Turisztikai látnivalók - Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben teljeskörű hozzáférés esetén.

A Rika - Udvarhelyszék - Orbán Balázs: A Székelyföld leírása

A rikai tolvajok. Rika fekvése. Székelyföld természetes osztályvonala. A Hegyestetőn levő Huszt- vagy Áttila-vár. Szászok a Rikában. Harcz a Rikában. Kilátás a várfokról. Reka sirja. A Kakasborozda vonala a Rikán. A Rika című fejezet részletesen A Rika-tető Terra Siculorum
Véreskép Terméskőből emelt, mésszel vakolt, vaskerítéssel övezett emlékmű. A Vereskepnel - A doboz a helyen. Jelentem a geoboz a helyén - Beirtuk a nevunket a kis noteszba. Emlékmű - Elso nekifogasra bepanikoltam. A Csíkszereda és Csíkszentlélek közötti út jobb oldalán, közel a falu kijáratához, a legmagasabb ponton áll az 5,5 m magas és 2 x 2 m alapú emlékmű.
Koncsag borvíz Koncsag borvíz Tusnádfürdő 27,37 km-re A hazak mogott - A hazak mogott hatramentunk a borvizhez azelott egy par nappal meg voltam ott de akkor sajnos elfelejtettem megnezni hogy vane geodoboz. Tusnádfürdői kirándulás 8 - Az Olt hídjával egyenesen szemben levő utcán mentünk ki az erdőbe. Tusnádfürdői séta - Mivel csak utólag olvastam el a leírást, így nem tudva a segédpontról sem, az erdei útról közelítettük meg. A Koncsag borvíz a tusnádfürdői állomás feletti, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén található borvízforrásások egyike.
Ördögútja Ördögútja Rákos-Homoród Szén-Homoród 30,72 km-re Rákos-Homoród - Nagykert kaszáló - Szén-Homoród - Borzlik-oldala - Bükkmocsár-árok - Cserés-kert. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Rákos-Homoród pataktól Szén-Homoród patakon át terjedő szakasza.
Krisztus lábnyoma Krisztus lábnyoma Avas-tető 57,31 km-re Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Kerozin és Natur Radler - Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre. Összekevert helynevek - A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve - A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre.
Berecz asztala Berecz asztala Kézdiszentlélek 48,05 km-re Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal - A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt - Sokszor jártunk itt, s nem sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége. A Perkő délnyugati oldalában egy sziklacsoport vonja magára a figyelmet.
Urusos-kút Urusos-kút Oroszhegy 39,32 km-re Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
Trópusi lepkeház Parajd Trópusi lepkeház Parajd 57,74 km-re Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. Belülről is - Bent is szép, érdemes meglátogatni. Jó tudni - A lepkeház szép kívûlrõl. A parajdi trópusi lepkeház páratlan élményt kínál a látogatóinak.
Kolos-tető A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szénás-úton a Kolos-tető felé - A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt. Az 1246 m magas Kolos-tető a Csíki-havasok egyik mellékgerincén található, a Sándor dombja és a Piricske-tető között.
Tiborc vára A várból mára csak a falak körvonalai maradtak meg egy lekerekedett töltés formájában. Erdővidéki vártúra - Egy kis erdővidéki vártúra alkalmával, egy kis séta az erdőben. Vakond ki - Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma. Vakond - A mai napnak azzal a cellal indultam neki hogy a nalam levo utazo vakondot berakjam a tortomai halomsirok kornyeken levo dobozba, de mivel azt nem talaltam meg, igy a Tiborc varanal levobe kerult bele. Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült.
Sólyomkő vára Sólyomkő vára Sepsibükszád 26,01 km-re Valószinűleg a XII-dik században épült, majd a XIV-XV-dik század folyamán kerül a Mikó család tulajdonába. Ez az egyetlen doboz van csak ott - A sepsibükszádi Sólyomkő váránál, vagy másik nevén Alsó-Sólyomkő tetején jelenleg egyetlen geodoboz van. Bunker - Egy igazi kánikula időben jól esett az erdei séta, s utána egy gübbenés az Olton túli feredőben. Nincs doboz - Egy pár napja voltam fenn a bunkernél és a dobozt nem találtam a fa üregében. Sólyomkő vára az Alsó-Sólyomkő sziklacsúcsára épült, 1421-ben említik először az irások.
