Bözödi halomsírok 16,22 km-re Ezeket Orbán Balázs ismertette először, azonban kutatásokra csak 2009 után került sor. Az elmúlt években Bözöd környékén, légi régészet nyomán beazonosították a bözödi halomsírokat.

Korondi kilátó Korondi kilátó
Paulinus-Drakula-ház Segesvár 11,13 km-re Jelenleg a műemlék-épületben (MS-II-m-A-15933) egy étterem működik. Az 1501-ben épült Drakula-Paulinus-ház a segesvári Múzeum-tér 5 szám alatt található, az Óratorony közelében, attól északnyugatra.

Korond községtől észak-északnyugatra található, az országúttól keletre. Sósvíz - Nem véletlenül került a Csiga-dombra a megjegyzés. Útban hazafelé - Megálltam, hogy megnézzem a Csiga-domb jelenlegi állapotát. Rejtés - Nagyon tetszett ez az érdekes rezervátum. A Csiga-domb, helyi nevén Rakodó-hegy, 8 hektáron fekvő karbonát forráskúp-telep, Románia legnagyobb aragonit-előfordulása, amely 1980-tól földtani rezervátum.
Vertikális napórák Marosvásárhely 44,19 km-re A rá merőleges oromfal délkelet irányultságú, ezért az ott levő napóra a délelőtti órákat mutatja egészen fél 3-ig. Mivel a ház homlokzata nem dél, hanem délnyugat irányba néz, a frontfalon levő napóra csak a délutáni órákat mutatja.
Nagy-Küküllő híd Héjjasfalva 0,05 km-re A Székelyföldre vezető főútvonalt követve, amint az utas Segesvárt elhagyja, s aztán a gyönyörü fekvésű fehéregyházi kastélyt meghaladja, mind mélyebbre hatol a hegységek közé. A Nagy-Küküllő hullámai felett átvezető híd a sárdi hid, a Székelyföld anyaszékének, Udvarhelyszéknek a határszéle nyugatról.

Várhegy - Vármező Mogyoróbokrok között a Várhegyen - Jártam már a Várhegyen, pár évvel ezelőtt a régi rejtést is megtaláltam. Kapaszkodó - A vármezői látogatásunkból nem maradhatott ki az Égerfás-tó megtekintése. Husveti lazitas - Kellemes kis "udules" utan az Egerfas to partjan felsetaltunk a varhegyre. Várhegy - Vármező
Szökő vízesés 55,95 km-re Kaláka - 50 diákkal kirándultunk ma a Hargitán. Vörös-áfonya - Október derekán jártunk itt újra. Vízesés - Rengeteg sziklarepedés van korulbelul 6 méternyi távolságban, de aztán összejött a doboz elékeritése. A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz.

Vagy nincs meg a doboz, vagy csak én nem találom - Megtaláltam a rejtekfát, de a töve körbe volt túrva. Pontosan egy hónap után - Miután október elején egy sor új geodoboz került rejtésre Szováta környékén, elhatároztam, hogy megkeresem őket egy délután. Tényleg vaddisznó volt - Hát, elég hihetetlen, hogy a geodoboz ilyen gyorsan eltűnt. Adrenalin Plus kalandpark - Tivoli tó, Szováta.

