
Vizét vannak akik fogyasztják, annak ellenére, hogy időnként a forrás fölött tábla hirdeti, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. Itt nem találtam feltűnésmentesen kereshető rejteket - A rendőrséggel szemben pár kocsi parkolására alkalmas hely van. A Mária-forrás a Rózsa és a Sas utcák kereszteződésénél található a rendőrséggel szemben, a forrás előtti park szép, rendezett.

A Csomád vulkanikus hegycsoport közelségét mutatja, hogy a Tusnád-patak mentén 40 ásványvizforrás fakad. Kereszt(y)én doboz - Mivel játszótársak jelezték a doboz eltűnését, eljöttünk és újrarejtettük keresztény szellemben. Sajnos - Nagyon tetszett a hely, látszik, hogy jól karban tartják. Egy furdo ahova visszaterunk - Meg voltunk itt, akkor is nagyszeru volt, furdes, kengodor stb. Lázárfalván a Hí-patak folyik keresztül, s ez találkozik a Tusnád-patakkal.
Kossuth-szikla Hargitafürdő 11,37 km-re Arra hívja fel a figyelmet, hogy bár Hargitafürdőn járunk, a terület Csíkcsicsóhoz tartozik, és érdemes megemlíteni Csík nyugati határvonulatát. A szikla még áll, az erdő már sajnos nem - A Kosuth szikla most is csodálatos, csak sajnos az erdő körülötte leégett a múlt nyáron. Csak séta - Ezúttal csak sétálni indultunk a sípályák környékén. Megtaláltam, vagyis megtaláltattam - Nos, a dicsőség nem engem illet, hanem a tulajdon jóapámat. Aki Hargitafürdőn egy jót szeretne sétálni, elhagyva a sípályákat, elsétálva a Borhegyese (1380 m) csúcsa alatt, kijut egy tisztásra, melyet az 1399 m magas Kossuth-szikla ural.
Református templom Bibarcfalva 31,47 km-re 1332-ben plébániatemploma van, papja, Balázs. Borvízes falu - Ezt a rejtekhelyet már jó régen megtaláltam, mint a letöltött képek is bizonyítják. Bibarcfalva látnivalója a református templom Szent László-legendát ábrázoló freskótöredékei.

A gyergyóditrói Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
Sóskút Homoródkeményfalva 11,96 km-re Régi takaros porták és omladozó romos házak váltják egymást, a mai modern civilizáció csak alig észrevehetően tudott befurakodni a faluba. Kivételesen nem furfangos sóskút - Homoródkeményfalvától észak-nyugatra egy patakvölgy nyúlik ki, egészen a Sóskútig. Homoród-Keményfalván még a mai nap is megseprik az utat vasárnap reggel a ház előtt.

Itt nyugszik Székely Tam 1828-189 Itt es jobb, mint Csíkban. Hol is jobb? - A sírfeliratot kétféleképpen lehet értelmezni, és ez nem mindenkinek nyilvánvaló. Sírkő - Na, ez a hely pont a vásár kellős közepén van. Ma már lehet, hogy Csíkban - Pár napja történt Székelyudvarhelyen, és a legendás sírkő közelében. Egy városi legenda szerint, az egyik székelyudvarhelyi temetőben van, vagy volt egy sírkő, melyen a következő felirat olvasható.
Trópusi lepkeház Parajd 37,19 km-re Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. Belülről is - Bent is szép, érdemes meglátogatni. Jó tudni - A lepkeház szép kívûlrõl. A parajdi trópusi lepkeház páratlan élményt kínál a látogatóinak.

A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek. Gyonyoru a kilatas fentrol - Keszitettem egy panoramat. A láda nincs meg - A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás. Teljesen véletlenül - Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra.

Kopjafák - Megtaláltam a dobozt. Hej, égig-nyúló giz-gazok - Cuppogó sárban, ködben fedeztük fel ezt a temetőt, ami tényleg különleges, mert a legtöbb sírt még nem öntötték betonba. Kihívás - Mint fa szakosak, nagyon vártuk a kopjafákat (nem a saját fejünkhöz:) ). Erdőfüle a nevét a hagyomány szerint onnan kapta, hogy a Kormos-patak völgyébe mintegy fülként ékelődik be Baróttól pár kilométerre.
Madártemető Bánya-patak feje 22,47 km-re Az 1770-es években itt fürdőtelep volt, ma már ennek a nyomát sem találjuk. Madártetemeket nem találtunk - Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál. Itt sajnos nem volt szerencsénk - A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Láptól lápig - Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. A Bánya-patak feje 10 hektáron geológiai és botanikai védett terület, a Hargita-hegység keleti lejtőjén található, körülbelül 2 km-re délre Büdösfürdőtől.
Alsó-Halas pataki homokbánya 52,92 km-re Légvonalban - Erről csak annyit, hogy nem mindig a légvonal a legrövidebb út :-). Homokfal - A geodoboz a második fánál előkerült. Vadban gazdag hely - Az Alsó-Halas pataki úton indultam fel a bányához. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található.
Angyaljárás Szentegyházán 3,54 km-re Áldott karácsonyt! Nem sikerült a meglepetés - Az ünnepi geodoboz rejtése óta eltelt 11 nap, lejárt már karácsony is. Ami kötelez - Vasárnap reggel félre tettetem minden egyéb teendőt, gondot és elindultam a Zsemle kutyám társaságában, hogy végre megkeressem az elmaradt karácsonyi ajándékot. Megkésett angyaljárás - Ma délután a szentegyházi tavakat kerestem fel. Tisztelt címzett: Szőcs István, és családja.
Alszegi csengettyű Gyergyószentmiklós 39,86 km-re A harangláb a XIX-dik századból származk, a római-katolikus egyházhoz tartozik. EKE02 - Bár ezerszer jártam már ebben a városban, de ezt a helyet nem ismertem. A gyergyószentmiklósi Békény utca 70 szám alatt található az alszegi csengettyű.