Evangélikus erődtemplom Evangélikus erődtemplom Rádos 31,14 km-re Belsejében a szentély megőrizte eredeti hálóboltozatát, míg a hajó a XIX-dik században fiókos dongaboltozatot kap - a torony alatt megmaradt szép gótikus kapuja is. Nagyon elhanyagolt állapotban van - De amint láttam, megkezdték a feljavítását. Egyhajós temploma a XIV-dik század gótikus alkotása, Keresztelő Szent János tiszteletére - a sekrestye építésének idejét az ajtajára festett évszám (1526) jelzi, ami újítását is jelentheti.
Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű Csíksomlyói kegyhely tapintható dombormű 38,63 km-re A letapogatható bronzplakett andezitalapon áll, rajta Braille-írás is tájékoztatja a látássérülteket. A csíksomlyói méretarányos bronz térplasztika a ferences temlom közelében, az út túlsó oldalán található parkolóban került felállításra.
Klotild-forrás Klotild-forrás Homoródfürdő 27,04 km-re Mellette egy fürdőmedence található öltözökkel, ez a létesítmény most nem használható. A Klotild borvízforrás, másnéven Szent István-forrás, szintén egy gödörben található, mely fölé faszerkezetű filagóriát építettek.
Máréfalva védbarlangjai Máréfalva védbarlangjai 28,09 km-re A hagyomány szerint, vész idején itt talált menedéket a máréfalvi nép. A geodoboz a helyén van - Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a helyén van, és még nem találta meg senki. Énlakára menet - Énlakára menet kiugrottunk a barlangokhoz, gyönyörű hely, de a panoráma még szebb. ágak - Ebbol az alkalombol osszejott, bar alaposan megdolgoztatott. Máréfalvától északra, a Leshegy nevű dűlőben sziklába vájt védbarlangok találhatók, a helybeliek Kőliknak nevezik a helyet.
Imets Lázár borvize Imets Lázár borvize Tusnádfürdő 27,77 km-re A tusnádfürdői mofetta mellett elhelyezett, Tusnádfürdő borvízforrásai című tájékoztató táblán levő térkép alapján megpróbáltam megkeresni a forrást. Egy eldugott borviz - Koszonhetoen a pontos koordinataknak minden segitseg nelkul ra talaltam. A tusnádfürdői állomás felett, az Olton átívelő vasúti híd jobb oldali részén több borvízforrás is van, ezek egyike az Imets Lázár borvize.
Borvízforrás 17 kádas meleg fürdője 1957-ben épült, azóta többször felújították. Legyen egy ilyen rejtés is - Én már többször is ellenőriztem a rejtést, és a geodoboz mindig a helyén volt. Ládaellenőrzés - Ma este kibicikliztem Zsögödfürdőre, a borvízforráshoz. Végre megvan - Sokadjára keresem. Zsögödfürdő, a Borszékkal egyidős fürdőtelep, Csíkszereda déli kijáratánál, az Olt jobb partján található.
A hősök régi temetője A hősök régi temetője Csíkszereda 35,39 km-re A majdnem 1 hektáros terület a város tulajdona, dróthálós kerítés övezi, mostani bejáratát csőkapu. Csihanyos - Javaslat, h nyáron ezt a rejtekhelyet ne rövidnadrágba és szandálba keresd, vagy egy darabig nem lesz szükséged reuma elleni kezelésre. Sírkövek - Az összes középső kerítés elemet végigtapogattam. Ládaellenőrzés - Ma megnéztem a Hősök régi temetőjében elrejtett geodobozt. A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el.