1768-ban Alsóbölkényből került ide. Impozáns facsonk, kikandikáló geodoboz - Marosvásárhely felől Szászrégen irányába haladtam. Kis kitérővel - Gernyeszegen dolgoztam és mielőtt visszaindultam volna még felkerestem ezt a rejtekhelyet, ha már ilyen közel található. Körtvélyfája harangját különálló harangláb hordozza.
Zárt kapuk parkja Nagyernye 45,3 km-re Jelenleg a park főút felőli kapuja le van zárva, lakattal. Harmadik próbálkozás - Ma megint erre jártam, és mivel senki sem volt a környéken, sikerült a dobozt is előszedni. Nem sikerült - Ma erre jártam és meg is álltam a rejtek előtt, de mégsem mentem a cső közelébe, mert az udvaron, a rejtek közelében sepregetett egy úriember. Báró kertje, Bálintitt-kastélypark - Nagyernye.
Székelybósi panoráma 37,31 km-re Kisernye 1580-ban már elpusztult falu a délkeleti völgyben. Szép hely - Tetszik ez a környék. Költözik a kilátás - Úgy látom, hogy a kivágott fák csutakjai nem hosszú életűek, ezért a beléjük rejtett dobozok élete is hamar véget ér. Csak a panoráma volt a helyén - Ali pasa halmai felől érkeztem ide, egy kis erdei terepkerékpározás után. A hagyomány szerint a törökök által elpusztított Kisernye lakói telepedtek Bósba.

Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt Székelyszentléleket. Jézus - Parajd felé menet felléptem a szoborhoz. Sötétben a meredek hegyoldalon - A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. Elég érdekes szobor, szép kilátással - Építése után majdnem 10 évvel jutottunk oda, hogy meglátogattuk ezt a kilátót. Aki Székelyudvarhelyről Farkaslaka irányába utazik, feljut a Baknya-tetőre, ahol egy nagy kereszt arra figyelmeztet, hogy itt érdemes megállni és körülnézni.
Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 51,97 km-re Reggel - Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt. Kivágott erdő - Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Doboz kereses segitseggel - Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál.

A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába. A Daniel-kastély az erdővidéki Olasztelek központjában található, reneszánsz stílusú épület, a falu egyik legfontosabb műemléke.
Elek apó kútja Székelyudvarhely 28,2 km-re A kúton lévő dombormű a néhai kolozsvári szobrász Gergely István munkája, a sziklatömböt Zavaczki Walter Levente székelyudvarhelyi szobrász faragta meg. Szikla - Ezt a dobozt nappal keresni nem leányálom. Elek apó gyíkja - Az év utolsó napján, az újévet és Szilveszter barátunkat megünnepelni indultunk a Vargyas völgyébe. Elek apó kútja egy többtonnás sziklatömbből készített alkotás, melyet a Szeltersz völgyéből szállítottak Székelyudvarhely központi parkjába.

A Kövesdombi forrás az 1848-as sugárút mellett találató, a Válús-kúttól feljebb, az unitárius templom alatt.

A katedrális 1983-ban leégett, majd újraépítették 1984-ben, neoklasszikus és eklektikus stílusban. A segesvári Szent József római katolikus templom 1896-ban épült, a lebontott domonkos apácák templomának helyén.
Református templom és harangláb Nyárádszentsimon 28,36 km-re Ez a hely, ahol az emberek kies völgyekben élik monotonnak tűnő mindennapjaikat, káros külső hatásoktól még mentesen. A létra odavitt, de nem találtam meg - A maival együtt már három alkalommal jártam itt. Új geodoboz új rejtekben - A közeli Csereoldal tatárpincéit terveztem felkeresni, de ha már itt voltam, elrejtettem a haranglábnál egy új geodobozt, új rejtekbe. Lehet egészen máshova került a doboz - Az első megtaláló a bejegyzése szerint még a rejtekben találta meg a geodobozt. Van olyan hely, ahol az idő megállt, úgy tűnik - pedig, igazából csak egyszerűen nem pörgött fel, ahogy máshol.

Forró nyári napokon kincset ér a forrás tiszta, hűvös vize. Tündérek vize - Nehezen tudtunk megválni a pompás tőzike rétektől, soha nem találtuk még ilyen csúcsnyílásban, pedig minden tavasszal felkeressük a tavasz hírnökeit, tőzike, hóvirág, tavaszi kikerics, mindez egy helyen. Úton-útfélen - Az út meglett (fentről jöttünk), a pötty meglett, a fa is meglett, a doboz sehunn a fában. Körút - Kis körutunk alkalmával ugy gondoltam több dobozka is előkerül, talán az én hibám is, hogy nem igy lett. A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása.

