmával - A 2018-as Geotrekking majális második napján, az apácai Tolvajos-barlang bejárása után érkeztünk Nagyajtára. A mai templom az ősinek közvetlen utóda.
Mese 50,97 km-re A láda itt sincs meg - Ez a templom is teljes felújítás alatt van. Ma is álló kis gótikus temploma a XIV-dik század közepén, 1350 körül épült - korábbi egyházi jellegéhez tartozik, hogy a kerci apátság birtoka volt.
Római katolikus templom Csíkszentkirály 26 km-re Ezért Csíkszentkirályról a település déli kijáratánál levő temető kápolna melletti öreg hársfák mesélnek. A csíkszentkirályi templom - Büdösfürdőről hazafele tartva. Ti is éppen így jártok - A cinterem nyitva volt, meglepetésemre megtaláltuk a geodobozt is. Szent István királyról nevezett templom - Szerencsénk volt, mert a templomban éppen szentmise volt, ezért nyitva találtuk a kaput. A jelenlegi római katolikus templom melletti hársfasort kivágták.
Szent Gellért-kápolna Cengellér Ditró 55,44 km-re A kápolna építésének ötlete 2003-ban született, a Szent Gellért-napi szentmiseáldozat után. Madárfészkekkel teli falak - Április végén újra átutaztam a Cengellér-tetőn. A Ditrót Gyergyótölgyessel összekötő út mellett található kis kápolnát 2004 júliusában, Szent Anna napján, hagyományos búcsús szentmise alkalmával avatták fel.
Bálványosvár Bálványosfürdő 44,18 km-re A székelység őstörténetének legrégibb adatai füződnek a legendás Bálványosvárhoz - a népmondák szerint óriások, tündérek építették és lakták. Székely zászló - Miután felmásztam a várhoz, hiába kerestem a dobozt. Bálványos I - Elindultunk egy kis bálványosi kirándulásra. Ami sok, az sok - Na most mar, ha a Budos hegysegben barangoltunk felkerestuk a legendas Balvanyos varat is. A Bálványos-hegy kúp alakú csúcsán népvándorlás kori székely vár található, melynek keletkezését a történelmi dokumentumok a X-XI-dik századra vezetik vissza.
Urusos-kút Oroszhegy 17,23 km-re Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
Balási kúria Kászonimpér 47,74 km-re Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul. Kijavitva - "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik. Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 23,83 km-re A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
Vasútállomás Gyimesbükk 49,63 km-re Monumentális méreteit tekintve a legnagyobb azok közül, melyeket a MÁV faluhelyen építetett. Az utolsó miénk állomás - Én most sem értem. A Gyimesbükki állomás épületét a szabványtól eltérően tervezték, hasonló stílusút Erdélyben máshol nem találunk.
Orbán Balázs sírja és emlékműve Szejkefürdő 18,48 km-re Végrendelete szerint az egykori birtokon, Szejkefürdőn temették el. Új helyre került a doboz - Új helyet kerestünk a geodoboznak, de sajnos megzavartak és el kellett hoznunk dobozt. Rejtek-illemhely - Második alkalommal keresem az itt elrejtett geodobozt. Orbán Balázs (1829-1890) a legnagyobb székely író, történész, etnográfus, publicista és közéleti személyiség sírhelye és emlékműve a Borvízoldalban van.
Nepomuki Szent János-kápolna Csíksomlyó 23,83 km-re 1767-ben épült Salamon Imre kolostori gondnok saját költségén. Hol lehet? - Hiába keresgéltünk a szószék alatt, a ládának (vagy füzetnek) hírét sem láttuk. Kápolna - Nem is tudtam, hogy ez egy rejtekhely. A Nepomuki Szent János-kápolna a csíksomlyói kegytemplom előtti templomkert bal oldalán áll, a kerítőfalba építve.
Hol volt hol nem volt Sepsiszentgyörgy 59,25 km-re Alkotója Hosszú Zoltán, helyi szobrász és rajztanár. Autokra nezve - Hosszu Zoltan alkotasa ez a szobor, de meg tobb mint 200 szobra van szetszorva mindenfele. A Hol volt, hol nem volt egy játékos-absztrakt alkotás, mely az Oltmező úton, a fedett uszoda előtti kis zöldövezetben található.
Súgó barlang II Vizes járat 37,73 km-re A gyergyói medence keleti oldalán a Marosba ömlő Heveder patak, majd az ide csatlakozó Borzóka patak fogadja be a barlangból kiömlő Súgó-patakot, amelyet a hegyben összegyűlt karsztvíz táplál. Mi az a fenyőillatú fürdő? - Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után. Vizes járat - Megvan. Fenyőillatú fürdő - A barlang aktív járatából kifolyó patak vize egy kis deszkavályú segítségével el van terelve, a víz magasról esik, így zuhanyozni is lehet alatta. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang.
Xántusz-kápolna Hosszúaszó 28,51 km-re A tatárjárás emlékét idéző kápolnát 1990 májusában építették újra. Xantusz völgyi séta - Nagyon szép az egész völgy. Meseszép hely - Kápolna az Óperencián innen és az Üveghegyen is túl. Bicozás - Tiszta esős nap, de ez nem akadály semmire. A Xántusz-kápolna Fitód és Hosszúaszó települések középútján, a fenyves erdő szélén áll, a Hosszúaszó-patak völgyében.
Piarista tanulmányi ház Csíkszereda 22,54 km-re Egy esztendei előkészítő tájékozódás után a rendkormány 2007 szeptemberétől adott megbízást két piarista szerzetesnek, Sárközi Sándornak és Kállay Emilnek, hogy kezdjék el csíkszeredai életüket, egy tanulmányi házat létrehozva. Estefele - Itt nem volt olyan szerencsénk, a piarista atya épp kint sétált. Emléksziget - 20 éve néhányan biztosan tudtuk, hogy a régi gazdasági épületet szellemek járják. Az iskola mellett - Megfelelő helyszínelés után, kis türelem - itt ugy tünik mindig tesz-vesz valaki a kertben - a megfelelő pillanatban pontosan a segédeszközre nyúltam. Úgy tűnt, hogy a 300 éves erdélyi piarista múlt az utolsó erdélyi piarista szerzetesek kihalásával együtt véget ér Romániában.
Oltárkő Szentegyházasfalu 6 km-re Akkor éppen a Madarasi Hargita felől érkeztünk, a Hegyes-kő érintésével, röviden kitértünk az Oltárkő sziklái tetejéhez, majd a Csihányos-kút pusztáján keresztül ereszkedtünk be a Vargyas völgyébe, Szentegyházasfalu felé. 2006-ban jártam itt először, egy Hargita 50 km-es teljesítménytúra alkalmával.
Hármashalom-oltár Csíksomlyó 24,57 km-re Hó, eső és doboz - Kellemes téli napnak indult, azonban a keresztúton fölfele elkezdett esni az eső, tehát lemondtunk az keresztút mentén található geodobozok kereséséről és a hármasoltárnál találtunk menedéket és dobozt. Oltár - Ha a tetejét nem csúfították volna el, sokkal jobban nézne ki. Szemetelők rejtekhelye - Átkutattam az összes lehetséges lyukat, de nem találtam elrejtett geodobozt. A Hármashalom-oltár a Kis-Somlyó és a Nagy-Somlyó közötti nyeregben található, mely a csíksomlyói búcsú napján a katolikus mise helyszíne.
Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport 41,22 km-re Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás. A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára.
Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 29,06 km-re Szent Ilona 248-330 között élt, Constantius császár felesége lehetett, Nagy Konstantin császár édesanyja. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.