Borvíz-forrás Csak hóolvadáskor, vagy nagyobb esőzések idején telik meg vízzel. Véletlenül bukkantunk rá - Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés. Tanösvény - A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodobozt ejsze az ördög vitte el - Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Az 5 hektáros Ördög-(Seholsincs)-tó, egy magashegyi láp, az Osztoros nyugati kráterében, a Sikaszó patak forrásvidékén.
Kőgomba kalap nélkül Kőgomba kalap nélkül Kirulyfürdő 22,48 km-re Igaz ez akkor is, ha már számtalan alkalommal járt már valaki egy helyen. Szikla - Miután ittam a Lobogó forrás vizéből, a patakon a fenyő hídon mentem át. Aki nyitott szemmel jár a természetben, lépten-nyomon új dolgokat fedezhet fel.
Rákosi Hargita Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Jogos kritika - Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel. Galusa tető - A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában - A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. A Központi-Hargita a Hargita-hegység legmagasabb és leglátványosabb része.
A feketehalmi vár A feketehalmi vár 46,79 km-re A Szebenbe vezető út őrzését látta el. A feketehalmi vár - Egy ujra nagyszeru rejtes egy megerdekesebb varnal, ahol mar sokszor jartam, de akkor meg nem kerestem a ladakat, amig a csapat a Kotla gerincet jarta. Piknik a várromon - Többnyire megborzongat, ha mesélő kövek közelében járok. Hatórás szép kirándulás - A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat. A Barcaság nyugati szélén, Feketehalomtól nyugatra, az 1294 m magas Kotla-hegy tetején találjuk az egykor Schwarzenbergnek nevezett vár romjait.
Dobogófürdő Dobogófürdő Szentkeresztbánya 23,71 km-re Langyos borvízforrások törnek itt fel, amit ma asztali vízként használnak. Dobogófürdő (Székelyfüred, Ugron fürdő) Szentkeresztbánya délnyugati szélénél, a Kis-Homoród völgyében, Lobogófürdőtől délre található.
Szent László köve Szent László köve Pogányhavas 49,87 km-re A nagy magyar királyok közül Szent László kapcsolódik leginkább vidékünk történetéhez, ezért érdemes megemlékezni róla. Június 27-e Szent László ünnepe, személyében nagy hős és nagy király képe rajzolódik elénk.
Alsócibrei fürdő Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz 48,17 km-re Bár nyílt terepen fekszik, a viszonylag nyílt medencével rendelkező fürdő terének igen zárt és bensőséges hangulata van. Jól jött a feredő - Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után. Emlékmű és új geodoboz - Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Jo lenne megfurodni - Megtalaltuk. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt.
Egykori fürdő és iszapforrások Egykori fürdő és iszapforrások Homoród 18,78 km-re A falutól délkeletre, a Kis-Homoród és Kósd-patak (Kozd, Koos, Kosdbach) összefolyásától alig több mint 1 km-re keletre. A homoródi iszapvulkánok (helyesen iszapforrások) Homoród (Hameruden) település, a Geréd (Griedenreeg), és a Szenes-tető (Kohlenreeg) között találhatók.
Református templom Református templom Kézdimartonfalva 49,83 km-re De stíluselemei alapján építését az Árpádok korára teszik, tehát legkésőbb a XIII-dik században épülhetett. Van doboz vagy nincs doboz - A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is. Középkori templomáról az oklevelek nem beszélnek.
[ Fel ↑ ]
Dénes István emléktúra - Gódra-karszt
Dénes István emléktúra - Gódra-karszt 7,99 km-re
A Dénes István emléktúra 2006 szeptember 9-én, szombaton, a vargyasi kőbányától indult. Majd a Súgólik megtekintése után a Gódra-karszton folytatódott és a Vargyas-szorosban ért véget.
Kerék-domb alatti vízesés - Persány-hegység
Kerék-domb alatti vízesés - Persány-hegység 9,1 km-re
[ Fel ↑ ]
2005-2025 Rejtekhely.ro. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.