Adminisztratív szempontból Egerszékhez tartozik, mely 1950-ig Csíkszentgyörgy részét képezte. Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat.
Halomsírok Kövesbérc Oklánd 23,22 km-re A Kövesbérc 2,5 km hosszú, 200-500 m széles, és 610 m tengerszint feletti magasságban helyezkedik el. Az oklándi sírhalmokat 1895-ben fedezték fel, a Kövesbérc nevű hegygerincen, mely több falu területén fekszik.
Nagy-Küküllő híd Héjjasfalva 46,57 km-re A Székelyföldre vezető főútvonalt követve, amint az utas Segesvárt elhagyja, s aztán a gyönyörü fekvésű fehéregyházi kastélyt meghaladja, mind mélyebbre hatol a hegységek közé. A Nagy-Küküllő hullámai felett átvezető híd a sárdi hid, a Székelyföld anyaszékének, Udvarhelyszéknek a határszéle nyugatról.
Veszes-patak völgye 50,28 km-re Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható. A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik.

Hogy miért is Őrkő, talán régen innen őrködtek, vigyázták a várost és környékét. Változás - Nagyot változott az Őrkő környéke. Kőbánya - Kinyíltak a boldogasszony papucsai a Sugás pataka völgyében, s gondoltam az Őrkő úgyis útban van, hát akkor megkeresem az ott elrejtett dobozt. Sepsi 2 - A kilátás igazán szép, ha az ember kicsit távolabbra tekint és nem csak a roma-telepet látja. Sepsiszentgyörgyön van egy érdekes hely, Őrkőnek hívják.

Egy jómódú, ám gonosz lelkű özvegyasszony, Rákné élt benne, csúnya édeslányával és szépséges mostohalányával. Új doboz - Átléptem a dobozt, vagyis a hűlt helyét. Száraz ősz - A tó teljesen kiszáradtnak tűnik, vízfelület egyáltalán nem látszik, azért a kilátás szép. Köszönöm az új dobozt - Majdnem megvicceltél. Nagygalambfalva mellett, a Rák tava helyén, régen egy ház állott.
Kockás liliom Búzaháza 58,38 km-re A vasúti sínen való átkelés után már láthatjuk a nedves rétet és a virágokat. Még nincs kinyílva - Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok. Csíkfalvából tértünk Búzaháza felé, miután áthaladtunk Búzaházán, jobbra egy földút vezet az erdő irányába.
Alsó-szoros Kis-Békás 51,81 km-re Ezt a két szurdokocskát Alsó-szorosnak és Felső-szorosnak nevezik. Érdekes vízesés - Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. A nagy X - Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye.
Laposlik Korond 30,86 km-re A területén található a Bugyogó nevű forráscsoport. Merész rejtés - Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt. A Laposlik forráskúp a 13A jelzésű műút mellett, a Sós-kúttal átellenben található, az atyhai letérőtől 180 méterre délkelet felé.
Katolikus templom Gyergyóújfalu 34,25 km-re Ugyanis már a gótikus korban kis temploma van és 1576 előtt plébánia, 1656 előtt pedig virágzó plébánia. Gyergyóújfalu neve szerint új falu, de csak a középkorból ismert más, régebbi plébániával szemben.
Dobogófürdő Szentkeresztbánya 4,42 km-re Langyos borvízforrások törnek itt fel, amit ma asztali vízként használnak. Dobogófürdő (Székelyfüred, Ugron fürdő) Szentkeresztbánya délnyugati szélénél, a Kis-Homoród völgyében, Lobogófürdőtől délre található.
Alagút felett Lóvész 35,84 km-re Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
Fa harangláb Hidegség 44,21 km-re A mutatós fa harangláb becsületesen ki van kötve a négy sarkánál, sodronykötéllel. Temető - Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt. Az Urunk színeváltozása római katolikus harangláb a dombon, Hidegség temetőjének közepén emelkedik az ég felé.
Világháborús emlékmű Lövéte 9,79 km-re A parókia kertjének előterében impozáns méretű háborús emlékmű áll. Még egyszer arra jártam - Hátha megtalálom a dobozt. A cserepek még ott vannak, de a geodoboz már nincs - Az elmúlt években több alkalommal is kerestem már az itt elrejtett geodobozt. A navigáció is besegít - "A célpont a baloldalon található" hallatszott. A Kis-Homoród völgyében fekvő Lövétén, a község központjában, az úgynevezett középszegi malom háta mögött.
Unitárius templom Ürmös 39,89 km-re Ha középkori templomról nincs is adat, bizonyos, hogy voltak katolikus hívek, akik a reformáció után unitáriusok lettek s az 1630-as események után is megmaradtak unitáriusoknak. Nincs talalat - Eppen takaritottak a templomudvart amikor odaertem, igy korbe tudtam nezni. Amit nem szeretek - Heureka, vegre megvan. Készülődés - Nehezen de meglett. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház.
Hirtelen-puszta Dél-Hargita 17 km-re Itt halad át a Tolvajos-tető felől érkező kék sáv turistajelzés a Csíkszentimrei Büdösfürdő felé. A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja.
Borospataka Gyimesközéplok 41,45 km-re Borospataka - Gyimesközéplok Mintha mézeskalácsból lennének - Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik. Előadás előtt, a kerítés után - A pünkösdi geotúra-geocitrom után a nap utolsó programpontja számomra a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadása volt, melyet a borospataki skanzen színpadán tartottak. Borospataka - Gyimesközéplok
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.