Nyárádremete határában, Szakadát felett egy római őrtorony helye található, mely egy komplex őr- és jelzőtorony rendszerhez tartozott. Csak az őrtorony helye - Amint a leírásban is írja, itt csak egy római őrtorony helye található. Megközelítés - A Google térképen kinéztem, hogy a rejtekhelytől keletre egy út vezet fel a gerincre. A Maros megyei római határszakasz kutatása során számos, a védelmi vonalhoz tartozó lelőhelyet azonosítottak.
Máré vára Máréfalva 39,6 km-re Itt volt Máré vára. Ott, hol a havasias jelleget öltő Fenyéd vize keleti irányát megváltoztatva, északra fordul, a jobb partján, szemben a Czekend tetővel egy kiszökelő hegyfok van, melyet Várnyak foknak hivnak.
Vármege szörnye Máréfalva 39,4 km-re A Patakvölgyéből, a Fenyéd vizével párhuzamos, keskeny aszfaltúttól kapaszkodtam ki a meredek domboldalon, a Máré vára felé, amikor egy szép legelőre bukkantam az egyik teraszon.
Terebics-tető 41,09 km-re Újabb égbekiáltó kegyetlenség - Szokásommal ellentétben, viszonylag korán indultam kincskeresésre. Három a semmiben - Népes gyereksereggel indultunk el ládázni (is), és "epic failure"-val indítottunk. Juhnyáj az erdőszélen - Gyorsan kellett cselekednem, mert a juhnyáj már elérte az erdő szélét, de szerencsére könnyen megtaláltam a dobozt. A Terebics-tető Jedd község határában található, Jeddről 30-40 perc gyaloglással elérhető.
Váldhíd 28,43 km-re Keleti tornya egyben kaputorony is, bejárata alatt keresztboltozattal - déli tornya az 1916-os évi földrengéskor összeomlott. Szászok már nincsenek - Sikerült bejutnunk a templomba is. Vártemplom - Körbejártam a vártemplomot, nézegettem a bástyákat, a falakat. Váldhíd templomát a XVI-dik századtól tornyos, 10 méter magas várfal veszi körül.
Mihályvára Mátéfalva 47,35 km-re Egy regi emlek - Hat igen most mar elindult. Alsórákos látnivalói - Nagy meglepetésemre a bejelentésnél vettem észre, hogy egy szűz geodobozról hittem azt, hogy eltünt, tény, hogy én nem találtam rá, pedig a leírás nagyon is egyértelmü. A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai.

Ez a környéken több tó megjelenéséhez vezetett. 1954-1989 között, a Vargyas falu közelében végzett bányászati munkák során, itt-ott elérték a talajvizet.
Kincses Kodáros dombja Felsősófalva 35,65 km-re Tetején állítólag évszázadokig egy 30 cm széles kürtőlyuk volt. Első megtaláló, vagy inkább meg nem találó - Nagyon fogynak a pontjaim, ideje újakat gyűjteni. Könnyen megtalálható és biztonságos rejtek - Mivel új rejtő rejtett itt egy új geodobozt, új rejtekben - én is, mint rejtekgazda, megkereshetem azt, és pontot is kapok a megtalálásért. Jó tett helyébe jót várj - Köszönöm a karbantartást, az új geodobozt. Kincses Kodáros dombja a Sóvidék legendás helye.
Katolikus templom Vármező 47,58 km-re Az eredetileg iskolából és tanítói lakásból alakított hajlékot 1987-ben szentéllyel bővítették ki. Sunyi - Elég rejtélyes rejtés. Majdnem beejtettem - Nehéz volt kivenni a dobozt, majdnem elejtettem, de végül sikerült. Vármezőn, a nagyrészt római katolikus lakosság hitélete a Várhegy előterében álló Jézus szíve-templomban zajlik.
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.